Přejít na obsah


Fotka

Nova kamera : D8, DS8 ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#51 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 květen 2013 - 23:12:06

U snímania po jednom políčku samozrejme len dobrý expozimeter. Odhad pri makrosnímaní sa mi nikdy nepodaril.
  • 0

#52 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 25 květen 2013 - 06:55:35

Te´d si vpomínám, že když jsem kdysi dělal časosběr s Krasnogorskem 3, tak jsem chtěl udělat trikový záběr zapadajícího slunce za sochou a chtěl jsem, aby se slunce nad její hlavou na chvíli zastavilo. Tak jsem cvakal časosběr asi po pěti vteřinách a pak dvě vteřiny normální rychlost 24 obr/vt a pak zase časosběr. Ten časosběr byl pravda přeexponovanější než čas u frekvence 24 obr. Takže mě došlo, že to bude asi to samý.
  • 0

#53 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 25 květen 2013 - 07:51:47

asi áno, Krasnogorsk má myslím pri 24 obr 1/60 a pri poobrázkovom snímani 1/20, takže to je veľmi podobné. S Quartzkou som robil najdlhší časozber asi jeden a pol hodiny (alebo dva apol, už sa presne nepamätám), západ slnka, a vyšiel my parádne. Robil som jeden záber za 15 sek pri clone 8 na film ORWO UK17 s konverzným fitrom
  • 0

#54 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 25 květen 2013 - 10:19:39

To byla ale barva, že? Taky jsem vystál pár důlků u časosběrů, nejlepší je to počítání do zblbnutí dokola. Čučet na stopky jsem si nějak nezvykl. Nějak jsem se zamyslel a pak ani nevěděl kdy jsem exponoval naposledy. :)
  • 0

#55 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 25 květen 2013 - 12:10:08

Tak tak, sedel som pri tom a každých 15sek cvak, už mi z toho šibalo, ale výsledok stojí za to. Mať tak vtedy zo sebou Nizo, tak to postavím na statív, nastavím, spustim timer a môžem isť na pivo.
ORWO UK17 je samozrejme farba 17DIN (40ASA) na umelé svetlo 3400st kelvina, preto konverzný filter, u kazetových S8 kamier je vstavaný. Len teraz, keď nad tým tak rozmýšľam, tak som vtedy asi nemal filter nasadený, nakoľko vieme, že večer sa teplota svetla mení a klesá, teda večer je okolo 3500st kelvina, kým na obed má od 5500 až do 12000 v extrémoch napr. pri mori alebo na horách na snehu.
  • 0

#56 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 25 květen 2013 - 14:33:45

Taky jsem měl timer u Chinona 877, geniální rozsahintervalů nastavitelný od 1 vt až po minutu. Sice mohl člověk bezstarostně okounět, ale i když je ruční časosběr pakárna, tak je to nějak blíž k tomu, že teď exponuju. Mě se Orwo barevně moc líbili, chlapi v klubu říkali že je takový moc sytý, až barevně ujetý, ale měl jsem pár záběrů ze S8 na nějaké Orwu a točil jsem ráno do protisvětla hřbitov mezi listím stromů. Nevyšel jsem z úžasu jak to vyšlo barevně. Sytá zeleň, ohromující stupnice žlutooranžové. Nikdy už jsem nic takovýho neviděl, ani pak Agfa neměla ten říz. Taky bych raději točil třeba na Velvii 50, ale těch peněz..)
  • 0

#57 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 25 květen 2013 - 18:43:45

Čo sa týka farebnej presnosti, okrem Kodachromu som nevidel nič lepšie ako Orwochrom UT15, teda na denné svetlo, samozrejme točené cez deň. Tak úžasné farby mali snáď len profi filmy na Technicolore.
  • 0

#58 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 26 květen 2013 - 06:16:41

Naprosto souhlasím, byly to barvy čistě filmové top dimenze.
Ještě mě napadlo ohledně měření té expozice časosběru 1/20. Mělo by to jít měřit taky třeba digitálním foťákem. Mám ale ISO až od 200 a film je 100. Dalo by se nějak odhadnout kolik může být rozdíl v cloně při stejném čase v ISO 100 a 200?
  • 0

#59 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 26 květen 2013 - 07:05:26

Teoreticky by to mala byť jedna clona, ale radšej to treba preveriť v praxi, lebo pri makrosnímaní sa to správa trošku ináč. Alebo by som skúsil exponovať ako 200ASA a potom vyvolať procesom ORWO 9xxx, to číslo si nepamätám, ale v letáčiku k filmu je to napísané (prvá vývojka je s fenidonom), a tým by mal byť problém vyriešený. Len neviem ako to máte s vyvolávaním, ja si všetko volám sám, a lázne si taktiež vážim sám, takže s týmto nemám problém.
  • 0

#60 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 26 květen 2013 - 13:39:06

Co se týká negativů, je to hračka, ale inverzní lázně jsou pro mě drahým experimentováním, jelikož nejsem nijak zvlášť vybavený technickým a dovednostním myšlením, což však neznamená, že bych to nezvládl. Jen se mi zdá zatím rozumnější nechat si to vyvolat. Fotooto to dělá za 185 kč, takže zatím půjdu spíš na jistotu, nebo´t jsem nikdy žádnou inverzi nedělal. Nebo pokud narazím třeba tady na fóru, kdo by byl ochoten mi to za platbu vyvolat, to je taky možnost.
Až bude trochu lepší počasí, udělám první špulku, kde si budu zapisovat experimentální clony, pak mi to bude už jasný doufám co a jak.
  • 0

#61 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 červen 2013 - 07:41:30

TO SOKOLVIDEO - minule jsi psal:" Čas 1/20 sa nastaví len vtedy, keď je nastavené po jednom políčku, ináč je pri 18 obr. 1/54.", ale v českým manuálu pro Quarzku DS-8 -3 jsou uvedené tyto hodnoty:
Frekvence 12 obr je 1/23 vt

frekvence 18 obrázků tam je kdovíproč úplně vynechaná
frekvence 24 obr 1/45 vt.


frekvence 36 obr 1/68 vt.

Potom mi tam teda nesedí, že by měla být 18obr 1/54??? Odhadem by to snad měla být nějaká 1/35 pro 18 obr, ne?



  • 0

#62 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 5 červen 2013 - 08:34:19

Ta 1/54 se týká kamer z Meopty. Kvarcka má ,jak píšeš 1/34.Jednotlivé snímky u obr.18 je 1/20s.
  • 0

#63 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 5 červen 2013 - 08:55:53

Ospravedlňujem sa, ak som uviedol zlé hodnoty, ale v "múdrej knihe" Príručka filmára amatéra je to doslovne napísané u kamery DS8M, čo by malo byť po mechanickej stránke to isté. takže ešte raz sorry. Ten čas 1/54 platí pre Admiry S8.

V knihe Jiřího Děda Než stisknete spoušť sa píšu pre kamery Quartz DS8M následujúce časy: 12 - 1/23, 18 - 1/34, 24 - 1/46, 48 - 1/92, DS8-3 by mala mať také isté časy. Priznám sa, že nikdy som to nejako neriešil, nakoľko expozimetre na mojich DS8-3 fungovali vždy perfektne, takže som to nepotreboval.

A ešte jedna knižočka, ktorá bola asi aj mojou Bibliou filmárčiny, a to Hofman-RNDr. Rentz - Technika amatérskeho filmu, tu sú uvedené následovné časy: 12 - 1/23, 18 - 1/34, 24 - 1/45, 36 - 1/68 takže si vyber. Podľa tejto knihy som používal chémiu a postupy pre spracovanie filmov Foma a ORWO, či už ČB alebo farbu, a výsledky boli vždy dobré
  • 0

#64 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 červen 2013 - 09:13:23

Díky, já vlastně všechny ty knížky někde mám zahrabaný, ale takhle mi to úplně stačí, musím to stejně všechno prozkoušet na testovacím filmu, jak měří selen, jak to vychází podle měření digitálu a pak už budu vědět o co jde. Valnou část svýho života jsem stejně měřil od oka a nikdy jsem expozici vyloženě nezkazil. Je to pro mě nová mašinka, tak sháním o ní všechny zkušenosti.
  • 0

#65 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 červen 2013 - 22:38:55

Teď by se mi také hodila jedna Quarzka Ds8-3. Všechny co se mi doma válejí jsou odzkoušené a každá z nich má nějaký nedostatek. Momentální problém je občasné poskakování obrazu. Nevím zda je to tím, že při zavádění filmu na cívku to moc utahuji nebo naopak je film volnější. Předtím jsem s tím problémy neměl. Ale to jsem jednu kameru měl v pořádku, jenže jsem chtěl povolit jeden šroubek, díky kterému je uchycen váleček s gumou, abych zjistil jaký je to závit pro ostatní kameru, kde chyběl.-) prostě se v závitu utrhl... Ještě by mne zajímalo, zda se ten váleček má otáček, protože tam má jedno ložisko, ale zatím u všech kamer se netočí..jestli je to závada nebo úmysl. Každopádně je to smůla, když už se trochu naučím s kamerou zacházet a teď tohle.. Na aukro a podobné přestávám mít důvěru, pokud si nejde kameru předem vyzkoušet.
  • 0

#66 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 červen 2013 - 00:17:27

Ten valček by sa mal teoreticky excentricky otáčať, ale ani u jednej kamery, ktorú som mal v rukách to nefungovalo. Takže ak sa netočí, nemal by to byť až taký veľký problém, skôr by som skúsil trošku zvýšiť prítlak prítlačnej doštičky. Sú tam take malé pružinky a tie trošku natiahnúť, aby sila bola o niečo väčšia. U Admir je ten trn pevný, a funguje to. A ešte skúsiť, či sila navíjacej cievky nie je veľmi veľká, aj to by mohlo robiť tiahnutie filmu v dráhe počas expozície, teda skákanie obrazu, nerovnomerný osvit.
A čo sa tej skrutky týka, teda tej na oske toho gumového valčeka, ak sa dobre pamätám, tak je tam ľavý závit, teda opačný, ale krk na to nedám. A je tam taká malička gulička na pružinke, bacha, aby sa nestratila.
  • 0

#67 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 6 červen 2013 - 07:58:22

kouknul jsem do svý kamery a váleček se ve směru pohybu filmu pootočí asi o půl otáčky a dost/to ta kulička/.Tak to má být.Někde mám o tom článek,musel bych dohledat.V protisměru pohybu filmu se váleček točí stále.Ten šroubek jsi utahoval,proto jsi ho urval.Tam je levý závit.
Už jsem to tady psal,poslat p. Vítkovi, dělá ruské přístroje.P.Vítek st. dělá kamery a syn optiku.Vloni mi ošetřil kameru Ekran 3.
  • 0

#68 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 červen 2013 - 08:25:07

Toho poskakování obrazu se bojím nejvíc. Vytáčelo mě to u Krasnogorsku, kde se na to nedalo dívat. Opravoval mě to p. Herman, ale nikdy se to nevyřešilo. Natočím zkušební špulku s DS8-3 a pokud tam bude jediný zádrhel, už kašlu na opravy, znovu si pořídím nějakou S8 na kazety, je to sice asi o 45 kratší na špulce, ale zas je to barva a když jsem to propočítával cenově, tak s vyvoláním , přepisem a všelijakým poštovným vychází barva kazeta S8 o nějakých pár stovek navíc, ale zas je to barva a 4B si z ní můžu ve střižně udělat kdykoli, ale z ČB barvu ne. Navíc existují tak parádní matroš v S8 kazetě jako Velvia 50, takže o filmový zázrak postaráno. Krasnogorsk 3 mě zas při pookýnkovým snímání házel na políčko vždycky nějaký světelný reflex, takže většinou to byl šrot. Kdysi jsem měl Chinon S8 a pohoda.
  • 0

#69 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 červen 2013 - 11:26:33

Neviem, asi som mal šťastie na kamery, DS8-3 mám tri, a všetky po mechanickej stránke fungujú 100%, len u jednej sa mi povolil ten objektív na expozimetri, takže sa kýve, ale to neriešim, nakoľko ich už nepoužívam, a na jednej, štvrtej, mi odišlo pero, prasklo, ale tá si svoje odslúžila.
Sorry, ale na DS8-3 nedám dopustiť, tvrdím, že je to kamera ktorou nabijem klinec do panela a potom ho ňou natočím. Kamarátovi v Tatrách spadla, šmýkala sa asi sto metrov po svahu, a celková škoda, ktorá sa stala bolo, že bol odratý lak. Kamera fungovala v pohode ďalej.

Anry, viem že tak ta rolnička má fungovať, ale u máloktorej kamery to fungovalo, viem, že niektorí filmári to zakvali sekunďákom, aby to bolo pevné, a aj tak to fungovalo. Ono tá guma toho valčeka, by nemala byť hladká, ale drsná, aby sa film po nej nešmýkal, ale aby ju roztočil. Kdesi som čítal o tom, možno je to tej istý článok, ako to dosiahnúť, vybrať vonku, jemným šmygľom zdrsniť a znovu poskladať
  • 0

#70 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 červen 2013 - 11:34:23

Zabehol som pozrieť na dve z tých kamier, ktorí mám pripravené, keby som dostal chuť točiť Quartzkou. U oboch je ten valček pevný, teda netočí sa a filmy nimi natočené sú OK.
  • 0

#71 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 červen 2013 - 12:02:56

Neházím ještě flintu do obilí, vždyť jsem teprve včera zavedl v Quarzce film, ale furt je zataženo, takže to asi stejně nevydržím a půjdu něco stočit i pod mrakem. U ČB by to neměl být takový handicap jako u barvy. Pevně věřím, ač smolař, že tanto kousek bude dobrý.
  • 0

#72 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 červen 2013 - 14:54:10

Nehazej, Quarzky jsou dobré. Doteď jsem s nimi neměl problém.. začínal jsem s Quarzkou 5, což je na formát 2x8 standard. Je tam u toho vidět několik nedomyšleností, které jsou u ds8-3 opraveny. př. okulár nebyl zapezpečen. Takže když jsem se podíval skrze něj, tak se samozřejmě pohnul. Ok zkusím pana Vítka, snad si s tím poradí... Ještě si teda nejsem jist., je dobré film na špulku dotáhnout těsně kolem onoho válečku? Už si nepamatuju, jak jsem to dělal předtím, zda jsem nechal nějakou vůli. Možná je to další příčina poskakování.
  • 0

#73 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 červen 2013 - 17:26:02

Tak jsem byl poprvé DS-3 prozkoušet v terénu. Tváří se že běhá, poslechově mě tam nic za uši netahá, ale jeden problém tu je. Když dělám časosběr, péro je natažený třeba až čtyřikrát dokola a přesto mě jde exponovat jenom cca 3 vteřiny a pak zřetelně slyším, jak zvuk spouště ztrácí sílu až se po chvíli úplně zastaví. Prostě mechanizmus nemá už sílu pookénku dál kameru hnát. Já nejsem naprosto vůbec technik, takže mě vykládat něco o nějakém dotahování nebo opravě je zhola zbytečný. Laicky mám dojem že buď bude zasviněný nepromazaný mechanizmus kamery, přece jenom zřejmě léta jen ležela. Když ale točím 18obr tak se zdá, že to šlape rovnoměrně, ale někdy ke konci asi vteřinu než se péro dotočí už taky slyším, že kamera zpomaluje. Někdy se i těžko rozjížděla. Tam mě určitě čekají přeexpozice. Myslíte že bych měl dát kameru vyčistit a namazat?
  • 0

#74 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 červen 2013 - 18:48:58

A je hotovo. Otočil jsem špulku a kamera stávkuje úplně. Nenavine ani první metr, když odstavím drapák, běží úplně normálně bez kolísání, ale jakmile drapák zasunu, už se kamera ani nerozběhne, nebo s námahou posune dva tři obrázky a konec.
  • 0

#75 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 červen 2013 - 00:30:44

Hm. Buď niekto nechal natiahnuté pero roky, a tak sa unavilo a nema silu, ktorú by malo mať, alebo je tam skutočne zatuhnutá vazelína a treba to vyčistiť a premazať. No to je už dobré dať odborníkovi, aby ten strojček potom aj nastavil. Ináč spomaľovanie frekvencie pri dobehu pera tesne pred skončením je normálna vec nie len u Quartzky, ale napríklad aj u Admir a Bolexiek. Takže po každom zábere perko natiahnúť na doraz, aby sa nestalo, že skončí počas záberu. Musíme si uvedomiť, že tieto strojky majú už svojich cca 40 rokov plus/mínus, takže takto sa k ním aj treba správať.
  • 0

#76 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 červen 2013 - 05:59:03

Servisu se nevyhne určitě, už se ani nerozběhne:( Spíš to je nějak spojený s drapákem, když ho odstavím, kamera hned jede.
  • 0

#77 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 16 červen 2013 - 21:06:50

Mám dotaz, kvůli tomu, že Kodak přestal dělat Ektachromy do cívky jsem se po dlouhé době zase rozhodl projet Quartzku. Mám doma už tři, ale ty dvě předchozí funkční moc nejsou. Tady ta moje nejnovější, se kterou jsem točil, funkční je, ale má problém s pérem, který, když je film už před koncem cívky, film prostě neutáhne a i když je to plně natažený, nepohne se to a nebo se to hned zastaví. Je nějaká možnost, co s tím dělat? Rád bych ji používal, protože asi bude jinak OK.
  • 0

#78 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 16 červen 2013 - 22:37:36

Mám dotaz, kvůli tomu, že Kodak přestal dělat Ektachromy do cívky jsem se po dlouhé době zase rozhodl projet Quartzku. Mám doma už tři, ale ty dvě předchozí funkční moc nejsou. Tady ta moje nejnovější, se kterou jsem točil, funkční je, ale má problém s pérem, který, když je film už před koncem cívky, film prostě neutáhne a i když je to plně natažený, nepohne se to a nebo se to hned zastaví. Je nějaká možnost, co s tím dělat? Rád bych ji používal, protože asi bude jinak OK.

Podle mne by to nemuselo být hned pružinou, spíše je to tou přítlačnou destičkou nebo volnější uchycení drapáku. Nemá sílu vytáhnout konec filmu z cívky. Ale asi bych to nechal spíše na někom, kdo s tím měl už nějakou praxi. Taky se mi to běžně stává, že film neproleze ke konci celý. Jednu Quarzku jsem poslal k tomu pánovi na opravu, tak uvidím jestli s tím něco půjde udělat.
  • 0

#79 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 17 červen 2013 - 05:32:33

Asi achilova pata těchto přístrojů v jejich letech. Když drapák nežene film, maká od začátku do konce stejně dobře a stejnou rychlostí. Pro časosběr je to skoro nepoužitelný, protože i přes plně natažený péro jsem pookénku naexponoval tak tři vteřiny a pak se vše zastavovalo, až to nemohlo dál. Přitom na 18 obr se dalo vytočit ještě nějakých 5 vteřin. Ale i při 18 obr se kamera ke konci zastavovala, takže musím počítat s koncema záběrů, že budou přeexponovaný. Počkám na vyvolání, pak se rozhodnu jestli do opravy nebo do koše.
  • 0

#80 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 17 červen 2013 - 15:56:31

Podľa skúsenosti Quartzka musí pretiahnúť aspoň 30 sekund filmu, 2,2-2,5 metra, ak to nerobí, tak je buď unavené pero, alebo ju treba prečistiť a nanovo namazať.
  • 0

#81 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 17 červen 2013 - 17:28:09

sokol má pravdu.Ta kamera je stará nějakých 40 let a pochybuji,že by byla někdy v servisu.Ta moje byla u pana Vítka a šlape dobře.Tedˇjsem prohnal jednu cívku,v pohodě a i ten expozimetr celkem funguje.Já to nastavuji stejně od oka.I když pro sichr mám v kapse digoše.Hlavně nenechávat natažené péro,když se kamera odloží.
  • 0

#82 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 17 červen 2013 - 21:31:19

A na servis by byl kontakt jaký? Někde to tu někdo myslím psal, ale nemůžu to najít. Na ty Quartzky.
  • 0

#83 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 18 červen 2013 - 08:43:19

Fotoservis A.Vítek Terezín tel.724115973
  • 0

#84 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 19 červen 2013 - 11:45:49

Díky
  • 0

#85 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 20 červen 2013 - 11:57:57

Pánové, nevěděl jsem, kam svůj dotaz zařadit, proto se vám nacpu sem, ač se týká nečisté technologie, kterou tolik opovrhujeme. Kdo z vás je schopen poradit mi při výběru číslicové kamery? Řeším v práci specifiký úkol, ke kterému toto zařízení potřebuji, šéf je přesvědčen, že když rozumím klasické fotografii(ehm, rozumím...), tak dokážu vybrat i takovou věc, ale opak je pravdou. JE-li tu ochotný rádce, nechť mi prosím napíše vzkaz na t.plocek@rostra.cz, probereme to. Děkuji předem.
  • 0

#86 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 20 červen 2013 - 15:29:04

Čistá-nečistá, z môjho pohľadu a skúseností by som radil Panasonic MS1, 4 , alebo M7 či staršiu M5. S kamerami na VHS-C nemám skúsenosti.
  • 0

#87 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 25 červen 2013 - 19:06:19

Fotoservis A.Vítek Terezín tel.724115973

Kamera mi minulý týden dorazila a jsem spokojený.. Měli jste pravdu, že se váleček ve směru posunu filmu nemá otáčet, pouze při zpětném převijení filmu pomocí kličky. Po opravě to tak funguje.
  • 0

#88 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 26 červen 2013 - 08:04:11

Až ji vyzkoušíš,dej vědět.
  • 0

#89 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 červenec 2013 - 11:22:05

Tak výsledky jsou tu! Čeho jsem se obával je tady . Quarzka DS8 skáče s obrazem jako koza. Takový to nahoru dolu. To mě již vytáčelo u Krasnogorsků a tady je to znovu. Jinak expozimetr funguje naprosto perfektně. Točit přes žlutý filtr není třeba, /Fomapan 100/, není větší kontrast, jenom je to všechno víc bílý. Úplně bez filtru je ideální, pokud se nechce nějaký záměrný efekt. Tak co, mám tu kameru dát p. Vítkovi na opravu, nebo se toho skákání nezbavím??
  • 0

#90 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 9 červenec 2013 - 07:44:04

Měli jste někdo na opravě u p. Vítka tu Quarzku DS8? Já jsem mu volal a nějaké zvláštní nadšení ani nejevil. Že prý už to léta nedělal a snad na to něco ještě mít bude, že se na to nezávazně podívá. Docela mě to překvapilo, ze zdejších příspěvků jsem pochopil, že je to u p. Vítka víceméně jistota s opravou..
  • 0

#91 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 9 červenec 2013 - 08:42:31

Hm,to jsi mluvil asi se synem,ten se specializoval na objektivy.Vítek starší dělal kamery.Před časem mi opravil Kvarzku a loni Ekran 3.
Dost marodil,tak asi už nedělá.
Dnes jsem mluvil s p.Vagentknechtem,bývalým meopťákem a řekl mi ,že dělal i ruský kamery. můžeš mu zavolat na tel.739941279.
Bydlí v Rovensku u Turnova.
  • 0

#92 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 9 červenec 2013 - 09:54:07

Hm,to jsi mluvil asi se synem,ten se specializoval na objektivy.Vítek starší dělal kamery.Před časem mi opravil Kvarzku a loni Ekran 3.
Dost marodil,tak asi už nedělá.
Dnes jsem mluvil s p.Vagentknechtem,bývalým meopťákem a řekl mi ,že dělal i ruský kamery. můžeš mu zavolat na tel.739941279.
Bydlí v Rovensku u Turnova.


Díky za tip, tak to byl asi syn, protože hovor začínal "Ať mluvím rychle a krátce, páč jede autem", což mě na starou dobrou školu hnedka moc nesedělo. Právě špekuluju jestli mám nakoupit ještě nějaký Ektachromy do Chinonu macro nebo poslat Quarzku na opravu. Chinon jede pořád dobře i po třiceti letech, obraz neskáče, expozimetr bez chyby. Quarzka krásně kreslí, je to fascinující mašinka, Fomapan 10m je vlastně o minutu delší než kazetová S8. Zas je to ale jen ČB. Každopádně díky za kontakt na p. Vagentknechta. Pro mě je vždycky nejdůležitější jasná komunikace.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních