Přejít na obsah


Fotka

Nova kamera : D8, DS8 ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#1 Tofek

Tofek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 srpen 2012 - 07:03:56

Dobry den,
Jelikoz se mi jaksi pokazila soucasna kamera Canon 518AZ, uvazuji o koupi nove kamery. Libi se mi formaty D8 nebo DS8. Jde mi hlavne o to aby kamera mela co nejmin elektroniky, maximalne expozimetr. Jinak manualni nastaveni clony, natahnuti perem atd. Ma otazka je, koukam tady na Vase Admiry a moc se mi ty kamerky libi, ale za co stoji jejich optika? Dale, je viditelny rozdil mezi D8 a DS8 pri promitani?
Strucne : Admiru (prip. jinou D8 kameru) nebo Quarz DS8 ?
Dik predem za rady,

Krystof.
  • 0

#2 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 srpen 2012 - 08:36:31

Musím opraviť, buď S8 alebo DS8 - S8 je kazeta, DS8 je pás 16mm s perforáciou S8, ktorý sa po natočení a vyvolaní rozreže na 2 pásy S8. Kvalita oboch filmov je rovnaká, samozrejme ak sú to rovnaké filmy a použité adekvátne kamery.

Čo sa týka kamier, Admiry rady G na pero alebo rady L na elektromotorček, alebo Quartz DS8 sú v podstate rovnocenné, Quarztky majú snáď o niečo lepšie vybavenie, ale zase sú to ruské stroje, takže tam to záleží ako sa vydarila kus od kusu. Ak Quartzku, tak by som osobne odporúčal typ Zoom DS8-3 ak Admiru tak L1 alebo L2. Obidva mám a používal som ich, takže hovorím z vlastnej skúsenosti, používal preto, lebo teraz robím radšej s kazetou S8 kvôli úspore materiálu.
  • 0

#3 Tofek

Tofek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 srpen 2012 - 09:43:16

Diky za odppved. Ja mel ale na mysli D8 jako Double 8, nebo-li Normal 8 ci Regular 8 (kazdopadne film o sirce 16mm, ty kazetky Kodak na super 8 uz nemuzu snest). Chtel bych vedet porovnani mezi Regular 8 a Super 8. A jak jsou kvalitni Ceskoslovenske optiky Meopta v kamerach Admira ve srovnani treba s Canonem ?
  • 0

#4 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 7 srpen 2012 - 12:02:47

Pokud mechanickou kameru na Normal 8, pak jedině Bolex (B8L, D8L) .... to tvrdím vždy a všude .... protože, jak ji jednou vezmeš do ruky, jsi ztracen ;)
  • 0

#5 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 srpen 2012 - 18:18:18

. A jak jsou kvalitni Ceskoslovenske optiky Meopta v kamerach Admira ve srovnani treba s Canonem ?


Kvalitu u osmičky, no ty jsi se snad zbláznil :-P :shock: :-P
  • 0

#6 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 srpen 2012 - 19:08:41

Len pre porovnanie N8 a DS8 filmy:

Přiložený soubor (y)


  • 0

#7 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 srpen 2012 - 19:16:14

Prosím admina o mazanie predchádzajúceho príspevku. Omylom som prehodil označenie N8-DS8, Tu je správne
  • 0

#8 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 srpen 2012 - 19:16:41

Prosím admina o mazanie predchádzajúceho príspevku. Omylom som prehodil označenie N8-DS8, Tu je správne

Přiložený soubor (y)


  • 0

#9 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 8 srpen 2012 - 00:30:24

Točím převážně na Normal 8 a nedám na něj dopustit . V porovnání s Super 8 je to úplně to samé , rozdíl je minimální až zanedbatelnej. N8 volím hlavně proto že na něj jsou mnohem hezčí kamery , čím míň plastu a víc kovových materiálů tím líp , ale je to jen můj názor . Co se týče naší optiky , tak pokud nechceš "ZOOMovat" a postačí ti 2,8/12,5 plus pár předsádek , jsou naše Mirary jedny z nejlepších objektivů.
Doporučuji jakoukoliv Admiru 8E až A8IIa , na Aukru stojí pár korun , jsou spolehlivé a hlavně tě hřeje skvělý pocit že točíš kamerou navrženou a vyrobenou v čechách , bez čínských, vjetnamských a jiných cizozemských součástek. ( doufám že sem to nepřehnal :-) )
  • 0

#10 Tofek

Tofek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 srpen 2012 - 07:42:01

To by mi určitě dělalo radost. Jak je to s těma 16fps ? Promítat můžu jen na 18fps. To asi bude vypadat jak nějaká stará groteska, ne?
  • 0

#11 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 srpen 2012 - 07:57:19

len taká poznámka, aj na DS8 existujú kamery, na ktorých nie je ani kúsok plastu, snáď akurát rúčka
  • 0

#12 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 8 srpen 2012 - 09:20:04

Tofek: 16fps vs 18fps je minimální rozdíl. Jako groteska to vypadat nebude, tam se zrychlovalo až na 24(25), takže ten rozdíl byl podstatně markantnější.
  • 0

#13 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 20 listopad 2012 - 21:44:01

Prosím vás,
aké existujú (vhodné) kamerky na DS8? Mám Kvarcku DS8M, vo všetkom mi vyhovovala - akurát sa mi s ňou podarilo natočiť len jednu cievku :-\ a už to nefunguje (drapáčik neberie film). V chladničke mám dosť tohoto materiálu (čb FOMA) a tak ma to trochu štve...Existuje niečo spoľahlivé, a nie-až-tak-drahé?

Už ma nebaví stále bojovať s technikou (je to už 4. kamera, ktorú mám doma, a stále iba "testujem kúsky" - už by som rád natáčal na niečo funkčné)

Vďaka,
Ďuro
  • 0

#14 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 20 listopad 2012 - 22:23:29

Ďuro, ako som písal vyššie, Quartz DS8-3 alebo Admira 8L1 (L2). Alebo potom Canon DS8, ktorý je na 30 metrové cievky, len je to trochu iná cenová relácia, ale aj kvalita. Japonci na to jeden čas točili aj šoty do TV, samozrejme Fujichrome. Ďuro, ešte dotaz, čo je s tými Nizami?
  • 0

#15 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 21 listopad 2012 - 07:50:47

Sokol,
vďaka. Nizá mi úplne vypadli (jesenný zhon, pardon), idem ich dnes zobrať do komory a veľmi rád by som ti ich zajtra poslal (adresu na teba myslím mám).
Ď.
  • 0

#16 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 21 listopad 2012 - 08:02:39

Ďuro, akože nesúri, ja len tak, kým mám ešte čas. O chvíľu mi asi skončí marodka. A k tým kamerám, s obidvoma som točíl, A8L1 bola dokonca moja prvá "lepšia kamera", a potom Quartzka, spočiatku požičaná a potom kúpená. Čo sa týka tých DS8, ak máš kazetovú kameru, prečo si ich nedáš do kaziet a netočíš ako S8? Z jednej DS8 máš potom 20 metrov filmu namiesto 15.
  • 0

#17 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 21 listopad 2012 - 08:49:24

Ďuro, akože nesúri, ja len tak, kým mám ešte čas. O chvíľu mi asi skončí marodka. A k tým kamerám, s obidvoma som točíl, A8L1 bola dokonca moja prvá "lepšia kamera", a potom Quartzka, spočiatku požičaná a potom kúpená. Čo sa týka tých DS8, ak máš kazetovú kameru, prečo si ich nedáš do kaziet a netočíš ako S8? Z jednej DS8 máš potom 20 metrov filmu namiesto 15.


Ale súri, nerád niečo sľúbim a potom nedodržím :oops:

S tým premotaním DS8 do kaziet .... no to ma ani nenapadlo! Ale to je možno trochu náročnejšie (na šikovnosť), predpokladám že najprv treba DS8 rozrezať, a potom naládovať do rozoberateľnej S8 kazetky? Vďaka Štefimu asi jednu budem mať (spolu s komplet Kvarckou 1x8S). Myslíš, že to zvládnem? To mi vlastne pripomína, že nemám rezačku, sakryš.
  • 0

#18 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 21 listopad 2012 - 10:46:53

No, treba si to najprv nacvičiť na nečisto pri svetle a potom aj zo zavretými očami, a až tak isť naostro. Ja to robím už dávno a používam klasické kazety od Svemy alebo Agfy, ktoré som si rozobral a používam ich znovu. Tak každú tretiu až piatu dokážeš rozobrať bez poškodenia a potom ti bude k spokojnosti slúžiť do konca života. Kamery Nizo sú dosť "alergické" na ruské rozoberateľné kazety, aspoň tá moja (S560) bola, preto takto. Rezačka je samozrejme potrebná, a mala by byť čo najpresnejšia. S8 kamery sú citlivé hlavne na šírku pásu, +-0,1mm by malo stačiť. Ak zoženieš rezačku, na naučenie plnenia ti postačí aj 16mm film, ozvy sa mi, pošlem ti jednu dve cievky 16mm Agfy, ktoré sú už pasé, ale na naučenie rezania a plnenia do kaziet vyhovujú. Tak po desiatej DS8 naplnenej do kaziet už ti to pôjde ako na páse, a rozrezanie a naplnenie do kaziet jednej DS8 ti nepotrvá viac ako desať minút, a myslím si, že to už stojí za to, film je lacnejší, a máš o cca 5 metrov filmu viac. Len si to potom musíš vyvolať sám, respektíve niekto doma, labaky to neberú.
  • 0

#19 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 22 listopad 2012 - 11:21:17

Páni,
prosím vás o doplnenie informácií k tejto kamerke.
Nenašiel som, aká je expozícia - plne automatická alebo sa dá do nej "šáhnuť"?
Resp. niečo som našiel, ale radšej si to preverím.

Ďakujem.


MEOPTA A8 L2

Amateur movie camera for 2x8 mm Super film.
Lens: Mirar 2.8/13 mm

Drive: electric motor
Counter: contact-type
Speed: 12, 18, 24 fps, single frame
Viewfinder: Galilean
Automatic aperture setting by aid of built-in exposure meter
Film sensitivity: ASA 12-400

Year of productions: 1971-72


A8 G and L series have 130° focal-plane shutter and they don't have beam-splitter reflex system, so the exposure time is about 1/50 @ 18 fps.


  • 0

#20 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 22 listopad 2012 - 14:14:53

auto i manuál.Pod čidlem je páčka,při nastavení na střed je auto.Při pohybu vlevo nastavuješ clonu manuálně a do prava je test baterie.Musíš mít vloženou baterii 1,26v,
  • 0

#21 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 22 listopad 2012 - 20:05:19

Tak, tak, anry 44, len s tou batériou bude asi dosť podstatný problém. Jednalo sa totiž o akumulátor s atypickým napätím aj rozmerom. Ja mám G2, a rozmýšľal som o tom, že vyvediem vonku dva drôtiky na ktoré napojím klasický akumulátor 1,2V. Nakoniec som to nechal tak, nakoľko na N8 nemienim točiť toľko, aby sa mi oplatilo sa s tým baviť, a ak už, tak mám Bolexku B8L alebo Simensku. Ináč tá 8L2 je vlastne to isté ako G2, len má pohon elektromotorkom na štyri tužkové baterky a má tri rýchlosti, G2 len 1-18.obr
  • 0

#22 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 22 listopad 2012 - 20:16:07

Díky, no tak toto by som sa asi nikde nedopátral...
A môžem ešte jednu doplňujúcu otázku, aby som sa uistil že rozumiem?

Bez batérie / tej 1,26V mi nefunguje automatika, musím nastaviť clonu ručne?
To mi vôbec nevadí, skôr to považujem za výhodu (ak tomu rozumiem teda správne).
Ďakujem!
  • 0

#23 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 22 listopad 2012 - 21:12:20

Ďuro,pokud nechceš automat,tak můžeš nastavit clonu dle chuti i bez baterky.Si to vyzkoušej.Jinak tu bateri jsem nedávno koupil v elektře ..Měli to pod stolem,ani nevěděli k čemu to je.
Já mám vyzkoušeny všechny kamery od Meopty DS8-G i L typy.Moje nejoblíbenější je A8G2.Tu teď používám.Ty L-ka to je děs,motorky jsou slabý,nepravidelný chod,rukojeť se kvedlá,nemám je rád.
Přeji Ti dobré světlo.
  • 0

#24 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 22 listopad 2012 - 21:18:50

ještě typ ty baterky: Varta V300H made in Singapore
  • 0

#25 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 22 listopad 2012 - 21:31:29

anry, dík.
ja neustále riešim kamery, už ma to nebaví...radšej by som točil :)
podarilo sa mi už ako-tak natočiť aspoň 4 cievky (ale každú s inou kamerou, no des), tú Admiru "L" by som mal prípadne ako zálohu pre DS8 / ktorej mám nakúpenú peknú zásobu.

Beaulieu ešte čaká na akumulátor, to potom snáď bude lepšie :shock:
  • 0

#26 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 22 listopad 2012 - 22:02:40

ještě k ty baterii:existuje Varta V350H 1.2V je to taky dobíjecí jako mám já,není to NiCd ,ale NiMH.Rozměrově je stejná.Zkus internet.
Kup si nějakou kazetovou Canonku,už ohledně barvy.Já jsem letos vydražil na aukru 3 Canonky/ poslední typy/ 310xL,514xL,514xL-sound,jako nový,skoro zadarmo.Jsem spokojen.Tak točím 80 proc. kazety a 20 proc.DS 8.
  • 0

#27 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 23 listopad 2012 - 08:28:25

Čo sa týka tých motorkov v A8L1-L2 je to pravda, že boli skutočne slabšie a kolísali rýchlosti. Ja som mal ten istý problém, keď som ju kúpil. Len ja som mal to šťastie, že ešte na nich fungoval servis v Blave, poslal som ju tam a oni ju opravili, neviem čo, ale od vtedy kamera funguje stopercentne a nemal som žiadný problém. Pokiaľ viem, tak sa vtedy písalo niečo o tom, že sa do okruhu motorčeka zapojil nejaký odpor alebo dioda?, ktorá to vyriešila, ale presne si nepamätám.
A na S8 točím aj DS8 hlavne kvôli úspore materiálu, v kazete S8 je z cievky DS8 20 metrov filmu, Mám ešte zopár cievok ORWA UP15 a UP21 a u týchto je to dokonca až 25 metrov S8.
  • 0

#28 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 květen 2013 - 07:00:49

Zdravím toto fórum a všechny v něm. Chtěl bych se navrátit tak trochu s S8, ale vzhledem k dnešním cenám musím trochu vyčmuchat cestu, která by mě nestála majlant. Tak přichází do úvahy asi DS8 ČB Fomapan a sháním k tomu nějakou kameru. Co se nabízí je třeba Quartzka. Jde mi ale hlavně o to, aby dokázala exponovat po jednom políčku. Časosběr. Ne jako frekvence, ale jako moje jednotlivé zmáčknutí spouště třeba po třech vteřinách. Funguje to takto u Quartzek? Nebo jakou kameru bych si měl pořídit? Díly za rady.
  • 0

#29 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 květen 2013 - 10:14:46

Zdravím toto fórum a všechny v něm. Chtěl bych se navrátit tak trochu s S8, ale vzhledem k dnešním cenám musím trochu vyčmuchat cestu, která by mě nestála majlant. Tak přichází do úvahy asi DS8 ČB Fomapan a sháním k tomu nějakou kameru. Co se nabízí je třeba Quartzka. Jde mi ale hlavně o to, aby dokázala exponovat po jednom políčku. Časosběr. Ne jako frekvence, ale jako moje jednotlivé zmáčknutí spouště třeba po třech vteřinách. Funguje to takto u Quartzek? Nebo jakou kameru bych si měl pořídit? Díly za rady.


Ahoj, asi tě zklamu, ale kdo ví třeba jsem tě špatně pochopil.
Pokud myslíš Quarzku ds8- 3, tak ta umožňuje snímat po jednom obrázku, ale je to spíše na animace. Nelze frekvenci nastavit automaticky.Musíš u toho tedy neustále být a hlídat čas, mačkat drátovou spoušť a v proměnných světelných podmínkách venku ještě hlídat nastavení clony. Ale jinak to vše co popisuješ umí, jen je to velmi pracné. určitě existuje kamera, u které lze nastavit vše na automatiku:-).
  • 0

#30 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 květen 2013 - 10:41:09


Zdravím toto fórum a všechny v něm. Chtěl bych se navrátit tak trochu s S8, ale vzhledem k dnešním cenám musím trochu vyčmuchat cestu, která by mě nestála majlant. Tak přichází do úvahy asi DS8 ČB Fomapan a sháním k tomu nějakou kameru. Co se nabízí je třeba Quartzka. Jde mi ale hlavně o to, aby dokázala exponovat po jednom políčku. Časosběr. Ne jako frekvence, ale jako moje jednotlivé zmáčknutí spouště třeba po třech vteřinách. Funguje to takto u Quartzek? Nebo jakou kameru bych si měl pořídit? Díly za rady.

Ahoj, asi tě zklamu, ale kdo ví třeba jsem tě špatně pochopil.
Pokud myslíš Quarzku ds8- 3, tak ta umožňuje snímat po jednom obrázku, ale je to spíše na animace. Nelze frekvenci nastavit automaticky.Musíš u toho tedy neustále být a hlídat čas, mačkat drátovou spoušť a v proměnných světelných podmínkách venku ještě hlídat nastavení clony. Ale jinak to vše co popisuješ umí, jen je to velmi pracné. určitě existuje kamera, u které lze nastavit vše na automatiku:-).



Ale jo, je to přesně co myslím. Jednalo by se asi o 3-4 vteřinové záběry třeba mraků, což si myslím, že jde ručně ucvakat. Sice v manuálech píšou "single frame", ale nebyl jsem si jistý co tím přesně myslí. Jo, já mám na mysli cvakání drátěnou spouští. Takže díra pro drátěnou spoušť tam je taky, jo? Když se oddělá rukověť, měl by tam být závit na stativ, ne? Nikdy jsem tuto kameru v ruce nedržel, takže nevím jak a co umí. Teď je v bazaru v nabídce Quartz DS8-M, takže u ní by to cvakání spouští po okénkách mělo být taky, jo?
  • 0

#31 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 18 květen 2013 - 10:55:03



Zdravím toto fórum a všechny v něm. Chtěl bych se navrátit tak trochu s S8, ale vzhledem k dnešním cenám musím trochu vyčmuchat cestu, která by mě nestála majlant. Tak přichází do úvahy asi DS8 ČB Fomapan a sháním k tomu nějakou kameru. Co se nabízí je třeba Quartzka. Jde mi ale hlavně o to, aby dokázala exponovat po jednom políčku. Časosběr. Ne jako frekvence, ale jako moje jednotlivé zmáčknutí spouště třeba po třech vteřinách. Funguje to takto u Quartzek? Nebo jakou kameru bych si měl pořídit? Díly za rady.

Ahoj, asi tě zklamu, ale kdo ví třeba jsem tě špatně pochopil.
Pokud myslíš Quarzku ds8- 3, tak ta umožňuje snímat po jednom obrázku, ale je to spíše na animace. Nelze frekvenci nastavit automaticky.Musíš u toho tedy neustále být a hlídat čas, mačkat drátovou spoušť a v proměnných světelných podmínkách venku ještě hlídat nastavení clony. Ale jinak to vše co popisuješ umí, jen je to velmi pracné. určitě existuje kamera, u které lze nastavit vše na automatiku:-).



Ale jo, je to přesně co myslím. Jednalo by se asi o 3-4 vteřinové záběry třeba mraků, což si myslím, že jde ručně ucvakat. Sice v manuálech píšou "single frame", ale nebyl jsem si jistý co tím přesně myslí. Jo, já mám na mysli cvakání drátěnou spouští. Takže díra pro drátěnou spoušť tam je taky, jo? Když se oddělá rukověť, měl by tam být závit na stativ, ne? Nikdy jsem tuto kameru v ruce nedržel, takže nevím jak a co umí. Teď je v bazaru v nabídce Quartz DS8-M, takže u ní by to cvakání spouští po okénkách mělo být taky, jo?


Dobře, v tom případě ti tu Quarzku Ds8-3 mohu vřele doporučit. S tím starším typem nemám žádnou zkušenost, ale veliký rozdíl bych v tom nehledal, ale raději vyčkej na někoho, kdo jí má.
Správně, rukojeť se odšroubuje a máš tam závit na stativ a také menší na drátěnou spoušť.
Jen je při výběru kamery dobré dát pozor na několik věcí, lepší je to u někoho před koupí vyzkoušet..
Vložený obrázek
  • 0

#32 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 květen 2013 - 11:13:00




Zdravím toto fórum a všechny v něm. Chtěl bych se navrátit tak trochu s S8, ale vzhledem k dnešním cenám musím trochu vyčmuchat cestu, která by mě nestála majlant. Tak přichází do úvahy asi DS8 ČB Fomapan a sháním k tomu nějakou kameru. Co se nabízí je třeba Quartzka. Jde mi ale hlavně o to, aby dokázala exponovat po jednom políčku. Časosběr. Ne jako frekvence, ale jako moje jednotlivé zmáčknutí spouště třeba po třech vteřinách. Funguje to takto u Quartzek? Nebo jakou kameru bych si měl pořídit? Díly za rady.

Ahoj, asi tě zklamu, ale kdo ví třeba jsem tě špatně pochopil.
Pokud myslíš Quarzku ds8- 3, tak ta umožňuje snímat po jednom obrázku, ale je to spíše na animace. Nelze frekvenci nastavit automaticky.Musíš u toho tedy neustále být a hlídat čas, mačkat drátovou spoušť a v proměnných světelných podmínkách venku ještě hlídat nastavení clony. Ale jinak to vše co popisuješ umí, jen je to velmi pracné. určitě existuje kamera, u které lze nastavit vše na automatiku:-).



Ale jo, je to přesně co myslím. Jednalo by se asi o 3-4 vteřinové záběry třeba mraků, což si myslím, že jde ručně ucvakat. Sice v manuálech píšou "single frame", ale nebyl jsem si jistý co tím přesně myslí. Jo, já mám na mysli cvakání drátěnou spouští. Takže díra pro drátěnou spoušť tam je taky, jo? Když se oddělá rukověť, měl by tam být závit na stativ, ne? Nikdy jsem tuto kameru v ruce nedržel, takže nevím jak a co umí. Teď je v bazaru v nabídce Quartz DS8-M, takže u ní by to cvakání spouští po okénkách mělo být taky, jo?

Dobře, v tom případě ti tu Quarzku Ds8-3 mohu vřele doporučit. S tím starším typem nemám žádnou zkušenost, ale veliký rozdíl bych v tom nehledal, ale raději vyčkej na někoho, kdo jí má.
Správně, rukojeť se odšroubuje a máš tam závit na stativ a také menší na drátěnou spoušť.
Jen je při výběru kamery dobré dát pozor na několik věcí, lepší je to u někoho před koupí vyzkoušet..
Vložený obrázek



Tak to je paráda. Díky za info, už jsem si vyhrabal i PDF český manuál, neboť takto náročná mašinka musí mít návod:)) Už se moc těším na natáčení. Jeden kousek jsem sehnal zatím na inzerát od staršího pána, který ji opečovával, má i filtry. Chtěl jsem dělat barvu, ale to jsou hrozný ceny. Ohledně vyvolávání DS8 nevíš kam se obrátit? Foma to myslím už nedělá, našel jsem OTOFOTO, že nově dělá 2x8mm. Ale jinde zatím nevím.
  • 0

#33 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 18 květen 2013 - 11:42:53

Fotooto jistě:-) Lidové ceny jako před lety ve Fomě. Teď je pan Horský nemocný, tak snad se z toho brzy dostane. Fotoškoda rozhodně nedoporučuji, cena za vyvolání dvojnásobná.
A ještě jedno doporučení... vyplatí se kupovat film ve 30ti metrech na foma.cz, prázdné cívečky do kamery by ti tam také mohli poskytnout. Já sám si těch 30 metrů v naprosté tmě, v koupelně odmotávám na ty cívečky do kamery. Ale pokud začínáš tak si pro začátek klidně pořiď rovnou ty po 10ti metrech, časem se určitě k tomu dostaneš.
  • 0

#34 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 květen 2013 - 13:03:56

Fotooto jistě :smile: Lidové ceny jako před lety ve Fomě. Teď je pan Horský nemocný, tak snad se z toho brzy dostane. Fotoškoda rozhodně nedoporučuji, cena za vyvolání dvojnásobná.
A ještě jedno doporučení... vyplatí se kupovat film ve 30ti metrech na foma.cz, prázdné cívečky do kamery by ti tam také mohli poskytnout. Já sám si těch 30 metrů v naprosté tmě, v koupelně odmotávám na ty cívečky do kamery. Ale pokud začínáš tak si pro začátek klidně pořiď rovnou ty po 10ti metrech, časem se určitě k tomu dostaneš.



To je dobrý nápad, cívky jsem kdysi přemotával ve tmě s Kodakem 16mm z 120m cívky., takže to bych zvlásnout mohl. A oni ve Fomě těch 30m v DS8 mají? Na fotce vidím ve 30 metrech jen 2x8mm, což je tuším perforace Normal 8mm, ne? Možná se pletu, ale jestli kupuješ 30m s perforací Super 8, tak není co řešit. Otovi Horskému jsem teď volal, mluvil jsem s ním a potvrdil mi cenu za 10bm 185 kč. Ke škodovi bych si nedal ani vyčistit sklo:)
  • 0

#35 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 18 květen 2013 - 19:26:28


Fotooto jistě :smile: Lidové ceny jako před lety ve Fomě. Teď je pan Horský nemocný, tak snad se z toho brzy dostane. Fotoškoda rozhodně nedoporučuji, cena za vyvolání dvojnásobná.
A ještě jedno doporučení... vyplatí se kupovat film ve 30ti metrech na foma.cz, prázdné cívečky do kamery by ti tam také mohli poskytnout. Já sám si těch 30 metrů v naprosté tmě, v koupelně odmotávám na ty cívečky do kamery. Ale pokud začínáš tak si pro začátek klidně pořiď rovnou ty po 10ti metrech, časem se určitě k tomu dostaneš.



To je dobrý nápad, cívky jsem kdysi přemotával ve tmě s Kodakem 16mm z 120m cívky., takže to bych zvlásnout mohl. A oni ve Fomě těch 30m v DS8 mají? Na fotce vidím ve 30 metrech jen 2x8mm, což je tuším perforace Normal 8mm, ne? Možná se pletu, ale jestli kupuješ 30m s perforací Super 8, tak není co řešit. Otovi Horskému jsem teď volal, mluvil jsem s ním a potvrdil mi cenu za 10bm 185 kč. Ke škodovi bych si nedal ani vyčistit sklo:)

Oni to tam nemají příliš dobře popsané.
class="product-list-name" style="margin: 10px 0px 5px; padding: 0px; box-sizing: border-box; color: rgb(44, 61, 71); font-size: 14px; background-color: rgb(255, 250, 240); font-family: verdana, arial, sans-serif;"> FOMAPAN R 100 DS 8/30,5 BM to je super 8, tedy ds8... a FOMAPAN R 100 2x8 MM/30,5 BM je normal 8
  • 0

#36 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 květen 2013 - 06:42:07

Tak to dnes objednám. Minule jsem chtěl papíry Velvet MG, ale taky je tam neměli přesně uvedený, tak to pak dopsali, když jsem se na to konkrétně ptal. Kamera Quartz DS-3 už je na cestě, je od jednoho starého filmaře, který ji s největší pravděpodobností jak to bývá u těchto pečlivých lidí opečovával. Tak uvidím, snad to bude dobrý kousek. Svý zkušenosti mám s Krasnogorskama a většinou to nebyly veselé příhody z natáčení:) Hlavně co se technického chodu týkalo.
  • 0

#37 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 20 květen 2013 - 08:47:44

Geo.Co tam mají špatně napsaný? DS8 30,5m.Jinak u Šilara koupíš levněji,za 581 kč.
  • 0

#38 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 20 květen 2013 - 10:54:22

Geo.Co tam mají špatně napsaný? DS8 30,5m.Jinak u Šilara koupíš levněji,za 581 kč.


Špatně zrovna ne, to jsem se spíše hloupě vyjádřil. Ale prostě mi to přišlo horší k orientaci.. Ale to je subjektivní pocit.
Teď zrovna koukám, že tam ds8 ve 30ti metrech momentálně nemají:-( Snad bude...
  • 0

#39 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 květen 2013 - 17:29:05

Dnes mi z Fomy volali, že mají jeden, ve středu mi přibalí drzhý DS8 30m. Takže jich fakt na skladě moc nemají:)
  • 0

#40 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 květen 2013 - 06:18:19

Tak filmy i kamera Quartz DS8-3 dorazily. Mechanicky i opticky se jeví být v pořádku, příslušenství taky se zdá bý všechno, akorát mi není jasný , jak je to s kombinováním filtrů na objektiv a objektivek expozimetru. Na zoom objektiv je tam třeba žlutý filtr 2x, ale na expozimetr jsou tam jen 2 šedé filtry /2x a 4x/. Znamená to, že se fitry sesazují podle hodnoty, nikoli podle barvy? Žádný malý žlutý filtr tam není. Pak je tam jakýsi filtr né červený, ale tabákový a tam není hodnota udaná už žádná, tak ani nevím co na expozimetr nasadit. Pak ještě taková asi hloupá otázka - když nastavím kameru na snímání pookénku na frekvenci 1 obr, musím ještě nastavovat někde expozici na udávanou hodnotu 1/20 pro pookénkové snímání, nebo to kamera ví sama, a expozimetr se již podle toho chová?
  • 0

#41 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 23 květen 2013 - 06:46:44

Filter na expozimeter sa nasadzuje podľa mohutnosti, na farbe nezáleží. Ten "tabákový" filter mal byť akože konverzný, ale je farebne kdesi inde, takže doporučujem ho nepoužívať. Keďže expozimeter a clona nie sú nijako spojené, aj po jednom okienku sa musí clona nastavovať ručne, čas je , ako je správne uvedené 1/20.
Ináč blahoželám ku kúpe kamery. Je to perfektný strojček a pokiaľ bude šľapať, tak vydrží roky. Mojích cca 75% filmov je natočených práve touto kamerou, nikdy ma nesklamala a aj ten objektív je perfektný.
  • 0

#42 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 23 květen 2013 - 07:44:26

Na používání kamerového expozimetru rychle zapomeň.Je to selen a 40 roků.......Pořiď si externí expozimetr.
  • 0

#43 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 23 květen 2013 - 11:54:13

Taky se musím přiznat, že expozimetr moc dobře neukazuje. Měl jsem většinou filmy podexponované, pak jsem to začal nastavovat od oka a hned to bylo OK :D Byl jsem zvyklý u staré dvouoké zrcadlovky (také film 100ASA) nastavovat už jako malej od oka podle toho jestli je venku zataženo, nebo slunečno a většinou se člověk trefí dobře. Vevnitř je pravda, že při umělém světle se to odhaduje blbě. Ale na to bych zase měl expozimetr externí, který jsem si před časem koupil.
  • 1

#44 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 květen 2013 - 12:39:53

Mašinka je teda pěkná, až mě překvapila ta celkem na CCCP jemná mechanika. Teď jsem z toho trochu jelen, ta 1/20 se cákryš nastavuje jak? U foťáku bych to věděl, ale u této kamery?
  • 0

#45 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 23 květen 2013 - 23:12:27

Čas 1/20 sa nastaví len vtedy, keď je nastavené po jednom políčku, ináč je pri 18 obr. 1/54. Čo sa týka toho expozimetra, neviem, posledný krát som Quartzku používal asi pred piatimi rokmi a vtedy ešte fungoval dobre, od vtedy som ju nepoužíval, musím skúsiť. Ináč pracoval veľmi spoľahlivo pri dennom aj umelom svetle a vždy som sa na neho spoliehal. Občas sklamal, ale len výnimočne v extrémnych expozičných podmienkach, ale to som si už musel ustrážiť sám.
  • 0

#46 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 24 květen 2013 - 03:27:31

Takže pokud mám v kameře film 21din a snímám pookénku, expozimetr se chová, nebo by se selenový ještě měl chovat tak, jako když bych měl na foťáku nastavenou 1/20 a podle světelných podmínek k tomuto času clonit, jo?
  • 0

#47 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 květen 2013 - 07:36:53

U snímania po jednom okienku to nefunguje, teda clonu je nutné nastavovať ručne. Neviem prečo je to tak, ale je.
Podľa mňa, je tam mechanické nastavovanie citlivosti a časov pred snímačom (asi clona spiahnutá s clonou v objektíve, ako je tomu u Admir), a na čas 1/20 to nie je prispôsobené, teda sa nedá nastaviť. Aj keď som Quartzku mal rozobratú, tú časť, kde je expozimeter a spol som nikdy nepotreboval rozoberať, teda toto nepoznám.
  • 0

#48 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 květen 2013 - 09:12:55

U snímania po jednom okienku to nefunguje, teda clonu je nutné nastavovať ručne. Neviem prečo je to tak, ale je.
Podľa mňa, je tam mechanické nastavovanie citlivosti a časov pred snímačom (asi clona spiahnutá s clonou v objektíve, ako je tomu u Admir), a na čas 1/20 to nie je prispôsobené, teda sa nedá nastaviť. Aj keď som Quartzku mal rozobratú, tú časť, kde je expozimeter a spol som nikdy nepotreboval rozoberať, teda toto nepoznám.

Já tu část u expozimetru jsem měl nedávno rozebranou. Je tam clona na expozimetru a u objektivu, obě clony jsou na ozubených kolečkách a spojeny právě převodem těchto ozubení.
Takže zavírá se clona u expozimetru, tak zároveň i u objektivu.
Sokole já mám na tebe zase dotaz na tuto kameru.. Už mě celkem štve, že neumím pořídit záběry celku větších objektů, ze vzdálenosti několika metrů. Zajímalo by mne zda tento problém řeší čočka co je u kamery jako součást příslušenství. Když se skrze ní koukám tak zmenšuje. Pokud by to tak bylo, jak je to s ostřením? Díky :-D
  • 0

#49 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 květen 2013 - 10:04:03

Tie dve optické čočky, ktoré sú v príslušenstve sú na filmovanie zblízka, teda na titulky apod., nahradzujú vlastne makro u novších objektívov. Sú dva, jedna je na zaostrenie myslím cca 250 až 500mm a druha cca 500 až 800 mm, presne si to nepamätám, je to na nich napísané. Normálne je najmenšia zaostriteľná vzdialenosť 1,5m. Samozrejme pri clone 11 sa hranica zaostrenia posúva až na jeden meter.
Takže Geo, na to čo chceš filmovať ti nepomôžu, oni vlastne skracujú ohniskovú vzdialenosť pod hranicu minimálneho zaostrenia. Nikdy som síce takýto problém neriešil, ale snáď by bolo dobré skúsiť široké predsádky na videokamery, snáď sa nájdu zo závitom 46? a urobiť hokus-pokus. Alebo skúsiť napríklad makroset z Eumiga, len neviem, či to bude fungovať, či k nemu nemusí byť prispôsobený aj objektív, ako je to u kamier Eumig, napr. Mini5.
  • 0

#50 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 24 květen 2013 - 14:06:05

U snímania po jednom okienku to nefunguje, teda clonu je nutné nastavovať ručne. Neviem prečo je to tak, ale je.
Podľa mňa, je tam mechanické nastavovanie citlivosti a časov pred snímačom (asi clona spiahnutá s clonou v objektíve, ako je tomu u Admir), a na čas 1/20 to nie je prispôsobené, teda sa nedá nastaviť. Aj keď som Quartzku mal rozobratú, tú časť, kde je expozimeter a spol som nikdy nepotreboval rozoberať, teda toto nepoznám.


Dobře, takže pookénku kamera má otevřené okénko vždy 1/20 vteřiny. Takže musím clonit stejně, jako bych měl ve foťáku 21 din a nastavenou 1/20 a podle světla bych musel asi dost clonit, zvlášť za slunečnýho dne. To se obávám nejde moc dobře odhadnout, takže externí expozimetr bude nutný. Tedy pokud to dobře chápu..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních