Přejít na obsah


Fotka

Jaký film na cestu?

film cestování ISO zrno

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 6 červenec 2014 - 12:24:44

Příští měsíc jedu na 2-3 týdny stopem na Balkán a řeším, jaké filmy vzít s sebou. Budu cestovat pouze s batohem, takže můžu vzít asi jen malý dálkoměr Olympus 35 RD (40mm/1,7). Chci se pokusit fotit něco jako street, tedy převážně lidi, portréty, sem tam nějaká ta architektura a příroda (ale to opravdu až v druhé řadě). Myslíte, že to bude možné z většiny odfotit s FP4? Světla bude přes den asi víc než dost, navíc na ty portréty si vystačím s malou clonou. V podvečer a v interiérech to už bude horší, ale plánuji vzít pár HP5, které bych v případě potřeby mohl na večer převíjet.

Druhá možnost je všechno fotit na HP5 nebo jinou 400ku, neriskoval bych že lidi budou třeba rozmázlý, ale zase mě děsí, že to bude všechno zrnitý víc než bych byl rád.

Třetí možnost je vzít s sebou jako hlavní tělo zrcadlovku Pentax SP1000 (s 50mm/2,2), což je sice manuál, ale dokážu s tím fotit celkem pohotově, lépe měří a navíc se mi i lépe se zrcadlovkou fotí. V ní bych mohl mít FP4 a jako záložní foťák na večery a tmavé interiéry bych měl ten Olympus s HP5 a mohl bych třeba i pushovat na 800. Vypadá to jako ideální řešení, ale zase ta stará zrcadlovka je celkem těžká na dennodenní nošení někde na krku, abych ji měl po ruce, a celkově musím brát v potaz každé deko na víc.

Jakou variantu byste zvolili vy? Do toho ještě uvažuju o moderních emulzích, abych z kina dostal co nejvíc, ale to je na jinou diskuzi :smile:


  • 0

#2 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 6 červenec 2014 - 12:52:00

Cestuji hodně a nakonec jsem po všech pokusech skončil na Trix 400 jako jediném filmu. Taky jsem s sebou tahal různý jemnozrný filmy, ale nejhezčí, ač zrnitější fotky byly stejně z toho Trixu a vyšly téměř pokaždý, páč s tou stovkou není člověk až tak univerzální... Navíc člověk nemusí přemýšlet, jak vše nastavit, což se mi už taky kolikrát stalo, že jsem místo čtyřstovky vložil ve stresové situaci stovku a bylo to v hajzlu.... Snažím se nepushovat - další bordel ve filmech, které se ti pak pomíchají a víš prd. Pokud věříš tomu, že se ti Olympus nerozbije, na záložní foťák bych se vykašlal - fotí to skvěle a tak či tak bych ho měl rozhodně jako hlavní fotaparát....

 

A kdybys s sebou ten Pentax přeci jen bral a po jemnozrném filmu např. na krajinu toužil, využil bych ho přesně obráceně než píšeš - tenhle bych si nechal na klidné chvíle, kdy máš čas vše řešit a do něj bych vložil Tmax 100, klidně si ještě přiclonil a fotil s tím pouze ze stativu, ať opravdového, nebo improvizovaného...


  • 0

#3 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 6 červenec 2014 - 13:04:13

Ještě mě napadla varianta :) Kup si na tu cestu ještě jeden Olympus, do toho dej tu stovku a hotovo :) 

Píšeš, že bys večer fotil na tohle, druhej den na tohle. Ale málokdy vystřílíš tolik snímků za jeden večer, takže s více filmy na jeden fotoaparát budeš akorát nervní - znám to velmi dobře - mít dvě stejná těla je ideál :)


  • 0

#4 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 6 červenec 2014 - 13:25:16

Dřív jsem brával 33V pro jeho relativní spolehlivost a taky možnost žonglování s objektivama a hlavně filmama (HP5, TRIX, velvia 50, acros), ale už pár let beru poze Flexaret II a HP5 (velká pružnost). Flexa je lehká a malá + má nádherné podání a na to obič cvakání mě úplně stačí...opravdově a vážně fotím stejnak enom  ve chřástkoch u nás za městem foťákem který je na cestování trošku moc velký......i když mět přebíjecí pytel tak ho letos na portréty do Rumunska a Maďarska beru (http://worldrainbow.info/hun-2/)...no flexa bude moset stačit.


  • 0

#5 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 6 červenec 2014 - 13:26:03

tri-x 400

 

.


  • 0

#6 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 6 červenec 2014 - 18:25:52

Já balím na cestu hromadu Delt 400. Když je málo světla, tak na ní udělám fixou poznámku, naexponuju na 800 a vyvolám v DD-X. Když je dost světla a nebo je ostrý, naexponuju jako 200 a vyvolám v 510-Pyro.


  • 0

#7 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 6 červenec 2014 - 19:52:59

Tri-X 400 a přesně jak píše Pavel P..


  • 0

#8 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 6 červenec 2014 - 20:21:56

Tak díky za rady. Asi teda nakoupím Tri-X a basta :-) Ještě jsem na něj teda nefotil, tak si ho s RDčkem otestuju na stanovačce příští týden a podle výsledků uvidím.


  • 0

#9 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 6 červenec 2014 - 20:45:19

TriX je vzdy dobra volba. V Diafine na 1200 a je na co pozerat.


  • 0

#10 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 6 červenec 2014 - 20:49:52

já jsme pro variantu co už někdo taky navrhnul a to pořídit narychlo ještě jeden olympus. Nestojej moc, váha a velikost zanedbatelná. Za dne a venku je iso 400 strašně moc a uvnitř/večer zase obvykle málo. Proto bych byl pro to mít v jednom těle třeba iso 100/200 a v druhém 400/800.


  • 0

#11 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 6 červenec 2014 - 21:27:59

tak Trixem nejde asi udělat chybu - ale já opět vychválím až do nebe FUJI neopan 400 - dá se dobře pushnout a hlavně, exponovaný na nominál v poměru 1:100 v rodinalu dává krásné výsledky s jemnou zrnitostí.

Ale mít dva rychlé, kompaktní aparáty s rozdílnou citlivostí není od věci - otázka je, aby to nerozptylovalo.... kurňa co teď zrovna vzít do ruky.. Když máš jeden aparát a jeden film, tak nad tím nepřemýšlíš - máš to jasné a soustředíš se na focení


  • 0

#12 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 6 červenec 2014 - 21:58:04

Mám, pravda, ještě Minoltu Hi-Matic F, která je maličká a ideální, ale když tam dám 400, tak to mám při 2,7 objektivu skoro ekvivalentní jako 100 u 1,7 a nastavit ISO se tam dá tuším (mám ji teď půjčenou ségra, tak nevím) maximálně na 500, takže push taky nic moc. Jedině to mít naopak, ale to mě by asi dost znervózňovalo, že za pěknýho počasí nefotím s (minimálně pocitově) lepším RD :-) Zase je možný, že nakonec bude situace taková, že stejně více fotek bych nafotil na tu 400 a 100 využil jen občas na vyloženě statický věci a krajinky, jak ostatně psal Pavel_P.


  • 0

#13 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 6 červenec 2014 - 22:41:14

podívej se na to i z druhý strany - jakej nejrychlejší čas má to RDčko? 1/500s? Na iso400 ve dne budeš muset clonit jak blázen abys to urovnal, f/8 pokud bude trošku pod mrakem, a pokud ne, tak ještě o clonu víc... dá se tomu taky odpomoct ND filtrem, zrovna jsem si jeden ND4x z tohoto důvodu pořídil.

 

samozřejmě záleží na tom proč tam jedeš, Tomáš má obrovskej kus pravdy v tom že: jeden foťák, jeden film, jeden objektiv = plná koncentrace na focení.


  • 0

#14 Jacob

Jacob

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • Locationprechodne Novy Zeland, jinak Ostrava!!!
Reputace: 7

Publikováno 7 červenec 2014 - 00:15:09

Ahoj,

resim podobonu vec(uz striham metr:) a jako zacatecnik volim hp5 protoze jsem na ten film uz pomerne zvykly a vim co od nej cekat. Chci ale vzit i tri-x kdyz je tak doporucovan.
Osobne volim iso 400 ikdyz jedu do tropickych krajin. Lidi dle me zkusenosti radi sedi nekde ve stinu, radi se bavi v pozdnich hodinach kdy uz neni svetlo a taky nevim jak fotit cernocha ve stinu na iso 50 :) Zrno nezrno, pokud je motiv dobry a silny, fotka by mela byt dle mne take dobra.

kazdopadne si uzij Balkan! Me se hodne libi tvorba Belehradske skupiny Belegrade raw
http://www.belgraderaw.com/


 


  • 0

#15 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 7 červenec 2014 - 04:54:14

samozřejmě záleží na tom proč tam jedeš, Tomáš má obrovskej kus pravdy v tom že: jeden foťák, jeden film, jeden objektiv = plná koncentrace na focení.

No, focení není priorita číslo jedna, ale zase kde jinde nejlépe využít malej dálkoměr než na takové cestě :-) a když už budu fotit na film... si tak říkám, že by se moc hodil kinofilmovej dálkoměr s výměnnými zády :-D

Když nad tím víc přemýšlím, tak stejně asi nejvíc budu fotit spíš pozdě odpoledně/podvečer, protože přes den se bude stopovat někde u krajnice, v lepším případě pojede + jak píše Jacob, hodně situací pro můj záměr bude spíš někde ve stínu/interiéru (zastávka, nádraží, podchod, obchod... ) - tady asi spíš využiju RD s 400 iso. Pokud budu chtít udělat momentku od rozpálené silnice, vyfotit si most/kostel/mešitu nebo nějakou tu řeku/pobřeží/skály tam nasadím Minoltu se 100 iso (třeba s oranžovým filtrem). Takže dvě těla se asi fakt budou hodit a když budu předem mít jasno, které tělo mám k čemu, tak by to snad nemuselo rozptylovat.


  • 0

#16 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 7 červenec 2014 - 05:19:58

Jestli má tvůj foťák přesné počítadlo, není problém film vymotat, označit fixou počet snímků a foťák osadit filmem jiným. Po vrácení původního filmu přetáhnout projistotu o jedno dvě políčka.

Tak jsem to dělal u toho 33V cochvila...útesy tak acros pak velvia na trhu trix apod. Kdysi vlastně aj u EXI. Kinofilm je přece něco tak malého s tak nekonečným počtem snímků že políčko sem-tam nehraje roli. :mrgreen:


  • 0

#17 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 7 červenec 2014 - 06:47:12

výměnu filmů z vlastní zkušenosti nedoporučuju - obvykle filmy prohodím abych ten novej nepoužil a můžu přemotávat znovu, je to nekonečný když jsou oba z půlky nafocený a vyvádí mě to z koncentrace... U moderních foťáků to ještě jde - podržíš spoušť a za pár sekund seš na požadovaným políčku, ale u manuálu se ručně procvakat třeba na 25. políčko aby za dvě hodiny film člověk opět vymotával?? To raději víc těl.


  • 0

#18 Stevek

Stevek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationHostomice pod Brdy
Reputace: 89

Publikováno 7 červenec 2014 - 07:11:23

U mě to taká vypadá, že taky skončím u čtyřstovky jako ideálního filmu (ale Fomapan 100 také občas založím). Mluvím ale o středním formátu, kde zrno není velký problém. Na kino bych taky nezahazoval Fuji Neopan (vyvoláno v Pyrocat HD, moc pěkné), ale s TriXem či HP5 rozhodně chybu neuděláš, jsou to taky krásně pružné filmy a pokud se nestaně nějaké neštěstí, tak "to" tam vždy bude. Mě osobně přijde, že HP5 má takové přirozené podání, TriX trochu osobitější, mám ho radši. Ale samozřejmě záleží na vývojce a způsobu vyvolání. Třeba Rodinal na ně platí moc dobře.


  • 0

#19 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 7 červenec 2014 - 07:50:12

Jeden film, jeden foťák, jeden objektiv + jeden filtr - možná šedý na polední světlo :-) srážející ho tak o 2-3 clony


  • 0

#20 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 7 červenec 2014 - 08:17:45

přikláním se  i  k názoru  dalších,  kteří zde  výše  vyslovili  své postřehy:

za mě:  stejný 400 film  na celou akci (HP5+  nebo  TriX -  podle toho,  co  bude  převažovat jako  objekt  focení  -   pro denní světlo a slunce  tonálně  lépe vychází  trix,  pro  tmu v  umělém osvětlení lépe  HP5+),     už  z toho důvodu,  že  celá  série  fotek  ze  zájezdu   bude  vypadat  i  lépe  (stejná zrnitost,  stejná tonalita na  všech  fotkách vypadá mnohem lépe než  "každý pes jiná ves".

pokud  bych se  dostával  do  problému  se silným slunečním světlem,  který závěrka  svým časem  při rozumných clonách nezvládne,  filtr  udělá  velmi dobře svoji povinnost  (ať  již polarizační  nebo  sytý barevný filtr  (zelený,  oranžový)  nebo kombinace  CPL+barevný.

držím palce pro  dobrou volbu.

(PS. TriX se  dá  vyvolat  s  tak  jemným  a  ostrým zrnkem,  že  by člověk nevěřil,  že je to  vysoce citlivý film....)


  • 2

#21 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 10 červenec 2014 - 05:23:13

Nasadil jsem si nového brouka do hlavy - co byste řekli na nápad místo Tri-X vzít Ilford XP2? Je dražší, není to ideologicky čisté řešení... :-) není to prostě klasika. Ale říkám si, že pokud bych bral jeden foťák, byl by to na cestu to ideální film. Netrápilo by mě tolik zrno, podle toho co čtu je to skvělý film a díky velké pružnosti bych mohl fotit standardně na 400, ale nebyl by takový průšvih jako u klasického filmu jít v poledne na 100/200 a naopak večer využít 1600 (s RDčkem na manuál) viz http://www.temnakomo...nesou/?p=401618 nebo i přímo ukázka 400-1600 z jednoho filmu je zde http://www.l-camera-forum.com/leica-forum/film-forum/334288-multi-isos-one-film-roll.html

Samozřejmě bude to bude o kompromisu, ale zase díky pružnosti budu moci vyfotit i to, na co by Tri-X nestačil nebo bych musel měnit film - lépe řečeno bych to vůbec nevyfotil, protože by se mi nechtělo nic měnit. Přiznám se taky, že mám v plánu mimo klasické zvětšování negativy i skenovat a pak s nimi pracovat, tak i z tohoto pohledu mi monochromatický film připadá vhodnější. Ano, zvětšování bude trochu problém, když každé políčko bude jinak kryté, ale co už.


  • 0

#22 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 10 červenec 2014 - 12:27:16

pokud si to doma nechceš vyvolat, tak klidně. ušetříš si práci, ne peněženku


  • 0

#23 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 10 červenec 2014 - 12:42:38

Na skenovane a pohodlie je Ilford XP2 fajn. Dosť som ho používal, celkom pekne sa z neho zväčšuje. Pružný je síce dosť, ale s tým fotením na 1600 by som bol veľmi opatrný. "Zrno" je veľmi príjemné, dynamický rozsah dosť slušný a ak máš lab, ktorý ho pri vyvolaní nepoškriabe a nechce sa ti doma vyvolávať x filmov z cesty, siahol by som po ňom.


  • 0

#24 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 10 červenec 2014 - 13:25:54

V kinofilmu? Foma 200.


  • 0

#25 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 10 červenec 2014 - 14:22:21

Vážený kolego, v každém případě se vyplatí zvolit takový film, který máte z předchozí praxe dokonale ověřen. Docela se vyplatí vzít z většího balení jeden kus, exponovat jej v konkrétním fotoaparátu, jako zkušební a vyvolat ověřeným způsobem. XP 2 je sázka do loterie. Pošlete do míst své cesty znovu nějakého studentíka na prázdninové brigádě, který Vám zničí vlastní práci? Na vlastní oči jsem zažil, kdy studentská brigádnice ( SŠ ) na minilabu stříhala filmy 135mm z expediční cesty v Africe na úhlednou hromádku nůžkami po jednotlivých políčkách. Majitel filmů se s určitým časovým odstupem vrátil k jejich vyzvednutí a málem za to zaplatil infarktem. Jeho hlasitý řev byl slyšet i přes několik zdí. Zmíněná dívenka, (studentka střední fotografické školy!!!), se s přiblblým výrazem dotčeně otočila, pravíc: "Chtěl jste to přece nastříhat, ne?". Nikdy nevíte, na jakého vola narazíte a proto se vždy vyplatí spoléhat především sám na sebe. Trojhlavý drak měl v jedné lebce malý mozek, v druhé zásobník s hořlavinou pro dvě ostatní hlavy a v té třetí byla místo mozku hasící směs. Vyšlechtěný (pozdní) druh tohoto draka měl pouze jeden jediný malý mozek a obě zbývající hlavy byly využívány jako duté rezonátory, když si s odstupem uvědomil, že je důvod řvát. Oheň již nedštil a odpadla také potřeba hašení. Setkání s tím přemnoženým přeživším, to je opravdu o život.  S pozdravem: Starý Jezevec" Erik


  • 3

#26 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 10 červenec 2014 - 17:11:47

:-D


  • 0

#27 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 10 červenec 2014 - 18:56:32

Já bych si to nejspíš vyvolal doma v Tetenalu - jeden film vyjde z litrového balení na 45-60 Kč, ale hlavně bych to měl plně pod kontrolou, takže by se mi nestalo to co popisuje kolega Erik :-) Už jsem úspěšně vyvolával barevné svitky, takže s tím mám zkušenost a Tetenal mám dokonce rozdělený, takže můžu kombinaci Oly RD - XP2 - Tetenal nanečisto otestovat.


  • 0

#28 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 10 červenec 2014 - 19:22:38

Kromě toho teď čtu, že lze XP2 vyvolat i v Rodinalu a výsledek nevypadá vůbec špatně http://www.1point4ph...ped-in-rodinal/


  • 0

#29 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 4 září 2014 - 14:18:51

Tož jsem se vrátil z cesty. Nakonec jsem tedy zvolil Ilford XP2 a spokojenost - většinu času jsem exponoval jako 200 ISO. Na 1600 jsem ani nefotil, na 800 myslím jednou nebo dvakrát. Každopádně chci potvrdit, co tu už bylo taky napsáno:

1) díky bohu za jeden typ filmu, kdybych měl střídat více citlivostí v jednom těle, asi bych se zbláznil... už tak jsem měl co dělat, abych měl pořádek v tom, které filmy jsou exponované a které ne

2) díky bohu za jedno tělo... i tak jsem měl co dělat, abych nezapomínal fotit, protože jsem tam nebyl primárně kvůli focení, natož kdybych měl mít více těl, akorát by mě to rozptylovalo a to nemluvím o váze navíc

3) bral jsem s sebou ministativ (ala gorillapod), který jsem ani jednou nepoužil, stejně jako drátěnou spoušť a externí expozimetr

4) nejlépe ze všeho se osvědčila kovová sluneční clona, která kromě nežádoucích paprsků nejednou zachránila objektiv před rozmlácením

 

Na příští podobnou cestu docela uvažuju o Flexaretu. Sice je těžší a větší, ale paradoxně pro fotografování lidí na ulici méně nápadný.


  • 0

#30 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 4 září 2014 - 19:04:15

Doufám, že se někde pochlibíš s výsledky (pokud možno online).


  • 0

#31 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 4 září 2014 - 22:46:04

Postupně nějaké skeny negativů nahrávám sem https://www.flickr.c...57646737757959/ ale během podzimu se tím chci víc prohrabat a vybrat fakt jen top 20-30 fotografií a ty poctivě nazvětšovat.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:film, cestování, ISO, zrno

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních