Přejít na obsah


Fotka

Kde v Brně sehnat vývojnici na kinofilm?

plastimat vývojnice

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 snaketherunner

snaketherunner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 říjen 2013 - 22:17:42

Ahoj,

tak jsem se rozhodl, že si sám zkusím vyvolávat své černobíle filmy. Ve fotolabech chtějí jen za vyvolání spoustu peněz, proto spojím příjemné s užitečným. Jsem hodně konzervativní člověk a focení na digitální přístroje mě moc nebaví, vše je tak jednoduché a necítím se být příliš zapojen do tvorby fotky. Ne, že bych měl problém s ovládáním, ale mnohem raději si vychutnávám natažení páčky před každým snímkem, vkládání filmu do foťáku, upravení clony a času a hlavně možnost vše nastavit pomocí opravdových knoflíků, kde každý dělá jednu věc, místo nějakého 10 stránkového menu, takže zatímco než člověk vše projde a nastaví, uběhne okamžik, na který fotograf celou dobu čekal. Mám raději, když se můžu plně věnovat prostředí a fotografii a když mi fotoaparát nepřekáží v kritických chvílích.

Ovšem dostal jsem se k focení na film také náhodou, půjčil jsem si od dědečka stařičkou Prakticu MTL-50, která zde na fóru asi není moc oblíbená, nicméně mi na naučení posloužila výborně, ještě s objektivem Helios 44-2, aka Bokeh monster. Naučil jsem se vše důležité ohledně expozice, časů a clony, DOF, atd. atd. První rolka filmu byl starý film foma, který měl určitě přes 20 let, přesto snímky z něj vyšly velmi dobře, až mě to překvapilo. Nadchlo mě to neuvěřitelným způsobem, a proto jsem zakoupil za slušný peníz Nikon FE, společně s objektivem Nikkor 1.8/50 Ai (obojí poctivé železo, které snad vydrží ještě alespoň dvě dekády). A tím se dostávám k černobílé fotografii a vyvolávání doma - sháním vývojnici v Brně.

A tedy - 1) jakou vývojnici byste doporučili začátečníkovi? Většina lidí píše, že do začátků starou dobrou Plastimatku, ovšem ty jsem zatím v Brně našel jen v jednom obchodě a všechny za 250!! Kč/ks! Je to normální cena? Očekával jsem cenu kolem 100, max 150 Kč. To už si říkám, zda nebude lepší koupit odněkud novější vývojnici, např. značky Jobo atd... Případně od nějakého člena tady na fóru. Co myslíte?

a za 2) Pokud bych koupil tu plastimatku, je na 2 kinofilmy. Je možné v ní vyvolávat pouze jeden kinofilm? Mohli byste mi prosím napsat, kolik ml roztoku je třeba v případě vyvolání jednoho kinofilmu a dvou?

Za 3) znáte v Brně nějaký dobrý obchod s fotopotřebami, resp. s vybavením temné komory a chemie? Sháním nějaký obchod, kde sehnat různé odměrky, teploměr a další lab. potřeby. A chemii asi zatím objednám z internetu, ovšem pokud víte v Brně o nějakém vhodném obchodu, budu rád, když se podělíte.


Omlouvám se, jestli se to tady už řešilo. Děkuji předem za Vaše odpovědi a tipy. Přeji hezký večer
  • 0

#2 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 24 říjen 2013 - 06:28:33

Ahoj, vítej.
Trochu ti odpovím i když asi úplně ne na vše.
Do Plastimatky se vejdou dva kinofilmy a na vyvolání obou je potřeba tuším 550 ml vyvojky. Jeden kinofilm chce asi 300ml. Je to napsaný na vývojnici. Pokud dáš míň tak ti nevýjde hladinka.
250,- kč za Plastimatku? Na Aukru levněji, ale plus pošta a čekací doba. V kameném bazaru hned. Plastimatky mám tři a kromě toho, že trochu tečou tak si na ně nemůžu stěžovat. Určitě je budu mít dokud budu vyvolávat.
Obchod s chemií do komory je dole na Pekařské (DVF -čí tak nějak). Chemické pomůcky a sklo jsou k dostání v drogérii na Orlí.
  • 0

#3 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 24 říjen 2013 - 07:08:47

Zkus bazar v horní části Pekařské po pravé straně kousek pod zastávkou šaliny a nebo Antik foto na Mendláku.

Množství roztoku je většinou napsáno na spodní straně vyvolávacího tanku. Podle provedení tanku se to může prochu lišit.
  • 0

#4 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 24 říjen 2013 - 09:52:15

Za 3) znáte v Brně nějaký dobrý obchod s fotopotřebami, resp. s vybavením temné komory a chemie? Sháním nějaký obchod, kde sehnat různé odměrky, teploměr a další lab. potřeby. A chemii asi zatím objednám z internetu, ovšem pokud víte v Brně o nějakém vhodném obchodu, budu rád, když se podělíte.

V Brně jsem max párkrát do roka, tak konkrétní obchod neporadím, ale na odměřování já osobně používám injekční stříkačky různých objemů (lékárna, nebo vysomrovat od známého zdravotníka) a kuchyňské odměrky (domácí potřeby, Ikea, někdy i takové ty "Vše za 30,-"). Teploměr a nějaké to přesné sklo se dá občas vysomrovat ve školní laborce, ale to už dost záleží, jaké tam má člověk vztahy. A na temperování používám starou zavařovací sklenici - snese střídání teplot, prostě doma ležela a pobere i 1/2 litr roztoku na dva filmy...
A doporučení na závěr: co půjde (za rozumné ceny), tak si sežeň v plastu. Pokud budeš začínat v koupelně (s trvdou podlahou a bez pořádného stolu), tak Ti to vydrží mnohem déle ;)
  • 0

#5 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 498 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 24 říjen 2013 - 10:08:09

Za Jobo zaplatis o dost vic nez za onou predrazenou Plastimatku, jen ze je to investice do budoucna, treba v Multitanku 2 lze vyvolavat i planfilmy, jde to dat do procesoru nebo na nejakou tocnu pro rotacni vyvolavani, nic netece (s neposkozenou zatkou), a - pres zdanlivou krehkost - dost to vydrzi. Z ekonomickeho hlediska rotacni vyvolavani ma smysl zejmena s vyvojkami, jez se neredi jak rodinal.
  • 0

#6 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 24 říjen 2013 - 15:36:46

Co zkusit D.V.F. Pekařská 88. foto@dvf.cz.Občas tam jezdívám,neznám lepší obchod v Brně pro temnou komoru.
  • 0

#7 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 říjen 2013 - 16:04:17

Ten bazar "nahoře" na pekařské je podle všeho právě DVF, přestěhovali se, ale bazarového tam skoro nic není, je tam ale chemie a nové věci, dokonce mi tam i poradili se vším, co jsem potřeboval (Paní Procházková, tuším, starší paní v sekci pro temnokorníky).

Bazar dole na pekařské je trochu gamble, buď něco bude, nebo nebude.

Plastimatka, v případě, že nepostrádá těšnění, je trochu zrádná. Zdá se, že je utažená, ale bude téct. Je potřeba po dotažení přemístit trochu prsty a ještě jednou dotáhnout, povolí to a o kousek se to hladce posune. Až pak je dotažená.
  • 0

#8 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 24 říjen 2013 - 17:32:01

Koukal jsem na jejich stránky,opravdu se přestěhovali.To je prodejna s bazarem dohromady.Na stránkách toho mají dost.
  • 0

#9 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 říjen 2013 - 18:07:47

Ten bazar "nahoře" na pekařské je podle všeho právě DVF,

Ten bazar na vrchu Pekařské není DVF (to je dole). Jedná se opravdu hlavně o bazar.Je na pravé straně cestou nahoru od nemocnice.
  • 0

#10 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 24 říjen 2013 - 18:17:03

Přímo v DVF je taky bazar.
  • 0

#11 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 říjen 2013 - 18:25:57

Přímo v DVF je taky bazar.

O tom vůbec nevím :o
  • 0

#12 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 říjen 2013 - 18:27:20

Bazar je co vím o kousek dál na mendláku v antikfotu.
  • 0

#13 snaketherunner

snaketherunner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 říjen 2013 - 18:30:02

Ahoj, DVF sídlí kousek nad mendlákem, jak jezdí šaliny k české, viz jejich stránky. Ptal jsem se tam na vývojnice a pán mi řekl, že mají jen nějakou novou, takovou harmoniku za 219,-. Tak jsem nakonec vzal v Antikfotu na mendláku tu plastimatku za 250,- (uf, vzal jsem aspoň tu nejméně jetou, vypadá jak nová - prodavač nechtěl smlouvat), ale je to rychlejší než čekat na nějakou na aukru a platit poštovné. Teď tam zrovna je jedna za 200 Kč, ale navíc 80 Kč poštovné... V DVF mají hodně chemie, dá se tam toho sehnat dost, nicméně já si asi vše objednám najednou v bé foto www.befoto.cz, kde mají hodně slušné ceny i filmů =). Tak mi pak držte palce, ať se první vyvolání podaří. O víkendu budu trénovat navíjet film na ty kotouče. Už se těším jak malý kluk. Stejně to focení na film má něco do sebe, jsem moc rád za toto fórum, kde je plno nápadů a rad. Ještě mě tak napadlo,ten prodavač říkal, že při vyvolávání jednoho filmu v plastimatce by se s tím ani nemělo při vyvolávání nějak otáčet, ale jen spíše tak kývat ze strany na stranu, aby roztok nezpěnil. Máte s tím zkušenosti?

Ještě jednou díky za odpovědi a hezý den.
  • 0

#14 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 říjen 2013 - 18:34:35

Ahoj, DVF sídlí kousek nad mendlákem, jak jezdí šaliny k české, viz jejich stránky. Ptal jsem se tam na vývojnice a pán mi řekl, že mají jen nějakou novou, takovou harmoniku za 219,-. Tak jsem nakonec vzal v Antikfotu na mendláku tu plastimatku za 250,- (uf, vzal jsem aspoň tu nejméně jetou, vypadá jak nová - prodavač nechtěl smlouvat), ale je to rychlejší než čekat na nějakou na aukru a platit poštovné. Teď tam zrovna je jedna za 200 Kč, ale navíc 80 Kč poštovné... V DVF mají hodně chemie, dá se tam toho sehnat dost, nicméně já si asi vše objednám najednou v bé foto www.befoto.cz, kde mají hodně slušné ceny i filmů =). Tak mi pak držte palce, ať se první vyvolání podaří. O víkendu budu trénovat navíjet film na ty kotouče. Už se těším jak malý kluk. Stejně to focení na film má něco do sebe, jsem moc rád za toto fórum, kde je plno nápadů a rad. Ještě mě tak napadlo,ten prodavač říkal, že při vyvolávání jednoho filmu v plastimatce by se s tím ani nemělo při vyvolávání nějak otáčet, ale jen spíše tak kývat ze strany na stranu, aby roztok nezpěnil. Máte s tím zkušenosti?

Ještě jednou díky za odpovědi a hezý den.

Prodavač blábolil blbosti.Jsou tam vůbec "experti" co se netýče digitálismu :P Byl jsem svědkem toho jak "chytrý" prodavač vysvětloval zákazníkovi že ten objektiv (135/2,8 nějaká M42) o který má zájem je zoom .
  • 0

#15 snaketherunner

snaketherunner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 říjen 2013 - 18:39:18

Prodavač blábolil blbosti.Jsou tam vůbec "experti" co se netýče digitálismu :P Byl jsem svědkem toho jak "chytrý" prodavač vysvětloval zákazníkovi že ten objektiv (135/2,8 nějaká M42) o který má zájem je zoom .


Tak to je síla... :shock:
  • 0

#16 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 říjen 2013 - 18:41:01

Normálně převracím Plastimatku i s jedním filmem a nikdy to nepěnilo.
  • 0

#17 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 říjen 2013 - 18:42:35

Maximálně teklo :D
  • 0

#18 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 24 říjen 2013 - 18:52:04

Nevím proč by to mělo pěnit,to jsem ještě neslyšel :?:
  • 0

#19 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 říjen 2013 - 19:15:47

Některé filmy mají na povrchu nanesené smáčedlo, aby na něm při vyvolávání neulpěly bublinky. Smáčedlo se ve vývojce rozpustí a pak to pění. Ale ničemu to nevadí.
  • 1

#20 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 24 říjen 2013 - 23:00:55

Nebo to taky pění, když si člověk dává smáčedlo do poslední prací vody do tanku a pak blbě opláchne cívky... Jinak Plastimatku normálně klopím i s jedním filmem a problém s pěnou jsem nikdy neměl.
  • 0

#21 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 24 říjen 2013 - 23:55:22

Já víc jak jeden film nedávám,zase jich mám víc tak mě to netočí.
  • 0

#22 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 25 říjen 2013 - 00:13:48

V DVF se nebavit s prodavačem, ten je tam od digi, bavit se s paní Procházkovou. Mě vysvětlila základy vyvolávání. Ta harmonika není vývojnice, ale nádoba na vývojku (aby se zmáčknutím vytlačil vzduch), vývojnice tam mají JOBO asi za litr, nebo za kolik. Jak na vyvolávání je dost tutorialů na youtube. NIc nepění, ale když se překlápí, pak je lepší klepnout bokem kvůli bublinkám, co uvíznou.
  • 0

#23 snaketherunner

snaketherunner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2013 - 00:45:23

Jasně, to chápu, už jsem zkoukl pár videí i návodů, tak snad to půjde dobře. Ale snažím se připravit na všechny kritické situace, které mohou ve tmě nastat. Takže normálně překlápět, to jsem chtěl slyšet. :) Po víkendu se na to konečně vrhu, chemii už mám objednanou :-P
  • 0

#24 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 25 říjen 2013 - 01:27:30

Já začínal nedávno, zkoušel různé postupy, ale po pár mizerných filmech jsem zkusil stand development a u toho jsem zaznamenal skvělé výsledky. De facto ani nepřeklápím, jen ze začátku nakláním (vývojnici naležato) a to jen první půlminutu. Pak už jen chvíli krouživý pohyb dnem, sklepat, pak po třech minutách zakroužit, sklepat a nechat být. Jen je potřeba před tím film namočit. Aspoň 5 minut ve dvou vodách, lehce s tím hýbat a sklepávat.

Doporučuju chirurgické rukavice (2kč/pár) a pro začátek film nepřetáčet do kazety celý, ale zkusit ho vytáhnout normálně štěrbinou. Pokud není dobře zastřižený, bude problém ho správně navinout, s tím prvním jsem strávil snad čtvrt hodiny. Tedy kino, svitek jde sám.

Hodně štěstí.
  • 0

#25 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 25 říjen 2013 - 05:37:56

Já začínal nedávno, zkoušel různé postupy, ale po pár mizerných filmech jsem zkusil stand development a u toho jsem zaznamenal skvělé výsledky. De facto ani nepřeklápím, jen ze začátku nakláním (vývojnici naležato) a to jen první půlminutu. Pak už jen chvíli krouživý pohyb dnem, sklepat, pak po třech minutách zakroužit, sklepat a nechat být. Jen je potřeba před tím film namočit. Aspoň 5 minut ve dvou vodách, lehce s tím hýbat a sklepávat.

Doporučuju chirurgické rukavice (2kč/pár) a pro začátek film nepřetáčet do kazety celý, ale zkusit ho vytáhnout normálně štěrbinou. Pokud není dobře zastřižený, bude problém ho správně navinout, s tím prvním jsem strávil snad čtvrt hodiny. Tedy kino, svitek jde sám.

Hodně štěstí.

Ten stand není vhoden pro každou vývojku a film. Můžou na svitku vznikat pruhy a jiné ošklivosti.
  • 0

#26 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 25 říjen 2013 - 07:38:40

To všichni překlápíte,nikdo netočí?
  • 0

#27 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 498 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 25 říjen 2013 - 10:25:32

Nebo to taky pění, když si člověk dává smáčedlo do poslední prací vody do tanku a pak blbě opláchne cívky... Jinak Plastimatku normálně klopím i s jedním filmem a problém s pěnou jsem nikdy neměl.

Po nekolikrat uz ctu tohle, a nejak mi to nejde do hlavy: vy to smacedlo neredite? Jinak neumim si predstavit, ze by nejaky zbytek redeneho smacedla ("3 kapky na kybel") po odkapani z civek a tanku mohl nasledne pusobit penu? Kazdopadne - zasadne nesplahuju poslenim prani, nybrz je to destilka a nenechava stopy sedimemtu; zadnou penu pri vyvolavani nemam.
  • 0

#28 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 498 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 25 říjen 2013 - 10:29:59

To všichni překlápíte,nikdo netočí?

Zasadne jen tocim, hlavne z duvodu lenosti. Proste to dam na "procesor" (cili podomacku vyrobenou motorizovanou tocnu) a nemusim se o to starat. Stejne ustaluju a peru.
  • 0

#29 pavel43

pavel43

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2013 - 18:34:46

ozvi se, je-li zájem o vyvojnici stále aktualní
  • 0

#30 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 26 říjen 2013 - 18:11:48

Kdysi jsme kapající Plastimatky "řešili" tak, že jsme umístili do víka (po obvodu bílého plastového těsnění) kroucenou silonovou (nikoliv bavlněnu či jinou z přírodních materiálů) šňůru na prádlo a poté se na ni položila plochá guma, která se vkládala pod (skleněná) víčka zavařovacích sklenic. Po dotažení víka se okraj nádoby "zabořil" do zavařovací gumy a plastimatka netekla. Protože nevím, zda jsou avařovací gumy dostupné, řešil bych to silikonovým "O" kroužkem a plochým (asi rovněž silikonovým) těsněním.
Další možný způsob je: namazat (spíše jenom "majznout, postrašit" bílé těsnění ve víku nebo okraj nádoby silikonovou vazelínou a setřít ubrouskem. Dosedací plochy se do sebe lépe "zarvou" a opět to neteče. Stejný postup používám na bubnu JOBO k vyvolávání papírů 50x60cm. Je třeba dát pozor, abyste si neupatlal ostatní části vývojnice, cívku, či dokonce film!
JOBO vývojnice také tečou - ale pouze v případě, že víko není nasazeno přísně svisle! Dělám to tak, že navléknu (potmě) film do cívky, vložím do nádoby, olíznu okraj nádoby (! fakt!), nasadím (volně) víko, rozsvítím a nějakou plochou desku (často zvětšovací rám :-) ) položím na víko. V okamžiku, jakmile se mi zdá, že je deska "vodorovně", sejmu ji a natlačím červený obvodový kruh. Pak nalít roztok, nasadit červené víčko (opět dobře olíznout či jinak navlhčit okraj nalévacího otvoru) a vyvolávat...
  • 0

#31 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 26 říjen 2013 - 19:33:19

Že Plastimatky tečú to vie každý, ale myslím si, že tečú všetky tanky. Ja používam Plastimatky celý život a ak mám pravdu povedať, to tečenie mi veľmi nevadí, pretože ako tu už bolo povedané, tank tečie až po prvom praní, teda po vyliati vývojky, a ustaľovač až tak škodlivý nie je, teda pri primeranej opatrnosti nie je žiadný problém. A za tú cenu?
  • 0

#32 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 26 říjen 2013 - 20:03:02

to co vyteče je vždycky to špatné :smile: proto plastimatka tak hezky vyvolává
  • 0

#33 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 26 říjen 2013 - 21:22:16

Ten bazar "nahoře" na pekařské je podle všeho právě DVF, přestěhovali se, ale bazarového tam skoro nic není, je tam ale chemie a nové věci, dokonce mi tam i poradili se vším, co jsem potřeboval (Paní Procházková, tuším, starší paní v sekci pro temnokorníky).

Bazar dole na pekařské je trochu gamble, buď něco bude, nebo nebude.

Plastimatka, v případě, že nepostrádá těšnění, je trochu zrádná. Zdá se, že je utažená, ale bude téct. Je potřeba po dotažení přemístit trochu prsty a ještě jednou dotáhnout, povolí to a o kousek se to hladce posune. Až pak je dotažená.


Bazar v horní části Pekařské 11 je Fotoatelier a fotobazar Josef Müller. Tam se dají při troše štěstí koupit za pár korun dobré věci. Je to klasický bazar, nic nového se tam sehnat nedá.
DVF je na Pekařské 88. Prodejna je rozdělena na zboží pro analogovou fotografii a digitální. Bazarového tam ale není skoro nic, snad jen něco málo na digi. Když tam není paní Procházková a člověk potřebuje poradit něco z analogové fotografie, tak tam nemá cenu ani chodit. Ti prodavači nic neví.
  • 0

#34 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 29 říjen 2013 - 14:34:04

Že Plastimatky tečú to vie každý, ale myslím si, že tečú všetky tanky. Ja používam Plastimatky celý život a ak mám pravdu povedať, to tečenie mi veľmi nevadí, pretože ako tu už bolo povedané, tank tečie až po prvom praní, teda po vyliati vývojky, a ustaľovač až tak škodlivý nie je, teda pri primeranej opatrnosti nie je žiadný problém. A za tú cenu?

Já tam mám těsnění,neteče.Je to už tak z výroby.
  • 0

#35 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 29 říjen 2013 - 16:51:38

Ak je tak, potom paráda. Ja tam tesnenie mám tiež, a možno by sa s tým trebalo pobaviť, a netiekla by, ale mne sa nechce.
  • 0

#36 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 29 říjen 2013 - 17:34:38

To není plastimatka,tu mám taky nepoužívám ji.
  • 0

#37 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 30 říjen 2013 - 16:51:35

Tak sorry, zle som pochopil
  • 0

#38 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 30 říjen 2013 - 17:53:47

Tak sorry, zle som pochopil

Já reagoval na to že tečou všechny tanky.Měl jsem to podrobněji vysvětlit. :eek:
  • 0

#39 Imre

Imre

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 leden 2014 - 23:12:52

Nabízím zachovalou plastimatku spolu s lihovým tepoloměrem za 150 Kč. K vyzvednutí v Brně u ústředního hřbitova.
  • 0

#40 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 4 leden 2014 - 08:04:32

Nabízím zachovalou plastimatku spolu s lihovým tepoloměrem za 150 Kč. K vyzvednutí v Brně u ústředního hřbitova.


Bazar!:
http://www.temnakomora.cz/classifieds/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních