Přejít na obsah


Fotka

Cvakátka "jedna clona/jeden čas"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 blueflash

blueflash

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 červen 2012 - 07:19:57

Nevíte, jaká clona a čas je většinou u takových těch aušosvých cvakátek? I když nelze je všechny házet do jednoho vrecka, samozřejmě. Pokud mne paměť neklame, tak ty nejhorší neměly nic (bez blesku, ruční posun filmu...), ale ty nejlepší (již od zanček jako Olympu či Canon) mělly Red eye redukci, velký hledák či dokonce AF, až poté nastupovaly automaty s AE. Mám nějak v hlavě hodnoty jako F5,6 - F8 / 1/125s. Souhlasí to? Jinak, dá se říct, že tyto přístroje byly doménou až 90. let a jejich nástup umožnila vysoká exp. pružnost stále lepších barevných filmů jako (Kodak Gold, Agfa Vista, Fuji Superia, Konica Centuria...) té doby?
  • 0

#2 babral

babral

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 červen 2012 - 17:16:35

Dobrý den, pane kolego,
řekl bych, že jste přímo ideální tazatel - na každou otázku si hned odopvíte!
(podrobnější rozbor technických parametrů by chtěl asi upřesnit, o jaký konkrétní přístroj se jedná, ale jinak odpovědi přidružené k dotazům, jsou - alespoň dle mého názoru - správné)
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 19 červen 2012 - 09:04:29

chtěl li bych takové cvakátko použít vyzkoušel bych do něj dát kousek filmu a cvaknout za předem definovaných podmínek a pak by se vidělo
-
nikdy nezapomenu na to zděšení ve tvářích před pár lety u paní mertlové - staří manželé do takového cvakadla dali diák a exponovali si s tím celou letní cizokrajnou dovolenou, pak stáli u pultu a snažili se reklamovat povětšínou úplně čirý pás - jediné, co tam bylo, tak záběry v interieru s bleskem, kde to expozičně bylo přibližněji správně, jinak nic, přitom stačilo mít něco, co se dá nastavit a jednoduchá pravidla sluníčko-mráček a to jsem i pánovi doporučil, ať vezme příště tu starou praktiku, co má, než toto, protože dovolenou na diák to nezvládne
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních