Přejít na obsah


Fotka

rozmazaný pozitiv


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
99 odpovědí na toto téma

#51 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 18 prosinec 2013 - 23:21:59

ted mi tak doslo ... vzadu je sroub pro naklaneni celyho zvetsovaku pro sviceni na stenu ... co ho povolit a dorovnat? pokud nemas zrcadla, tak si udelej pomucku pomoci kruzitka atd (geometrie 7. trida ZS) ...
  • 0

#52 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 18 prosinec 2013 - 23:32:57

tak sem zkusil zaostřit jeden bod a pak točit tím kolečkem (aby se to naklánělo do předu a dozadu)
no mírně se o rozostrilo ale na duhé polovině se nic nedělo
  • 0

#53 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 18 prosinec 2013 - 23:36:45

když už není problém s foťákem tak je v pozitivním procesu
  • 0

#54 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 18 prosinec 2013 - 23:49:02

ty mi davas ... litam sem tam abych na to prisel ... a preci jsem neco objevil :-D ... (jak primitivni Bimbaku!) celej zvetsovak se da srovnat pomoci toho zadniho sroubu pro naklaneni zvetsovaku hozirontalni/vertikalni poloha a pro dodelani spravnyho obdelniku se nataci celej stojan zvetsovaku :-) ...
  • 1

#55 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 18 prosinec 2013 - 23:51:38

jak se natáčí stojan? to jsem nepochopil, držel jsem se do té pasáže se šroubem kterym se natáčí ta hlava na promítání na zeď
  • 0

#56 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 19 prosinec 2013 - 00:08:48

dotaz: může to být tím, že tam asi není orig. rámeček?
zjistil jsem že v tom ramečku je nahoře ostřící štěrbina a ta na O II normálně není ne?
druhá možnost je deska z překližky 1cm široké
muže to být něčím z těchto věcí?
  • 0

#57 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 19 prosinec 2013 - 00:20:40

Tak to máš asi pěknej šrot..... Chceš pětku?
  • 0

#58 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 19 prosinec 2013 - 00:35:27

Kurňa, už je tady dávno článek o tom, jak zkontrolovat rovinnost zvětšováku pomocí zrcadel. Každej sklenář ti dá odřezky slabých zrcátek zadarmo, když ho slušně požádáš. ostrým nožíkem vyškrábeš dírky. tečka.
Stačí číst a myslet.
Ze tvých sem tam pohozených příspěvků o tvých problémech čtu jen to, že tady jsou všichni úplně blbí kromě tebe a navíc jsou to mizerové, kteří ti nepřiběhnou okamžitě na pomoc.
Je zbytečné se k tomu dál jakkoli vyjadřovat.
  • 1

#59 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 19 prosinec 2013 - 00:38:26

to s tim stativem byla slepa cesta ... trochu jsem se unahlil ...

ale podle toho co pises, to vypada jako fakt nejakej kus co to ma uz za sebou... ten zvetsovak ma snad vsechno napevno a zkurvit rovinu by znamenalo ho nenavratne poskodit ...
  • 0

#60 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 19 prosinec 2013 - 00:44:59

jo .. ted sem prohlidl tvoje fotky TK co si postoval vedle ... muj Opemus ma ramecek "v barve", ten co tam mas ty je asi na pozdejsi (nevim jestli to hraje tak velkej rozdil, ale tenhle cernej je na aukru jako "Op3-5")... kolecka mam bily (to je moznej facelift), ale hlavne na noze stojanu mam tu samou plastokovovou vrtuly jako na posun a ostreni, ty tam mas neco nevim co...

(jinak podle tech fotek je prd poznat, cim to bylo foceny ze je vsechno tak podivne krivy)
  • 0

#61 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 19 prosinec 2013 - 10:21:03

......(jinak podle tech fotek je prd poznat, cim to bylo foceny ze je vsechno tak podivne krivy)

To je také jedna z příčin, proč je tu tolik dotazů a odpovědí, které nemíří k cíli.
Nevím kde je fotka toho divokého Opemusu II, ale docela jistě je ta základní deska k vodící tyči připevněna tak, že nějaká možnost srovnání se určitě najde. A kdyby to bylo z nějakého důvodu nemožné, stále je zde alternativa srovnat do potřebné roviny základní desku nějakou šikmo osazenou deskou. Prostě je potřeba dosáhnout rovnoběžné roviny mezi negativem v rámečku a základní deskou (maskovacím rámečkem). A mezi tím je vhodné co nejrovnoběžněji umístěný objektiv v dobré kvalitě.

A ještě - flexamane, jsi z Přerova. Kdo už to má k Opemusům blíž ? ;-) Trochu se porozhlédni po sousedech, věřím, že najdeš nějakého bývalého učně, který si při svém důchodu rád zavzpomíná ...

Dne 15. 6. 1933 vznikl v Přerově největší československý optický závod Optikotechna. Začínalo se v omšelém dvoupatrovém domě, kde 7 lidí, z toho 3 učni, bez zkušeností začínalo s výrobou kondenzorů a objektivů. Strojové vybavení patřilo spíše do muzea, ale práce se dařila. O rok později byla zřízena konstrukční kancelář a začala se vyrábět speciální zařízení pro telefonní ústředny a zvětšovací přístroje. Vývoz směřoval do Itálie, USA, Anglie, Švédska, Norska, Argentiny, Íránu a na Nový Zéland. Výroba se zvětšovala a staré tovární prostory nestačily. Od roku 1936 se 5 let stavěl nový velký a moderně vybavený závod. Do roku 1942 byli učni v závodě Optikotechna rozmístěni na pracovištích u jednotlivých dělníků. V roce 1942, po doplnění zařízení strojním parkem, byla zřízena první učňovská dílna a další dobře vybavená byla zřízena v květnu 1945. Nově byly vybudovány i samostatné dílny pro ruční obory soustružník a frézař. V roce 1946 bylo zahájeno vyučování v učňovské škole, která podléhala odboru školství ONV. V roce 1946 vznikl také národní podnik Meopta se sídlem v Přerově a pobočnými závody v Praze, Brně, Bratislavě a v Hynčicích. Každý z nich měl svou specializaci. Největšího vzestupu dosáhla výroba zvětšovacích přístrojů (Opemus, Magnifax...), fotografických a promítacích přístrojů (Mikroma, OP 16, OP 8, Flexaret ...). Meopton IIIa - projektor pro širokoúhlou projekci s magnetickým a optickým budičem zvuku, se jako jedna z hlavních součástí technického zařízení Laterny magiky podílel na jejím světovém úspěchu a na získání Velké ceny EXPO......
  • 2

#62 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 19 prosinec 2013 - 16:31:24

Základní problém bývá mezi špičkami prstů a zátylkem hlavy uživatele.
  • 2

#63 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 19 prosinec 2013 - 18:15:13

to pětku (jestli máte na mysli Opemus5) bych bral!!
  • 0

#64 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 20 prosinec 2013 - 21:40:32

Mohu nabídnout. Mám ji, téměř nepoužívanou a myslím, že i objektivy Anaret 50 a 80.
  • 0

#65 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 20 prosinec 2013 - 22:01:55

to pětku (jestli máte na mysli Opemus5) bych bral!!


tak az budeš mít cestu na Broumovsko tak se vozvi
  • 0

#66 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 prosinec 2013 - 00:18:32

takze chapu spravne ze s Opemuskem II, který mi tak ladil k flexičce už nic neudělám jo? :neutral:
esi teda nejde spravit tak ho asi daruji meoptě na výstavku do pod. prodejny :???: .
  • 0

#67 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 21 prosinec 2013 - 04:04:54

pro blaho a nervovou stabilizaci vsech kolem tebe tady na TK ... "ne, neudelas, porid si neco jinaciho lepsiho"
  • 0

#68 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 21 prosinec 2013 - 07:00:27

Jakékoli soudy jen na základě dotazů a popisu (s odpuštěním méně kvalifikovaného) tazatele asi činiti nelze.
Již výše ti jeden rozumný kolega navrhl najít v místě tvého působení někoho, kdo tento prístroj zná (resp. má natolik zkušeností a zdravého rozumu, že dokáže rozeznat jakýkoli funkční zvětšovák od rozjetého, blbě sestaveného či poškozeného), ať se na to koukne a poradí. Myslím, že např. pan Jaro je blízko, i další... ostatní je na tobě.
  • 0

#69 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 21 prosinec 2013 - 10:16:59

Začalo mne to zajímat...vždycky jsem obdivoval tenhle krásný zvětšovák, ale celý svůj analogový fotoživot jsem byl závislý na Magnifaxech, původně I a později typ II. Jak si totiž jednou zvyknete na "svobodu polohy žarovky", tak už pak nikdy nemůžete jinak. Kdysi jsem laboroval s myšlenkou útěku právě k Opemusu IIa (to abych nemusel vždycky tahat ze sklepa Magnifax), ale velice brzy mne tyto zaječí úmysly pustily. Protože jsem zejména na hustších negativech 6x6 a na kontrastní papír nebyl schopen docílit stejnoměrného pokrytí rohů, prostě mi to nijak nešlo. A furt nadržovat kraje obrazu, to mne fakt nebavilo. Toť má osobní zkušenost s Opemusem
Druhá vzpomínka se týká kvality padesátkových objektivů. Dost jsem s nima experimentoval, od Belaru přes Anarety a nakonec se mi podařilio sehnat Meopar 4,5/50, který byl o dost lepší než Anaret. Meogony přišly až mnohem pozdéji, ty už jsem ignoroval, ale s tím Meoparem jsem byl hodně spokojen, protože valnou část mého pozitvního procesení zaujímaly kopie notových materiálů a tam jaksi je ostrost až na prvním místé
Velmi bych doporučoval takový ten meopťácký zaostřovací bakelitový hranol a neostřit přímo na střed snímku, ale asi tak do poloviny vzdálenosti mezi střed a kraj snímku. Určitě někde bude zakopaný pes, protože není možné, aby pŕi cloně 22 nebylo vše ostré. Nevylučoval bych ani možnost výrobní vady u objektivové misky - už jsem se s tím totiž setkal - proto bych doporučil s ní "cvičně" pootočit, jak jsem naznačil. A nejlíp - taky provéřit vodováhou po vyjmutí a přiložení na stůl (vodorovný, že)
No - a mimo jiné. ohnisko 75 mm sice 6x6 negativ pokryje, ale v Meoptě asi věděli, proč přecházejí na 80 mm objektivy, fakt bych doporučil sehnat si raději třeba Anaret 4,5/80, na Aukru se vyskytují poměrně často a za směšné peníze.
Taky bych se zeptal, jestli používáš rámky 6x6 beze skel ? Oplatí se si je pořídit, odpadá spousta problémů s prachem a pod. Ostrosti to neubírá.
Ale já bych přeci jen byl spíš pro ten Magnifax II - už jen i pro možnost jeho alternativního využití, jak jsme se onehdá bavili...

Přiložený soubor (y)


  • 0

#70 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 prosinec 2013 - 11:37:58

vyrovnat objektiv nemuhu (mám Opemus II) kretý je bez Restituce
  • 0

#71 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 21 prosinec 2013 - 13:37:57

Taky proto lobbuju za ten Magnifax II, tam to jde...
  • 0

#72 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 21 prosinec 2013 - 13:50:27

Tipl bych si to takto:
80 % pravdépodobnosti vadný objektiv ( a to jsem jeśtě nepsal, že se vyskytují vyloženě špatné kreslící objektivy pŕímo z výroby - škoda - někde jsem měl fotky kontejneru, postaveného na dvoře Meopty a byl plný Anaretů do šmelcu - inu jaký div, že některému zaměstnanci to nepřišlo líto. Kolik jen se takovýchto exemplářů asi dostalo časem zpét do oběhu ?
10ˇ% bych dával vadné objektivní misce
A za zbylých 10 % můžou temní trpaslíci...
Ten Belar by se dal néjak rozumně otestovat, co tak s ním někdy pŕiject ?
A já nepsal o vyrovnavání rovin, jen o kontrole jejich rovnoběžnosti
  • 0

#73 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 prosinec 2013 - 19:19:07

Dobrý den,
nechce se mi věřit že oba blary by byli špatné (75mm i 55mm)
no hold Opemus II (který mi tak pasoval k VII flexaretce) pujde do podnikové prodejny v Meoptě (myslím si že je to to nejlepší co s ním mohu udělat)
a přemýšlím o Opemusu 5
jaký rozměr tam mají mít rozměr multigrad. filtry?
  • 0

#74 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 21 prosinec 2013 - 20:08:12

hele flexamane :-D ... co kdyby si udelal nejaky fotky toho zvetsovaku zepredu, z boku atd s nasazenym objektivem? ... docela by mne to zajimalo v cem by to asi mohlo bejt nez to odlifrujes dopryc :-)
  • 0

#75 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 prosinec 2013 - 20:26:46

No, moc se mi nechce plýtvat filmem,
neukamenujete mě, když to cvaknu "tou druhou technologií"???
  • 0

#76 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 21 prosinec 2013 - 20:27:59

tak nepredpokladal jsem, ze nafotis pet-deset snimku na stribro :-D aby si s tim pak pul dne zapasil .. ano, nafot to digitalem :-D ...
  • 0

#77 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 21 prosinec 2013 - 21:10:20

v tomhle to případě je použítí jiné technologie povoleno.
  • 0

#78 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 21 prosinec 2013 - 21:37:34

v tomhle to případě je použítí jiné technologie povoleno.

Neřekl bych povoleno, spíš "trpěno". V nejkrajnějším případě bych řekl "tolerováno". :D
  • 1

#79 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 prosinec 2013 - 23:07:59

ha. pozor!
sedl sem si k Opemusu, abych ho viděl z profilu a seděl jsem tam asi hodinu a dumal čím to je, a najednou mi to došlo, všiml jsem si, že jak je ten jezdec s objektivem tak tam jak je uchycenej je níž a na protější straně víš (asi 1cm) ale stejně s tím asi nic nesvedu neboť je to litina a ta je jak známo křehká
  • 0

#80 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 prosinec 2013 - 23:14:47

zde je foto

Přiložený soubor (y)


  • 0

#81 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 21 prosinec 2013 - 23:16:29

vyfotit zblízka misku s objektivem a neprodleně sem umístit, á propos - je ve stejné barvě jako Opemus, t.j. kladívkový šedý či zelený lak nebo je černá ?
Černá je totiž i pro padesátkový objektiv a jde nasadit z obou stran a občas z některé aj blbějc, co si tak pamatuju
  • 0

#82 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 21 prosinec 2013 - 23:16:56

byls rychlejší
  • 0

#83 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 21 prosinec 2013 - 23:20:04

ja ... no ... omlouvam se vsem co nemaji radi "internetove meme".. ale tentokrat si nemuzu pomoct...

http://th09.devianta...aNoKurayami.jpg
  • 0

#84 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 prosinec 2013 - 23:27:29

Zvětšovák : kladívková zelená
miska : obruba na chytání je kladívkově zelené, zbytek černý a jde dát jen jednou stranou do zvětšováku (Opemus II)

Přiložený soubor (y)


  • 0

#85 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 21 prosinec 2013 - 23:39:19

Nuže vidím totok: nosník objektivu je zřetelně vychýlen směrem vzhůru, jek k tomu došlo, těžko říct Odlitky se někdy časem chovají divně, dochází napŕ. k rozpínání a vyboulení materiálu (např. taky u těch nejkvalitnějších gramofonů z Litovle - MC 600 Q - úplný děs)
Jedná se o Opemus II, nikoliv IIa, jak jsem se domníval - liší se od sebe provedením objektivové misky, tahle "cistá dvojka" měla bajonetový systém, pobobný jako Magnifax II, zatímco IIa měla ty misky stejné jako další Opemusy v řadě. A zŕejmé je tam i novější negativní rámeček, ale to by nemělo vadit
Co s tím - nevím, zkusit srovnat ?
  • 0

#86 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 21 prosinec 2013 - 23:42:38

ja ... no ... omlouvam se vsem co nemaji radi "internetove meme".. ale tentokrat si nemuzu pomoct...

http://th09.devianta...aNoKurayami.jpg


Proč to ?
  • 0

#87 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 21 prosinec 2013 - 23:44:37

Jestli tu závadu způsobilo rozpínání litinového dílu, tak si myslím, že je to navýsost zajímavý a podnětný pŕíspěvek. Upřímně - koho by něco takového napadlo ?
  • 0

#88 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 21 prosinec 2013 - 23:49:18

Ta pětapadesátka Belar by si ale upgrade určitě zasloužila, jestli je i 75mm stejného ražení, pak irovněž. Má aspoň už zaskakovací hodnoty clon ?
Ale závada je jednoznačně v tom vychýleném nosníku
  • 0

#89 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 prosinec 2013 - 23:54:42

ano mají záskoky, 55 byla čišěná mnou, a jsou v ní trochu fleky,pak bya čištěná "opravářem" a je v ní víc fleků
75 sem čistil taky já s roztokem ČIBR (se to jmenuje) a je čistá jak křišťál (rozdělat Belar je hračka, myslel jsem si že je to mnohem složitější)
  • 0

#90 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 22 prosinec 2013 - 00:00:50

Já bych tímto toto tuto, a to nejen pro dnes, ukončil...
  • 0

#91 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 prosinec 2013 - 00:07:56

vyřešeno,
buť se mi to nějak povede vyrovnat, nebo Opemus pojede do rodného domu (na dožití)
děkuji všem účastníkům tohoto zájezdu za pomoc
a s přáním krásného prožití Vánoc a nastávajícího roku se loučím (alespoň pro dnešek)
s pozdravem Flexaman
  • 0

#92 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 prosinec 2013 - 02:01:46

tak a jeto,
jak jezdí ten objektiv po té osce, tak ta destička jak je na ní připevněn objektiv drží jen na heslo na tom jezdci (je to odlité jako jeden kus, ale prasklá barva napověděla že je to prasklé) tudíž rovnat to nebudu, protože pak už by to nebylo ani do té Meopty
  • 0

#93 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 22 prosinec 2013 - 07:21:30

ulomit .. zbrousit .. prilepit dvouslozkovym epoxidem ...
  • 0

#94 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 prosinec 2013 - 09:14:02

jo na to byh se mohl...
není záruka rovin,když to udělám špatne nebude to ani do té meopty
a když za dvě Flašky vína mohu mít 5ku skoro novou
tak není co řešit
  • 0

#95 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 22 prosinec 2013 - 10:46:34

Máš pravdu, neriešiť, brať iný nepoškodený a tento len na výstavku. Musím priznať, že robím s Opemusmi 5, 6, teda hranatými, ale tie okrúhle, či už Opemus alebo Axomat majú svoje čaro.
  • 1

#96 AidamS

AidamS

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 233 příspěvků(y)
  • LocationBroumovsko
Reputace: 56

Publikováno 22 prosinec 2013 - 22:37:25

jo na to byh se mohl...
není záruka rovin,když to udělám špatne nebude to ani do té meopty
a když za dvě Flašky vína mohu mít 5ku skoro novou
tak není co řešit


čeká na tebe.....
Byl bych rád kdyby mě ho někdo zbavil.
škoda ze to máš tak daleko. Jistě seženeš nekde vololí.
  • 0

#97 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 23 prosinec 2013 - 17:16:27

Zdravím,
tak jsem dostal Opemus 5a
a jen tak jsem tam vložil jen negativ a zaostřil.
No kurnik to je 100 a 1
Opíka II už nikdy více....
jen se chci zeptat zda je normální že když se při zvětšování podívám tím chladícím otvorem v hlavě, tak tam jde vidět velký světelný fuk.
a nemáte někdo návod k použití na Opemus 5a???
  • 0

#98 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 23 prosinec 2013 - 17:24:45

tak když jsou ty vánoce...

http://www.temnakomo...eopta-opemus-5/
  • 0

#99 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 23 prosinec 2013 - 18:48:02

A do nového roku s předsevzetím, že ještě než položím dotaz, použiji tačítko "Hledat". A prohledám nejen Fórum, ale i některé další sekce.
  • 0

#100 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 23 prosinec 2013 - 20:06:27

:-) to mi připomíná jednu scénu z nesmrtelného filmu....
" Karliku, pozor ! Už je tady zas ! "
:-)
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních