Přejít na obsah


Fotka

redukce - kiev skla na M645


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 kubasscz

kubasscz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 75 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 srpen 2012 - 19:18:14

Zdravím,

používá tady někdo na mamči 645 skla z Kieva 88? Existuje vůbec nějaká redukce? Kde koupit?
Našel jsem jeen redukci na bajonet kiev C - což jsou Psixovee skla? myslím...?

Díky
  • 0

#2 ari

ari

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 září 2012 - 20:26:56

Kdysi jsem redukci koupil v bazaru, vyrábělo to nějaké družstvo ještě za socíku. Kus eloxovaného hliníku se závitovým bajonetem bez jakohokoliv přenosu, já to potřeboval napasovat na měch Praktiny, důvod využití reprodukčních objektivů. Poptej se telefonicky v pražském servisu u Škody. Dělali mně tam redukci 645/Nikon kvůli Shift 50. Druhá cesta je vytloukat bazary, třeba jim to někde leží v regále.
  • 0

#3 Matous200

Matous200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 listopad 2012 - 12:30:52

Resim obdobny problem a napadlo me nechat nekde objektiv presroubovat.. sundat nejak kievackej zavit a nasadit ten na mamyiu... Nejaky nazor jestli je to hloupost ci nikoli? dekuju..
  • 0

#4 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 12 listopad 2012 - 18:16:45

Ježkovy vočy, tyhle (nevratný) konverze. Můžu vědět, kterej objektiv z Kieva je tak úžasnej, že je potřeba ho nutně montovat na M645? Když už tak přes redukci, aby nedošlo k zásahu do mechaniky objektivu. Ale to už tu psal ari, buď u Škodů, případně naproti u Pazderů. Kamarád si tam před časem nechal dělat redukci Psix->Nikon F a prý vyšla moc pěkně. Finančně bohužel nevím.
  • 0

#5 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 12 listopad 2012 - 18:27:41

hlavně delší ohniska jsou o dost levnější a nejsou zas až tak špatná - měl jsem taira 33 300mm za 700 :grin: za to třístovku na mamču nepořídíš ;-)
jenom teda obrovská kráva...
  • 0

#6 Michal30

Michal30

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 listopad 2012 - 09:55:03

No u Škody udělají skoro všechno, ale levné to není. Já třeba nabízím 210/4 Sekor M645 za cca 2500Kč a to je přibližná cena redukce u Škody. Vůbec, v poslední době se mi zdají originál Mamiya objektivy po bazarech lacinější, než třeba P-six .
  • 0

#7 JozefB

JozefB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 86 příspěvků(y)
Reputace: 95

Publikováno 13 listopad 2012 - 19:29:03

...žiadne redukcie by som nikdy nekupoval v tak predraženom obchode (škoda) . Nechodím tam často ale ked tam zajdem,vždy mi to tam pripadá ako keby tam chodili nakupovať len Japonci :-)
Na Kiev neviem ale redukciu čo mali u škody M645/P6 za 2500 kč kúpiť cez ebay za 500-600 kč a free shiping , samozrejme kvalitné prevedenie ...
Vôbec by som nerozmýšlal nad žiadnym zásahom,teraz sú redukcie skoro na všetko...
  • 0

#8 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 14 listopad 2012 - 05:17:40

Při dnešních cenách Mamiyáckých skel bych redukci nescháněl! Snad jedině kdo má pět skel na Sixe a chce 645ku Maminu,budíž...Sekory vycházejí i u Škody "přijatelně" ale dají se sehnat i jinde a ještě levněji,navíc jsou i skladnější a né tak obludné jako na Pentacon six Sonary a Flektogony...
  • 1

#9 Michal30

Michal30

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 listopad 2012 - 07:20:39

Při dnešních cenách Mamiyáckých skel bych redukci nescháněl! Snad jedině kdo má pět skel na Sixe a chce 645ku Maminu,budíž...Sekory vycházejí i u Škody "přijatelně" ale dají se sehnat i jinde a ještě levněji,navíc jsou i skladnější a né tak obludné jako na Pentacon six Sonary a Flektogony...

Přesně tak. Ty M645 Sekory vypadají rozměrově skoro stejně, jako kinofilmové objektivy.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních