Přejít na obsah


Fotka

"Závadná" témata na www.temnakomora.cz


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
170 odpovědí na toto téma

Anketa: Témata (106 uživatel(ů) vložilo hlas)

Scanování

  1. Povolit (74 hlasy [69.81%])

    Procento hlasů: 69.81%

  2. Zakázat (10 hlasy [9.43%])

    Procento hlasů: 9.43%

  3. Omezeně (22 hlasy [20.75%])

    Procento hlasů: 20.75%

Tisk

  1. Povolit (35 hlasy [33.02%])

    Procento hlasů: 33.02%

  2. Zakázat (44 hlasy [41.51%])

    Procento hlasů: 41.51%

  3. Omezeně (27 hlasy [25.47%])

    Procento hlasů: 25.47%

Digitální negativ (např. pro hist. techniky)

  1. Povolit (32 hlasy [30.19%])

    Procento hlasů: 30.19%

  2. Povolit pouze pokud jsou data původem z analogu (41 hlasy [38.68%])

    Procento hlasů: 38.68%

  3. Zakázat (16 hlasy [15.09%])

    Procento hlasů: 15.09%

  4. Omezeně v jakékoliv podobě (17 hlasy [16.04%])

    Procento hlasů: 16.04%

Hlasovat

#1 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 červen 2014 - 12:17:51

Prosím o vyplnění této ankety, jedná se o to, že podle posledních ohlasů chcete na tomto serveru omezit digitální témata a navrátit ji blíž ke kořenům, proto si prosím odhlasujte, zda chcete vyřadit i tato tři, která temnou vždy prosakovala.Výsledek bude závazný, takže prosím odpovědně.

 

Pokud chcete do hlasování přidat další témata, dejte mi prosím vědět. Děkuji.


  • 0

#2 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 19 červen 2014 - 14:22:31

Môj osobný názor .... zakazovať digitálne pomôcky je asi na rovnakej úrovni ako zakazovať elektrinu a trvať na pare .... ako inak sem dostaneme naše výtvory, ak ich predtým nezdigitalizujeme?

 

Ak používam digitálny negatív, robím alternatívu. Ak používam filmový/papierový negatív, robím historickú techniku. Tak si povedzte, že tu nechcete alternatívu .... ale prečo? K tomu vari netreba ovládať remeslo? 

Fotografi v minulosti nepoužívali digitál nie preto, že ho principiálne odmietali, ale preto, že neexistoval. História fotografie predsa jasne hovorí o tom, ako ľudia hľadali cestu k čo najdokonalejšiemu zachyteniu okamžiku. Ak by to tak nebolo, dodnes by sme povinne vdychovali ortuťové výpary a babrali sa s asfaltom.


  • 4

#3 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 19 červen 2014 - 14:53:56

Temná je něco jako hospoda. 

Vznikla tak, že se pár lidí v jiné hospodě dohodlo, že už je nebaví stále se hádat s těmi co pijí víno o tom, co je lepší nápoj. Oni nechtějí víno ignorovat. Nechtějí se tvářit, že neexistuje a nenávidět všechny co víno pijí. Chtějí jen přijít do své oblíbené hospody a setkat se jen s kamarády pivaři. Některým chutná obojí. Nic proti tomu. Když budou mít chuť na víno, ať si zajdou do vinárny. Ale pokřikovat v hospodě která má nade dveřmi nápis "Pivnice" o tom, že jsou idioti, když v dnešní době nepijí víno, či dokonce, že je úplně jedno, jestli pijete pivo nebo víno, že důležitý je, aby se člověk pořádně ožral, to už se pak pár štamgastů naštve. Oni stvořili tohle místo, kde si jen chtěli  v klidu pokecat nad zlatavým mokem. 

 

Ano, existují progresivnější kluby, lokály. Pije se tam pivo, víno, někdy se to dokonce mixuje a všichni si pochvalují jak to "rube". Ale tohle místo vzniklo z jiného důvodu...

 

 

Tuhle anketu jsem vytvořil hlavně z vlastního zájmu, jak je vlastně temná rozvrstvená. Jak moc se změnila. Chtěl jsem zjistit, jestli je ona "pivnice" ještě atraktivní. Během 24 hodin se o její osud zajímalo 60 lidí. To není malé číslo na malou hospůdku. Bohužel v tom křiku i pár pinglů zapomnělo, co vlastně hájí. Obyčejný, ale pro mnohé tak výjimečný nápis "pivnice". Teď tu ani není hospodský, nemůžeme spoustu věcí na tomhle webu změnit. Ale po tom všem cítím, že má smysl se z toho zakouřeného rohu plného starých dědků ještě zvednout a vyhrnout rukávy. Tak se zvedám. Nevím, zda po ohlédnutí se přes rameno budu mít za sebou ještě starý parťáky. Možná ne, chápal bych to. Ale musím to ještě jednou, naposled zkusit... 


  • 10

#4 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 19 červen 2014 - 15:46:08

Pavle, díky...


  • 0

#5 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 19 červen 2014 - 16:32:12

Osobne si myslim, ze akakolvek analogove ohnivko v retazi je hodne zivota. A ak potrebuje niekto "ten program" aby negativ napred oskenoval, potom vytlacil dig. negativ, aby spravil kontakt na Fomabrom, nuz je to jeho uchylka. Ale analog je tam 2x.

Ja sa na TK citim dobre a hodlam sa prisposobit. A mazanie a uvolnovanie tem je vlastne vstepovanie konecnej podoby fora. (Aj ked by som mozno mal radu k niektorym okrajovym temam.)


  • 1

#6 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 19 červen 2014 - 18:04:54

Chtěl bych mít jistotu, že to tu zůstane oázou čisté analogie. Je to velmi zdravé mít někde místečko kde to ještě jde dělat svobodně analogově. Chraňme si ho! Nebo nám ho vezmou "míchači všeho se vším". Víte jak dopadl dort kočičky a pejska ...


  • 3

#7 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 19 červen 2014 - 18:20:11

Pavle.... AMEN! (a diky)
  • 0

#8 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 19 červen 2014 - 19:00:08

Podľa môjho názoru a podľa mojich skúseností len uzavretá komunita je chopná efektívne zachovať svoje spoločne deklarované hodnoty. Otvorená komunita je odsúdený na asimiláciu, na stratu svojej identity a na zánik. Som schopný tolerovať aj iné názory, ale za svojim stojím. Na môj vkus tento portál aj teraz je viac otvorenejší, ako by bolo treba. Pavel a Bzencak vyjadrili názory, s ktorými súhlasím. Preto ich v tom budem podporovať. 


  • 6

#9 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 19 červen 2014 - 19:10:39

Super!!! Diskuse ve vlákně o srazech splnila svůj účel. Podobenství od Pavla o hospodě je brilantní a je to takové vyvrcholení katarze.
  • 1

#10 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 19 červen 2014 - 19:17:27

k tej hospodě asi toľko: nechodievam do baru/krčmy/hospody/kamkoľvek kvôli chlastu, ale kvôli ľuďom, s ktorými ho pijem .... ;)


  • 2

#11 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 19 červen 2014 - 19:22:01

k tej hospodě asi toľko: nechodievam do baru/krčmy/hospody/kamkoľvek kvôli chlastu, ale kvôli ľuďom, s ktorými ho pijem .... ;)

v živote som nevypila borovičku - proste mi nepríjmne páchne, napriek tomu som sa veľakrát dobre zabavila s ľuďmi, ktorí ju pili a prekladali pivom, mne pritom stačila čistá voda .... nefotím na digitál, no veľmi rada si vypočujem, čo nové vo svete megapixelov, aké finty vo fotošope .... dialógy sú pre mňa zdrojom inšpirácie, nemožnosti sú výzvy .... našťastie sme každý iný :)


  • 1

#12 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 19 červen 2014 - 19:53:34

Pavel P............hezky napsané.


  • 0

#13 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 19 červen 2014 - 19:56:48

Chtěl bych mít jistotu, že to tu zůstane oázou čisté analogie. Je to velmi zdravé mít někde místečko kde to ještě jde dělat svobodně analogově. Chraňme si ho! Nebo nám ho vezmou "míchači všeho se vším". Víte jak dopadl dort kočičky a pejska ...

Môžeš mi prosím Ťa aspoň zhruba naznačiť, ako by podľa Teba mala fungovať tá oáza čistej analógie? To keď sem príde začiatočník ako ja s prosbou o pomoc ja neviem mám blbo krytý negatív pásy na negatíve... atď... tak ani Ty, ani PavelP a ďalší znalci vlastne nebudete môcť nikomu poradiť, nie ?! Len podľa popisu sa radí na h... a sken negatívu - podľa kt by ste našli chybu - tu nebude môcť byť len preto, že to narúša "ideovú čistotu analógie" ?

No neviem :(


  • 2

#14 jirka193

jirka193

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
Reputace: 46

Publikováno 19 červen 2014 - 20:01:21

Zákazy jsou cestou do pekel. Spíše než řešit tento žabomyší problém, by by mne více zajímalo jak zvednout úroveň vystavených fotografií. To, že je fotografie ryze analogová k její kvalitě bohužel nestačí.


  • 5

#15 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 19 červen 2014 - 20:09:17

 

Chtěl bych mít jistotu, že to tu zůstane oázou čisté analogie. Je to velmi zdravé mít někde místečko kde to ještě jde dělat svobodně analogově. Chraňme si ho! Nebo nám ho vezmou "míchači všeho se vším". Víte jak dopadl dort kočičky a pejska ...

Môžeš mi prosím Ťa aspoň zhruba naznačiť, ako by podľa Teba mala fungovať tá oáza čistej analógie? To keď sem príde začiatočník ako ja s prosbou o pomoc ja neviem mám blbo krytý negatív pásy na negatíve... atď... tak ani Ty, ani PavelP a ďalší znalci vlastne nebudete môcť nikomu poradiť, nie ?! Len podľa popisu sa radí na h... a sken negatívu - podľa kt by ste našli chybu - tu nebude môcť byť len preto, že to narúša "ideovú čistotu analógie" ?

No neviem :(

 

Analog je analog , ale to skenování by právě kvůli ukázkám v patřičných vláknech asi ostat mělo. A taky v dnešní době se třebas aj na soutěže (né že bych se nějakých účastnil) posílá prva sken tak by o tem člověk měl neco vědět a mět kde to zjistit. 

Galerku klidně smazat ( i když jsem rád viděl věci lidí s kterýma sa osobně těžko setkám).

Tisk je hovadina a dygytální negativ pro hystorické techniky to je asi úplná prdel né? Už to vidím jak pan Daguerr prva něco cwakl svojim dygykrámem a pak teprv dělal tu krásnou dagerrotipii. 


  • 0

#16 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 19 červen 2014 - 20:09:38

Podľa môjho názoru a podľa mojich skúseností len uzavretá komunita je chopná efektívne zachovať svoje spoločne deklarované hodnoty. Otvorená komunita je odsúdený na asimiláciu, na stratu svojej identity a na zánik. Som schopný tolerovať aj iné názory, ale za svojim stojím. Na môj vkus tento portál aj teraz je viac otvorenejší, ako by bolo treba. Pavel a Bzencak vyjadrili názory, s ktorými súhlasím. Preto ich v tom budem podporovať. 

Zase podľa môjho názoru všetkého veľa škoda. Striktne uzavretá komunita sa vo veľmi krátkom čase zvrhne na "vzájomné" potľapkávanie sa po pleciach a pochvaľovanie si vlastných diel. V trochu dlhšom šasovom období takáto komunita zanikne. Príliš otvorená komunita dopadne presne tak, ako si napísal - buď v krátkom čase zanikne, alebo skôr splynie príp bude pohltená inou komunitou.

Ak chce komunita prežiť, musí sa prispôsobiť... ak má komunita rozumných ľudí, nezanikne, naopak bude sa rozvíjať aj bez striktných zákazov a príkazov. Ak sú v komunite blbci, nepomôžu ani zákazy a príkazy...


  • 3

#17 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 19 červen 2014 - 20:18:39

Taky chodím posedět s kamarády,nejen na pivo,pokud nám nesedí co nám nalijou,sbalíme se a jdem  jinam.


  • 1

#18 jirka193

jirka193

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
Reputace: 46

Publikováno 19 červen 2014 - 20:29:20

Pro HCST:  Dagerotypie není zrovna dobrý příklad, ta se obejde i bez analogového negativu.


  • 1

#19 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 19 červen 2014 - 20:30:48

Rica přijede na sraz a vše se doví! Očuchá, ohmatá, potěžká, pokouká, ... Čistý analog ta oáza. Sáhneš si na skutečného člověka a skutečnou fotku,


  • 1

#20 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 19 červen 2014 - 20:57:45

Mozno sa tu riesi nieco, co je uz inak (ako to uz byva) vyriesene: Existuje priamo na tomto fore komunita "Vostatní, povídání, kecy, digitálisti - prostě vopice", kam by som asi daval dotazy na nekomornicke temy.

Zahada je, ze najdigitalnejsie vlakna obsahuju posty z roku 2013... :)

Takze asi taka je potreba clenov bavit sa s ostatnymi o nulach a jednotkach. IMHO posledna pohorsena tema by teda nemala vyvolavat dusudrasajuce uvahy nad smerovanim celeho fora.


  • 1

#21 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 19 červen 2014 - 21:32:14

Rica přijede na sraz a vše se doví! Očuchá, ohmatá, potěžká, pokouká, ... Čistý analog ta oáza. Sáhneš si na skutečného člověka a skutečnou fotku,

Na toto mám k dispo temnú komoru na strednej a aj po rokoch stále ochotného profesora ...

Ak sa chcem niečo nové dozvedieť, neviem sa pohnúť... mám k dispo ochotných majstrov klasickej fotky na Temnakomora.cz ...

Dúfam, že za chvíľu nebudeme musieť poniektorí písať: ".... mali sme k dispozícii ochotu na Temnakomora.cz....."

Len preto, že sme si dovolili na webe TK žiadať rady prostredníctvom skenov našich vlastných negatívov...


  • 0

#22 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 19 červen 2014 - 22:25:41

ja bych si moc pral(moje zbozne prani) aby temna zustala jen analogova,dii-obrazkovace sem vubec nepatri,jo obcas scan k nahlednuti.

Jestli z vas nekdo chodi na APUG,asi je nas dost,tak jste si mohli vsimnout,jak primo na foru nekdo nabizel k prodeji Digi Nikona a byl hnan svinskym krokem-ale slusne,taky tam se udrzuje cistota analogu,proto jsou tyto diskuzni weby delany,kdo chce digose ,tak je daleko vice webu s" touto tematikou" a taky beda kdyz se nekdo zepta na analog,nekdy je to na hrane a nekdy prijatelne.

 

Kazda vira ma sve zakony,ktere jsou jednou dany a kazdy kdo v ni veri tak by je mel dodrzovat,Amen

borek

 

PS nemam digos,nevim jak se s nim zachazi a jakmile jej vemu do ruky mam vyrazku,nemam blbej mobil,TV a nevim co je to dzkokniha, miluji stare veci,tam je videt vrchol lidske cinosti a umu,zkratka jsem staromilec a nestydim se za to

 

A ted se mi muzete smat,ja to snesu,nebot jsem ZA VODOU- :)


  • 0

#23 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 19 červen 2014 - 23:34:00

kdyz uz sme u takovejch ptakovin jako vira, pravidla apod. ... kde se tu nachazi tlacitko "zrusit ucet"? ... 


  • 1

#24 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 20 červen 2014 - 03:02:04

promin mozna jsem se spatne vyjadril,ale vetsina znas dela analogovou fotografii,je to mokra cesta a trnita,,verime ze analog nezemre,ano to je ta vira v nesmrtelnost cernobile analogove fotografie a ma sve zakonitosti,jak pri foceni tak pri zpracovani,

 

jestli jsi to tlacitko myslel na me tak jej klidne zmackni ja se zlobit nebudu,a jinak diky


  • 0

#25 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 20 červen 2014 - 04:42:35

Pro HCST:  Dagerotypie není zrovna dobrý příklad, ta se obejde i bez analogového negativu.

Já vím. Prostě jsem to tam plácl. Pardon Asi stejný nesmysl jak spojovat historickou techniku a dygytál.


  • 0

#26 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 20 červen 2014 - 05:11:46

tak to nebylo na tebe primo... precetl sem si celou tu "srazovou estradu", jak prvni, tak druhej dil.. tohle mi prijde uz jako zakonceni cely trilogie .. takze po tom co jsem se tu docetl, tak vazne .. kde se nachazi takovyhle tlacitko? 


  • 0

#27 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 20 červen 2014 - 05:31:55

už to začíná


  • 0

#28 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 20 červen 2014 - 06:04:53

Omlouvám se, že zkušeným a zasloužilým diskutérům skáču do řeči. Ale vůbec nechápu, proč se tak emotivně (zrušení účtu) řeší v podstatě už některými jasně vyjádřené stanovisko, že toto fórum je o analogové fotografii. Foťte čím chcete, dělejte to jak chcete - to je vaše věc, v tom je svoboda, ale vlákna zde na Temné budiž analogová. Pro digitální témata existuje mnoho webů, kde se scházejí lidé, kteří tomu velmi dobře rozumí a poradí vám mnohem lépe než milovníci analogu.

Na druhou stranu debata o skenování podle mého skromného názoru nemá smysl. Webová stránka je z principu digitální komunikace a pokud se tu má nějaký původem analogový obrázek objevit, je třeba jej napřed zdigitalizovat, jinak ho sem dostat nelze.


  • 3

#29 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 20 červen 2014 - 07:47:33

meeeh... spis je to jen reseni problematiky "ja vs tk" (at uz to reprezentuje cokoliv), ty posledni udalosti jen slouzi jako akcelerator :-) ... takze to urcite neni "emotivni natruc" ... alespon v mym pripade ne ...


  • 0

#30 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 20 červen 2014 - 07:58:01

Omlouvám se, že zkušeným a zasloužilým diskutérům skáču do řeči. Ale vůbec nechápu, proč se tak emotivně (zrušení účtu) řeší v podstatě už některými jasně vyjádřené stanovisko, že toto fórum je o analogové fotografii. Foťte čím chcete, dělejte to jak chcete - to je vaše věc, v tom je svoboda, ale vlákna zde na Temné budiž analogová. Pro digitální témata existuje mnoho webů, kde se scházejí lidé, kteří tomu velmi dobře rozumí a poradí vám mnohem lépe než milovníci analogu.

Na druhou stranu debata o skenování podle mého skromného názoru nemá smysl. Webová stránka je z principu digitální komunikace a pokud se tu má nějaký původem analogový obrázek objevit, je třeba jej napřed zdigitalizovat, jinak ho sem dostat nelze.

Souhlasím. A rád bych uvedl na pravou míru, jak je to s tím skenováním. Vlákna o skenování a skenerech  tady byla vždy, stačí se podívat do historie, kde zejména Fabius poskytoval cenné rady a dělil se o zkušenosti. Dále nikomu podle mě nebude vadit, když bude někdo chtít poradit třeba s chybou při vyvolání a poskytne pro to sken z filmu, jakkoliv tím může vnést chybu při skenování, kdy film je v pořádku a problém je ve skeneru(zpracování) - toto už tady taky bylo. Co je podle mě špatně, je galerie zahlcená skeny z filmu. Zhusta jsou to filmy vyvolané v labu a tamtéž naskenované. Kde je v takovém případě přínos pro temnou komoru? Prostě žádný není.


  • 4

#31 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 20 červen 2014 - 08:33:53

 

Co je podle mě špatně, je galerie zahlcená skeny z filmu. Zhusta jsou to filmy vyvolané v labu a tamtéž naskenované. Kde je v takovém případě přínos pro temnou komoru? Prostě žádný není.

 

 

No jo, to už je o soudnosti každého soudruha. Já se jen obávám, že neexistuje účinná metoda jak tomu zabránit, kromě metody poněkud extrémní t.j. zrušit galerii. Ovšem to je klasická ukázka vylití dítěte s vaničkou. Lidi jsou prostě takoví - ber nebo nech být.


  • 1

#32 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 20 červen 2014 - 08:37:58

 

 

Co je podle mě špatně, je galerie zahlcená skeny z filmu. Zhusta jsou to filmy vyvolané v labu a tamtéž naskenované. Kde je v takovém případě přínos pro temnou komoru? Prostě žádný není.

 

 

No jo, to už je o soudnosti každého soudruha. Já se jen obávám, že neexistuje účinná metoda jak tomu zabránit, kromě metody poněkud extrémní t.j. zrušit galerii. Ovšem to je klasická ukázka vylití dítěte s vaničkou. Lidi jsou prostě takoví - ber nebo nech být.

 

To je podle mého názoru naopak velice dobrá metoda. :-)


  • 3

#33 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 20 červen 2014 - 08:44:18

 

 

 

Co je podle mě špatně, je galerie zahlcená skeny z filmu. Zhusta jsou to filmy vyvolané v labu a tamtéž naskenované. Kde je v takovém případě přínos pro temnou komoru? Prostě žádný není.

 

 

No jo, to už je o soudnosti každého soudruha. Já se jen obávám, že neexistuje účinná metoda jak tomu zabránit, kromě metody poněkud extrémní t.j. zrušit galerii. Ovšem to je klasická ukázka vylití dítěte s vaničkou. Lidi jsou prostě takoví - ber nebo nech být.

 

To je podle mého názoru naopak velice dobrá metoda. :smile:

 

A navážu - zkuste se vžít do role úplného nováčka, který zabrousil na tento web poprvé. Jako první ho logicky upoutá galerie. Aktuálně jsou tam zajímavé věci, zejména díky Milošovi(ale i dalším). Často tam je ale soubor nakenovaných obrázků z labu, celý film jako demonstrace: podívejte, nafotil jsem něco na barevný negativ. Takových je v galerii plno. A to není dobrá vizitka pro web honosící se názvem temnakomora.cz. Další případ je logo, které taz bez ptaní nebo hlasování při změně systému "prosadil". Původní logo, které bylo podle mě o mnoho lepší,  bylo vybráno v soutěži, kdy zvítězilo to s největším počtem hlasů.


  • 1

#34 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 červen 2014 - 08:47:26

Asi mi uniká něco podstatného - zde na serveru TK je nějaký problém s digitálními tématy? Vkládá sem někdo dotazy o zpracování RAWů? Pídí se někdo po rozdílech mezi modely DSLR? Nebo - abych citoval klasika: řeší tu někdo trilematama, qdrilematama a pod. na téma hon-čoi smgf 1245xy versus bombastik 4567dg nový generace apod. ?

 

... já asi špatně vidím :)

 

PS: ke galerii ani logu se nevyjadřuji


  • 3

#35 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 20 červen 2014 - 10:02:44


A navážu - zkuste se vžít do role úplného nováčka, který zabrousil na tento web poprvé. Jako první ho logicky upoutá galerie. Aktuálně jsou tam zajímavé věci, zejména díky Milošovi(ale i dalším). Často tam je ale soubor nakenovaných obrázků z labu, celý film jako demonstrace: podívejte, nafotil jsem něco na barevný negativ. Takových je v galerii plno. A to není dobrá vizitka pro web honosící se názvem temnakomora.cz.

 

Jenomže když bude galerie zrušena, neuvidí tu ani Miloše, ani ostatní, ani krásně ulítlý hippie nahotinky od Evly a to je myslím škoda. Internet bohužel bývá, tím že umožňuje snadný přístup, zaplevelen spoustou balastu. To se naneštěstí děje i v galerii. Jediné řešení, kromě demolice, by bylo její pročišťování. Neumím si ale představit, který sebevrah by se toho ujal, za prvé by to byla hrozná práce a za druhé by byl mnoha lidmi přirovnáván k páteru Koniášovi pálícímu knihy.


  • 1

#36 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 20 červen 2014 - 10:36:58

 


A navážu - zkuste se vžít do role úplného nováčka, který zabrousil na tento web poprvé. Jako první ho logicky upoutá galerie. Aktuálně jsou tam zajímavé věci, zejména díky Milošovi(ale i dalším). Často tam je ale soubor nakenovaných obrázků z labu, celý film jako demonstrace: podívejte, nafotil jsem něco na barevný negativ. Takových je v galerii plno. A to není dobrá vizitka pro web honosící se názvem temnakomora.cz.

 

Jenomže když bude galerie zrušena, neuvidí tu ani Miloše, ani ostatní, ani krásně ulítlý hippie nahotinky od Evly a to je myslím škoda. Internet bohužel bývá, tím že umožňuje snadný přístup, zaplevelen spoustou balastu. To se naneštěstí děje i v galerii. Jediné řešení, kromě demolice, by bylo její pročišťování. Neumím si ale představit, který sebevrah by se toho ujal, za prvé by to byla hrozná práce a za druhé by byl mnoha lidmi přirovnáván k páteru Koniášovi pálícímu knihy.

 

Právě proto je lepší varianta úplné zrušení. Výsledky práce může vidět na srazu, kde to je o 100% lepší, sem tam se něco objevuje i ve fóru. TK se bez galerie obešla kolik let a fungovalo to.


  • 0

#37 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 20 červen 2014 - 10:55:49

K tematu galerie me jiz drive napadlo: co takhle misto zruseni galerie omezit pocet obrazku, ktere muze uzivatel vystavit za urcity casovy usek (den/tyden/mesic)?
V uvahu pripada staticky limit, priklanel bych se k max. jednomu snimku denne.
Nebo dle technickych moznosti webu urcovat tento limit dynamicky na zaklade reputace (cim vyssi reputace, tim vyssi limit; nulova nebo zaporna reputace = zakladni limit, rekneme 1 fotka denne)?
Zavedeni limitu by zabranilo zaplevelovani galerie seriemi snimku nevalne kvality.
  • 0

#38 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 20 červen 2014 - 10:57:43

Není náhodou nejjednodušší to bez té galerie vyzkoušet? Uvidí se co to udělá. V nejhorším případě bude živěji na srazech ... Vrátit se to dá vždycky.


  • 0

#39 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 20 červen 2014 - 11:00:15

Není náhodou nejjednodušší to bez té galerie vyzkoušet? Uvidí se co to udělá. V nejhorším případě bude živěji na srazech ... Vrátit se to dá vždycky.


Muze byt.
  • 0

#40 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 20 červen 2014 - 11:14:10

Kdyby byly v galerii pouze fotky, které na monitoru vypadají co nejvíce podobně jako v reálu, nebylo by to sice ideální, ale snad jakž tak přijatelné pro studijní účely (ale hotová fotka je prostě jiná liga). Toho ale nelze dosáhnout. Aby v galerii nebyly fotky o ničem by šlo vyřešit jakousi skupinou schvalovatelů. Cca deseti, patnácti, dvaceti (?) respektovaným by treba každy večer vyskočilo okno s požadavkem schválení ci neschválení přidaných fotografii. A byly by zveřejněny v galerii az po schválení 50, 60, 70 (?) procenty. Ale proc si to komplikovat a zavádět nejaka další pravidla. Jsem take pro zrušeni galerie neboť její obecná kvalita mi připadá neodpovídající našemu cíli a zaměřeni. Kdo chce ukázat na TK náhledy své tvorby, muže sem vložit odkaz na svůj profil v jakékoliv jiné službě, která zveřejnění fotografií umožňuje.
  • 0

#41 kolemjdouci

kolemjdouci

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 61 příspěvků(y)
  • LocationPce
Reputace: 72

Publikováno 20 červen 2014 - 11:57:26

Dogmatismus a uzavirani se za jakakoli nemenna pravidla a jedina povolena reseni je cesta do pekla...

 

Chapu ze kdyz nekdo prijde do hospody a zacne ukazovat analogovy skenovany fotky na notebooku, tak je to na facku. Ale jak chcete mluvit a konstruktivne debatovat o klasickych fotkach na internetovem foru bez skenu??

 

Nechte lidem svobodu, nekdo hraje fer, nekdo podvadi, ale nakonec to vsechno vyplave.

 

 

Podle toho, kdo v hospode sedi, je bud zabava nebo nuda, pripadne rvacka...


  • 2

#42 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 20 červen 2014 - 12:14:27

Ačkoli mám pochopení pro argumenty odpůrců galerie, dokonce s některými snad ani nelze nesouhlasit, vždy se na nové fotky v galerii těším. U mnoha obrázků probíhá i debata, kterou je poučné a někdy i zábavné pročítat. Přes všechny její nedostatky by mi bylo líto, kdyby galerie zmizela. Ale to je můj osobní pocit ne argument.


  • 3

#43 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 20 červen 2014 - 12:41:11

Vo web galérii sa rovnako ako v kamennej galérii nájde klenot vedľa odpadu. 

To, čo je pre niekoho odpad, môže byť pre druhého klenot. 

Kvôli odvekému duelu odpad vs klenot sa ale kamenné galérie nerušia a nezatvárajú. Preto by sa nemali rušiť ani webové galérie. 

V kamenných samozrejme platia určité pravidlá a kritéria na vystavenie diel. Preto nevidím dôvod - skôr to pokladám za nutnosť - aby určité pravidlá a kritériá platili aj na web galérii - obmedzená doba, obmedzený počet, neurážlivý obsah a pod... 

 

TK web galéria o všetkom pre všetkých a bez obmedzenia je nezmysel. Rovnaký nezmysel je ale podľa mňa galériu zrušiť úplne. 

 

Mne osobne by zrušená galéria chýbala :(


  • 1

#44 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 20 červen 2014 - 12:42:32

 
Nechte lidem svobodu, nekdo hraje fer, nekdo podvadi....


A jde o to trefit tu správnou hranici, kde končí svoboda a kde začíná anarchie (ve společnosti ci komunitě).
  • 0

#45 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 20 červen 2014 - 13:00:45

Navrhuji vyzkoušet to bez galerie 1/2 roku a poté zadat hlasování. Stav s galerií známe dobře. Rozhodovat bez reálné znalosti toho druhého stavu je nefér. 


  • 0

#46 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 20 červen 2014 - 13:07:10

Kolikrát tu nedávno zaznělo, že je třeba se dívat k lepším zítřkům a nevracet se k minulosti.  

A proto si opět vzpomenu na galerii v dřívějším vzhledu stránek. Možná úplně na začátku nebyla vůbec žádná, to nevím. Já pamatuji, že tu byla možnost si založit jen osobní galerii. A těch, kteří toho využili nebylo mnoho. O to víc bylo zajímavé se těmi fotkami probírat. Protože když už se někdo odhodlal a galerii založil, byla evidentní snaha tam dát už hotové, vybrané snímky. Prostě Galerie i dle významu toho slova, což pro tento případ chápu tak, že tam vložím to co považuji za povedené.  

A vše ostatní probíhalo ve vláknech. Tedy myslím tím, pokud mám třeba dotaz k tomu co s negativem nebo zvětšeninou udělat aby byla koukatelnější apod.... Pokud něco chci vědět, mám takovém vláknu větší jistotu, že se mi k dané věci někdo vyjádří.

 

Takže galerii jako takovou bych snad nerušil, ale dle mého bych  :

 

1/ zrušil její přítomnost na úvodní stránce. Především pro příchozího, který je tu třeba poprvé. Nestačí jen ta možnost, že si to každý může nebo nemusí zobrazit. Protože - už z podstaty tohoto webu tady je vlastně taková galerie trochu nesmysl. A tak když nový příchozí, kteří první co vidí je Nedávné obrázky galerie a narazí při tom na snímky typu "heleďte co jsem zvládl na svůj první film" , značné procento z nich si možná řekne  "Aha, tak takhle to vypadá, když se fotí na film". Jejich možné nadšení tak může být hned pryč. Když na podobné začátečnické snímky narazí později v souvislosti s nějakou konzultací problému, je to už docela něco jiného.

 

2/ vrátil se k původnímu členění, tedy vložit fotku lze jen do mé vlastní galerie, pokud si jí chci založit 

 

3/ alternativně ponechat jednu galerii všeobecně přístupnou, ale s výrazným názvem třeba "Poraďna" nebo " Nevím si s tím rady" nebo tak nějak. 

 

Já sice nevím co by něco takového obnášelo za práci, není to jistě otázka několika kliknutí. Ale snad by to v podobném duchu neměl být moc velký problém.

 


  • 1

#47 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 20 červen 2014 - 13:23:20

Zrušení galerie je pouze v moci TAZe. Proto na ni nedělám anketu, protože tento aspekt nejsem schopný ovlivnit. 

Co se scanů týče. V anketě jste si zatím demokraticky zvolili, že scanování chcete zachovat. Proto nechápu tu kovbojku dál. Nyní máte jedinečnou možnost pravidla změnit, upravit. Tak tak čiňte a nechtě tech keců. Až zahlasuje sto lidí, anketu zavřu a podle jejího výsledku se dál zařídíme. Pokud nezahlasuje sto lidí, zavřu ji příští pátek. To je vše. 

 

K pravidlům, zda ano či nikoliv.  Celkově mám pocit, že stále nechápete jediné. Internet vám nepatří. Tím méně tento server. Možná galerie vytváří určitá negativa. Ale nemůžu jinak. Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Galerie je jen zástupným problémem a nejsem ani trochu přesvědčen, že s jejím uzavřením se návštěvnost serveru dramaticky změní jakýmkoliv směrem, ač sám nejsem jejím příznivcem.

 

A celkově komentář k digi tématům. Server www.largeformatphotography.info, který má striktně určenou tematiku pouze na velký formát má speciální digisekci. Snad nikdy jsem nezaznamenal jakékoliv roztržky mezi těmi, co zvětšují a těmi co tisknou. Proto by si člověk mohl říci - proč ne? A víte proč ne? Jak jsem už v úvodu naznačil. Tento server byl od počátku zamýšlen jako monotematický. Takže už z úcty k lidem, kteří ho postavili a naplnili byste měli být sami od sebe zdrženlivější. Pokud tuto úctu nemáte, zřejmě jste vůbec nepochopili základní myšlenku. Nechci určovat, čí je to chyba. Ale chyba to rozhodně je.


  • 4

#48 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 20 červen 2014 - 13:27:58

Jednodušeji - necítím problém v prostředí. Pokud by lidé chtěli, uhnízdí se i na mnohem horším a nevýhodnějším serveru a budou u toho šťastní. Problém cítím právě v tom, že už nechtějí... 


  • 1

#49 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 20 červen 2014 - 13:37:40

Dajte galériu len stužtičkovým.


  • 0

#50 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 20 červen 2014 - 13:39:26

Dajte galériu len stužtičkovým.

 

Myslím, že tohle ten problém nevyřeší.

 

Ale určitě nejsem pro to, galerii nějak rušit. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních