Přejít na obsah


Fotka

Analog Mag


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
310 odpovědí na toto téma

Anketa: Analog Mag poštovné (58 uživatel(ů) vložilo hlas)

Při nákupu časopisu preferuji následující dopravu:

  1. Doporučeně v pevné kartonové obálce (43 Kč) (32 hlasy [55.17%])

    Procento hlasů: 55.17%

  2. Doporučeně v měkké bublinkové obálce (39,50 Kč) (4 hlasy [6.90%])

    Procento hlasů: 6.90%

  3. Obyčejně v měkké bublinkové obálce a riziko beru na sebe (21,50 Kč) (13 hlasy [22.41%])

    Procento hlasů: 22.41%

  4. Obyčejně pouze v igelitu a riziko beru na sebe (18 Kč) (9 hlasy [15.52%])

    Procento hlasů: 15.52%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#51 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 25 říjen 2012 - 18:00:57

Co je toto? http://analogmag.com/


Tak to je zajímavé. Že by konkurence? :-)
  • 0

#52 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 25 říjen 2012 - 18:02:11

Děkuji, dnes dorazil. Je to zcela jistě důstojný nástupce Temnokomorníka. Jen nevím, zda vevázaná bílá stránka v barevné příloze je umělecký záměr, či defekt. :smile:


¨Tak to je defekt. Chceš časopis vyměnit za nevadný kus?
  • 0

#53 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 25 říjen 2012 - 18:27:21

jen bych upozornil, že u škody ještě není...aby tam Pražáci neběhali zybtečně



U Škody je. Ale.... Dnes jsem tam byl a mluvil s p. Rodem telefonicky, teď je na dovče. Nechal časopisy ve skladu a vznikl infošum...takže ostatní zaměstnanci o tom nevěděli. Ještě musíme vyřešit jeden problém. Můžu tam vzhledem ke kapacitě nechávat pouze pár kousků. Takže se může stát, že bude vyprodáno a nebo někde dobře uloženo. Domluvím s kamarádem, jestli by nebyl ochotný tam časopisy doručovat. Já vzhledem k tomu, že jsem z Čelákovic, tam nemůžu kvůli každým pěti deseti kusům jezdit. To bychom museli najít bohatého sponzora. Taky bych vzhledem k nastalé situaci doporučoval tam nejezdit prioritně jen kvůli časopisu, je to pak pro Vás nepříjemné. Webové stránky časopisu se tvoří a bude tam možnost koupit časopis formou eshopu. Tzn. bude to snažší. Přijde Vám mail s číslem účtu a var. symbolem.
Pro časopis to bude přínosnéa to vzhledem ke všem okolnostem s distribucí případným prodejcům. Lépe je nyní objednávat tady na Temné. Zatím nechci šířit časopis mailovou domluvou, je to komplikované a snadno se v tom často dosáhne chaosu. A to bych nerad.

Co se týče poštovného, uvažujeme jen o zasílání doporučeně. Na poštu není spoleh a v zimě, když byla kalamita, pošta jednoduše obyčejnou poštu nedoručovala, jen doporučenou. Ostatek podle mého vyhazovali, protože v tom období jsme měli dost reklamací. Pak se ani nedá dokázat, jestli jsme poslali či ne. A další zaslání by nás vyšlo dost draho.
  • 0

#54 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 říjen 2012 - 19:54:04


Děkuji, dnes dorazil. Je to zcela jistě důstojný nástupce Temnokomorníka. Jen nevím, zda vevázaná bílá stránka v barevné příloze je umělecký záměr, či defekt. :smile:


¨Tak to je defekt. Chceš časopis vyměnit za nevadný kus?


Myslím, že s tím nebudeme dělat žádné další posílací orgie. 2 fotky oželím, pro mne je podstatné, že zase takový časopis vychází. Tohle jsou drobné dětské nemoci! :-)
  • 3

#55 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 25 říjen 2012 - 20:43:37

jen bych upozornil, že u škody ještě není...aby tam Pražáci neběhali zybtečně

Dnes v cca 13:50 tam bylo aspoň šest kousků...
  • 0

#56 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 498 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 26 říjen 2012 - 10:44:39

Tak první číslo je doma, zatím jen prolistované - vypadá docela dobře. Jen pár poznámek k distribucí:
- pokud někdo zadá doručovací adresu odlišnou od fakturační, bylo by lepší zaslat na tou první - možná je to na eshop temné komory ;)
- raději obyčejné psáni - je to levnější, není třeba stát fronty na poště; chodí mi asi 5 let jistý týdeník, pravě coby obyčejné psání, bez jediného problému
  • 2

#57 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 26 říjen 2012 - 15:34:44

to je zajímavá myšlenka. je fakt, že send takhle posílá časopisy (už pár let mi chodí ikarie - pradon - xb1 přímo do schránky) a zatím žádný problém. samozřejmě nevím, co by send dělal, kdybych najedou napsal, že jsem svoji xb1 ve schránce nenašel , jestli by poslali novej kus nebo co - tohle by pro analog mag byl jistě problém. z toho důvodu si výhledově mylsím, že doporučená zásilka je smysluplná.
  • 0

#58 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 říjen 2012 - 16:44:59

samozřejmě nevím, co by send dělal, kdybych najedou napsal, že jsem svoji xb1 ve schránce nenašel , jestli by poslali novej kus ...


tomuhle nerozumim. proc by tohle sakra nekdo delal? me by to ani nenapadlo.
  • 0

#59 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 26 říjen 2012 - 17:00:30

samozřejmě nevím, co by send dělal, kdybych najedou napsal, že jsem svoji xb1 ve schránce nenašel , jestli by poslali novej kus ...


tomuhle nerozumim. proc by tohle sakra nekdo delal? me by to ani nenapadlo.


protože známe Poštu... většina zásilek přijde, ale 100% záruka to není. Tady bohužel nejsme v Anglii, tady má pošta občas trochu jinej přístup k věcem. Ne-doporučená zásilka je ne-dohledatelná.
  • 0

#60 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 26 říjen 2012 - 17:02:08


samozřejmě nevím, co by send dělal, kdybych najedou napsal, že jsem svoji xb1 ve schránce nenašel , jestli by poslali novej kus ...


tomuhle nerozumim. proc by tohle sakra nekdo delal? me by to ani nenapadlo.


protože známe Poštu... většina zásilek přijde, ale 100% záruka to není. Tady bohužel nejsme v Anglii, tady má pošta občas trochu jinej přístup k věcem. Ne-doporučená zásilka je ne-dohledatelná.


Ale myslím, že to by byla skutečně výjimečná situace a korektní náprava v takové situaci je nová objednávka.
  • 0

#61 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 26 říjen 2012 - 17:06:15

samozřejmě nevím, co by send dělal, kdybych najedou napsal, že jsem svoji xb1 ve schránce nenašel , jestli by poslali novej kus ...


tomuhle nerozumim. proc by tohle sakra nekdo delal? me by to ani nenapadlo.


já tím samozřejmě nemyslel, že bych zkusil na send(u) "vysoutěžit" druhý výtisk, jenom konstatuji, že nevím, jak by se zachovali v situaci, kdy by se výtisk v mé schránce prostě neobjevil (nebo by ho někdo šikovnejch ze schránky vytáhl - tady jsou lidi naštěstí slušný, ale už MNOHOKRÁT se mi stalo, že černý igelit s xb1 uvnitř prostě koukal ze schránky. doručují ráno, já typicky vybírám schránku kolem 13:00, takže stačí kolemjdoucí řemeslník, bezdokomvec apod a je po výtisku)
  • 0

#62 Rimmer

Rimmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 26 říjen 2012 - 17:18:36

Doporucene je pro mne KO, pardon, ale nebudu chodit na postu. Za poslednich 10 let se mi neztratil jediny mesicnik zasilany obycejne vcetne zahrnanicnich casopisu (a chodilo jich porad 3-5 ruznych). Jeste si to prosim rozmyslete.
  • 0

#63 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 26 říjen 2012 - 17:31:26

Odebírám řadu let Rozhlas, asi 3-5x se stalo, že jsem ho nenašel ve schránce. Zavolal jsem doručovatelce a druhý, max.třetí den bez nějakého vysvětlování tam časopis byl.... buď zapomněli, nebo se ztratil, ale na nic se nevyptávali a dodali co měli....
  • 0

#64 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 26 říjen 2012 - 18:25:38

Tak první číslo je doma, zatím jen prolistované - vypadá docela dobře. Jen pár poznámek k distribucí:
- pokud někdo zadá doručovací adresu odlišnou od fakturační, bylo by lepší zaslat na tou první - možná je to na eshop temné komory ;)
- raději obyčejné psáni - je to levnější, není třeba stát fronty na poště; chodí mi asi 5 let jistý týdeník, pravě coby obyčejné psání, bez jediného problému


Běžně zboží nedodáváme takže to s tou adresou je nějaká chyba, na té objednávce se mi zobrazuje jen ta jedna adresa. Doporučeně je to nezbytné protože cca 5-10% obyčejných dopisů nedojde k adresátovi. A to při zisku 0Kč na jednom výtisku nejsem schopen pokrýt. A pochybuji, že si objednáš a zaplatíš znova když se první zásilka ztratí.
  • 0

#65 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 26 říjen 2012 - 19:05:14

Tazi, děkuji mnohokrát, včera objednáno, zaplaceno a dneska po obědě u kávy listuji novým parádním časopisem. Za mě super. Děkuji redakci, přispěvatelům i distributorům.
  • 1

#66 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 říjen 2012 - 21:09:57


samozřejmě nevím, co by send dělal, kdybych najedou napsal, že jsem svoji xb1 ve schránce nenašel , jestli by poslali novej kus ...


tomuhle nerozumim. proc by tohle sakra nekdo delal? me by to ani nenapadlo.


protože známe Poštu... většina zásilek přijde, ale 100% záruka to není. Tady bohužel nejsme v Anglii, tady má pošta občas trochu jinej přístup k věcem. Ne-doporučená zásilka je ne-dohledatelná.


Hajkysi omlouvam se, ale to jsou kecy. Rok a mesic organizuju vymeny fotografii, meli jsme par excesu s dorucenim fotografie na dvou adresach, tj. sotva procento z celkoveho poctu zasilek. V roce 2009 a 2010 jsem pomoci ceske posty distribuoval stovky kusu fotomaterialu mesicne, zasilky z UK do CR jako obycejne zasilky. Jedna jedina se ztratila. Ceska posta nefunguje o moc hur, nez posta anglicka. Kvalitativne stejne sluzby, jedine, co bych nasi poste vytknul, jsou v porovnani s UK vysoke ceny.
  • 2

#67 JaK

JaK

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 říjen 2012 - 09:13:39

Mám také objednáno a s doporučenou zásilkou plně souhlasim a to pujdu také vyzvedávat na poštu. Navíc nevím jaké se plánuje periodicita ale počítám že deník nebo týdeník to nebude :-), takže s chozením na poštu to nebude tak žhavý.
  • 0

#68 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 27 říjen 2012 - 10:03:31

Doporučenou zásilku na pozadani doruci Posta znovu takže já pro ne zásadně nechodím.
  • 0

#69 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 498 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 27 říjen 2012 - 14:26:52

Doporučenou zásilku na pozadani doruci Posta znovu takže já pro ne zásadně nechodím.

To jo, ale opět cca v 11 dopoledne, a tím pádem já budu opět v prací...
  • 0

#70 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 27 říjen 2012 - 14:38:45

Proto si to nechavam doručovat do práce :)
  • 0

#71 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 498 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 27 říjen 2012 - 22:43:37

To já taky, ale tentokrát dopadlo to poněkud jinak...
  • 0

#72 lhao

lhao

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 28 říjen 2012 - 13:10:24

tak časopejsek musím pochválit je super!!!!
..v pátek jsem ho zakoupil u škody.
jináč včéra večír první a ůspěšný pokus o vyvolání negativu v životě :-P a je to bomba-nepopsatelnej pocit oproti nenáviděnému sezení u photoshopu-se nedá ani srovnávat!
ted už jen vychytat a vyladit mouchy a další krok...pozitiv :cool: :-P
  • 1

#73 Daz

Daz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 51 příspěvků(y)
  • LocationČeskéBudějovice
Reputace: 15

Publikováno 29 říjen 2012 - 22:24:15

Dnes mi přečtení časopisu zpříjemnilo dlouhou cestu vlakem, díky. Další číslo si určitě koupím..
  • 0

#74 Armando

Armando

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
  • LocationMariánské Lázně
Reputace: 169

Publikováno 5 listopad 2012 - 20:08:07

Časopis je hodně povedený. Skvělá práce.
  • 0

#75 lindys

lindys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 6 listopad 2012 - 14:46:56

Výborný časopis, už dlouho jsem nečetl něco s takovou chutí. Zároveň oznamuji, že u Škody už došly, koupil jsem poslední na skladě :-D
  • 0

#76 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 6 listopad 2012 - 15:19:53

Krásný časopis, musím říct, že se mi čte moooc dobře. Fakt se mi líbí. Celostránkové fotografie, grafickou úpravu stránek i použité písmo vnímám velmi pozitivně. Papír se mi zdá víc než slušný. Temnokomorníka jsem si vždycky velmi rychle ohmatal, často mi povolila tisková barva pod prsty. AnalogMag je patrně v tomto ohledu odolnější. Rovněž lepená vazba časopisu velmi sluší, zamlouvá se mi víc než šitá, teď ještě uvidím, za jak dlouho si časopis "rozložím" na jednotlivé listy. Abych to shrnul z technické stránky: "U mě dobrý" :). Obsah nekomentuji, protože jsem teprve na začátku, ale vypadá to slibně. Děkuji redakci a distribuci, jste dobří.
  • 0

#77 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 7 listopad 2012 - 06:25:48

Děkujeme moc za chválu. Je to vzpruha do dalších aktivit. Už se těšíme na vydání dalšího čísla :-P
  • 0

#78 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 7 listopad 2012 - 10:16:42

Aj ja sa velmi tesim na dalsie cislo..
Ale neda mi sa nespytat...
V prvych strankach casopisu sa pise ze "periodicita-rocni"
To znamena nad krasnou grafickou upravou dalsieho cisla budeme slintat az za rok?
  • 1

#79 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 7 listopad 2012 - 20:46:04

Určitě ne. Plánujeme další kolem svátků, před? Periodicita roční byla z administrativních důvodů.

Ještě jsem chtěl dodat k distribuci. Byla tu diskuze nad drahým poštovným. S tím bohužel, dokud se nestatnu šéfem pošt, nic neudělám.
Bylo by fajn, pokud by se podařilo domluvit několika temnokomorníkům z jedné oblasti pro jednu objednávku za jedno poštovné.

Ono obyčejné poštovné je za 18,- Kč tuším. Doporučené 43-49 podle váhy. Rozdíl je cca 25Kč. Pokud by nebyla zásilka doručena,
tak je to na nás. A zasílat další kus včetně poštovného už jde do ztráty...neboť cena za tisk jdnotlivého časopisu není markatně pod
prodejní cenou. Proto se chováme zodpovědně ke každému ks časopisu.
Teď Vám povím mé zkušenosti s distribucí Temnokomorníka. Posílajíc v obyčejné obálce, aby se vešlo do většiny schránek
bylo kvitováno se stížnostmi pro některé poškozené zásilky. Dokonce docházelo k přehnutí časopisu, aby se vešel do schránky.
Když se časopis zabalí do kartonu, stane se zásilka těžší, ale hlavně větší. V případě, že se zásilka, která je zaslána obyčejně a nevejde
se do schránky. Řešení je na svědomí každé doručovatelky, jak si s takovou problematickou zásilkou poradí.
U obyč. časopisů, určených jen na rychlou konzumaci nevadí případné poškození při zasílání v plastové obálce. Většinou jsou to
časopisy díky menší gramáži papíru a tedy nižší kvalitě lehčí a při pádu na zem poddajnější. Zkuste to s Temnokomorníkem a nebo dokonce s Analogem,
který má 60 stran i s obálkou. Při pádu se poškodí.
  • 1

#80 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 7 listopad 2012 - 21:12:23

Čtu zde samé superlativa a jsem již dávno rozhodnut časopis zakoupit. Tak se tedy chci zeptat na dostupnost v Brně. Zmínil se tu, pro nás požehnaný, obchůdek DVF. Má cenu se tam, celý natěšený, hnát pro toto dílko?
  • 0

#81 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 7 listopad 2012 - 21:28:36

Zatím s DVF řešíme podpis smlouvy. Časopisy tam musím zaslat. Dám vědět až dorazí. Brno by mělo být zásobeno. Jinak místa kde se prodá kolem 5ks, jsou pro nás
vzhledem k administrativě a poštovnému tam a remitendě zpět prodělečné a tím pádem by časopis poškozovala.
Časopis je možné si zakoupit zde na temné a to díky Tazovi za cenu 99 kč plus poštovné. . Náš eshop se buduje.
Osobní odběr je možný za cenu 99,- kč v Čelákovicích, ale kdo to využije :-)
  • 0

#82 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 498 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 7 listopad 2012 - 22:05:21

takový blbý dotaz z oblastí marketingu: nebylo by lepší zvednout cenu (tou vytištěnou) na těch 138Kč, a dat poštovné zdarma? lidé nebudou mít kecy (teda - teď už ano, ale snad jen dočasně), a když někdo přijede k Vám do Čelákovic, z neočekávaného zisku můžete mu koupit panáka ;)
  • 0

#83 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 7 listopad 2012 - 22:23:51

Asi to zvedneme od dalšího čísla :-)
Uvidíme jak půjde eshop, který zatím nemáme. Nám bude stačit prodat náklad a mít na další tisk. Zatím o časopise ví "jen" komunita zde na temné (dál to
chceme rozhlásit až po otevření eshopu) a už se prodalo včetně Fotoškoda nad 50% výtisků. Jinak nechceme jít cestou kvantity, nač se honit za maximem
vytištěných a prodaných exemplářů, když to není pro zisk. To raději čas věnujeme samotnému obsahu časopisu.
  • 1

#84 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 7 listopad 2012 - 23:27:52

pokud by to některým jedincům nevadilo, tak se nabízím jako bezplatné odběrné místo pro PCE a HK
nic za to nechci (ikdyž jeden výtisk bych asi neodmítl :-) ) a jako momentálně nezaměstnaný jsem po předchozí domluvě možný k odběru prakticky 24/7
  • 1

#85 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 7 listopad 2012 - 23:29:44

podobne jak ypres.
aj bratislava je k dispozicii
  • 0

#86 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 7 listopad 2012 - 23:50:24

a nebylo by lepsi to prodavat za kilo elektronicky? :) ... v ten okamzik vy mate naklady na tisk a distribuci 0 a ja casopis kterej si muzu odebirat na druhy strane planety :) ...

ale...

zatim se muzu stavit do Cmelakovic pro odber tistenyho kousku ... kde se tam mam ukazat? :)
  • 0

#87 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 8 listopad 2012 - 00:04:57

Přátelé, Brňáci, těch 19 kaček navíc na ceně časopisu snad už ani dneska nestojí za řeč. Než bych spoléhal na DVF (dle mého subjektivního mínění poslední dva roky stále méně spolehlivá firma, ale to je mimo téma), tak jsem si časopis objednal. Sice mi došel místo do práce domů, resp. na poštu, ale došel. Pokud není věcí vaší stavovské cti ušetřit dvacku na výdajích za vaše hobby, podpořte časopis přímou objednávkou tady na TK. Jasně, přidáte nejspíš ještě nějakou kačku za bankovní převod, ale v případě tohoto časopisu bych to fakt neřešil. Zvlášť, když řada jedinců se bije v hruď, že by cena mohla být i dvojnásobná. Takže jaképak štráchy s kamennou prodejnou, no ne? Osobně nechápu, proč by takový subjekt musel být mermomocí součástí distribučního řetězce komunitního produktu. Kurňa, co by měli říkat mimopražští a mimobrněnští, kterým až na pár výjimek stejně nezbývá, než si objednat zaslání poštou?
  • 1

#88 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 8 listopad 2012 - 00:05:05

ale v tu chvíli to není vydavatel/autor/sazeč, kdo rozhoduje o vzhledu fotografií v časopise , ale kvalita a kalibrace tvého displeje. to nevadí u novin, ale u foto časopisu imho výrazně (ač sám proti digi distribuci obecně nic nemám)
  • 2

#89 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 8 listopad 2012 - 00:11:32

a nebylo by lepsi to prodavat za kilo elektronicky? :) ... v ten okamzik vy mate naklady na tisk a distribuci 0 a ja casopis kterej si muzu odebirat na druhy strane planety :) ...


A na křídový papír si to doma vytisknu jak??? :shock: Sorry, ale tohle není Blur magazine, ani 5-klatek nebo Pokochaj fotografie.
  • 0

#90 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 8 listopad 2012 - 01:52:15

uz vidim chybu ... chybi tam "i", si rikam co tak prskate :D ... (... za kilo i elektronicky...)

takze znova a srozumitelnejs:

Bude moznost odberu i v elektronicke forme? Ano, jsem ten clovek co si i sebekrasnejs provedenej casak precte radsi na displeji nez vytistenej...

(co to je za casaky co tu cituje tallpe?)
  • 0

#91 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 8 listopad 2012 - 07:03:00

a nebylo by lepsi to prodavat za kilo elektronicky? :) ... v ten okamzik vy mate naklady na tisk a distribuci 0 a ja casopis kterej si muzu odebirat na druhy strane planety :) ...

ale...

zatim se muzu stavit do Cmelakovic pro odber tistenyho kousku ... kde se tam mam ukazat? :)



Stavit se můžeš, kdy Ti to bude vyhovovat. Jen mi napišden předem :-)
Stačí na vlakové nádraží, bydlím nedaleko... v dohledu.
  • 0

#92 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 8 listopad 2012 - 09:10:10

podobne jak ypres.
aj bratislava je k dispozicii


Děkuji Miloši, už jsi toho udělal dost s distribucí na Slovensku. Určitě s tebou počítáme v dalším čísle.
  • 0

#93 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 8 listopad 2012 - 09:34:59

Potešilo by to, pokiaľ by to šlo zariadiť aj na Slovensku.
  • 0

#94 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 8 listopad 2012 - 10:10:34

Přátelé, máme zde další vlašťovku distribuce za nedistribuční cenu. Láďa Vaníček nabídl svou ochotu při předání časopisů ve Zlíně.

Bydlí v úplném centru Zlína (do 200 metrů radnice, hlavní pošta, kostel; 500 metrů fakulta multimédiií (tedy fotografie)), takže není problém aby si to lidi u Ladíka vyzvedli, bývá pondělí-pátek většinou v 15:30 doma ...

Pokud se alespoň dva zájemci ze Zlína dohodnou objednají a zaplatí, budou mít o polovinu nižší poštovné a cenu časopisu za nedistribuční cenu...tedy 99Kč.
Jinak stále čekáme na zprovoznění eshopu.
  • 0

#95 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 8 listopad 2012 - 10:19:39

K předchozímu příspěvku. Zatím je možno objednávat zde na eshopu Temné.
  • 0

#96 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 8 listopad 2012 - 10:23:04

Přátelé, Brňáci, těch 19 kaček navíc na ceně časopisu snad už ani dneska nestojí za řeč. Než bych spoléhal na DVF (dle mého subjektivního mínění poslední dva roky stále méně spolehlivá firma, ale to je mimo téma), tak jsem si časopis objednal. Sice mi došel místo do práce domů, resp. na poštu, ale došel. Pokud není věcí vaší stavovské cti ušetřit dvacku na výdajích za vaše hobby, podpořte časopis přímou objednávkou tady na TK. Jasně, přidáte nejspíš ještě nějakou kačku za bankovní převod, ale v případě tohoto časopisu bych to fakt neřešil. Zvlášť, když řada jedinců se bije v hruď, že by cena mohla být i dvojnásobná. Takže jaképak štráchy s kamennou prodejnou, no ne? Osobně nechápu, proč by takový subjekt musel být mermomocí součástí distribučního řetězce komunitního produktu. Kurňa, co by měli říkat mimopražští a mimobrněnští, kterým až na pár výjimek stejně nezbývá, než si objednat zaslání poštou?


Velmi rád podpořím svojí návštěvou a těmi 19 korunami tento malý ostrůvek s příjemným úsměvem za pultem.
Problémy? Nic není jen černé a bílé a proto se přece často "trápíme" v našich temných komůrkách :-)
  • 0

#97 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 8 listopad 2012 - 12:30:10

(co to je za casaky co tu cituje tallpe?)

blur taky neznám, ale ty dva jsou poměrně kvalitní polské pdf. magaziny. Klatky jsou spíš digi, Pokochaj zhruba 3:2
  • 0

#98 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 8 listopad 2012 - 13:27:18

Blur je chorvatský a stojí za to se na něj podívat. Občas je tam rozhovor i s českým fotografem. K tomu stálé rubriky věnované například polaroidu, kolódiu, či rubrika Analog Wabi Sabi...
  • 0

#99 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 8 listopad 2012 - 13:33:41

V jakém stavu vůbec přicházejí časopisy? Z počátku nebyli v kartonových obálkách, protože ty byli nepředloženě zabaleny a přestěhovány do nove kanceláře před započetím distribuce časopisu, ale teď už je balím výhradně do tvrdých obálek B4.

Ještě poznámka k vysoké ceně poštovného, česká pošta si za ten doporučený dopis naúčtuje 37 Kč a ta kartonová obálka přijde na 6,06 Kč při nákupu celého balíku 100ks

Jako obyčejný dopis to nejde poslat v té tvrdé obálce protože přesahuje maximální rozměry dopisu 35,3x25x2 cm

Mohlo by se to poslat obyčejně v bublinkové obálce kdy poštovné bude 18Kč + 3,50 bublinková obálka

Nebo úplně bez obálky s adresou nalepenou na igelitovém obalu časopisu.


Posílat to obyčejně klidně můžu, za podmínky, že veškerá rizika bere na sebe příjemce a v případě nedoručení zásilky si pokorně objedná a zaplatí nový kousek včetně poštovného.
  • 0

#100 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 8 listopad 2012 - 18:38:55

Vzhledem k tomu, ze se chci o/po vikendu stavit ve Cmelakovicich pro tisteny kousek a pojedu trasu co sem psal vedle u rozvozu tricek ....

"Praha, Uvaly, Brandys nad Labem, Melnik, Kralupy, Velvary, Slany, Kladno (vesmes silnice 101, 331 a 240) ... +- prilejhajici obce ktery projizdim pro zpestreni cestovani ..Neratovice, Kostelec, atd atd ..."

muzu vzit pro nekoho vzit vytisk sebou ...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních