Přejít na obsah


Fotka

Jeptiška a přebýjecí pytel

jeptiška přebýjecí pytel

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 20 květen 2012 - 09:36:07

Nikde jsem nenašel o těhto pomůckách nic jiného než toto:
http://www.temnakomo...__fromsearch__1
Tak bych se chtěl zeptat zda by se někdo podělil o svoje zkušenosti.
Látka, rozměr, tvar, kolik vrstev u pytle, uchycení, různé záludnosti, atd, atd...
Chci si jeptišku aj s pytlem udělat k Magnole bo bez toho to fakt nejde.
Předem díky za odpovědi.

Pokut tady tohle vlákno už někde je tak se omlouvám za slepotu.
  • 0

#2 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 20 květen 2012 - 09:46:54

ahoj, pokud bys chtěl ušetřit práci aspoň s tím rukávem, tak v pátek jsem v béfoto kupoval tohle a je to fajn, navíc cena mi přijde příznivá.
  • 0

#3 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 20 květen 2012 - 10:07:32

Nějaké roztroušené informace tu jsou, ale konkrétní téma mě nenapadá.

Fotorukáv 60x60cm je pro magnolu (13x18) příliš malý. Sám más přibližně stejnou velikost (možná i o chlup větší) a na přebíjení 9x12 je to tak tak a pokud mám jinou možnost, neváhám a raději si zalezu do spíže nebo na záchod. Potěj se v tom ruce, látka se na všechno chytá a překáží, nemůžu ofouknout plan založený do kazety před tím než ji zavřu, vysoké riziko ošmatlání emulze a prachu na filmu. Příště bych se poohlížel po fotostanu - sice těžší a dražší, ale slibuju si od toho nesrovnatelně větší pohodlí a čistotu.

Místo jeptišky používám kus černé látky ve tvaru obdélníku (kvůli průsvitnosti jsem přeložil na dvakrát; vrchní vrstvu bych raději volil ale světlé nebo bílé barvy pro léto, v zimě je naopak černá docela fajn - sluníčko krásně hřeje), má to asi 150x70cm. Přehodím přes hlavu, obtočím kolem foťáku a jedu. Na nějaké uchycení jsem se nakonec vykašlal, dá se udělat "tunel" s gumičkou, suché zipy, patentky... kreativitě se meze nekladou. Ve složeném stavu do ní zabalím foťák jako mechaniskou ochranu a hlavně ji nemůžu zapomenout, je vždy po ruce.
  • 0

#4 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 20 květen 2012 - 12:49:22

Přebýjecí pytel hledej pod heslem bivak. Ale ty jsi asi nemyslel pytel na přebývání, ale na přebíjení.
  • 0

#5 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 21 květen 2012 - 04:45:39

Přebýjecí pytel hledej pod heslem bivak. Ale ty jsi asi nemyslel pytel na přebývání, ale na přebíjení.


Chybička se vloudila :)
  • 0

#6 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 22 květen 2012 - 13:23:37

Fotorukávy používám 2, víc se mi osvědčil z dvojité látky, ten druhej má gumový zátěr a potí se v tom ruce. Velikost je tak akorát na otevření foťáku, nebo vývojnici.
  • 0

#7 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 23 květen 2012 - 21:47:07

Durazne doporucuji jeptisku dvojitou s tim, ze jedna strana je minimalne bila. Jeste lepe stribrna odraziva. Minimalni rozmer vidim i pro 9x12 (4x5) na 100x100cm. Kdyz se clovek podiva na vhodne latky a uvazi dalsi problemy se navrhem, sitim atp. tak mi prijde jednodussi poridit neco uz hotoveho....

Ultimativni reseni je dle meho nazoru Harisson Classic dark cloth v potrebnem rozmeru:

http://www.cameraess..._dark_cloth.htm

Vetsinou se daji koupit nove na Ebay za lepsi cenu, nez primo od vyrobce. Z vlastni zkusenosti muzu vrele doporucit

To same plati pro Harrison Film changing tent.

http://www.cameraess...nging_tents.htm

Opet asi to nejlepsi na trhu. Stan je nepomerne pohodlnejsi, nez rukav. Volne misto nad rukama, stribrna odraziva latka na povrchu. Vse dvojite zipy. I ten nejmesi "pup" mne osobne staci na prebiti kazet pro 13x18. Cena je bohuzel vysoka. Ja ten svuj po chvili cekani a patrani koupil ve stavu "jako novy" na Ebay za polovic ceny zcela noveho. Z Pupu je po slozeni rolicka o prumeru 10cm o delce 30 cm hmotnici cca 800g vse vcetne prepravniho obalu.
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních