Přejít na obsah


Fotka

Pruzkum zajmu o casopis klasicke fotografie


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
72 odpovědí na toto téma

#51 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 říjen 2012 - 19:29:31

Na piva to tu přece přepočítávat nebudeme.

Autorům časopisu poděkujeme za úsilí a nebudeme jim do toho "kecat". Unáhlil jsem se, projekt mi neříká pane, proto budu zticha.

Jediné, co ještě řeknu, že svitek HP5+ v obchodě (Silverprint) stojí 4.80 liber, tj. cca 149,- Kč.

Že by kvalitní časopis o 60 stranách na hezkém papíře mohl stát méně než jeden kvalitní svitek?
Ke zvážení. 199 Kč za časopis pro nepředplatitele. 149,- Kč za časopis pro (roční) předplatitele.

Přebytky nechávat na účtě a šetřit na horší časy, na speciální čísla, ne nepředvídatelné události.

Jinak skončíte v mínusu po osmi číslech alá soudruh Bříza.
  • 1

#52 Jokr12

Jokr12

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
  • LocationLomnice nad Popelkou
Reputace: 1

Publikováno 6 prosinec 2012 - 17:57:40

Vítám takové odhodlání pro časopis, mám na půdě už mnoho ročníků tehdejší Československé a později jen FOTOGRAFIE. Vidím v tom ale jedno velké nebezpečí, že pro malý náklad bude stoupat cena až do samého zániku. Dnes se už malá část obyvatel zabývá labotechnologií a nelze vzestupný odběr očekávat. Pak, je nás i značný počet nadšených důchodců, kteří také musejí korunu obracet. Nebylo by lépe vydávat tento časopis v podobě PDF na stažení, kde by platba proběhla jiným způsobem, jako přes kredit mobilu. Dostupnost by byla tak i pro všechny, odpadla by agenda, náklady na tisk i poštovné a podnikání by mohlo mít vzestupnou tendenci. Již mnoho knih se šíří touto cestou, tak proč ne časopis? Počítač je dnes téměř v každé rodině, a redakce by měla trvalý příjem.
  • 0

#53 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 6 prosinec 2012 - 18:50:18

Jen za mne. Myšlenka fajn,ale příjde mi hodně DIVNÉ číst časopis o klasické fotografii v digitální podobě...
  • 0

#54 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 6 prosinec 2012 - 18:54:41

myslím, že se tu podobná myšlenka probírala. a byť rozumím argumentům, za sebe říkám, že časopis v takové formě - jakkoliv tvůrcům přeji a fandím - by o mě jako čtenáře přišel. pokud bych byl sám, vem to ďas, ale třeba bych sám nebyl a pak je třeba to vzít v úvahu.
  • 0

#55 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 6 prosinec 2012 - 19:07:38

Vítám takové odhodlání pro časopis, mám na půdě už mnoho ročníků tehdejší Československé a později jen FOTOGRAFIE. Vidím v tom ale jedno velké nebezpečí, že pro malý náklad bude stoupat cena až do samého zániku. Dnes se už malá část obyvatel zabývá labotechnologií a nelze vzestupný odběr očekávat. Pak, je nás i značný počet nadšených důchodců, kteří také musejí korunu obracet. Nebylo by lépe vydávat tento časopis v podobě PDF na stažení, kde by platba proběhla jiným způsobem, jako přes kredit mobilu. Dostupnost by byla tak i pro všechny, odpadla by agenda, náklady na tisk i poštovné a podnikání by mohlo mít vzestupnou tendenci. Již mnoho knih se šíří touto cestou, tak proč ne časopis? Počítač je dnes téměř v každé rodině, a redakce by měla trvalý příjem.

Časopis Analog Mag je již na světě. A jeho cena zatím zůstává na 99,- Kč, ohlasy jsou dobré, cena má u odběratelů zatím rezervy a v případě nutnosti bude možné jí ještě navýšit, zatím k tomu prý není důvod.
Já ještě k důchodu nedospěl, ale protože je pro mne tohle záliba, která i v důchodu (nebo hlavně v něm) najde své místo, jistě si na tohle vždy rád naspořím.
No a děláme to pro ty fotky, které pak držíme v ruce, takže i časopis budu rád číst jako časopis, do monitoru se načučím až až. A možná ho mám i blbě nastavený, pak bych koukal na fotky tak, jak si autor jistě nepředstavuje ... V tom časopise je vidíme všichni stejně, byť třeba někdy také ne úplně věrně.
Ale třeba by to mohlo existovat souběžně, kdo by se spokojil s monitorem, zaplatil by třeba řádově méně ...
  • 0

#56 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 6 prosinec 2012 - 22:10:16

Časopis hrdě ukazuji členům naší místní miniformace foto, byl samozřejmě přijat kladně - nejen proto, že ho vlastně "udělali" amatéři! Přitom je to zcela funkční a profesionální práce! Moc mě to potěšilo, protože to žije obsahem i formou tím, co ve mně také značně rezonuje. Obavy ve mně jen vzbudila informace dvojí - že máme dávat avizo o výstavách, zajímavostech - ale další číslo bude za rok!!
  • 0

#57 Jokr12

Jokr12

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
  • LocationLomnice nad Popelkou
Reputace: 1

Publikováno 6 prosinec 2012 - 22:17:42

No jasně, názory mohou být i odlišné, to je na zvážení, jak je tu podotknuto. Myslím si ale, že by to ztrátové být nemohlo i při tom duálním provedení, tj. tiskem i PDF proti zalpacení. Jedno mě ale teď napadlo, že dalším přeposíláním by byl časopis na čtení zdarma. Některé servery jsou zabezpečeny tak, že další přeposlání uživatelem jde na účet uživatele, který to přeposílá. Tak je tomu na př. u časopisu v PDF "dTest" - testy domácích spotřebičů na stránce - www.dtest.cz Co se týká rozlišení na monitoru, tak je na prohlížení fotka věrnější,než tiskem. No a z této digitalizované podoby bych se také nermoutil, do digitalizace jsme stejně již dávno všichni spadli a nejvíce informací těžíme právě odtud. A kde bychom byli, kdybychom baštili jen zprávy z médií? Ale nic nevnucuji a patent na rozum nemám, ale ten "selský" bych si rád zachoval. A na odběr v tisku se také hlásím, na chleba zatím mám i když s dluhy.
  • -1

#58 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 7 prosinec 2012 - 10:31:03

Já nevím, stejně mám nejradši kafe z logrem, cigáro z tabákem, a kořalku s lihem..... a králíka se smetanou :shock:
  • 1

#59 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 7 prosinec 2012 - 10:45:20

Já taky, nicméně dnes je možné využít obě alternativy a určitě by to nějaký peníz na další rozvoj časopisu přineslo.

Občas si kupuji časopisy na http://publero.com

Nevím jak mají nastavené podmínky pro vydavatele ale určitě by to přitáhlo další čtenáře, co by si to koupili i na papíru.
  • 0

#60 lhao

lhao

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 7 prosinec 2012 - 11:28:10

..do monitoru čumím nerad.už když jsem fotil digitálně tak jsem u něj seděl s odporem.
není nad to,když se čovek uvelebí s časopejskem kde a jak chce :mrgreen:
  • 0

#61 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 7 prosinec 2012 - 11:53:16

Takhle by bylo na zvážení každého soudruha, co si pořídí a kde přečte. Jeden schovaný před světem na záchodě a druhý v práci (kde je mnohdy víc než doma) na monitoru.

Stejně musí vzniknout nejdříve v digitální podobě (pouznámka pro puristy), takže až tak moc práce navíc by to nést nemělo.
  • 2

#62 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 prosinec 2012 - 14:34:09

Když časopis tak raději v tištěné podobě. No a bez reklam, kdyby to bylo možné...
  • 0

#63 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 7 prosinec 2012 - 14:39:59

Vždyť už ho tištěný máš.
  • 0

#64 Jokr12

Jokr12

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
  • LocationLomnice nad Popelkou
Reputace: 1

Publikováno 7 prosinec 2012 - 17:08:17

Já nevím, stejně mám nejradši kafe z logrem, cigáro z tabákem, a kořalku s lihem..... a králíka se smetanou :shock:

To jo, to jo, proti gustu žádný dyšputát, nejsem proti. Tedy všechny "lahůdky" zachovat a mět přitom ještě za komínem kýtu uzeného, které je vždy po ruce a hned se tak nekazí. Theologicky - konat dobro pro všechny a získat tak stupínek nahoru. V sociální rovině se to už probíralo a věci politické by to určitě prospělo ... já myslím (?)
  • -1

#65 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 7 prosinec 2012 - 17:29:00

já bych "potrestal" ty, co chtějí *.pdf tím, že by byl in English -> mohl by se stát kanálem, kterým pronikají zajímaví čeští autoři za hranice
  • 3

#66 Jokr12

Jokr12

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
  • LocationLomnice nad Popelkou
Reputace: 1

Publikováno 7 prosinec 2012 - 18:30:31

No, nechci být takový škrt na korunu, k odběru tisku jsem se už hlásil, ale zatím mě vůbec nedochází, jak často bude Analog Mag vycházet. Předpokládám, že měsíčník, či nikoliv? Děkuji za informaci.
  • 0

#67 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 7 prosinec 2012 - 19:04:40

No, nechci být takový škrt na korunu, k odběru tisku jsem se už hlásil, ale zatím mě vůbec nedochází, jak často bude Analog Mag vycházet. Předpokládám, že měsíčník, či nikoliv? Děkuji za informaci.



První číslo byla pokusná vlašťovka. Zatím jde vše dle plánu, takže předpoklad, že to bude tříměsíčník na 99% vyjde. Když by bylo hůře, tak nechceme jít pod tři čísla ročně.
  • 1

#68 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 7 prosinec 2012 - 19:06:03

Jo, měsíčník.....teď mi to došlo. Co jsem Vám kdy špatného :-P udělal ?
  • 0

#69 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 7 prosinec 2012 - 19:11:45

Ještě bych se měl vyjádřit k distribuci pomocí PDF. Tak to neplánujeme. Ať z důvodu, že papír je papír. Tak taky kdo by to zařizoval. Ono se to řekne, vydávat v PDF. Ale co té práce navíc. Nejsou lidi :-P i kdyby jsme to chtěli udělat. Jak dlouho trvalo než se podařilo zprovoznit webovky.
  • 0

#70 Wisly

Wisly

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 7 prosinec 2012 - 22:45:39

Zdravim. Chcel by som sa spytat, ako je to s distribuciou na Slovensko ? Mal by som zaujem, ale neviem kolko by som platil postovne. Dakujem za info.
  • 0

#71 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 8 prosinec 2012 - 10:03:06

Zdravim. Chcel by som sa spytat, ako je to s distribuciou na Slovensko ? Mal by som zaujem, ale neviem kolko by som platil postovne. Dakujem za info.



Opakování je matka moudrosti: viz. http://www.temnakomo...g/page__st__100


Distribuce na Slovensko vzhledem k ceně k ceně poštovného byla na hranici finančního nesmyslu. Uvažte, cena časopisu 4,- Eur a poštovné 5,40,-
Navíc to vázlo na účtu. Teď jsme situaci vyřešili tak, že je časopis možné objednat skrze e-shop na našem webu http://analog-mag.cz/
Zatím zaškrtnout české poštovné doporučené a číslo účtu je: 2614343453/1100 vedeného v Tatrabance. Co se týče přepočtu, tak částku v Kč přepočítat na Eur kurzem střed dle aktuálního kurzu.
A Katarína, jezdí domů celkem často, tak odešle časopisy ze Slovenska za místní poštovné doporučené.
( Dodatek k cestám Katky domů na Slovensko. Jezdí tam minimálně 1x za měsíc.)


  • 0

#72 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 8 prosinec 2012 - 10:06:28

Navrhuji vzhledem k duplicitě a neaktuálnosti průzkumu zájmu o nový časopis toto téma uzamkout. Časopis je již na světě a má své vlastní vlákno.
  • 0

#73 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 8 prosinec 2012 - 10:08:40

Ještě jsem opomněl dodat kde je možno pokračovat v diskuzi: http://www.temnakomo...g/page__st__100
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních