Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Diaprojektor Medirex


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 HonzaP9

HonzaP9

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationPraha Čakovice
Reputace: 24

Publikováno 8 červenec 2013 - 12:48:07

Ahoj, našel by se tu nějaký majitel Medirexu, který by byl ochoten oskenovat návod nebo alespoň sundat "haubnu" a vyfotit mi to zeshora? Vyaukroval jsem nedávno jeden kousek - nečekal jsem, že by jas v ploše byl nějak extra konstantní, ale že to bude tak špatné, jsem nečekal, takže mám obavu, že je to vevnitř nějak blbě poskládané...
  • 0

#2 Blindman

Blindman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 4

Publikováno 11 květen 2014 - 03:26:14

Skutečně Ti keště nikdo neodpověděl? Poradím a pomohu, jen upřesni jaký model máš, jsou typy 5x5 a 7x7 cm, tudíž i jim příslušné kondenzory a objektivy, pak by mělo být výstupní prosvětlení diapozitivu rovnoměrné. V některých typech se přestavoval kondenzor blíže či dále od okeničky - pro projekci na dálku či na blízko. Větší Medirex míval v příslušenství i kratší objektiv a příslušný kondenzor s měničem na v 5x5 zarámované kinofilmy.

 

Jiří,   atelierOko@seznam.cz


  • 0

#3 HonzaP9

HonzaP9

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationPraha Čakovice
Reputace: 24

Publikováno 22 květen 2014 - 13:27:54

No nikdo neodpověděl, ale přišel jsem na to sám - problém byl tehdy v tom, že jsem se snažil použít "krátký" objektiv 100mm na diáky 7x7. Jak se později ukázalo, s objektivem 150mm je to plus mínus v pohodě (a to i přesto že zadní kondenzorovou čočku mám z verze 5x5 protože ta co jsem tam měl byla prasklá).


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních