Přejít na obsah


Fotka

Lubitel 2 nedovieraju lamely uzavierky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 struans

struans

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 4 srpen 2013 - 08:54:53

Prosim, ak by mi niekto mohol poradit alebo napisat navod ako rozobrat a dat dokopy? alebo nejako naviest.
dakujem
  • 0

#2 dm

dm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 srpen 2013 - 09:50:40

Můžu aspoň odkázat sem, http://darkroom.ru/i...epairing_ru.pdf strana 81 a dál.
  • 0

#3 struans

struans

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 srpen 2013 - 19:40:27

Můžu aspoň odkázat sem, http://darkroom.ru/i...epairing_ru.pdf strana 81 a dál.


Dakujem velmi pekne, skusim to nastudovat, este raz vdaka.
  • 0

#4 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 srpen 2013 - 16:04:20

Ak môžem poradiť, ale je to len môj osobný názor, vykašli sa na Ľubiteľa a kúp si Flexaretu VI. alebo Standard (formát 6x4,5cm je parádny) a myslím si, že si ušetríš veľa problémov, nervov a aj financii a budeš mať viac radosti z výsledkov. Priznám sa, že mám Ľubiteľov až dvoch, ale v živote som s nimi neurobil fotku, mám ich len tak na ukážku a pre zaujímavosť. S Flexaretou, konkrétne Standardkou fotím už viac ako tridsať rokov, a môj otec ešte predo mnou od roku 1966 a výsledky sú myslím si OK a stále sú úžasné.
  • 0

#5 struans

struans

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 srpen 2013 - 17:12:03

Ak môžem poradiť, ale je to len môj osobný názor, vykašli sa na Ľubiteľa a kúp si Flexaretu VI. alebo Standard (formát 6x4,5cm je parádny) a myslím si, že si ušetríš veľa problémov, nervov a aj financii a budeš mať viac radosti z výsledkov. Priznám sa, že mám Ľubiteľov až dvoch, ale v živote som s nimi neurobil fotku, mám ich len tak na ukážku a pre zaujímavosť. S Flexaretou, konkrétne Standardkou fotím už viac ako tridsať rokov, a môj otec ešte predo mnou od roku 1966 a výsledky sú myslím si OK a stále sú úžasné.


ahoj,
po flexarete sa obzeram a snad nieco objavim, pozeram teda po VI.
K lubitelovi no mam ho doma, fungoval celkom fajn, aj nieco sa zadarilo :o) a predtym kym ho odlozim na policku ako nefunkcny, chcem sa ho pokusit este rozjazdit, este by spravil trocha sluzby :o)
  • 0

#6 struans

struans

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 25 srpen 2013 - 13:37:25

... taaak fotak to prezil, a moze fotit dalej. rozborka a zborka zvladnuta :-P vdaka
  • 0

#7 grafi2

grafi2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
  • LocationBB/NR
Reputace: 2

Publikováno 11 prosinec 2014 - 17:52:06

Dobrý večer vospolok. 

oživujem toto vlákno s problémom ľubiteľa no takým, že mám podozrenie že všetky časy fungujú rovnako tj pri 1/250 cvakne rovnako ako pri 1/15s. 

stretol sa už niekto s podobným problémom prípadne je možné ho nejak odtestovať bez toho aby som "zničil" film?

fotoaparát je ako nový, všetko krásne funguje až na túto jednu malú boliestku:) 

za každú radu budem vďačný

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#8 grafi2

grafi2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
  • LocationBB/NR
Reputace: 2

Publikováno 13 prosinec 2014 - 09:47:36

takže nakoniec som to vzal do vlastných rúk a po vybratí objektívu (3červíky) a odstrénení ochraného pliešku som sa dostal k samotnému srdiečku fotoaparátu, dôvodom prečo sa nedali nastaviť časy bola ztvrdnutá vazelina a pravdepodobne bol foťák odložený dlhodobo s nastaveným časom 1/250. Po jemnom rozhýbaní a aplikovaní vhodného maziva všetko odrazu ožilo a funguje na jedničku! 

celá táto operácia bola až podozrivo jednoduchá no najviac času mi zabralo zosynchronizovanie objektívu so stupnicou vzdialeností.

Dúfam že moja skúsenosť pomôže aspoň niekomu

Přiložený soubor (y)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních