Přejít na obsah


Fotka

Vyndání šachty z flexarety V


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 kolda30

kolda30

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2012 - 10:12:36

Zdravim,
Pořídil jsem si flexu V , která dlouhá léte stála někde na poličce , matnici má příšerně zadojenou , takže bych jí potřeboval vyndat a vyčistit. Řídil jsem se dle návodu na VI jenže v místě kde je čtvrtej šroubek (ten hned vedle spouště) ho kryje nějaký kus plechu či co a neni ani vidět natož aby šel odšroubovat. Neví někdo jak na to ? díky .
  • 0

#2 kolda30

kolda30

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2012 - 10:22:45

Ještě menší oprava , je to model Va.
  • 0

#3 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 25 říjen 2012 - 17:45:37

může to bejt i oloupaným zrcátkem...

přímo odšroubovat světlík se mi skoro nikdy nepovedlo, ještě horší je to dostat zpátky.

Legitimní cesta jak se dostat dovniř je ale zdlouhavá a taky trnitá. Je potřeba to vpodstatě celý rozšroubovat, nepamatuju si pořadí, ale odšroubovat přední díl, odšroubovat závěrku ze vnitř přístroje (velká začerněná matka kolem objektivu + má někde po obvodu zajišťovacího červíka), je na ni potřeba speciální klíč (z kusu silnějšího plechu), pak postupně odšroubovávat co překáží, takžesundat stupnici ostření, ostřící páčku až postupně odpadne přední kryt a potom je možné konečně sundat i světlík.

Mám tam asi kupu chyb v posloupnosti operací a něco ani třeba nebude nutný, je to půl roku co jsem to dělal a už si to nepamatuju, navíc spěchám.
To, co překáží před šroubkem je taková páčka, dá se šroubovákem poposunout, ale stejně je tam přístup napřímo děsnej. Někdetu bylo téma rozebírání flexy...
  • 0

#4 kolda30

kolda30

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2012 - 18:29:51

Už jsem na to přišel , ta páčka natahuje závěrku. Když se posouvá film tak se rozhýbe, stačí flexu nátáhnout tak aby ta páčka nezaskočila zpět a hned je tam místo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních