Přejít na obsah


Fotka

opuštěná místa praha


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 30 září 2014 - 19:45:53

ahoj, 

prosím hlavně lidi, co jsou z Prahy,ale samozřejmě každý, kdo ví, neznáte nějaké volně přístupné opuštěné místa V Praze? Díky. 

 


  • 0

#2 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 30 září 2014 - 20:13:09

"Víte, kdy lidé uvěří, že k nim přijde celý svět? Člověk jim musí namluvit, že je to opuštěné místo! To je přesvědčí. Když je něco opuštěné, všichni to vyhledávají. Když je něco opuštěné, musí tam chodit prostě hodně lidí, aby si to vychutnali."

 

nemoh' jsem si pomoct :-) ;-)


  • 2

#3 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 30 září 2014 - 20:18:41

"Víte, kdy lidé uvěří, že k nim přijde celý svět? Člověk jim musí namluvit, že je to opuštěné místo! To je přesvědčí. Když je něco opuštěné, všichni to vyhledávají. Když je něco opuštěné, musí tam chodit prostě hodně lidí, aby si to vychutnali."

 

nemoh' jsem si pomoct :smile: ;-)

 

Tuším, že to byl jeden z kanárských ostrovů, kde nám v hotelu nabídli nejoblíbenější výlet, který mimo jiné zahrnoval návštěvu poustevníka v jeho jeskyni.


  • 1

#4 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 30 září 2014 - 21:04:10

pardon, že jsem se zeptala! :D


  • 1

#5 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 30 září 2014 - 21:41:22

Pánové pánové. Ke klasické fotografii zachovejte i klasické chování k ženě. Když se zeptá, tak odpovím a neodbočuji od tématu, i když není na první pohled zřejmé, co dotyčná dáma na hledaném místě chce dělat, zažít.......My, delší dobu mladí, víme jak na tuto otázku reagovat, ale považujeme za čestné dát příležitost nové genaraci lapnout příležitost a........


  • 0

#6 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -25

Publikováno 30 září 2014 - 22:01:54

Kdysi bývalo pěkný opuštený místo nákladový nádraží Žižkov,bohužel od tý doby co to chtějí zastavět tak  nebude.Kolem Suchdola,to není špatný,zase tam lítaj letadla.Divoká Šárka je hezká,choděj tam turisti,spíš po sezoně.Nebo jed na Ameriku,tam jsou taky turisti,jo v Praze je to holt těžký.


  • 0

#7 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 30 září 2014 - 22:23:58

Pánové pánové. Ke klasické fotografii zachovejte i klasické chování k ženě. Když se zeptá, tak odpovím a neodbočuji od tématu, i když není na první pohled zřejmé, co dotyčná dáma na hledaném místě chce dělat, zažít.......My, delší dobu mladí, víme jak na tuto otázku reagovat, ale považujeme za čestné dát příležitost nové genaraci lapnout příležitost a........

děkuji za zastání, fotit samozřejmě! 


  • 0

#8 Rosi

Rosi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 221 příspěvků(y)
  • LocationStřední Čechy/Východní Čechy
Reputace: 104

Publikováno 30 září 2014 - 22:30:40

 

Pánové pánové. Ke klasické fotografii zachovejte i klasické chování k ženě. Když se zeptá, tak odpovím a neodbočuji od tématu, i když není na první pohled zřejmé, co dotyčná dáma na hledaném místě chce dělat, zažít.......My, delší dobu mladí, víme jak na tuto otázku reagovat, ale považujeme za čestné dát příležitost nové genaraci lapnout příležitost a........

děkuji za zastání, fotit samozřejmě! 

 

Nejraději jezdím fotit do Prahy staré město, jsou tam mnohá zákoutí,

která ještě mají své kouzlo, nerušeno ruchem civilizace ... .

Projdi se starým městem ve čtyři hodiny ráno, ve všední den,

teď ten klid bude ještě podtrhávat mlha nad Vltavou ..., stačí se jen dívat ....


  • 0

#9 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 1 říjen 2014 - 02:25:36

,Holesovice,bocni ulicky,starej pristav-nevim jak moxc se to zmenilo,Branik,zase ulicky mimo ruchu velkomesta,Liben,ono je toho hodne,po ranu a mimo hlavnich uli,dvory a dvorky.

ja jsem kdysi,a dodnes se toho drzim,ze nejkrasnejsi mista pro fotografii,mame primo u nosu,tam kudy prochazime denne,akorat nase oko a mysl to nevnima.Jeste dnes objevuju to co jsem prehlidl.I mujznamej,udelal fotografii za svym domeme,a nadhera a sveril semi ze si toho vsimnul az ted a to tam zije pomalu pul stoleti(je mu 80 let)

drzim palce


  • 0

#10 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 1 říjen 2014 - 08:15:26

Mohu doporučit pěkný web: http://www.prahaneznama.cz/ . Rád jsem si ho sám prolezl a zjistil tak nějaká místa, o kterých jsem neměl páru, byť jsem chodil kousek od nich :(.


  • 4

#11 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 1 říjen 2014 - 14:10:24

Jaká témata?


  • 0

#12 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 2 říjen 2014 - 16:05:18

děkuju moc za tipy, fotit jsme šli už včera ráno. ale příště se to bude hodit :)


  • 0

#13 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 2 říjen 2014 - 21:22:13

Naprosto neuvěřitelný mi přijde Nový Svět. Hned vedle hradu, citlivě opraveno a většinou ani noha. Celá Malá Strana (kromě Nerudovky) mi přijde pořád v pohodě a opuštěných zákoutí je nemálo, stačí se dobře dívat. A ráno od svítání asi do 8h je opuštěné všechno. Karlův most je v tu dobu úplně úžasný, ani nemusím fotit, jen vnímat a prožívat.
  • 1

#14 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 3 říjen 2014 - 07:25:55

Nový svět mi také celkem vyrazil dech, když jsem ho náhodou objevil. Neřadil bych ho k "opušteným místům" protože je to žijící, obydlená čtvrť ale v těch malých uličkách člověk potká jednoho, nejvýše dva zatoulané turisty i během odpoledne.


  • 0

#15 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 3 říjen 2014 - 07:57:15

Nový svět mi - mj. - objevil Jan Reich :)

měli i galerii

www.galerienovysvet.cz


  • 0

#16 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -25

Publikováno 3 říjen 2014 - 15:12:42

Ještě taková věc,Karlův most je u nás jediná památka kde profesionál na mostě musí zaplatit poplatek,pokud chce fotit..Profesionál je prý považován za toho,kdo si na mostě rozbalí stojan.Aby náhodou někdo neplatil pokutu,nebo tak něco zbytečně.


  • -1

#17 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 3 říjen 2014 - 15:25:43

byt veden za mirny poplatek jako profesional?

.

k nezaplaceni


  • 0

#18 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 3 říjen 2014 - 15:27:34

To je naštěstí již zpochybněná blbost. Kdyby vás náhodou obtěžoval zřízenec z pořádkové služby, pošlete ho do p....e. Jeho pokyny se týkají jen členů sdružení výtvarníků.
  • 0

#19 Rosi

Rosi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 221 příspěvků(y)
  • LocationStřední Čechy/Východní Čechy
Reputace: 104

Publikováno 3 říjen 2014 - 21:16:27

.... už se mi stalo, že mě jeden element z bezpečnostní služby chtěl zakázat fotit ze stativu na Karlově mostě, byl neodbytný a tak jsem 

mu jasně oznámil, že odejdu až s policií, a bylo ...., nafotil jsem si co jsem chtěl a nikdo více neotravoval. Nenechte se zastrašovat

rádoby zástupci veřejného pořádku BEZ PRAVOMOCÍ !

 

PS: pamatuji jako malý kluk, u nás ve městě (v Mostě) existovala vedle PS VB (pomocné stráže Veřejné Bezpečnosti) také tzv. IVP (Inspekce veřejného pořádku)

a zrovna tento "securiťák" mi ony otravné dědky v šedých uniformách připomněl, prudit za každou cenu ... .


  • 0

#20 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 3 říjen 2014 - 21:28:56

Jo, někdy před dvěma lety se problém s tím focením na mostě dokonce probíral v médiích.  Rosi má pravdu - trvat na zavolání policie. Stejně tako to bylo se vstupným na horní můstek Macochy - vybírali tam a neměli k tomu právo. Ale na opuštěných místech spíš aby si slačna dala pozor na nepřizpůsobivé.


  • 0

#21 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -25

Publikováno 4 říjen 2014 - 08:29:15

Mě se to na Kar.mostě naštestí nestalo,jednou v Jihlavě v City parku jo.Jedna z ochranky na mě vyletěla že prý se tam nesmí fotit.Říkám jí že to není pravda,že zavoláme policii.Najednou začala couvat že ona mě podle vidění zná,jsou tam jiný ty po mě pujdou.Fotil jsem si vesele dál,nikdo po mě nešel.Pokud vím není zákon který by to zakazoval.


  • 0

#22 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 5 říjen 2014 - 07:43:12

Karlův most je už v pohodě. Za poslední rok se mi nestalo, ani jsem neviděl nikoho jiného, že by někdo prudil kvůli stativu. Turistů, kteří fotí se stativy, tam je miliarda, to by ani nešlo uhlídat.
  • 0

#23 seydou

seydou

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 7 říjen 2014 - 14:15:37

Bývalý bazén pod Barrandovskýma terasama, Na koucourkách ve Střešovicích, zahrádkářská kolonie ve Střešovicích, podél trati od starých Dejvic k Veleslavínu, Kotlaska, Tyršův vrch, okolo kyjského rybníka, Jenerálka, Tejnka - ulice Za strahovem, Nad Tejnkou torza stadionu, Park Skalka nad plzeňskou, Cibulka, Vidoule, Motolský ordovik.


  • 0

#24 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 9 říjen 2014 - 13:51:54

nevíte někdo, kde je nejhezčí alej v Praze?


  • 0

#25 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 9 říjen 2014 - 14:28:23

Vážená kolegyně, švitořící "Parkoví" dědci, vyhřívající se v slábnoucích podzimních slunečních paprscích, hovořili cosi o Olšanech... "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#26 seydou

seydou

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 9 říjen 2014 - 15:39:00

nevíte někdo, kde je nejhezčí alej v Praze?

 

Hodne subjektivni ;-) platanova alej na letne u bruselskeho pavilonu, resp. Letna cela, obora Hvezda (jestli se da pocitat jako alej), mene znama je skoro alej kolem brevnovskeho klastera nahoru ke hrbitovu.


  • 0

#27 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -25

Publikováno 9 říjen 2014 - 18:16:01

Ono,nejhezčí,nejlepší,to se nedá říct,všechno  je jiný.Můžete o tom vést spory,můžete s tím nesouhlasit,ale to je tak jediné co se s tím dá dělat.


  • 0

#28 Rosi

Rosi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 221 příspěvků(y)
  • LocationStřední Čechy/Východní Čechy
Reputace: 104

Publikováno 9 říjen 2014 - 19:26:02

Bludičko možná Tě inspiruje k nějaké foto procházce tento odkaz :    http://praga-magica....eho-klastera-ii


  • 1

#29 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 10 říjen 2014 - 16:12:43

Diky,na brevnove to znam,bydlim kousek od brevnovskeho klastera.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních