Přejít na obsah


Fotka

Jediná ohnisková vzdálenost - 40mm?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
70 odpovědí na toto téma

#1 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 13:46:17

Ahoj temnokomorníci,
je to možná zvláštní otázka, ale moc rád bych slyšel váš názor.

Zaujal mě velmi článek o tom, proč mít pouze jeden foťák a jeden objektiv:
http://erickimphotog...a-and-one-lens/

A napadlo mě, že bych si zatím pořídil pouze jeden objektiv, aby mě to donutilo si více cyhrát s kompozicí.

Chystám se do Fuji X-E1 a objektivů Voigtlander, bude to vypadat asi takto:
http://www.flickr.co...xtc/8116865584/


A rozhoduju se, jaké by moje jedno ohnisko mělo být:

Okolo 35mm dostanu z 21mm Voigtlanderu f/4, je krásně malý, ale často fotím v horších podmínkách, takže by mi nestačila světelnost.

Okolo 40mm dostanu z 28mm Voigtlanderu f/2, světelnost super, jenom kdyby na foťáku nevypadal jako malý penis. Nejedná se ani o skladné sklo, které snadno šoupnu i s foťákem do brašny, ale to budu možná muset přežít.

Okolo 50mm dostanu z 35mm Voigtlanderu f/1.4, ten je ale opticky slabý (zkreslení, měkkost, barevné artefakty v bokeh, tvrdší bokeh), ale je krásně skladný

Okolo 60mm dostanu z 40 mm Voigtlanderu f/1.4, lepší než 35mm, skladný a za pár kaček

Zdá se mi, že ideální by bylo po přepočtu 40mm, nebo 35mm kvůli toho, že je u toho třeba přemýšlet (více věcí v políčku).
S padesátkou můžu být líný a namířit to víceméně kam chci a nebude to zas tak špatné.

Jak se na to díváte vy?
  • -5

#2 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 září 2013 - 14:12:50

Ahoj,
já došel k podobnému závěru. Míval jsem hromady foťáku,hromady objektivů,hromady filtrů. Dopadlo to tak,že když jsem někam šel,tak jsem nevěděl na který fotit atd. Je to částečně způsobeno tím,že jsem poslouchal rady tipu, na tohle musíš fotit tímto, tohle zase tímto atd. Teď mám pouze flexaretu a kinofilm a nakonec i tu flexaretu opouštím a nechávám si pouze kinofilm na všechny témata.
K tvé otázce. Tvá volba 35mm mi příjde ideální. Já mám teď pouze 50mm,ale chci také přejít na 35 bo 40mm.
  • 1

#3 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 14:40:17

Díky za odpověď. Jsem rád, že v tom nejsem sám :)

"Tvá volba 35mm mi příjde ideální." Tedy nebál by ses jít do f/4? Já většinou nosil u sebe těžké f/1.4 :)

Možná to ale bude řešení, 21mm f/4, abych získal 35mm sklo na kompoziční hraní a třeba 40mm f/1.4 (po přepočtu 60mm), když není světlo. Oba jsou maličké, můžu je nosit vždycky u sebe.
  • 0

#4 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 září 2013 - 14:53:03

nejlepší je 75/3,5 nebo 100/2,8 :-P
  • 0

#5 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 14:56:22

Osmdesátpětku jsem měl na fullframe, ale jelikož fotím když jsem s přítelkyní, nebo kamarády, vycházely z toho samé headshoty. Jinak bych musel poodejít dál a to mě všichni buzerovali, že zdržuju, nebo dělali otrávené obličeje, že je fotím, takže to na kandidáta pro jediný objektiv pro mně nevidím :)
  • 0

#6 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 září 2013 - 14:58:29

Osmdesátpětku jsem měl na fullframe, ale jelikož fotím když jsem s přítelkyní, nebo kamarády, vycházely z toho samé headshoty. Jinak bych musel poodejít dál a to mě všichni buzerovali, že zdržuju, nebo dělali otrávené obličeje, že je fotím, takže to na kandidáta pro jediný objektiv pro mně nevidím :)

eště sem nepřipsal k jakýmu je to formátu :)
75/3,5 - 6x6
100/2,8 - 6x9
tedy cca 40 mm na kinofilmu...
  • 0

#7 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 15:04:54

Takže se přikláníš k 40mm :) musím říct, že se mi líbí fotky z 28mm na APS-C (tedy 42mm, nebo kolik). Dá se tím vyfotit občas i kus architektury a pořád to není příliš široké.
  • 0

#8 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 24 září 2013 - 15:21:30

Obávám se, že sis vybral "nevhodný" fotoaparát. U normálních aparátů se ohniska nepřepočítávají...
  • 1

#9 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 15:25:00

Ano, fullframe bezzrcátka za dvacku ještě nejsou :)
  • 0

#10 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 září 2013 - 15:33:56

Není to trochu složité? Když už ses rozhodl pro jediné ohnisko, tak proč zbytečně drahý foťák s výměnnými objektivy a ještě z jiného systému? To mi připadá jako se škrábat pravou rukou za levým uchem. Když už to musí být D-fuj-to-slovo, tak proč ne něco jako Fuji X-100? Vyjde to levněji, je to skladnější, objektiv je dostatečně světelný a pro daný účel optimalizovaný.
  • 0

#11 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 září 2013 - 15:40:35

Ano, fullframe bezzrcátka za dvacku ještě nejsou :)

Fullframe bez zrcátka se slušnou optikou požadovaného ohniska pořídíš pohodlně do tisícovky. :mrgreen:
  • 5

#12 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 24 září 2013 - 15:54:52

dubraro: nyní jsi dal diskusi ten správný směr :)
  • 1

#13 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 24 září 2013 - 17:06:24

durabro: taková kapesní Hi-Matic F za pár vočí má 38mm a jak to kreslí... :lol:


hakunin: Ano, fullframe bezzrcátka za dvacku ještě nejsou -> trochu vedle čéče, podstatně jsi zaspal člověče moderní dobu, zda-li opravdu myslíš tikitální krabičku, tak už je tu víceméně mezi námi půl roku Sony RX-1 která má při FF sklíčko Tessar T* 35mm/f2... ;)
  • 0

#14 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2013 - 17:22:09

V případě, že by nebylo potřeba víc ohnisek, nebylo by potřeba vyrábět foťáky s výměnnými objektivy... Proč tedy chceš výměnný objektiv, rád čistíš stroj zevnitř? Výměnné objektivy používám, šetří to peníze, ono sice mnohdy stačí mít něco s rozhledem oka (což u mě je tak 30mm na kinofilmu, jiní tvrdí 40mm a vyrábí se hlavně 50mm), ale na nezkreslené snímky alespoň 60mm, lépe 85 - 100... Mám flexaretu a fotím s ní rád, ale nic se nevyrovná možnosti použít různá ohniska. Mám rozpětí od 27mm - 3520mm, každé má své použití a nemusím se tahat se včemi - ale můžu.

Volil bych něco okolo 50mm v přepočtu, je to kočkopes, ale mimo malé místnosti použitelné.
  • 0

#15 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 24 září 2013 - 17:23:00

Tedy promiňte, že jsem pedant, ale Sony RX-1 (FF kompakt) nemá objektiv Tessar T* 35/2, ale Sonnar T* 35/2 - ostatně bylo by to divné, protože širokoúhlé varianty Tessaru nejsou moc obvyklé.

... a to už vůbec nemluvím o ceně, která se páčí na nějakých 84.000 CZK - což "za dvacku" vskutku není :)
  • 0

#16 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 24 září 2013 - 17:35:04

Fabius: ajéje, :o to je tím, že se o to moc nezajimám, opravdu to má Sonnar ... pravda, předražený to je také dost, to už bych si raději koupil něco z řady Fuji 690...


co se týče toho ohniska, pro každého jest jiná, každý cvaká něco jiného, jiným přístrojem, jiný žánr na jiný materiál, to je pak těžký radit, obecně je však řada 28, 35, 50, 80, 135, 200 ideální pro všechny, každý si pak vybere tu svou oblíbenou značku či přímo oblíbený kousek skla... :blink:
  • 0

#17 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 17:36:50

O fuji X100 jsem uvažoval, ale nevěřím, že nebudu chtít ještě jeden, nebo dva další objektivy. Co jsem chtěl dosáhnout je mít drtivou většinu času jeden objektiv a tolik neměnit, jako když jsem nosil DSLR.

Na film jsem fotil, 6x6, kinofilm (dokonce mám doma i tu zmiňovanou minoltu), pak jsem si pořídil i 4x5, ale časově na to nemám.
  • 0

#18 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 září 2013 - 17:38:01

Nechcete s těma digitálama jít laskavě do prdele!
K čemu jsou moderátoři že zde tohle trpí? :roll:
  • 6

#19 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 17:43:28

Tohle není o foťáku, ale objektivu (Voigtlander, typický rangefinder pro film) a ohniskové vzdálenosti v návaznosti na kompozici. Vidím, že nejsi jediný, kdo to nepochopil.
  • 0

#20 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2013 - 17:47:22

No, Kelfiku, začalo to nevinně debatou o ohniscích objektivů...
  • 0

#21 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2013 - 17:49:25

Hakunine, ona se tu bohužel rozpoutala debata, která volně přešla na diskuze o foťácích s nadkritickým množstvím křemíku s nožičkama.
  • 0

#22 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 září 2013 - 17:51:46

Ahoj temnokomorníci,


Chystám se do Fuji X-E1 a objektivů Voigtlander, bude to vypadat asi takto:
http://www.flickr.co...xtc/8116865584/

?
  • 0

#23 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 24 září 2013 - 18:53:49

hakunin: upřímně, je docela odvaha se na férovku zeptat jakej objektiv na crop digi ... na tomhle fóru.

K dotazu: přiklonil bych se k ostatním a zkusil najít nějaké systémovější řešení. Skopar 21/4 je určitě dobrý objektiv, mám 25/4 a je výbornej, kromě světelnosti která je velmi limitující. Vidím v tom nevyužitý potenciál, něco jako montovat SF objektiv na kinofilm přes obyčejnou redukci. Jinak 40mm (na kinu) je moc fajnové ohnisko, dává už trochu pocit prostoru proti 50mm, ale nedeformuje, má malou DOF. Jediné, na co už není moc vhodný, jsou detailnější portréty. Zaostřím na 80cm (reálně spíš 85-90cm) a s tím detailní portrét udělat vůbec nejde, nehledě na to že nejsem schopen přesně zaostřit.

Fotím (nebo se snažím) ve stísněnějších prostorách a tam se náramně hodí superširokáč, především s vysokou světelností. Tam si se 40mm ani neškrtnu, jednak je moc dlouhá a pak moc pomalá na ostření (s širokáčem ostřím odhadem díky větší DOF).

Koukal jsem co Cosina ještě nabízí a pak už má jenom tři Noktony pro 4/3. Škoda, mohlo to být řešení.

moderátor je hrozně utahanej, právě se vrátil z práce a užívá si sklenici úplně toho nejčerstvějšího ekomlíka co právě nadojil takže ho jen tak něco nerozhází :-) :-).
  • 0

#24 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 září 2013 - 18:58:38

Přátelé, přátelé ... dříve než se nám tady strhne flamewar, doporučil bych tuto debatu uzavřít metodou zlaté střední cesty, kompromisu mezi bezmeznou tolerancí a inkviziční horlivostí.

hakunin dostal svou odpověď: Ano, je chvályhodné a obvyklé, že fotograf pro většinu své tvorby používá objektiv stejného ohniska (přesně obrazového úhlu). Nejčastěji je to objektiv tzv. základní*) nebo mírně širokoúhlý.

Nicméně, toto fórum je věnováno fotografům, používajícím klasickou fyzikálně-chemickou cestu vzniku obrazu. Pro diskuzi o tom, který výrobek spotřební elektroniky (s důrazem na slovo spotřební) je vhodné používat, bych kolegu hakunina odkázal na jiná, tematicky vhodnější fóra.

*) Základní objektiv je zpravidla definován jako takový, jehož ohnisková vzdálenost je rovna úhlopříčce obrazového formátu.
  • 1

#25 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 24 září 2013 - 19:11:44

Nechcete s těma digitálama jít laskavě do prdele!
K čemu jsou moderátoři že zde tohle trpí? :roll:


Kelfiku jsem stebou....
jen sem neměl odvahu něco říct, už hned na samím začátku.
Utikal sem se vyblít.....
  • 0

#26 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 24 září 2013 - 19:15:26

Jinač za sebe bych doporučil vopravdu tu 40cítku.
Podle mne je jak na reporráž tak na neco blížícího se portrétu. podmínkou je ovšen formát 24x36
  • 0

#27 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 20:23:09

Díky za odpovědi, uvažoval jsem, jeslti zamlčet, na jakém fotoaparátu budu objektivy pro !!!! dálkomněrné foťáky !!!! používat a myslel jsem si, že jsme tu všichni dospělí. Spletl jsem se.

Zmínil jsem fotoaparát pouze pro to, aby bylo jasné, že je to 1.5x crop a dojde k přepočtu. Stejně jako u half framů, nebo větších formátů - není všechno jenom kinofilm.

Co se týče všestrannosti u mě vede 28mm v přepočtu -> 42mm. Asi si ho nechám předvést v prodejně, přece jenom ten vzhled nemusí být až tak špatný.

K poznámce o tom, že to je jak provozovat středoformát na kinu... Chci kompaktní objektiv se solidním manuálním ostřením, tomu Voigtlandery perfektně vyhovují. Navíc jednoho dne určitě vyjdou levnější fullframy, nebo budou z druhé ruky, takže pak jenom vyměním tělo.
  • 0

#28 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 24 září 2013 - 20:36:05

A jak se na tom manuálně ostří? Bez dálkoměru, bez hledáčku...nedokážu si dost dobře představit ostřit na displeji manuálně, k tomu komponovat... .

Jestli se někdy cena ff dálkoměrů dostane na snesitelnou úroveň si nejsem úplně jistej. Jaké jsou možnosti? tak akorát M9, M240 a MM. Cenově okolo nějakých 7000 a tohle dolů moc nepůjde.
Je škoda že Cosina nenabízí něco jako 25/2.5 nebo tak něco. Aby to nebyl granát jako 21/1.8 (35/1.2) ale spíš blíž 35/1.4. Těm objektivům se světelností f/4 bych se vyhnul, tedy na cropu. Ta světelnost by byla velmi limitující. U širokáče se s tím žít dá, ale jako "záklaďák" bych to asi neakceptoval.
  • 0

#29 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 září 2013 - 20:36:39

Pane dospělý přečtěte si nadpis tohoto webu.
  • 1

#30 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 20:42:53

A jak se na tom manuálně ostří? Bez dálkoměru, bez hledáčku...nedokážu si dost dobře představit ostřit na displeji manuálně, k tomu komponovat... .

Jestli se někdy cena ff dálkoměrů dostane na snesitelnou úroveň si nejsem úplně jistej. Jaké jsou možnosti? tak akorát M9, M240 a MM. Cenově okolo nějakých 7000 a tohle dolů moc nepůjde.
Je škoda že Cosina nenabízí něco jako 25/2.5 nebo tak něco. Aby to nebyl granát jako 21/1.8 (35/1.2) ale spíš blíž 35/1.4. Těm objektivům se světelností f/4 bych se vyhnul, tedy na cropu. Ta světelnost by byla velmi limitující. U širokáče se s tím žít dá, ale jako "záklaďák" bych to asi neakceptoval.


X-E1 má digitální hledáček (stejně jako další), takže podobně, jako jakákoliv zrcadlovka. Případně je možné použít zone focusing, jako na každém fotoaparátu.

Přesně tak, jenom trochu světlejší pětadvacítka by byla super. I 28mm f/2.8 by bylo super, ale tam dělají jenom f/2, zvláštní.

Souhlasím s tou f/4, taky mi to moc pod fousy neleze, jako záklaďák. Nakonec můžu nakombinovat 35mm f/1.4 jako "padesátku" a k tomu už širší širokáč.
Případně opticky o něco lepší a delší 40mm jako 60mm a 28mm f/2 jako 40mm, čemu bys dal přednost?
  • 0

#31 pary

pary

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationTeplice
Reputace: 3

Publikováno 24 září 2013 - 21:13:30

Ahoj, směrování debaty mi připomnělo, že jsem si nedávno na nádraží ve výprodeji koupil DVD "Kladivo na čarodějnice" (1969). Díky za ponouknutí, jdu se kouknout. :-)

PS: je film je černobílý
PS: ano dotyčný ujel v technologii, ale zase tam bylo i zajímavé "vedlejší téma" a odkaz na článek, tak trochu tolerance / shovívavosti by bylo prima

Přeji hezký den Martin (Pary)
  • 0

#32 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 21:17:24

Díky za podporu. Jen bych rád ujasnil, že to "vedlejší téma" je téma vlákna, proto se jmenuje vlákno "Jediná ohnisková vzdálenost - 40mm".
  • 0

#33 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2013 - 21:18:58

Když ale nad tím tak uvažuju... Zoom 28-80 je na tom se světelností poměrně mizerně okolo čtyř, film stovka na to není zrovna ideální, ale čtyřstovka už ujde. Takže dokoupit nějaké levnější sklo okolo 135 f4 by nebylo marné.
  • 0

#34 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 24 září 2013 - 21:20:45

Nějak se mi nechtělo jako moderátorovi reagovat, ale už by se to asi zase roztáčelo...
Obecně můžeš mít hakunine pravdu, že o tolik zas až tak nejde, ale uživatelé tohodle webu se jednou rozhodli, že si tu o digi aparátech a věcech s nimi spojených povídat nechtějí, tak to prosím respektuj... Kecejte dál o objektivech, ale ty digoše nechte stranou. Díky za pochopení..
  • 0

#35 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 21:32:25

S tím nemám problém, já se o tom ani nechci bavit.

Zajímá mě, jaké ohnisko by si v daném rozahu dotyční vybrali a proč.

Dejme tomu, že vlastním půl políčko http://en.wikipedia....lf-frame_camera, takhle přesně vychází převody s úhly záběru pro orientaci:

Vložený obrázek:
  • 0

#36 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 září 2013 - 21:35:12

Nechcete s těma digitálama jít laskavě do prdele!
K čemu jsou moderátoři že zde tohle trpí? :roll:

Tak, tohle jsem tady hledal.
Co tady děláte s digitálama běžte si jinam!!!
  • 0

#37 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2013 - 21:39:10

Já ale vážně nechápu, proč by to pak měl být foťák s výměnným objektivem, když chceš jen jeden objektiv. Jistě, vypadá to cool, ale... nebylo by lepší něco menšího, praktičtějšího, funkčnějšího...?
  • 0

#38 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 21:40:17

Můžu poprosit moderátora o smazání vlákna? Tohle není konstruktivní debata.
  • 1

#39 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 24 září 2013 - 21:42:00

vlakno nechat
.
pro vystrahu a ukazku ceho jsme schopni
  • 3

#40 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 září 2013 - 21:42:17

Můžu poprosit moderátora o smazání vlákna? Tohle není konstruktivní debata.


Konečně. Smazat!
  • 0

#41 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 21:42:51

Já ale vážně nechápu, proč by to pak měl být foťák s výměnným objektivem, když chceš jen jeden objektiv. Jistě, vypadá to cool, ale... nebylo by lepší něco menšího, praktičtějšího, funkčnějšího...?


Ještě než se to smaže - budu na tom provozovat určitě více, než jeden objektiv. Určitou dobu chci pouze jeden kvůli toho, že mě baví ta možnost ne-uhnout výměnou objektivu. Ze stejného důvodu mě baví fixní ohniska více, než zoomy.
  • 0

#42 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 září 2013 - 21:42:51

Miloši, neblbni, dyk je mi z toho blbě...
  • 0

#43 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 září 2013 - 21:43:17

On si nedá pokoj...
  • 0

#44 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 24 září 2013 - 21:52:33

Kdybych to měl vzít podle tý tabulky. tak bych zvažoval 21 28 a rozhodla by světelnost.
  • 0

#45 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2013 - 21:52:55

Tohle nemá smysl, ty nevíš, co chceš. Vlákno založíš, chceš ho smazat, chceš jeden objektiv, ale pak fotít vícero objektivy... Sakra, podívej se na různé lomo, elikony (což je taky od lomo, ne?) a podobné. Všechno je to kinofilm s něčím lehce po 40mm, přepočítej si to, to ti bude stačit, kvalitu ber podle toho, kolik do toho chceš vrazit a hotovo.
  • 0

#46 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 září 2013 - 21:55:37

Nechte ho, ať s tím di...fuj, jde jinam.
  • 0

#47 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 24 září 2013 - 22:00:47

Tohle nemá smysl, ty nevíš, co chceš. Vlákno založíš, chceš ho smazat, chceš jeden objektiv, ale pak fotít vícero objektivy... Sakra, podívej se na různé lomo, elikony (což je taky od lomo, ne?) a podobné. Všechno je to kinofilm s něčím lehce po 40mm, přepočítej si to, to ti bude stačit, kvalitu ber podle toho, kolik do toho chceš vrazit a hotovo.


Asi tak...
Se mu to taky snazim vysvětlit.
i přesto že mám co dělat abych negrcal.....
  • 0

#48 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2013 - 22:10:48

Já třeba mám digi několik, ale nelezu s tím sem. Kdyby se slušně zeptal jen na objektivy pro crop 1.5 na universální fotografii cenově od-do a s příslušným bajonetem... Ale asi se jen chtěl vykecat...
  • 0

#49 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 24 září 2013 - 22:16:34

Jsem rád že si tu rozumíme..... :cool:
  • 0

#50 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 24 září 2013 - 22:16:55

To vy do toho pořád šťouráte.

Uvedl jsem fotku a přístroj pouze pro to, aby bylo jasné, proč je to crop 1.5 a taky jak to vypadá s krásným manuálním objektivem od Cosiny.

Pak jsem pouze odpovídal na dotazy přítomných, tak se ukamenujte navzájem, že o tom pořád mluvíte.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních