Přejít na obsah


Fotka

nehorázně zrnitá 100vka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
111 odpovědí na toto téma

#1 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 5 říjen 2014 - 10:03:09

ahoj, 

stala se mi taková věc, fotila jsem na čb 100 fomapan za absolutně normálních podmínek - venku, lehce pod mrakem, pak jsem si nechala film vyvolat v jednom nejmenovaném fotoobchodě v Praze (kromě toho taky 2 další filmy,ty však vyšly ok) nenechávala jsem si udělat fotky,ale jen naskenovat film a nestačila se divit -  film nehorázně zrnitý -  přesto, že se jedná o 100vku - krom něj jsem si nechávala vyvolávat i čb 400vku,která byla méně zrnitá, než ta 100vka a sem tam se obraz dokonce sypal a film na některých místech byl jakoby poškrábaný. Tak se chci zeptat, mám tam naklusat to reklamovat nebo je možné,že bych nějakou svou manipulací toto způsobila (což si ovšem nemyslím, jelikož to není můj první film). Podle mě se jedná o špatný scan?

Díky za rady, nechci tam hned dělat scény.


  • 0

#2 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 5 říjen 2014 - 10:25:34

R1_19.jpg


  • 0

#3 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 5 říjen 2014 - 11:08:24

Milá Dáma, ja by som išiel na to inak: skúste sama vypracovať svoje fotografie. Zabudnite na nemenované fotoobchody.  Skúste a uvidíte, že klasický post proces je aspoň taký zaujímavý, ako samotné fotografovanie.  

 

Prajem Vám k tomu veľa úspechov.


  • 3

#4 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 5 říjen 2014 - 11:14:19

já věděla, že mi to tak někdo napíše. ale nemůžu si dělat fotokomoru na koleji, díky! :D


  • -1

#5 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 5 říjen 2014 - 11:27:44

já věděla, že mi to tak někdo napíše. ale nemůžu si dělat fotokomoru na koleji, díky! :D

 

Keď ste vedeli, tak to znamená, že ste inteligentná a poznáte aj sama cestu k riešeniu. Prečo nemôžete? Veď k vyvolaniu filmu potrebujete minimum vecí, prepáčte neverím Vám, keby ste chceli, tak určite najdete riešenie :)


  • 3

#6 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 5 říjen 2014 - 11:35:48

Minilaby se s vyvoláním nemažou. Většinou jdou na vyvolání hrrrr a bez citu amatéra. Já by jsem do minilabu došel a zeptal se proč je film tak zrnitý.  Už jen proto, aby věděli, že si nemohou dělat z nás blbce.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    V Praze je dost lidí, kteří Ti jednoduše dokáží, že vyvolat film doma, ani na koleji není problém.


  • 0

#7 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 5 říjen 2014 - 12:04:50

Počkat, pánové. Vám to přijde jako zrno? Mě to tedy přijde jako retikulace želatiny. Nemůžu si být z toho skenu úplně jistý, chtělo by to výřez, ale i podle toho, co slečna říká to vypadá jako chyba fotolabu.


  • 0

#8 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 5 říjen 2014 - 12:07:07

proto se Vás, Vás i Vás pánové ptám! protože jsem celkem začátečník a proto tady ta otázka padla. na vše ostatní se pomalu chystám, tak bych uvítala malou pomoc,ale zatím se mi stává jen to, že mě někdo neustále "slovně pohlavkuje" za cokoliv, co mě na tomto fóru zajímá, tak prosím ego stranou,budu všem vděčná, kdo mi pomůže rozluštit záhadu. díky moc!


  • 5

#9 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 5 říjen 2014 - 12:40:32

Je rozdil v zrnitosti u ruznych filmu, ctyrstovka delta muze byt stejne nebo i min zrnita nez fomapan 100 apod. Nicmene jak bylo receno jiz vyse, v minilabu se s tim nemazou, nevi jak bylo exponovano a co na fotografiích je. Otazkou je pouzita vyvojka atd. Taky to muze byt opravdu retikulace zelatiny zpusobena teplotnimi soky v prubehu procesu. Sken a zostrovani muze taky klamat, obcas to vykouzli zrno i tam, kde neni. Kdybys poslala detailnejsi vyrez ze skenu, tak uz jde celkem lehce zjistit jestli je to retikulace nebo zrno. Je tam mnoho promennych, zajdi tam a zeptej se...film ti to uz ale stejne nezachrani.

Nejjednodussi (a zcela normalne realizovatelne i na koleji) je vyvolavat si filmy sam.


  • 0

#10 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 říjen 2014 - 12:43:11

Pravdu má Motorbiker. Takhle zazrnit 100ku snad nejde ani při té nejlepší snaze. Je to zvrásněná želatina. 

http://otabouska.vellum.cz/retzel.htm


  • 0

#11 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 5 říjen 2014 - 12:48:19

proto se Vás, Vás i Vás pánové ptám! protože jsem celkem začátečník a proto tady ta otázka padla. na vše ostatní se pomalu chystám, tak bych uvítala malou pomoc,ale zatím se mi stává jen to, že mě někdo neustále "slovně pohlavkuje" za cokoliv, co mě na tomto fóru zajímá, tak prosím ego stranou,budu všem vděčná, kdo mi pomůže rozluštit záhadu. díky moc!

 

 

Vážená Bludička, podľa mňa pozeráte na túto vec nesprávne. Čo sa stalo s Vašim filmom je v celku nepodstatne a cez fórum aj ťažko  vypátratelné.  Viac podstatné je, že v budúcnosti čo sa bude diať. Nikto Vás tu nechce ... hmmm...  ten výraz ani nenapíšem, čo ste používala Vy, len chceme Vám dobre poradiť.  Zbytočne by Vám tu niekto vysvetlil možné príčiny prehnanej zrnitosti, aj tak Vám by to bolo k ničomu. Preto lebo proces nemáte v rukách Vy, ale slendriáni z nemenovaného fotolabu.

 

Keď sa rozhodnete, že budete vypracovať Vaše fotografie sama a k tomu budete potrebovať pomoc, tak som Vám v dispozícií a predpokladám aj celá Temná...

 

Dúfam, že moje slová chápete dobre, ešte raz Vám prajem veľa úspechov.


  • 0

#12 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 5 říjen 2014 - 13:52:00

 

proto se Vás, Vás i Vás pánové ptám! protože jsem celkem začátečník a proto tady ta otázka padla. na vše ostatní se pomalu chystám, tak bych uvítala malou pomoc,ale zatím se mi stává jen to, že mě někdo neustále "slovně pohlavkuje" za cokoliv, co mě na tomto fóru zajímá, tak prosím ego stranou,budu všem vděčná, kdo mi pomůže rozluštit záhadu. díky moc!

 

 

Vážená Bludička, podľa mňa pozeráte na túto vec nesprávne. Čo sa stalo s Vašim filmom je v celku nepodstatne a cez fórum aj ťažko  vypátratelné.  Viac podstatné je, že v budúcnosti čo sa bude diať. Nikto Vás tu nechce ... hmmm...  ten výraz ani nenapíšem, čo ste používala Vy, len chceme Vám dobre poradiť.  Zbytočne by Vám tu niekto vysvetlil možné príčiny prehnanej zrnitosti, aj tak Vám by to bolo k ničomu. Preto lebo proces nemáte v rukách Vy, ale slendriáni z nemenovaného fotolabu.

 

Keď sa rozhodnete, že budete vypracovať Vaše fotografie sama a k tomu budete potrebovať pomoc, tak som Vám v dispozícií a predpokladám aj celá Temná...

 

Dúfam, že moje slová chápete dobre, ešte raz Vám prajem veľa úspechov.

 

Nemyslím si,že je to nepodstatné,protože když už něco někdo dělá a nechává si za to platit, tak to má dělat tak,jak se to dělat má! film mi to sice nevrátí,ale minimálně budu vědět, že k nim příště nemám chodit. Nejen proto teda hledám, kde se stala chyba. A jelikož jsou tady lidé,co mají s vyvoláváním velké zkušenosti, proto se ptám. a o tom ta celá věc je. Takže díky za radu, ale až mě bude zajímat něco mimo tohle téma, sama se ozvu. Zatím mě zajímá tahle věc.


  • 0

#13 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 5 říjen 2014 - 15:33:35

Kdysi mě vyvolali špatně barvu,zatlačil jsem na ně nakonec to uznali,dali mě dokonce 2 nový filmy.Já osoně bych na ně přitlačil,fotky už to nevrátí,aspon něco.Na Pankráci v klubu techniků bývala temná komora,už je zrušená,můžu se poptat tech lidí co to tam vedou jestli nevědí někde o jiný.


  • 0

#14 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 5 říjen 2014 - 16:07:31

Hele, já si myslím, jak jsem napsal, že tohle je opravdu vina fotolabu, kde ten film brutálně znásilnili. Když jsem dělal pokusy, jak se foma 100 chová, nedosáhl jsem něčeho takového ani při sebohorším porušení postupů, respektive při skoku ze zásady o 18 stupních na kyselinu o 30 stupních.

 

Nebudu ti nic doporučovat, ani tě, nedej bože, popostrkovat, jen dám odkaz. Před rokem a půl jsem byl v podobné situaci jako ty a na netu jsem narazil na video, které mě inspirovalo k vlastní temné komoře. Je to de facto temná komora v šuplíku (bez nutnosti skutečné komory, jen s kusem látky), pokud chceš, koukni se na to (je to dvoudílné) a kdybys přece jen nechtěla s tímhle začínat, je tam i dost dalších videí o jiných fotografických tématech.

 


  • 0

#15 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 5 říjen 2014 - 17:02:21

Hele, já si myslím, jak jsem napsal, že tohle je opravdu vina fotolabu, kde ten film brutálně znásilnili. Když jsem dělal pokusy, jak se foma 100 chová, nedosáhl jsem něčeho takového ani při sebohorším porušení postupů, respektive při skoku ze zásady o 18 stupních na kyselinu o 30 stupních.

 

Nebudu ti nic doporučovat, ani tě, nedej bože, popostrkovat, jen dám odkaz. Před rokem a půl jsem byl v podobné situaci jako ty a na netu jsem narazil na video, které mě inspirovalo k vlastní temné komoře. Je to de facto temná komora v šuplíku (bez nutnosti skutečné komory, jen s kusem látky), pokud chceš, koukni se na to (je to dvoudílné) a kdybys přece jen nechtěla s tímhle začínat, je tam i dost dalších videí o jiných fotografických tématech.

 

Díky moc, já si chtěla vždycky vyvolávat filmy taky sama, ale v poslední době jsem neměla moc času začít se tomu věnovat, vyvolávala jsem jen jednou fotky s kámošem, film ještě nikdy (hanba mi) měla jsem pocit,že to prostě nejde jen tak atd. navíc tím, že to neumím, bych potřebovala,aby mi to někdo aspoň ukázal - strach ze zničeného filmu byl silnější,ale teď, když mi ničí filmy lidi,co se tím živí, je můj strach překonán :D


  • 0

#16 Rosi

Rosi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 221 příspěvků(y)
  • LocationStřední Čechy/Východní Čechy
Reputace: 104

Publikováno 5 říjen 2014 - 17:49:23

... jen ve zkratce, někdy vloni jsem volal stovkové kino od Kodaku a neuvědomil jsem si, že jsem nenechal dostatečně vychladnout

převařenou vodu na volání ...., k tomu ještě vývojka R09 a vylezl mi z toho výsledek, který byl zrnitější než "kdejaká šestnácti stovka".

Teplota vývojky byla, pokud si dobře pamatuji, nějakých 27°C ...., takže, možné vysvětlení Tvého problému s filmem . Neříkám, že 

musím mít jasně pravdu, ale (nejen) teplota vývojky jak známo ovlivňuje velikost zrna. Osobně bych jim ten film šel "hodit na hlavu".


  • 0

#17 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 5 říjen 2014 - 19:25:21

... jen ve zkratce, někdy vloni jsem volal stovkové kino od Kodaku a neuvědomil jsem si, že jsem nenechal dostatečně vychladnout

převařenou vodu na volání ...., k tomu ještě vývojka R09 a vylezl mi z toho výsledek, který byl zrnitější než "kdejaká šestnácti stovka".

Teplota vývojky byla, pokud si dobře pamatuji, nějakých 27°C ...., takže, možné vysvětlení Tvého problému s filmem . Neříkám, že 

musím mít jasně pravdu, ale (nejen) teplota vývojky jak známo ovlivňuje velikost zrna. Osobně bych jim ten film šel "hodit na hlavu".

jako chyby se sem tam stávají všude, jen jsem čekala od takového stylového minilabu to,že mě na to upozorní, musel to ten člověk,co to skenoval prostě vidět,že jo a třeba, že hned nabídnou nějakou kompenzaci,ale tohle chování mi připadá trošku trapné. i když nejsem příliš asertivní člověk, což je moje chyba, tak zítra myslím,že to i zvládnu si obhájit svou.


  • 0

#18 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 5 říjen 2014 - 20:11:17

Bludicko, volání na koleji se neboj. Stačí Ti tank, tři odměrné válce 500ml (nebo i dva, když budeš přerušovat vodou) a nějaké petky na použité lázně. Teploměr, kolíčky a to je vše. Do komory se dostanu jen o víkendu, takže přes týden vyvolám s výše uvedeným a o víkendu zvětšuji.
  • 0

#19 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 5 říjen 2014 - 22:02:15

Len, ci to zrno nie je dosledkom velkosti (resp malosti) skenu. Prevod na digital byva komplikovany. A ked tam ten skener pri tak malom skene chce zachovat ostrost, nieco musi zdoraznit.

Druha vec je, ze normalne nafotena 400-ka nema ani zdaleka tak velke zrno ako podexponovana 100ka.

Minilaby sa s filmamami moc neparu, to je pravda. C-41 vyvolavaju standartne. CB vyvolavanie vsak nepozna ziaden standart a preto filmy vyvolavaju spravidla pri priemernych vyvolavcich parametroch.

Skrabance na skenoch vidno, pretoze sa pre CB filmy neda aplikovat ICE tak, ako sa aplikuje na farebnych filmoch.


  • 0

#20 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 5 říjen 2014 - 23:20:20

Ahoj Bludičko,

laborky mají věky věků v podmínkách, že při chybě kompenzují pouze materiál. Takže film by Ti měli nahradit. Bývala slušnost, že se přidával dárek na omluvu.

Bohužel nevidím obrázek z Tvého příspěvku, takže retikulaci nemůžu posoudit. "povedla" se mi jen jednou, na filmu F800 (léta už se nevyrábí) a to mojí chybou, brutálním střídáním teplot.

Koukalsem, že ceny za vyvolání čb filmu se pohybují přes stovku. No je to jejich kšeft.....

Jestli máš odhodlání začít volat samostatně, tak podle mého je minimum: Fotorukáv ( jestli umíš šít, tak vyrobíš sama) Vývojnice (snad pomůže bazárek tady na TK) Teploměr (akvaristika) 2 plastové kuchyňské odměrky 1l kulaté (líp se v nich míchá), trychtýř, delší plastová koktejlová lžička nebo plastová tyčka na míchání (vše domácí potřeby), 2 petlahve na vývojku a ustalovač. Toť vše, vyvoláš s tím film v koupelně, fotokomory netřeba, nic nezatemňuješ, film založíš v rukávu a zbytek se dělá na světle. Kdysi se ve fotokroužcích učili volat páťáci, fakt to není věda.

Kdybys potřebovala poradit, nebo vyvolávání předvést, ozvi se. 


  • 0

#21 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 6 říjen 2014 - 14:47:15

Byla jsem tam dnes a celkem v poklidu se s panem majitelem pobavila. Omluvil se mi a řekl,že to vrátí do fotolabu, ať se k tomu vyjádří, tak uvidíme, když už,zajímalo by mě, co se s tím teda stalo. Na ČB fomu 100 jsem fotila už několikrát a nechávala si vyvolávat (ale jinde) a nikdy nebyl problém,tak mi přijde ok se zeptat. Pak napíšu,jak to dopadlo. Neočekávala jsem, že se mi budou omlouvat a klanět,ale chci vědět, kde nastala chyba a náhradní film si taky nemyslím, že dostanu. Tak aspoň za ty peníze (ano 110 Kč) vysvětlení.


  • 0

#22 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 6 říjen 2014 - 15:30:13

Mě ta fotka připadá, jako by byla vypraná v ledové vodě... (Tak se to v labech dělalo...)
Plastimatka - od 0 do 100 Kč
destilka - 10,- (pokud máte dobrou vodu, stačí kohoutková, event. převařená a odstátá...)
teploměr - stačí akvárkový (je dobré ověřit podle kalibrovaného)
Rodinal (ev. R09) - jak kde, ale zase vydrží hodně dlouho
Ustalovač - cca 50,- /litr (a zase na dlouho)
odměrka - klidně kuchyňská
nějaké PET lahve (1l na ustalovač, Rodinal vylijete po použití)
smáčedlo - za 25,- v Lidlu (= "leštidlo" do myček nádobí)
kolíky na prádlo
Příjde Vás to na stejné peníze, jako vyvolání 3-5 filmů v labu.
Držím palce!
  • 0

#23 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 6 říjen 2014 - 17:46:05

Byla jsem tam dnes a celkem v poklidu se s panem majitelem pobavila. Omluvil se mi a řekl,že to vrátí do fotolabu, ať se k tomu vyjádří, tak uvidíme, když už,zajímalo by mě, co se s tím teda stalo. Na ČB fomu 100 jsem fotila už několikrát a nechávala si vyvolávat (ale jinde) a nikdy nebyl problém,tak mi přijde ok se zeptat. Pak napíšu,jak to dopadlo. Neočekávala jsem, že se mi budou omlouvat a klanět,ale chci vědět, kde nastala chyba a náhradní film si taky nemyslím, že dostanu. Tak aspoň za ty peníze (ano 110 Kč) vysvětlení.

Někdy je potřeba jim to vrátit i víckrát a stát si za svým.Já jim to taky vracel dvakrát,než to uznali.Pokud to uznají tak film dostaneš,proste se nedat.Jak mě to říkali na fotokroužku,vrat jim to třeba desetkrát,stůj si za svým.Vyvolat film na koleji,to zvládněš v pohodě,jak to jednou zkusíš tak už to pude. :)


  • 0

#24 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 6 říjen 2014 - 19:02:55

Skoda devce ze bydlis,nebo ja?tak daleko,mohla by jsi vyvolavat a neco se priucit u mne.

Blba nabidka zpoza more,ze?

Jak tady kluci pisi,zvladnes to sama i na koleji, taky jsem kdysi tak zacinal-to uz je let-a po spatnych zkusenostech jsem to zacal delat doma na kolene,nez jsem udelal temnou.

Drzim palce

borek


  • 0

#25 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 6 říjen 2014 - 19:19:31

panove,

proc divku navadet k tomu aby si to delala sama?


  • 0

#26 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 6 říjen 2014 - 19:20:38

panove,

proc divku navadet k tomu aby si to delala sama?

ze, aj ja sa cudujem :shock:


  • 0

#27 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 6 říjen 2014 - 19:49:45

 

panove,

proc divku navadet k tomu aby si to delala sama?

ze, aj ja sa cudujem :shock:

 

No jo, jenže ona si to nechala udělat od expertů a neuspokojilo ji to. Zatím jediný, kdo by ji chtěl něco přiučit je za oceánem, no tak co má zatím holka dělat? Jen tu doporučujeme pomůcky a radíme, co s nimi.


  • 0

#28 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 6 říjen 2014 - 19:53:10

panove,

proc divku navadet k tomu aby si to delala sama?

protože je to bludička?


  • 0

#29 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 6 říjen 2014 - 20:04:22

 

panove,

proc divku navadet k tomu aby si to delala sama?

protože je to bludička?

 

To jako že,bludička může jenom sama?


  • 0

#30 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 6 říjen 2014 - 20:09:42

Pohádky varují - a na každém šprochu...


  • 1

#31 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 6 říjen 2014 - 21:16:28

tolik zkusenych prazskych temnokomorniku a nikdo se nenabidne divce v nesnazich.

.

to musi byt opravdu vsechno na jirinolovi? :D


  • 0

#32 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 6 říjen 2014 - 21:24:32

ty vaše vtípky ....  už vím,kde vyvolávat, takže žádný strach. ten zbytek radši nebudu komentovat :D


  • 0

#33 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 6 říjen 2014 - 21:57:53

Btw, pokud bys studovala někde na ČVUT, ČZU, nebo chemárně, tak na Podbabě je fotoklub Líheň, kde je velká temná :)


  • 0

#34 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 6 říjen 2014 - 22:03:44

Studuju na UK (3.lf),ale bydlím kousek :) bylo mi nabídnuto stavit se na Strahov, prý je tam taky fotokomora


  • 0

#35 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 6 říjen 2014 - 22:16:06

Btw, pokud bys studovala někde na ČVUT, ČZU, nebo chemárně, tak na Podbabě je fotoklub Líheň, kde je velká temná :)

Fotoklub Líheň?To by mě zajímalo jak vypadaj ty slepice,co snáší fotky :D


  • -3

#36 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 7 říjen 2014 - 19:54:32

ty vaše vtípky ....  už vím,kde vyvolávat, takže žádný strach. ten zbytek radši nebudu komentovat :D

Zapoměla vážení,na jahody mražený,v igelitu balený :D


  • -1

#37 seydou

seydou

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 8 říjen 2014 - 15:45:58

Bludicko, jestli prece nej dostanes odvahu vyvolavat na kolejich, tak zasadne stylovej recepis je caffenol:

 

2 lzicky praci sody (ne jedla soda)

4 lizcky rozpustnyho kafe (ne decaf, cim horsi kafe, tim lepsi vyvojka)

voda do 250ml

 

nebo

 

2,5 lzicky praci sody

0,5 lzicky kyseliny citronove (reaguje s predchozim a vznikne sul vitaminu C  - askorbat sodny)

4 lzicky kafe

250ml vody

 

Pouzit okamzite, pak ustalit. Totalne nepredvidatelne vysledky jsou zaruceny.

 

Jestli lab, pak bych spis volil Foto Skoda.


  • 0

#38 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 8 říjen 2014 - 16:20:18

Na co ničit kafe, stačí natrhat náruč listí ze škumpy a može sa volat!


  • 1

#39 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 8 říjen 2014 - 16:23:04

Jak ta škumpa vypadá?


  • 0

#40 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 8 říjen 2014 - 16:45:02

.... ovšem je to silný alergen.


  • 0

#41 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 8 říjen 2014 - 17:00:15

Alergen je to veru. Ale staci pridat do vyvojky Zirtek ...


  • 1

#42 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 8 říjen 2014 - 20:23:11

Vazeni kolegove a kolegyne, dovolim ji kacirskou myslenku, ze film je mozna vyvolany dobre. To, co bylo prilozeno, je SKEN.

V davnych dobach jsem si nechal vyvolat Pan400 a naskenovat ve FotoSkoda. Volani bylo OK, ale jeliman u skeneru nechal zapnutou funkci "odstraneni necistot". Kdo vi, jak to funguje (predsken pro nalezeni prachovych castic, nasledny sken obrazu a potom retus), tomu je jasne, ze vsechna stribrna zrna byla vyhodnocena jako necistota a odstranena z obrazu. Vysledkem bylo ciste zrneni jako na CB televizi u babicky na venkove. Pro me to byl duvod zacit si filmyx volat sam a take si koupit svuj skener pro nahledy.

Bludicce doporucuji obraz zkontrolovat jinak, nez na skeneru. Idealne pozitiv mokrou cestou, alternativne sken u kamarada, ktery vi, co dela. Jinak pokud jsem to pochopil dobre, dala si to udelat u nejakeho zprostredkovatele, takze ani zpusob zpracovani neni jisty a nikdo nevi, kde a zda vznikla chyba.

No a nebo jsem uplne mimo ja ;-)
  • 1

#43 seydou

seydou

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 9 říjen 2014 - 11:03:45

....

0,5 lzicky kyseliny citronove (reaguje s predchozim a vznikne sul vitaminu C  - askorbat sodny)

....

 

Zde ma byt vitamin C ne kyselina citronova! Diky meeshunk za upozorneni.


  • 0

#44 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 14 říjen 2014 - 15:55:16

Tak film je vyvolany dobre,je to kombinace spatneho rozliseni a preexponovaneho filmu. Takze z toho nic nebude
  • 0

#45 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 14 říjen 2014 - 17:20:04

Podozrieval som ...

Ale posli ten film a ja sa ti ho pokusim naskenovat tak, aby zrno nevadilo.


  • 0

#46 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 14 říjen 2014 - 17:52:17

Pokud by byl film přeexponovanej,tak by musela být chyba ve fotáku.Ta praktica si citlivost nastavuje sama,taky jsem ji míval.Pokud to není první film tak se mě to nezdá.Není náhodou převolanej?


  • 0

#47 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 14 říjen 2014 - 18:05:40

Citlivost filmu se nastavuje na moji bc1 takovym otocnym knoflikem,to bylo nastavene dobre.jinak mam poloautomat,fotila jsem na manual,jsou tam diody,co mi pocitaji cas.
  • 0

#48 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 14 říjen 2014 - 18:07:03

Podozrieval som ...
Ale posli ten film a ja sa ti ho pokusim naskenovat tak, aby zrno nevadilo.

diky moc,chtela jsem poprosit nkoho z prahy prvni,kdyztak se ozvu.
  • 0

#49 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 14 říjen 2014 - 18:58:42

Citlivost filmu se nastavuje na moji bc1 takovym otocnym knoflikem,to bylo nastavene dobre.jinak mam poloautomat,fotila jsem na manual,jsou tam diody,co mi pocitaji cas.

Já si to pletu,já měl bca,ta si to nastavuje sama.Bylo by ještě dobrý kdyby to to překontroloval fotograf,co tomu rozumí.Pokud je film přeexponovanej,je to tvoje chyba.Pokud by byl převolanej,je to jejich chyba.Tam je hlavní rozdíl vtom že převolanej film má kresbu ve stínech daleko horší,než film přeexponovanej.Nejlepší vůbec kdyby šel ten fotograf stebou do labu.


  • 0

#50 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 15 říjen 2014 - 12:53:48

Taková drobnost - také mám Praktiku (B100?, myslím) a dost přeexponovává. O 1-2EV. Je to automat - čas dopočítává podle zvolené clony, ale výše uvedeným způsobem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních