Přejít na obsah


Fotka

objektivy Pentacon SIX - redukce digitál


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
13 odpovědí na toto téma

#1 honza33

honza33

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 28 prosinec 2013 - 18:27:19

Zdravím a přeji pěkný podvečer,

chtěl bych se zeptat jestli tady není někdo, kdo by měl zkušenost s používáním objektivů z P6 na digitálech. Přemýšlím o pořízení redukce, protože mě fascinuje kvalita těchto německých skel. Doma mám Biometar právě z Pentaconu. Kdyby měl někdo i ukázkové snímky, bylo by to super. Za každou zprávu se zkušeností budu rád.


Jedná se sice o analogové téma jenom napůl, ale snad mě neukamenujete. :) Díky moc a mějte se.
  • 0

#2 hyde

hyde

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationKostelec u Kyjova
Reputace: 64

Publikováno 28 prosinec 2013 - 18:37:10

Ahoj. Zkušenost mám,redukci seženeš v pohodě. Pár věcí mám na www.zaslakrasa.webnode.cz tak mrkni :)
  • 1

#3 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 28 prosinec 2013 - 18:38:14

Myslím, že zde člověk s přezdívkou hyde by o tom mohl něco vědět.

Ale jinak teda fuj.
  • 0

#4 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 28 prosinec 2013 - 18:38:34

Pozdě.8)
  • 0

#5 honza33

honza33

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 28 prosinec 2013 - 18:42:47

Díky moc za ukázky! Já mám prostě ty objektivy strašně rád, moc mi jich rukama neprošlo, ale hlavně ten bokeh by chtěl využít digitálně. :)
  • 0

#6 hyde

hyde

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationKostelec u Kyjova
Reputace: 64

Publikováno 28 prosinec 2013 - 18:45:36

fuj fuj :) však už jsem se napravil :) :)
  • 0

#7 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 28 prosinec 2013 - 18:48:44

Nic proti hyde 8) Myslel jsem jen použití takových krásných objektivů na tam to.
  • 0

#8 honza33

honza33

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 28 prosinec 2013 - 18:48:56

Ještě by mě zajímalo jaká je adekvátní cena za takovou redukci? :) Mám na mysli Pentacon6 / EOS? Na Ebay je jich spousta, ale za hodně rozdílné ceny...

Díky za odpověď.
  • 0

#9 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 28 prosinec 2013 - 20:00:33

tak ono ma imho smysl resit psix skla jen na stredoformatu. na kinofilmu nebo jakymkoliv mensim cipu se nebodou rovnat poradnemu sklu na onen format
  • 0

#10 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 28 prosinec 2013 - 23:00:58

Sice se většinou říká, že středoformátový objektiv nemá takové rozlišení jako maloformátový, já mám ale u svého kusu Biometaru 2,8/80 zkušenost jinou. Na plnou díru má sice rozptýlenou kresbu kolem ostrých obrysů (nevím, jak to jinak nazvat), ale při středních clonách je ostrost srovnatelná s Contaxovým Sonnarem 2,8/85 a navíc má Biometar nižší barevnou vadu (má ale zase nižší kontrast). Jediný můj objektiv v podobném ohnisku, který Biometar a všechny ostatní překonává je kamerový Cooke Speed Panchro 2/75. Tím chci říct, že pokud je povedený kus Biometaru (což ale nemusí být tak časté), lze s úspěchem používat na kinofilmu i menší nevyslovené technologii. Otázkou je, jestli to má cenu, když je objektiv větší a těžší, než srovnatelný kinofilmový, a navíc nebude spolupracovat clona (s vyjímkou poloautomatické redukce na M 42 při použití těla M 42). Čímž se dostávám k původnímu dotazu. Doporučil bych redukci na M 42 a pak další redukci na žádaný bajonet. Zpravidla je to lépe dostupné a levnější. Pokud by se ovšem jednalo o Nikon, nebo jiný systém, kde musí být na M 42 redukce s optickým členem, je samozřejmě lepší redukce přímo ze Sixe bez optického členu.
  • 0

#11 honza33

honza33

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 29 prosinec 2013 - 09:46:38

Já chci v mém případě pouze využít toho, že tyto objektivy již vlastním a na určité typy focení by mohly míti srovnatelné (né-li snad lepší) vlastnosti s objektivy v řádech tisíců korun. (myšleno ty, které jsou určeny pro nevyslovenou technologii). :) Co jsem po internetu hledal a nacházel různé testovací snímky (i ty od hyde) v této kombinaci objektivů s digitálem, tak mě v mnoha případech dostává právě typický bokeh, což je s dnešními skly mnohdy problém, teda aspoň těmi levnějšími. :)

Co jsem ale také dohledal na mnoha místech, tak konkrétně u toho Biometaru (a nejenom u něj), dochází ke znatelné ztrátě kontrastu (údajně kvůli slabé, nebo úplně chybějící MC vrstvě) a při určitých clonách (viz Pavel K) taky ke ztrátě ostrosti. Každopádně sám cítím, že je to proti mé filosofii a kráse analogové fotografie, proto se všem omlouvám za takové z části digitální téma! :)
  • 0

#12 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 29 prosinec 2013 - 23:51:46

Cim si to jen ty objektivy zasluzily
  • 0

#13 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 30 prosinec 2013 - 09:08:52

IMHO podstatným důvodem pro použití SF objektivů na kinofilmu nebo to-slovo-na-D je to, že jsou stavěny na větší vzdálenost od citlivé vrstvy a mají větší obrazový kruh. To obojí umožňuje vložit mezi objektiv a aparát nějaké udělátko pro naklánění a posouvání objektivu.
  • 0

#14 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 30 prosinec 2013 - 09:27:30

Cim si to jen ty objektivy zasluzily

V tomhle pripade je to aspon pro zminene objektivy nedestruktivni, na rozdil od jinych "uprav".
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních