Přejít na obsah


Fotka

Belfoca


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 1 říjen 2013 - 22:34:16

Kamarádi, kolegové, máte s ní nějaký zkušenosti? Dneska mi ji věnoval kamarád, kterej ji vytáhl ze smetiště. Je jako nová, plně funkční, ještě v ní je založený Orwo NP 22, na prvnim obrázku. Fotí to nějak použitelně, nebo je to zas jen nějaká měkce kreslící past?
  • 0

#2 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 2 říjen 2013 - 06:16:28

Zkušenost nemám , ale používá objektiv Meritar což je triplet a ten si myslím že bude jako každý pěkně ostrý obzvláště po zaclonění. Okraje tudíž při nižším clonění moc velkou ostrost patrně vykazovat nebudou. Není to zrovna na krajinu ,ale na nějaký to zátišíčko a podobně si myslím ideál. Já bych se toho určitě nebál . ;)
  • 0

#3 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 2 říjen 2013 - 06:17:47

Dokonce to má i MC vrstvy
  • 0

#4 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 2 říjen 2013 - 08:24:43

Kde by se tam MC vrstvy v padesátých létech vzaly...?
  • 0

#5 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 2 říjen 2013 - 08:33:33

Kde by se tam vzaly povedet neumim, ale zcela jiste tam jsou.
  • 0

#6 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 2 říjen 2013 - 08:34:29

Kde by se tam MC vrstvy v padesátých létech vzaly...?

To von Kelfik po ránu měl zalepený vočíčko a myslel asi jednoduchý antireflex, nikoliv MC, viď Kelfíku? ;-)
  • 0

#7 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 2 říjen 2013 - 13:25:42


Kde by se tam MC vrstvy v padesátých létech vzaly...?

To von Kelfik po ránu měl zalepený vočíčko a myslel asi jednoduchý antireflex, nikoliv MC, viď Kelfíku? ;-)

Dobrá tedy , já to co je co je nasoplený na čočce říkám MC vrstva. Budiž tedy správně jednoduchý antireflex. ^_^
šťórale :rolleyes:
  • 1

#8 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 2 říjen 2013 - 13:44:26

když si tvoja večer umyje tvářičky a ráno si je zase namaluje, tak je to coating.
když to mytí vynechá, je to multicoating.
  • 1

#9 karelrymbach

karelrymbach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 duben 2016 - 18:22:08

Nazdar kluci! Nejsem moc znalec, avšak objektiv se světlostí 4,5 při ohniskové vzdálenosti 105 mm je typ tessar a ne Triplet nebo se pletu? Nad Belfocou uvažuji, jelikož jednu s rozflákanou závěrkou již mám. Přítomnost namodralé vrstvy na čočkách potvrzuji. Aparát má porovnatelnou kresbu se sklopkou Moskva, nebo je to vedle této "sestry" pouhá hračka? Děkuji za rady i dotazy.


  • 0

#10 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 23 duben 2016 - 15:46:30

Nazdar kluci! Nejsem moc znalec, avšak objektiv se světlostí 4,5 při ohniskové vzdálenosti 105 mm je typ tessar a ne Triplet nebo se pletu? Nad Belfocou uvažuji, jelikož jednu s rozflákanou závěrkou již mám. Přítomnost namodralé vrstvy na čočkách potvrzuji. Aparát má porovnatelnou kresbu se sklopkou Moskva, nebo je to vedle této "sestry" pouhá hračka? Děkuji za rady i dotazy.

 

Většina sklopek 69 mají triplety a tahle pokud je tam meritar taky. ale to ale záklaďák, takže bych si s rozdílem typu tessar nebo triplet hlavu nelámal, teda pokud zrovna nechcete  zvětšovat na formát dveří a vystavovat v galerii o 2x2 m :)


  • 0

#11 Black2684

Black2684

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 245 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 71

Publikováno 2 listopad 2023 - 22:21:13

Půjčil jsem si Belfocu od sestry, objektiv je "Bonotar" 1:4,5  f=10,5 cm, závěrka B, 1/25, 1/50, 1/100. Rád bych to vyzkoušel. Byl by někdo ochotný napsat pár řádek o vkládání filmu a přetáčení s pomocí červených okének a čísílek na krycím pásu? Okénka jsou dvě, jedno cca v polovině šířky filmu, druhé na spodním okraji. Které okénko mám použít při vyjmutí omezovacích lišt a využití plného formátu 6x9 cm ? Princip znám, můj první foťák byl Pionýr, ale už je to dost dávno :-)

Nebo snad existuje někde na netu návod pro tento foťák ? To by bylo nejlepší. Nebo pro nějaký jiný typ, vyráběly se ve velmi podobném provedení řadu roků.


  • 0

#12 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 3 listopad 2023 - 10:00:00

Pro základní formát 6x9 platí to dolní okéno, to uprostřed je pro formát 6x6 - je třeba míti ovšem k tomu masku.


  • 0

#13 Black2684

Black2684

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 245 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 71

Publikováno 3 listopad 2023 - 23:51:43

Díky! Film založen, nastaveno číslo 1 ve spodním okénku. Masku mám, ale škoda to ořezávat na čtverec, když to umí plnohodnotný formát 3:2. Teď jenom trochu toho sluníčka a test může začít. :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních