Přejít na obsah


Fotka

v jakých tekutinách rozmíchat jednotlivé chemikálie aby dlouho vydržely?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 23 říjen 2012 - 09:37:39

jde mi o to že se chystám občas použít RAF pyrometol ale tak málo že by mi roztoky jednotlivých částí přestaly makat před upotřebením celého litru. hodlám tedy míchat malé množství a nemám tak přesnou váhu (má desetiny ale cokoliv nad přesnost půlgramu jí moc nevěřím). otázka je tedy v čem rozmíchat jednotlivé chemikálie aby dlouho vydržely (na litr RAFky tak možná rok až dva) fenidon jsem se dočetl že se dá rozmíchat v isopropylalkoholu ale u ostatních chemikálií si nejsem jist jestli vydrží v lékárnické destilce tak dlouho...
díky M.
  • 0

#2 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 23 říjen 2012 - 10:04:45

S RAFkou není racionální důvod k míchání zásobních koncentrátů. Trvanlivost roztoků je značná a jistě bude delší než jeden rok. Pokud budeš míchat v lékárenské destilce a zastříkneš plynem máš na velmi dlouho vystaré. Je to jednorázovka a tak ji ubývá docela rychle. :-P
  • 0

#3 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 23 říjen 2012 - 10:11:15

RAFku díl A mám namíchanou jako koncentrát 2x (tzn. na 2 litry vývojky v celkovém objemu roztoku 1l a zatím maká, i když má již téměř rok). Stejně není problém udělat navážku ve 2x koncentraci třeba do půl litru či méně - podle přesnosti váhy, co máš k dispozici.
díl B (zásadu) a podle potřeby i díl C (siřičitan sodný) si míchám před seancí - tam je to na polévkové lžíce v 1 substanci, takže navážka velmi rychlá)
  • 0

#4 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 23 říjen 2012 - 11:18:16

díky za odpovědi - nemám možnost skladovat chemii v lednici nebo v chladu a míchaná D76 mi vždy zdechla po 3-4 měsících (nic jiného jsem zatím neskladoval) když říkáte že to v pohodě dá tak já jdu tedy míchat. nějaké startovací časy by někdo z vás prosím nenašel (tri-x @ 1600, P3 @ 3200 a 6400)? ještě jednou děkuji M.
  • 0

#5 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 23 říjen 2012 - 11:37:12

žádné namíchané lázně ve flaškách neskladuji v lednici, jen na zemi v bytě, v místnosti, kde rozsvěcuji jen tehdy, abych se do mísy trefil...
  • 0

#6 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 23 říjen 2012 - 22:37:12

S tou D-76 je to divné, ja mám svoju namiešanú už 15 mesiacov a doteraz je OK...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních