Přejít na obsah


Fotka

Budoucnost Super 8 barevní inverze?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
417 odpovědí na toto téma

#1 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 24 prosinec 2012 - 19:26:09

Dočetl jsem se, že Kodak přestal dělat Ektachrome 100D inverzní film. Budou se asi doprodávat zásoby. Bude k dispozici jen čb a nebo negativ. Bude možné sehnat něco alternativního a nebo osmička definitivně (zčásti) skončí? Jak to vidíte? Máte alternativní informace jak tento problém řešit? Já na to v dnešní době poměrně hodně točím a baví mě s tím pracovat, vyvolávat to a doma si to promítat. Myslíte, že bude možnost sehnat nějaké alternativní kazety? Docela mě to rozladilo.
  • 1

#2 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 prosinec 2012 - 22:07:56

Skúsiť prejsť na SINGLE8, len čo na to Fuji, keď aj oni obmedzujú výrobu inverzie, alebo potom Kahl a tie jeho filmy (myslím že bývalé Orwo), zatiaľ to robia.
  • 0

#3 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 prosinec 2012 - 22:22:21

Dočetl jsem se, že Kodak přestal dělat Ektachrome 100D inverzní film. Budou se asi doprodávat zásoby. Bude k dispozici jen čb a nebo negativ. Bude možné sehnat něco alternativního a nebo osmička definitivně (zčásti) skončí? Jak to vidíte? Máte alternativní informace jak tento problém řešit? Já na to v dnešní době poměrně hodně točím a baví mě s tím pracovat, vyvolávat to a doma si to promítat. Myslíte, že bude možnost sehnat nějaké alternativní kazety? Docela mě to rozladilo.

To snad ne:-(
Doufám, že je to jen pauza ve výrobě!! Dyť je to tak úžasnej materiál!!! A navíc mám na poště Canonku na kazetky, právě kvůli tomuto filmu.
  • 0

#4 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 25 prosinec 2012 - 03:22:43

Co jsem se dočetl, tak to nevypadalo jako pauza ve výrobě. Jako proč netočit na negativ, ale to si člověk nepromítne a nebo si bude muset udělat za draho kopii a to se mi nechce... Ten Kahlfilm, to by asi šlo, ale upřímně řečeno.... to bude podstatně dražší, tak Kodak kazetka za 340 byla hodně slušná cena.
  • 0

#5 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 25 prosinec 2012 - 04:41:23

neda se nic delat.
vse cenne bude "drahsi" nez se nam dnes zda
  • 0

#6 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 25 prosinec 2012 - 08:59:04

Kahl by nemusel byť tak drahý, ak si kúpiš DS8 a dáš to do kaziet. Teraz z hlavy neviem, ale prepočítaj, jedna DS8 - 30 metrov to sú štyri kazety po 15 metrov (UT18 30,5 68,-Eur = je ak dobre počítam 17 eur na kazetu).
  • 0

#7 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 25 prosinec 2012 - 09:01:22

A ku.... ja som si nevšimol, ale to je cena bez dane, takže je to ešte o 19% drahšie, a tak potom už nič.
  • 0

#8 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 25 prosinec 2012 - 09:22:24

Minulé pondělí jsem mluvil s panem z Film1635,ten potvrdil,že kodak ukončil výrobu inverze 100D.Příští rok bude doprodej za dvojnásobnou cenu.Tak jsem koupil pár kousků kazet S8 ještě za 340 kč.Cena platí do konce roku.
Na Kahl zapomenout,protože od 1.1.2011 přestal prodávat soukromníkům.Jenom firmám/filmovým školám....../
Single 8?Wittner za 12m v kazetě chce přes 20 euro,....hrůza.
Tak jediný zdroj na barvu,co jsem zjistil je cinevia.eu .Nabízí film Fuji Velvia 50 S8 i 16mm.Cena kodak kazety nic moc 25 euro,ale DS8 30,5m
55 euro,to by bylo snad přijatelný,co?
  • 0

#9 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 25 prosinec 2012 - 12:22:40

Tak jsem si objednal 6 kazetek a uvidím.. kameru mám stále na poště..pošta mi ji nestačila doručit, tak uvidím až jí budu zkoušet, jinak když nebude fungovat, tak budu mít tyto filmy k dispozici.. když budete mít zájem.
A ještě dotaz, nevím jestli jsem to pochopil správně, ale to znamená, že se přestane vyrábět tato inverze i ve formátu 35mm?, tedy úplný konec Ektachromu 100D, nebo pouze výroba formátu s8 v kazetkách..
Kdyby to byly jen kazetky, tak super! Wittner řeže DS8 z 35mm.
Pokud končí totálně, je to vážně škoda
  • 0

#10 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 25 prosinec 2012 - 16:31:43

Z čisté nostalgie mám doma ještě dva nerozbalené kousky kazetek AGFA. Pro mě skončila S8 již tímto materiálem. Ač se na mě budou mnozí zlobit, novodobé S8 Kodak inverze stojí víceméně za prd. Až přílišné zrno, tah do nemilé hnědavé barvy, celkově bez šťávy. Osobně bych dnes volil inverzi Fuji než Kodak.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  agfa.jpg   83,59K   37 Počet stažení

  • 0

#11 Tofek

Tofek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 prosinec 2012 - 17:11:07

Na internetu se pise, ze Wittner zacne pristi rok rezat na 8mm inverzi 100 ASA od Fuji, a mozna i jine barevne filmy do serie 'Konfekt'. Vice viz. stranku Wittner : http://wittner-cinet....php#20121213-1
  • 0

#12 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 25 prosinec 2012 - 18:24:46

No, nicméně doufám, že nasadí nějakou příznivou cenu, protože vlastně se stanou jediným výrobcem barevné inverze. Tak by to mohli i zohlednit, poptávka bude hodně velká. Uvidí se. Kdyby těch 20Euro alespoň, i tak je to o hodně více než byl teď 100D :( Achjo. To je zvláštní, zájem z celého světa je podle mě pořád značný a musí to končit. Jak Kodak oznámil tu insolvenci, tak jsem se bál, že jedna z prvních věcí bude zkrouhnutí tohoto, bohužel je, no.
  • 0

#13 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 25 prosinec 2012 - 18:46:05

Všechno je jen byznys. A teď vydělává tikitál.
  • 0

#14 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 4 leden 2013 - 01:52:48

http://www.film1635.cz/e-shop.php Au, tohle docela bolí.... :( Kam to pospěje :(
  • 0

#15 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 leden 2013 - 06:43:09

Ty ceny jsou už hodně neúnosný. To už je lepší nakoupit 120m Fuji 16mm za 3000 kč. Cenově srovnatelný a kvalitou zcela jinde. Jenže zase ten přepis...(
  • 0

#16 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 4 leden 2013 - 08:37:02

Tak to je darda.To je konec,kdo to bude za ty prachy kupovat?Kde se dá sehnat Fuji a kolik stojí přepis?
  • 0

#17 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 leden 2013 - 10:03:49

Fuji negativy, nádherný matroš:

http://www.speedfilm.cz/pricelist.php


A přepis - machři mmj. i na přepisi, jednají s každým výsostně, ať je to zadavatel z holyvůdu nebo Pepík ze Lhoty:

http://www.upp.cz/
  • 0

#18 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 leden 2013 - 10:05:12

EEch, samozřejmě na přepisY!
  • 0

#19 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 4 leden 2013 - 10:33:52

Díky.
  • 0

#20 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 leden 2013 - 11:00:28

Akosi mi to nevadí, nakoľko posledných cca 10 rokov točím len na ČB. Dúfam, že Foma bude DS8 robiť ešte dlho.
  • 0

#21 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 leden 2013 - 11:22:45

Foma zatím vypadá v pohodě, navíc ČB Foma je excelentní materiál. Hlavně inverze 16mm, to je zážitek. A nemusí se dávat nutně na přepis, pokud je finál v promítačce. Jen ta mg. zvuková stopa bude problém, ale tuším že to tady někdo už zkouší. Jediný člověk, dr. Rentz již umřel, nanášel stopy celý život.
  • 0

#22 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 leden 2013 - 12:05:08

Bohužiaľ, stopa, ktorú mi naniesol p.Rentz niekedy v roku 85 drží perfektne dodnes, škoda, škoda.
  • 0

#23 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 4 leden 2013 - 13:01:38

Tak jsem oprášil starou 16-ku kameru.Fomu jsem již vyzkoušel a chtěl jsem i barvu 100D,bohužel v eshopu " Film1635" neměly skladem.
Alespoň,že měly kazety S8,pár jsem jich vzal.
Dotaz.Jak je to se zakládáním negativu na cívce 30m do kamery.Můžu při světle?Jak je ten film chráněn před světlem?Že by remjet?Mám v lednici Kodak plus-x 16mm negativ,tak to chci zkusit.
S negativem nemám zkušenost. Díky.
  • 0

#24 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 leden 2013 - 13:48:43

Když máš 16mm film na originál špulce 30m, je ho tam ve skutečnosti asi 30m a nějakých cca 20 cm navíc právě pro zakládání filmu. Je třeba si hlídat, aby se na špulce zbytečně nepovoloval navinutý film, může se pak stát že se ti z nějaký strany kousek osvítí, při velké neopatrnosti tak dvě tři otočky. Je dobrý si film na špulce pořád jednou rukou hlídat aby se film nehnul. Dá se to dobře nacvičit s kusem filmu a pak když už máš jistotu v zakládání , jít na ostro. Na světle je možno zakládat, není to nijak choulostivý, ale vždy jsem zakládal tam, kde to bylo na hranici viditelnosti /pro jistotu/ Cívky 30m jsou světlotěsné. Když koupíš celou roli 122m tak pozor, je namotaná od konce. Pak je třeba v absolutní tmě nacvičit rituál porcování na 30m cívky. Emulze je vždy dole, takže z 122 m role filmu odmotáváš na špulku 30m tolik filmu, až pohmatem zjistíš, že na špulce je filmu tak akorát aby nepřetekl. Pak zpět převineš ze špulky film na špulku , čímž dostaneš konečně cca 30m /vejde se tam i nějakých 33m filmu/ správně navinutých pro založení do kamery. Orientovat se můžeš vždy podle perforace. Vypadá to složitě, ale není. Za dlouhých zimních nocí si může člověk připravit pěkně 4 špulky po cca 30 metrech filmu. Pravda, nějakých 11 minut filmu není kdovíjaká délka, ale ten úchvatný celuloidový obraz je zkrátka nepřekonatelný.)
  • 0

#25 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 leden 2013 - 13:53:27

Tady mám na ukázku materiál negativ Fuji 64D přepsaný na Spiritu na mini DV v UPP.



  • 2

#26 Tofek

Tofek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 leden 2013 - 14:02:12

Co ze zdrazili i Tri-X v super 8 ? Ten snad nekonci, ne..?
  • 0

#27 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 4 leden 2013 - 14:22:58

Hlavně by mě zajímalo, proč i ten negativ... nebo ten byl takto drahý vždycky? OK, zvedlo se DPH, ale řekl bych, že to bylo levnější. Na negativ 16mm se chystám. (na 120metrové špulce)
  • 0

#28 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 leden 2013 - 14:55:46

U Fuji je cena minimálně 10 let stejná. Kodak už jsem přestal sledovat dávno kvůli opravdu pálkám. Kodak umí lepší kreslit ve stínech, zachová si živé barvy u Fuji je tento aspekt horší, proto je stále cenově pod Kodakem. Zatím Speedfilm nezdražil ani o korunu.
  • 0

#29 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 4 leden 2013 - 15:06:51

Grain:díky ,jinak nejsem žádný začátečník a s filmem si hraju víc jak 30let.Nabíjím si kazety S8, vyvolávám,míchám vývojky,č/b,E6.Jenom jsem neznal manipulaci s negativem.
V UPP to hoděj i na miniDV?To by bylo pro mne taky řešení.PC+střižnu mám, taky TV.Ale na plátně to je o něčem jiném...jinak ten film máš moc pěkný,smekám.......

tofek,rybinin:zdražily všechny filmy .Negativy 16mm stály 840,teď přes 1000kč
  • 0

#30 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 leden 2013 - 16:19:59

Aby som ušetril tých cca 2,5 metra na cievku 16mm filmu, s ktorou je počítané na začiatku a konci filmu u 30,5m cievky (pás je v skutočnosti dlhý 33m, 30,5m čistá dlžka + 2x1,25m zavadzacie pásy) na začiatok a koniec filmu som nalepil cca 2 metre filmu vyvolaného na čierno, takže pri zakladaní a vyberaní filmu z kamery neosvetlim ani centimeter filmu. Možno sa to zdá málo, ale pri väčšej spotrebe filmov a vlastnom vyvolávaní sa ta námaha oplatí. Labaky väčšinou tieto pásy osvetlia, nakoľko filmy spájajú do kotúča cca 600 metrov a potom to dávajú do stroja.
  • 0

#31 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 leden 2013 - 17:21:19

Anry - tak to jsme na tom podobně, krom těch technických parádiček, který jsem se ani nepokoušel provozovat:) Jezdil jsem někdy po soutěžích, ale spíš jsem tam filmy jenom posílal než se účastnil. Hrozně mě mrzí, že jsem celuloid musel pověsit na hřebík, neživilo mě to a už jsem to neutáh. A díky za pochvalu, to né proto abych se tetelil, ale proto, že jsem si všechno dělal sám a že to byl skutečně záhul. Jo, to je v UPP to úžasný, že ti to hoděj na mini DV, pak už to jenom nasosáš do PC do střižny a máš královskej materiál před sebou. Nechával jsem si dělat tzv "one light", to je obraz bez úprav, zprůměrovaný kontrastně i barevně, stejně pak kouzlíš ve střižně. A přepisovali mi to na mašině Spirit, víc se mě neptej, nejsem technik:)

Sokolvideo - no vidíš člověče, tak jednoduše geniální nápad přilípnout si na začátek zaváděcí pás mě ani nikdy nenapadl. Snad i proto, že Krasnogorsk měřil asi tak plus mínus autobus a nevím jak bych v tom natáčecím fofru ještě počítal vteřiny. Pailard co mi odešel jsem nějak nestihl dát opravit. Pak jsem měl ještě těžký mašiny AK, ale často se tam sekal film, mezi záběry 5 osvětlených políček, to bylo moc. Jediná výhoda, že jsi mohl nasadit zásobník na 120m filmu.
  • 0

#32 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 leden 2013 - 20:50:19

Používam hlavne Krasnogorsk 3 a niekedy Admiru A1, u tej je to jednoduché, len otočíš doštičku a vidíš, kedy film nabehne, u Krasnogorska musíš dať vonku objektív, AK16 je-bol dobrý stroj, len veľmi ťažký, ale aj tak som s ním natočil hodne materiálu, a často aj tak, že som bežal zo spojarmi niekoľko kilometrov a pri tom ešte aj točil. Dnes už by som to nezvládol.

Ale myslím, že sme dosť ďaleko od S8. Mám ešte niekoľko cievok Orwo UP15 a 21 asi štyri kazety Svemy a niekoľko Agfa Moviechromov. Tie Orwa a Svemy sú ešte použiteľné, aj keď u nich už začína byť poznať staroba, ale to mi nevadí. Agfy? len čiernobielo, neskúšal som to s E6 ani ECN2, musím!
Teda rozmýšľam, čo ďalej. Asi skutočne len ta Foma R100, alebo potom ešte snáď Orwo myslím UN21? či tak akosi.
No a farba? uvidíme, ako sa to vykvasí v ďalšej dobe, ale dať 33 Eur za 200 sekúnd záznamu sa mi už zdá veľa, aj keď som stále za film. Asi nakoniec budeme točiť na ten negatív a "premietať" to v telke po konverte v PC. Uvidíme.
  • 0

#33 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 4 leden 2013 - 21:26:38

proč si nekoupíte tu metráž tady?:
http://www.kahlfilm....11&productid=16 - 60m S8 za 35EUR

my tohle pár let zpátky kupovali se Šnekem a ten film je cajk...
  • 0

#34 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 4 leden 2013 - 21:47:53

Projdi si tohle vlákno,už jsem to psal.Od 1.1.2011 neprodávají soukromníkům,Jenom organizacím/filmové školy.....atd/.
  • 0

#35 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 4 leden 2013 - 21:57:09

Aha, tak to pak sorry. Je lepší si připlatit, než si najít organizaci, přes kterou by to šlo nakoupit.
  • 0

#36 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 4 leden 2013 - 22:14:36

Já rozumím,pokud by nás bylo víc ,tak udělat hromadný nákup,ale já osobně nemám kontakt na nějakou film.organizaci.Jako jedinec se nechytám.
  • 0

#37 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 4 leden 2013 - 22:37:07

Sem byl tuhle ve Fomě a povídaly že inverzi budou schopni vyrábět ještě asi tak 3 roky , pak jim zase dojde ta podložka.
Jinak já zakládám jedině v absolutní tmě , obraz mi na filmu začíná asi od 20ti cm :-) , venku používám rukáv . Mít tak Adastru , ta si navádí film
sama a obraz je opravdu od začátku filmu.
  • 1

#38 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 5 leden 2013 - 04:54:05

Teď koukám na stránky KAHL a to fakt kurnik nejde koupit kazeta super 8 BEZ vyvolání? Jakto? U té metráže píšou, že ano, ale u kazet ne? Co to je za logiku?
  • 0

#39 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 leden 2013 - 05:35:16

To je zase jen logika kšeftu. Buď si toho koupíš víc, nebo jen kazetku, ale zaplatíš si i vyvolání.


Hypnogen - nemáš někde pověšenou ukázku přepisu Kahlu S8? Vždycky jsem si říkal jak ten matroš vypadá, ale nikdy jsem se nedostal k tomu ho nakoupit.

A pokud je pravda že ve Fomě má skončit inverze, tak to už je řádnej funus.
  • 0

#40 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 5 leden 2013 - 07:26:56

Jo! Hold! Budeme točiť na video a premietať cez videoprojektor.

Ale nie. Uvidíme, ako sa to vyvinie. Bolo by dobré urobiť si nejaké zásoby ešte z toho čo je k dispozícií. Ja na to síce nemám, a teda? Stále hovorím, nejak bolo, nejak bude. Snáď ostane nejaká firma, ktorá bude dodávať všetko a za rozumnú cenu. Celuloid, či jeho náhrady, si myslím že ešte tak skoro nezahynú, Hollywood bude na film točiť ešte dlho práve kvôli prednostiam filmu, nebudeme to tu rozvíjať, a teda aj film sa bude vyrábať, len v akých formátoch. A že film ako taký zanikne úplne, dúfam že toho sa nedožijem a po mne potopa!
  • 0

#41 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 leden 2013 - 08:17:37

Kvůli té hrůze videa z videoprojektoru jsem přešel k focení. Celuloid prostě nelze opustit. A máš pravdu, dokud bude holyvůd, bude film, to je jasná rovnice. Přál bych si též vzkříšení Agfy S8, ale to už bych chtěl asi příliš:))
  • 0

#42 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 5 leden 2013 - 08:40:46

Jedine kúpiť od Agfy technológiu a zariadenie a robiť to v malom popri práci. Agfy je skutočne škoda ale čo už?
  • 0

#43 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 leden 2013 - 09:30:56

:mrgreen: Obávám se, že tohle už nedopadne :shock:
  • 0

#44 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 5 leden 2013 - 09:44:32

Grain: mám to zatím jen na HDD, bude chvíli trvat, než tomu dám nějakou formu k prezentaci na netu... nicméně jsem z digitalizace mých 8mm pásů poněkud zklamán... ty filmy jsem měl dost okoukané "ze zdi"... no a ta digi tomu strašně vzala :(

jinak za sebe můžu říct, že okometricky už dnes (na zdi) asi nepoznám, kterou část jsem točil na Ektachrom 64T s filtrem a co je na ten Kahl UT18... jako rozdíl tam nějaký bude, ale možná nejsem až takový labužník. Šnek nebo RED by k tomu dovedli napsat určitě víc..
  • 0

#45 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 leden 2013 - 09:54:11

To neva, není kam spěchat. Hlavní potíž je v tom, že cokoliv je zdigitalizováno a to i v extra profi kvalitě jakou udělají za strašný prachy třeba v Andec, nenávratně se ztratí ono "přírodní" kouzlo celuloidu. Vše je sice jasné, kontrastní, ale dle mého soudu mrtvé, placaté. Stačí si porovnat starý analogový přepisy třeba Chalupářů s novodobou "vyčištěnou" zprzněninou na DVD. To správně cítíš, že není nad projekci z promítačky. Se všema svýma nedokonalostma je ten obraz na plátně živý a schopný tě ovanout atmosférou té chvíle. Doslova je možný cítit třeba vůni podzimu nebo zimní fujavici. Digitální převálcování je holt dobrý sluha, ale zlý pán:)
  • 1

#46 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 leden 2013 - 13:48:07

Píši sem, částečně to s tímto tématem souvisí.
Dneska jsem dělal ostrou zkoušky kamery Canon 514xl, předcházející den , šla normálně i s kazetou. Dnes jsem udělal také bez problémů pár zaběrů a pak to začalo tuhmout, příčinu jsem viděl v baterkách, ale těmi to nebylo. tak jsem zkusil snímat frekvencí 9 obr. /vt. a tou to šlo..dělal jsem i pokusy s jinými kazetami a stejné..nakonec to šlo tedy tou f. 9/s. adostal se film ke značce exponováno. takže by tam něco mělo být zanamenáno, teď je otázkou jak vypadají takové filmy? Je to pak příliš zrychlené že? šlo by v pc si stím pohrát, aby to nebylo komické jako groteska?

A teď k tématu, jelikož jsem přišel na to, že kamera není funkční na normal frekvenci, a doma mám Quarzku na kazety bez. aut. clony mám ještě doma 3 nové kazety s filmem, zakoupené minulý týden, pokud by měl někdo zájem, cena by byla původní, bohužel jsou pouze 3, takže moc poptávku neuspokojím:-(
  • 0

#47 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 leden 2013 - 14:01:42

Můžeš mít zasviněný mechanizmus, těch příčin bývá několik, možná by pomohlo rozebrat a namazat. Z exponovaných 9obr/vt nic normálního softwarově nevydoluješ. Je to prostě ta groteska a když to zpomalíš, obraz nebude stejně plynulý, ale trhaný a v rychlejších pohybech rozmáznutý. Minimum pro koukatelnost S8 bývalo 12 obr/vt, ale pak se ustálila norma 18obr/vt. Ta je plně postačující i pro určité softwarové zpomalení.
  • 0

#48 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 leden 2013 - 14:39:50

Můžeš mít zasviněný mechanizmus, těch příčin bývá několik, možná by pomohlo rozebrat a namazat. Z exponovaných 9obr/vt nic normálního softwarově nevydoluješ. Je to prostě ta groteska a když to zpomalíš, obraz nebude stejně plynulý, ale trhaný a v rychlejších pohybech rozmáznutý. Minimum pro koukatelnost S8 bývalo 12 obr/vt, ale pak se ustálila norma 18obr/vt. Ta je plně postačující i pro určité softwarové zpomalení.

Aha, ale když to budu mít promítané 18obr./vt a to nijak nezměním, tak by to mělo být tedy ta groteska? To by bylo asi nejlepší, sice je to škoda, že to není normál těch 18, ale aspoň, aby se na to dalo koukat bez trhání obrazu.. Na netu jsem hledal s 9fps, ale je to dost trhané a ty starší filmy řekněme z roku 1918 jsou celkem koukatelné, ale nevím jakou se to točilo frekvencí, někde jsem četl, že 16obr./vt, tak jestli těch 9 není fakt málo:-( Tohle vypadá groteskiálně a poud je to točeno tou frekvencí 9obr./Vt jak je v názvu, tak bych byl spokojen
Možná by to pomohlo, jí komplet rozebrat a vyčistit, ale pro to už nevidím budoucnost, kameru na kazety jsem si hlavně pořizoval kvůli barvě a teď, když už nejde sehnat tak snadno a levně, nemám motivaci. Zůstanu u Quarzek Ds8 a Fomapanu:-)
  • 0

#49 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 leden 2013 - 15:03:38

To jo, když budeš promítat materiál točený frekvencí 9 obr, tak na projektorech kde nejde plynule regulovat rychlost a je tam jen třeba překlapávání 18 -24 fps, tak s tím už nic neuděláš. Takhle v dobách největšího rozkvětu S8 v 70-80-90 letech točil výborný český komediograf p. Doleček. Stačilo mu na kameře hodit nižší frekvenci a grotesku měl na světě bez softwaru. On ani žádný v těch dobách ještě nebyl:) A když budeš mít plynule regulovatelnou rychlost na promítačce /některé typy Eumigu ji měly/, tak stejně docílíš při projekci 9 obr/vt už jen trhaného obrazu. Ale škoda, Canonky měly vždycky o třídu lepší optiku než ostatní S8 kamery.
  • 0

#50 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 leden 2013 - 15:12:54

Tady je groteska od kluků ze Slovenska též točeno frekvencí cca 9 obr/vt.


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních