Přejít na obsah


Fotka

Contax T2 - servis?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 září 2013 - 21:26:54

Dobrý den,
po dlouhém spekulování, vydělávání peněz a přihazování na eBayi jsem si konečně pořídil vytoužený Contax T2. Po nekonečném (šestidenním) čekání mi včera přišel domů. Po rozbalení krabice následovalo asi půlhodinové euforické radování z krásy onoho kusu, který vypadá téměř, jakoby před šesti dny sjel z výrobní linky přímo do oné krabice. Při čtení manuálu a prvním osahávání funkcí však chvíle euforie velice záhy vystřídal smutek a zlost.

Jak jsem totiž zjistil, na kolečku pro kompenzaci expozice je asi nějaký vadný kontakt a při pouhém jeho doteku (ač je kompenzace nastavena na "0") v hledáčku problikává indikátor, že korekce je aktivní a přístroj nastavuje hodnoty o 2EV vyšší (tedy čtyřnásobná podexpozice). Jelikož přístroj funguje jako priorita clony, nastavuje např. místo času 1/125 čas 1/500... Jistě uznáte, že s takovým přístrojem, kde se navíc čas nedá nastavit manuálně, fotit nelze. Pravda je, že když si s tím člověk chvíli hraje a chvilku to kolečko jakoby ze shora "dráždí", tak nakonec docílí toho, že indikátor zmizí a foťák funguje dobře. Někdy taky funguje dobře dlouho - pokud si člověk dá pozor a nedotýká se kolečka nebo horního krytu kolem něj. V každém případě je to velmi nespolehlivé. A u point-and-shot přístroje nelze po každém zapnutí dráždit minutu kolečko, aby fungoval, jak má...

Nedalo mi to a mrknul jsem pod ten horní kryt, zda tam není třeba jen nějaké smetí nebo zoxidovaný kontakt. Pod krytem vše vypadá krásně a to kolečko bohužel nevím jak se sundavá (zas tak moc jsem do toho zasahovat nechtěl, protože mám stále ještě týden možnost aparát vrátit). Kolečko má však nepatrnou vůli a pokud se trochu nahne doleva, aparát se chová, jako by bylo kolečko v pozici "-2"...

Dnes jsem celý den zasvětil shánění někoho, kdo by se na to uměl podívat, leč bez úspěchu. Domluvil jsem se totiž s prodejcem, že pokud se mi to podaří opravit (něco by mi snad slevil), přístroj bych si nechal, protože je opravdu krásný a nechce se mi podnikat to martýrium navracení předmětu a peněz. Navíc na tom tak jako tak budu tratit kvůli kurzu eura a poštovnému. Přístroj mě i s poštovním vyšel na 7 tisíc.

Tak tedy: nemáte někdo podobnou zkušenost nebo nevíte, kdo by byl schopen/ochoten se na to podívat? Byl bych vděčen za každý tip. Laicky se mi zdá, že to musí být nějaká lapálie, protože jinak vše funguje skvěle. Prostě jen vadný kontakt...

Vřelé díky.
  • 0

#2 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 11 září 2013 - 22:02:00

Maštalíře u Fotoškody jsi zkoušel? Podle popisu je to blbej kontakt, to by nemuselo bejt tak náročný dát dokupy.
  • 0

#3 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 září 2013 - 22:47:19

No do Prahy se chystám až v pátek a zkusim to nějak oběhat. Už jsem si domluvil schůzku s panem Doležalem, co spravuje Pentaxy. Jenomže se obávám, podle toho co jsem uvnitř viděl, že aby se člověk dostal pod to kolečko, musí se toho porozebrat vícero. Tedy bych to radši svěřil do ruky někomu, kde se v Contaxech vyzná. Nemáte někdo zkušenosti s Allservice.cz? Na stránkách uvádějí, že spravují i Contaxy, ale na můj dnešní mail mi odpověděli, že na T2 nemají už k dispozici díly a že mi tedy nemohou pomoci... Ale asi se tam stavím...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních