Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Objektivy M42 - nefunkční clony (Plzeň)

objektiv clona nefunkční clona

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 TeZz

TeZz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 duben 2014 - 19:25:57

Ahoj,

po dlouhých letech báječného sloužení mi vypověděly službu mé drahé objektivy po tátovi a dědovi.

Mají nefunkční clonu, zůstává stále naplno otevřená...

U některých namáčknu takové to clonové tlačítko a třeba se ta clona zacloní, ale hrozně dlouho to trvá a je to celé takové zatuhlé... Některé se nehnou a nehnou.

Něco jsou i raritnější kusy (Zeiss Flektogon 2,8/20, Zeiss Sonnar 2,8/200, Görlitz Orestegon 2,8/29...), takže se toho opravdu nechci vzdát.

 

Nevíte někdo o nějakém opraváři v západních Čechách (jsem z Plzně)?

Na opravu svépomocí se asi fakt necítím, leda že by to bylo ultra-über-lehké, což nepředpokládám...


  • 0

#2 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 21 duben 2014 - 20:10:26

Mohu ti to opravit, jedná se zpravidla jen o vyčištění. Musel bys mi je ale poslat nebo přivézt do Prahy.

Když přijedeš a budeš mít čas, můžeš se i podívat jak se to dělá.


  • 0

#3 TeZz

TeZz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 29 duben 2014 - 14:14:06

Díky ti moc za nabídku, do Prahy se vůbec teď nedostanu a jsem pořád tak nějak skeptická vůči posílání skel poštou (co mi několikrát udělali s balíky, škoda mluvit...) 

 

Každopádně informace pro Plzeňáky a okolo-Plzeňáky...

Fotografie u Zvonu - pan Pelák. Velmi milej a příjemnej pán, rozumí tomu, opravil za 250,- za kus. Do opravy jsem dávala v pátek, v pondělí bylo hotovo.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:objektiv, clona, nefunkční clona

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních