Přejít na obsah


Fotka

LUXI: expozimetr pro iPhone 4/4S & 5/5S


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 AdamBernau

AdamBernau

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 leden 2014 - 21:55:48

Zdravim,
na kickstártru jsem na tohle narazil už před nějakou dobou a pak nato nějak zapomněl.
Teď jsem se k tomu zase nějak dostal.
odkaz: http://www.esdevices.com/products/luxi

chtějí za to 29.95SD + 8.90USD pošta
..takže cca nějakých 800,-

Teď je tu ovšem otázka jestli se to vyplatí...
  • 0

#2 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 19 leden 2014 - 23:17:23

Na tu si ale musis odpovedet sam :)
Normalni spolehlivy expozimetr sezenes novy od 3000, z bazaru levneji, ale slusny pod 1000 nebude. A vyplati se nesetrit.
Ja bych do toho nesel, protoze nemam rad chytrofony, jsou moc digitalni.
  • 1

#3 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 20 leden 2014 - 06:51:42

nedávno jsem si zadara stáhnul FotometerPro a funguje. Mrkni se jestli ještě není free. Jinak používat by se to dalo, ale mám Gossen a to je uplně něco jinýho. Je to expozimetr a ne telefon.
  • 0

#4 Miro

Miro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 2

Publikováno 20 leden 2014 - 08:11:25

Alebo Light Meter.Free. Aj ja mám Gossen, no v tom telefone je to celkom prakticke. Nemam problem kombinovat klasicku fototechnologiu so smartfonom. Pouzivam niekolko aplikacii. Nebal by som sa ist aj do toho hardveroveho rozsirenia :-)
  • 0

#5 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 20 leden 2014 - 08:52:06

urcite bych nezatracoval svetelnej senzor co je v mobilech, potazmo co se ukryva za technozazrak pri analyzovani obrazku z toho srandovniho ubermegacidla... i ta moje cinska krabice za par fufni dokazala drzet s kolegovym D5100 ... pro bezne merakovani kdyz se nahodou rozlouci baterka nebo se musi poskladat nejaka extra dlouha expozice to bohate staci ...

"just my 2c" ...
  • 0

#6 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 20 leden 2014 - 12:29:03

jj, nedovedu si představit, že bych trvale měřil telefonem, ale mám ověřeno, že ajfouny měřeji takřka dokonale... dokonce se k tomu dá dokoupit kalota a pak je to už silně seriozní liga...
  • 0

#7 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 20 leden 2014 - 13:45:10

Jestli máš iPhone, tak si trochu připlať za Lumu (www.lu.mu), dávají tam čip který dokáže měřit nižší hladiny osvětlení než zvládají expozimetry Sekonic
  • 0

#8 dc

dc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové, Czech Republic, EU, Earth, This Space
Reputace: 23

Publikováno 22 leden 2014 - 22:50:43

Což o to, Lumu vypadá jako pěkný nápad, i když poněkud luxusní. Co mě ale trochu zaráží je, že na stránkách skoro nic není (jen to, že plánují rozesílání na leden 2014, což sice stále ještě je, ale chýlí se to), více informací píšou na Kickstarteru, kde ale odhadovali rozesílání na 10 týdnů od zajištění dostatečných fondů. To ale nastalo vloni 12. července. Tak nevím. Uvidíme, jestli z nich něco vypadne (že bych si taky rozjel projekt na Kickstarteru? ;-) ).
  • 0

#9 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 23 leden 2014 - 14:36:53

Ti co přispěli na kampaň na kickstarteru už mají Lumu doma (viz jejich facebook a reakce od uživatelů). Jaká bude dodací lhůta když si to objednáš teď nevím, ale vyroba už je rozjetá v masovém měřítku, takže bych se nebál. Já bohužel nemám kompatibilní telefon a potřebuju flashmeter. Jinak bych ho už měl doma ;-)
  • 0

#10 dc

dc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové, Czech Republic, EU, Earth, This Space
Reputace: 23

Publikováno 26 únor 2014 - 20:50:30

Tedy k Lumu bych si ještě dovolil podotknout následující:

 

* měří to dopadající světlo (kalota je udělaná tak, že jinak to nejde ani nepůjde), odražené nikoli,

* měří to docela pěkně, i když nemám možnost vyloženě ověřit kalibraci,

* IMHO by flashmeter pro dopadající světlo měl jít z toho udělat, kdyby se někomu hodně chtělo. Ale nepočítal jsem to,

* vyrábějí to po dávkách, takže nejdřív to nějakou dobu trvá, nic se neděje, pak je to ze Slovinska za dva dny tu,

* je to nejen pro iPhone, ale i pro některé Androidy,

* aplikace by jistě šla vylepšit, ale to se dost možná i stane. :-)

 

Pro informace je třeba kombinovat nejen jejich stránku, ale i stránku na Kickstarteru, Twitter a Facebook. Pro mě je to trochu nezvyk, mám za to, že web by bohatě stačil (případně s nějakými pluginy), ale to je jejich věc.


  • 0

#11 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 20 březen 2014 - 10:10:50

Když někam jdeme s dětmi a chci udělat pár rodinných fotek, beru Ikontu a telefon s Pocket Light Meter aplikací (než se tahat s poměrně velkým Seconicem). Měří odražené světlo, ve výrazně světlejších a především "lesklých" partiích obrazu je měření takové podivné,někdy dost ulítává. Mám pocit, že program bere v úvahu nějakým způsobem i jas zbytku scény, ne jen naznačeného výřezu (cca 15°). Ale pro tyto účely je to dostačující.
  • 0

#12 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 20 březen 2014 - 10:52:52

Jestli máš iPhone, tak si trochu připlať za Lumu (www.lu.mu), dávají tam čip který dokáže měřit nižší hladiny osvětlení než zvládají expozimetry Sekonic

Není k tomu někde bližší info? Konkrétní hodnota, jakou má ten čip citlivoast? A než které expozimetry Sekonic konkrétně to umí změřit nižší hladinu osvětlení. Na těch stránkách jsem nenašel jediný číselný údaj.


  • 0

#13 dc

dc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové, Czech Republic, EU, Earth, This Space
Reputace: 23

Publikováno 20 březen 2014 - 14:59:35

Inu, proto jsem psal, ze je potreba se divat na onech nekolik mist, pak uz je to docela snadne:

 

- Measuring Range (Ambient Incident light, ISO 100): 0.15 - 250,000 lux (EV -4 to 20)
- Accuracy: +/- 0.1 EV
- Light Receptor: Hemispherical Diffuser, Cardioid-type
- Power Source: Audio signal (no batteries)

 

Srovnani se Sekonicem je zde:

 

https://player.vimeo.../video/69021250

 

Je pravda, ze stejne budu muset hledat jeste dalsi aplikaci pro, rekneme, odhadovani svetla, pro pripad, ze si zapomenu i Lumu i spotmetr, nebo pro pripad, ze potrebuji zmerit odrazene svetlo (a nemam s sebou spotmetr).


  • 0

#14 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 20 březen 2014 - 15:05:38

Inu, proto jsem psal, ze je potreba se divat na onech nekolik mist, pak uz je to docela snadne:

 

- Measuring Range (Ambient Incident light, ISO 100): 0.15 - 250,000 lux (EV -4 to 20)
- Accuracy: +/- 0.1 EV
- Light Receptor: Hemispherical Diffuser, Cardioid-type
- Power Source: Audio signal (no batteries)

 

Srovnani se Sekonicem je zde:

 

https://player.vimeo.../video/69021250

 

Je pravda, ze stejne budu muset hledat jeste dalsi aplikaci pro, rekneme, odhadovani svetla, pro pripad, ze si zapomenu i Lumu i spotmetr, nebo pro pripad, ze potrebuji zmerit odrazene svetlo (a nemam s sebou spotmetr).

Dík za odkaz.

P.s. je to Minolta Autometer IV(F), nikoliv Sekonic. :-)


  • 0

#15 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 20 březen 2014 - 16:20:33

Že to přesně měří tmu je v praktickém užití celkem na dvě věci. Do hry totiž vždy vstupuje "švára" filmu a ten se dá smysluplně odvodit jen z vlastních zkušeností. Měřit tmu je nesmysl a proto se o to profi expozimetry ani nepokouší. Naopak mají jiné užitečnější přednosti, které této hračičce zatím chybí.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních