Přejít na obsah


Fotka

Minolta 7SII meranie

Minolta 7SII 7SII

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 crazy41

crazy41

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
  • LocationPrague
Reputace: 17

Publikováno 16 leden 2014 - 23:19:20

Ahoj, neviem si dat rady s mojou nedavno poriadenou minoltou hi-matic 7SII,na internete som sa docital ze 675 nacuvacie baterky budu fungovat fajn ale ked pri rovnakom svetle uberam expozicny cas o 1EV clona skace dole len o pol cisla miesto toho aby skocila o cele ,je to chyba expozimetru alebo tam mam blbe baterky? Dakujem za rady :oops:
  • 0

#2 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 17 leden 2014 - 08:35:27

V celém rozsahu nebo jen v určitém místě? Chová se to stejně při změně času o jeden stupeň a při změně citlivosti filmu o jeden stupeň?
  • 0

#3 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 17 leden 2014 - 16:06:27

... ze svojí zkušenosti radím půjčit si expozimetr a naučit se, jak se ten tvuj stroječek chová. Já když naláduju iso100, tak nastavím iso asi 450 a funguje to bez problémů. Podle logiky bych měl iso posouvat na druhou stranu, ale takhle mi to vychází... Někde sem čet, že prostě tyhle foťáky se chovají kus od kusu jinak když nedostanou ty svoje rtuťovky... a ty prostě nedostanou... Jestli je to ten strojek s rokorem 1,7, tak se s nim opravdu nauč fotit, to sklo a skladnost toho foťáku za jistý nepohodlí určitě stojí... a když se ti bude zdát, že to ukazuje kraviny (třeba po výrazný změně světelných podmínek), tak si to prostě překontroluj expozimetrem třeba z telefonu. Tento model má plný manuál, takže naprostá pohoda...
  • 0

#4 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 17 leden 2014 - 16:54:31

Mám doma dvě 7SII - každá měří jinak a hlavně naprosto nepředvídatelně. Skvělé na tomhle foťáku je, že umí fungovat v plně manuálním režimu. Pořiď si externí expozimetr.
  • 0

#5 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 17 leden 2014 - 17:33:20

Já používám v té svojí také baterie do naslouchadel 1,4V a expozimetr je naprosto spolehlivý. Asi jsem měl štěstí. Je to mazel.
  • 0

#6 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 17 leden 2014 - 19:58:44

Napětí baterie neovlivňuje výsledek měření tolik, jako změny parametrů fotoodporu při jeho stárnutí. Různé kusy byly uchovávány v různých podmínkách, fotoodpory jsou z různých sérií, možná od různých výrobců...
Navíc jednoduchý expozimetr má mnohem širší úhel záběru než objektiv, takže jej ovlivňují světla, která nejsou v záběru (nejčastěji obloha).
  • 0

#7 crazy41

crazy41

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
  • LocationPrague
Reputace: 17

Publikováno 17 leden 2014 - 22:58:16

Dakujem za rady, je to zvlastne, nekedy sa to uz rozbeha normalne a nekedy to skace zas len po pol cislach,iso funguje normalne, nad f8 ma mu vobec nechce, skusim este inu znacku bateriek teraz tam mam nake agnlicke, je pravda ze tieto fotaky maju uz svoj vek takze sa tomu nedivim no,len skoda toho expozimetra lebo som ho chcel primarne na street tym aky je maly, mozno ho este skusim rozobrat a ocistit
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních