Přejít na obsah


Fotka

ILFORD nebo Kodak?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#1 Fotograf

Fotograf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBlansko
Reputace: 8

Publikováno 16 leden 2015 - 20:59:39

Jaké máte zkušenosti s těmito filmy-jaký si vybrat-rady,informace děkuji


  • 0

#2 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 16 leden 2015 - 21:12:17

Plzeň nebo Budvar ? :) 


  • 0

#3 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 leden 2015 - 21:35:40

VF či SF?

 

Ne, trochu vážně, Tvůj dotaz je zběsile žalostný, co se informací týká. Nepíšeš co s tím chceš fotit, jaký formát filmu, čb nebo barva... 

Pokud začínáš, doporučuji blbuvzdornou kombinaci Ilford FP4+  HP5+ ;-)


  • 0

#4 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 16 leden 2015 - 21:49:37

Anebo levnější variantu Pan100 + Pan400, ideálně v levné metráži. Páčto P3/P4 už se shání fakt blbě? Jinak místo stovky lze doporučit zaučovat se na Fomapanu100.


  • 0

#5 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 16 leden 2015 - 21:51:29

nejsem žádnej velkej znalec, ale vyzkoušel jsem si leccos a nějak mi k srdci přirostl tri-x. Ale důvod, racionalitu, dobrou radu, empirický porovnání s tim a tim? Proč zrovna tohle? Podle mě je to fuk, co se ti bude líbit, to používej. Vlastně jo, nějaký chabý zdůvodnění mam: je levnější než HP5+ a při mym focení a volání v R09 se mi to prostě líbí


  • 0

#6 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 leden 2015 - 21:59:21

Anebo levnější variantu Pan100 + Pan400, ideálně v levné metráži. Páčto P3/P4 už se shání fakt blbě? Jinak místo stovky lze doporučit zaučovat se na Fomapanu100.

Blbé je, že to je jen pro kinofilm, proto jsem se ptal, na jaký formát filmu fotí... 

Ale máš pravdu, PAN 400 jsem na kino kupoval s oblibou. Cena jak Foma 400 a výsledky mnohem lepší :) 


  • 0

#7 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 16 leden 2015 - 22:41:20

Pokial ide o robustny a dobry film - je to Tri-X. Reps. 400TX, ako sa po novom oznacuje. Nie nepodobny film svojou koncepciou je HP5+. Na rozdiel od Kodaku vsak Ilford nema zvladnutu batch to batch consistency tak precizne. Nie ze by sa z tho az tak strielalo, ale vyhoda to je. Uplnou lahodkou je vsak Tri-X 320 v rozmere 4x5".

Pokial ide o film nizsej citlivosti, jasnou volbou je FP4+. Kodak taky film prestal davnejsie vyrabat. T-Max 100, resp 100TMX je dobry film, otazkou vsak je nevyhnutnost modernych vyvojok. Bez X-Tol, alebo T-MAx Developer neohuri. Preto radsej ten FP4+.

Preco vsak Tri-X (pripadne HP5+) vitazi? Kinofilm je vhodny na reportaz, kde zrno nevadi. Naopak! Na krajinu, ci portret v atelieri je vhodnejsi stredny format, velky format je to prave - orechove. Aj ked mam svoj strop 4x5", 8x10" je upplne to najlepsie ... Zrno vsak nenajdes, ostrost nedokazes uplne vyuzit.

Spomenut treba este Agfa APX400. Fantasticky film. Su ludia, co tvrdia, ze Rollei RPX 400 je to iste. A Rollei Retro 400 je vlastne Agfa RPX 200(?). Spolu s Rodinalom velmi pekne. Retro400 (teda vlastne 200-ka) je taka strmsia, ale kto ho osedla, dostane vyrazne odlisny, avsak nadherny vysledok.

Ked hovorime o filmoch, treba sa zamysleit, co by uz len zmohli bez vyvojky. Medzi vyvojkami a ich pouzitim su ovela vacsie rozdiely, ako medzi filmami samotnymi.

Su vyvojky pre vseobecne pouzitie, ostre vyvojky, vyvojky pre PUSH, jemnozrnne vyvojky, vyvojky s bohatymi poltonmi. SU potom vyvojky pre moderne filmy ... A kralovstvom medzi vyvojkami su potom zavojujuce - pyro vyvojky. Predtym treba este skusit D-23, delnu D-23, riedenu D-23, neriedenu D-76, riedenu D-76 ...

Pokial mas kupenu univerzalku a ides na film riedenim 1:3, zabudni na svoju otazku a kup si najlacnejsie, co maju v obchode.

Predpokladam, ze sa tu nazbiera 20 odlisnych pohladov na problematiku a to iba podciarkuje, ze vyber filmu je jednoduchy a zaroven mimoriadne komplikovany ukon.

Nakoniec V Diafine som vyvolal vsetko co mi zostalo z minuleho tiscrocia.

:)


  • 2

#8 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 16 leden 2015 - 23:59:46

Je tady 6 odpovědí a řekl bych s nadsázkou, že vlastně hned ta první toho řeší nejvíc. Třeba Keko se rozepsal skvěle, ale je to to, co chtěl tazatel slyšet ? Vůbec by bylo fajn, kdybys Keko své zkušenosti dal do nějakého zacíleného článku   :!:, však už tady dlouho nic nepřibylo. To myslím bez nadsázky.

 

Je to opravdu téma vlákna, které patří spíš než do "Negativního procesu" do kolonky "Vostatní, povídání, kecy, digitálisti - prostě vopice"

Prostě takové téma pro popovídání, nic neříkající. Další příchozí se budou následně za měsíc divit, co že se v tom vlákně na dané téma-netéma dozvěděli ;-)  

 

Co na to moderátor ? Pokud tu je, tak to moje prosím vymaž, ať to tu tím svým tlacháním nekazím ...


  • 0

#9 Kapro

Kapro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationPressburg/Prague
Reputace: 29

Publikováno 17 leden 2015 - 00:02:46

Barátom, APX 400 je síce výborný film, ale dovolil by som si ponížene upozorniť na APX 100. Ten je extra trieda a nehanbím sa tvrdiť, že vyvolaný v Rodinale, to je najlepšia 100, čo som kedy skúsil. Na čokoľvek...

Tri-x vs HP-5? Na začiatku treba kúpiť lacnejší, pokiaľ papá nie je Sheik Yerbouti. Ale v mrazáku mám cez 1000 Tri-Xov.. ;-)


  • 1

#10 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 17 leden 2015 - 00:26:50

Baratom, treba vykupit vsetky Tri-X, ide vlna defalcie v podobe zvysovania cien. Plochace najviac. Vraj.

Robim zasobu. Mne to pri mojej kadencii neublizi. Ale ked sa to dozvie Alan ... Teraz ked zavesil Leiku na klinec a foti reportaz Linhofom.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#11 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 17 leden 2015 - 00:30:21

Je tady 6 odpovědí a řekl bych s nadsázkou, že vlastně hned ta první toho řeší nejvíc. Třeba Keko se rozepsal skvěle, ale je to to, co chtěl tazatel slyšet ? Vůbec by bylo fajn, kdybys Keko své zkušenosti dal do nějakého zacíleného článku   :!:, však už tady dlouho nic nepřibylo. To myslím bez nadsázky.

 

Je to opravdu téma vlákna, které patří spíš než do "Negativního procesu" do kolonky "Vostatní, povídání, kecy, digitálisti - prostě vopice"

Prostě takové téma pro popovídání, nic neříkající. Další příchozí se budou následně za měsíc divit, co že se v tom vlákně na dané téma-netéma dozvěděli ;-)  

 

Co na to moderátor ? Pokud tu je, tak to moje prosím vymaž, ať to tu tím svým tlacháním nekazím ...

Pockajme na laboratorne vahy. A potom hadam daco spolu stvorime.

Mozno nejaka wiki. Ako zlaty fond temnej. S dovetkom: Nepolozis otazku kym neprecitas.


  • 0

#12 Kapro

Kapro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationPressburg/Prague
Reputace: 29

Publikováno 17 leden 2015 - 00:59:07

Okay šerife, 320 TXP, 4x5, 20 krabíc, záväzne objednávam. Tlustý budou hubený, hubený budou studený... ;-)


  • 0

#13 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 17 leden 2015 - 03:56:27

Odpoved je jasna - kodak! Hurraaa! :-)
  • -1

#14 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 17 leden 2015 - 09:37:06

Odpoved je jasna - kodak! Hurraaa! :smile:

Keby bol zivot taky jednoduchy :)


  • 0

#15 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 leden 2015 - 11:42:42

Kodak i Ilford přeci...

Nakonec jsem se ustálil - 

Svitek:

Trix 400 - permanentně nabitej v obou středoformátech - zvláště na lidi super (jak se říká, že má integrovanej žlutej filtr, tak to je prostě prima)

Tmax 100 - používám v ateliéru pro zábleskové světlo, v exteriéru neumím zpracovat tak, aby se mi to líbilo...

Planfilm:

Trix 320 - jak bylo napsáno výše, jeden z nejlepších filmů! :) Univerzální použití

Fp4 - krajina - je o něco jemnější a měkčí než trix (například pro mlžný les ideál)

 

Mno a teď jsem v rámci testování Acrose :)

 

Kdybych měl použít jen jeden film a nikdy jiný, byl by to Trix 400. Naštěstí máme možnost výběru :)


  • 0

#16 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 17 leden 2015 - 12:04:40

jeden film
.
trix @ dd-x
rozsah 200-3200
navyk z nikonD3
  • 0

#17 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 17 leden 2015 - 19:01:47

Kapro

Nojo, ale o jaké APX 100 mluvíte? Zrada je v tom, že jako APX 100 (ale i 400) se tváří "kdeco". Asi se shodneme na stovce z dvojice

http://www.bhphotovi...1952 4130468181

Ta čtyřstovka je už rovněž "NEW"

 

Nevíte něco o "APX NEW"

http://www.macodirec...r_id=21&sort=3a


  • 0

#18 Kapro

Kapro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationPressburg/Prague
Reputace: 29

Publikováno 17 leden 2015 - 19:49:21

O APX100 z posledného polevu robeného Agfou v 2005

APX 100 New nemá údajne podľa Mirka z Adoxu nič spoločné s APX100 z 2005. Adox by mal byť schopný vyrobiť aj APX100 aj APX400 (pokusnú várku z APX400 už spravili), Mirko však niekde tvrdil, že to je neekonomické a ak by sa mali púšťať do reinkarnácie, tak by asi išli radšej do APX25, keďže to bol unikátny film a nikto nič podobné nevyrába.

APX400 mám tiež z AGfáckej master role.

ADox silvermax 21 vraj používa rovnakú emulziu ako APX 100.


  • 0

#19 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 17 leden 2015 - 20:22:20

 Ani s jedním neuděláš chybu.  Jak naznačil Pavel nebál bych se ani Fuji. Jak začneš laborovat s filmy a kombinacemi vývojek, tak začíná konec s tvorbou. Dá se v tom krásně časově zasekat. 

 

Tady se dá např. v celých políčkách najít HP5 - Gerard Rondeau

http://www.gerardron...ies/portraits/#

 

Výborná je i Delta 400, ostatní zase mají zkušenosti s Trix. Takže je to opravdu jedno. 


  • 0

#20 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 17 leden 2015 - 21:12:10

Fest zajímavé!

Na koho se obrátit s úpěnlivou prosbou, aby vstala z mrtvých APX 25 ? :???:   


  • 0

#21 Kapro

Kapro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationPressburg/Prague
Reputace: 29

Publikováno 17 leden 2015 - 22:21:58

Jediná firma na svete, ktorá má know how, mám pocit, že aj ošetrené licenčné záležitosti a možnosti reinkarnovať APX 25 je ADOX. Musia sa však vypredať lacné filmy, ktoré sú na trhu a Adox musí úspešne dotiahnuť do konca Polywarmtone project. Technicky sú už takmer na konci, ešte rozbehnúť výrobu a hlavne byť ekonomicky úspešní. Verím že budú, ja považujem Forte Polywarmtone za najlepší papier, na aký som kedy robil. Myslím, že nie som sám. Už som sa samozrejme zaregistroval na stránke Adoxu a predbežne si objednal PWT....

Potom je šanca, že by mohli rozbehnúť APX 25. Aspoň podľa Mirkových slov. Myslím si, že Foma je jedným z dôvodov, prečo ešte stále nie je vyrobené Forte PWT, prípadne sa nepracuje na APX25.  Foma im všetkým, prepáčte, nepoznám lepší výraz, ***** ceny.

Mirko taktiež tvrdil, že v súčasnej ekonomickej situácii nie je na svete firma,ktorá by bola schopná, vyrobiť repliku nejakého v minulosti vyrábaného filmu, ani uviesť na trh nový. Vraj to nie je ekonomicky možné. Údajne aj replika predtým  inde vyrábaného filmu je inde, ako v originálnej výrobe (fabrike na originálnej technológii)  tak časovo a ekonomicky náročná, ako vývoj nového filmu.  Pri súčasnej spotrebe filmov to vraj nie je reálne. Zrejme nových produktov, paradoxne tých najlepších, aké v histórii fotografie boli,  sa dočkáme až skrachuje Foma a všetci ostatní výrobcovia a zostane len Ilford a Adox...


  • 0

#22 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 leden 2015 - 22:32:36

ještě Kodak bych prosil zůstat .)


  • 0

#23 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 18 leden 2015 - 01:31:41

Kodak vsak CB papiere uz nevyraba. Tak to bolo myslene.

Iba vysoke ceny davaju investicne prilezitosti konkurencii. Foma asi vie, co robi.

Tak nejako je to aj s ropou. Keby OPEC znizila kvoty na tazbu a vyhnala by ceny ropy hore, oplatilo by sa investovat konkurencii do novych taziarskych technologii, napr frakovania (ale to je tusim na tazbu plynu). Tie same by po vzniku konkurencie a prebytocnej ponuke na trhu cenu znizili tak-ci-tak. A nebolo by na zlate rollce-royce.

Inym prikladom je deflacia. Pri deflacii nie je mozny ani rozvoj, ani pozitivny vyhlad v zamestnanosti. Navyse sa prehlbuje problem statneho dlhu.

Cely svet je naruby, pretoze novy dlh sa pouziva na eliminaciu negativnych dosledkov dlhu stareho. Ked sa chce stat niekto ministrom v takejto situacii, verte, ze mu nejde o napravu. Zaujimaju ho iba "bedynky od vina".***

------

***autocencura


  • 0

#24 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 18 leden 2015 - 09:10:37

Pokud foma prodava sve zbozi za urcite penize a funguje, tak to zrejme bude realna cena, zadne kurveni. Verim vsak, ze zamestnancum fomy by se zvyseni cen libilo, treba by pak mohli byt placeni jako Nemci :-D
  • 1

#25 Kapro

Kapro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationPressburg/Prague
Reputace: 29

Publikováno 18 leden 2015 - 09:17:33

Ešte dve informácie od Mirka Böddeckera z Adoxu ma zaujali. Údajne výroba filmov nie je ani pre jedného výrobcu v súčasnosti rentabilná. Kde sa ako tak zahoja sú papiere a chémia. Preto písal na APUGu: "ľudia, ak chcete, aby analógová fotografia bola dlho medzi nami, obmedzte skenovanie, vyberte zväčšováky a začnite zväčšovať. Jednak iba na zväčšenine oceníte krásu analógovej fotografie a druhak prispejete k jej podpore a zachovaniu.."

Neviem, ako prežíva Kodak bez papierov, faktom je, že zrejme Tri-X je najpredávanejší film na svete....

 

Druhá informácia je desivejšia: Európska komisia údajne plánuje zakázať výrobu a predaj hydrochinónu. Mirko tvrdí, že ak sa toto stane, bude to koniec fotografie, tak, ako ju teraz poznáme, keďže väčšina vyrábaných emulzií používa HQ ako stabilizátor..


  • 0

#26 Kapro

Kapro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationPressburg/Prague
Reputace: 29

Publikováno 18 leden 2015 - 09:26:44

Pokud foma prodava sve zbozi za urcite penize a funguje, tak to zrejme bude realna cena, zadne kurveni. Verim vsak, ze zamestnancum fomy by se zvyseni cen libilo, treba by pak mohli byt placeni jako Nemci :grin:

 

Nechcime potom, aby boli jednotlivé várky rovnaké... ;-)

 

Konkrétne Adox je mikrofirma, kde Mirko ešte aj formuluje emulzie. Nebol by som prekvapený, keby podľa toho, čo Mirko píše boli mzdové náklady v Adoxe nižšie ako vo Fome..

Ono to je asi takto: ja napríklad vyrábam náterové hmoty. Nakupujem suroviny najlacnejšie ako sa dá, lebo podiel u nás vo firme má jedna z najväčších firiem na svete. Ako je možné, že nejaká malá firma XY dokáže predať 1L barvy pod naše materiálové náklady, keď nemá šancu nakúpiť za ceny, ako nakupujem ja? Nuž, tu sa niečo vynechá, tam sa niečo vypustí, kúpi sa menej kvalitná surovina  a karavána ide ďalej.... ;-)


  • 0

#27 Kapro

Kapro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationPressburg/Prague
Reputace: 29

Publikováno 18 leden 2015 - 09:42:42

Ešte poznámka k Fome: osobne mám Fomu rád a tešilo by ma keby prosperovala. Keby zvýšila trochu ceny 20-25% a nemala rozdiely medzi jednotlivými šaržami papiera, nemala dierky v emulzii na filmoch, nemala rôzne problémy (ako napr. u svitkov T200), osobne by som bol radšej. Možno by Fome zostali aj peniaze na väčšiu kontrolu zamestnancov, lebo ak je pravda, že sa "načierno" dajú kúpiť lacnejšie filmy a papiere, ako oficiálne predáva Foma, prípadne dusičnan strieborný, tak niekde musí zákonite niečo chýbať a niekde bude taký malinký problémik...

Minulý týždeň som robil na Fomatone MG Classic, dve rozdielne šarže kupované v rozmedzí jedného, maximálne dvoch rokov. Rozdiel bol obrovský, dokonca aj v citlivosti...


  • 0

#28 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 18 leden 2015 - 10:11:34

foma zinfandel 2011. to byl dobry rocnik. hodne slunce a srazek tak akorat
  • 0

#29 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 18 leden 2015 - 10:30:23

Osobně přeji Fomě (i sobě) aby ještě dlouho vydržela!
  • 1

#30 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 18 leden 2015 - 11:05:54

No tedy... pánové!!! Protože mi "unikají souvislosti" (dáno asi starobou), budu muset dočasně oželet "vínový a kuřivový nadstandard" a dorvat ještě i poslední místečka v mrazáku (u mně především Acros, Trix, FP4+ a ev. HP5+), který jsem extra proto koupil ve stavu zděšení po zvýšení ceny Acrosu (a také ostatních filmů). Bohužel, dosti podstatná část zásob AŽ PO.

 

Nevím, zda se tady o něčem takovém psalo, ale CO TAKHLE PAPÍRY DO MRAZÁKU? Zkoušel jsem to, jeden balík MGIV a jeden balík Fomabromu mám v zimě, uvidíme za rok dva...

Máte někdo dlouhodobější zkušenost?

 

Jestli EU opravdu provede likvidační tah s HQ, tak se stěhuju někam na Ukrajinu.

(Jenom pro pobavení: ve Lvově jsem se potkal na bazaru s dědulou, který vyráběl svaté obrázky "galvanoplastikou". Když popisoval, co za dryáky k tomu používá, nebylo mi zrovna nejlépe a podvědomě jsem o krok couval... Vysvětlovalo to (asi) jeho nádherně pergamenovou kůži, jakou jsem viděl na mumiích). Podotýkám, že všechny chemikálie kupoval "v drogerii" - tedy bez "zásadních omezení". 


  • 1

#31 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 18 leden 2015 - 11:10:06

Proto je treba kupovat velka mnozstvi od jednoho emulzniho cisla. Foma to ma vychytane, jen my malo konspirujeme :-D. S tim hq si to rika o atentat. Neni potlacovani hq proti islamu? To by se problem vyresil raz dva...
  • 1

#32 Kapro

Kapro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationPressburg/Prague
Reputace: 29

Publikováno 18 leden 2015 - 11:57:17

Pentaxisto, smelo do toho. Ja som v 2007, keď končil môj najobľúbenejší výrobca papiera FORTE, kúpil 2 palety!!! Forte Polywarmtone, Polygrade a Bromofortu. Veľkú časť z toho som dal do mrazáku. Tiež ma zaujímalo, aký má toto skladovanie vplyv na papier, tak som teraz cez Vianoce jeden balík rozmrazil postupom mrazák-chladnička-sklad 8°C. Pri porovnaní s voľne skladovaným (cca15-18°C) mám pocit, že má jemnejšie vyšší kontrast. Samozrejme je to rovnaká šarža.

 

Ploci: ja to tak vždy robím. Zabehnem do Hradca a kúpim XY balení. Toto bol prípad, keď som jednu várku končil a druhú začínal. Čo je ale horšie, obe šarže rôzne reagovali na split toning sepia/selenium.  Viac ma ale iritujú dierky v emulzii filmov, lebo aj F100 aj F200 mám rád a vo formátoch 13x18 a 8x10 by som si s nimi vystačil takmer na všetko....


  • 0

#33 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 18 leden 2015 - 18:22:37

Pentaxisto,neboj se toho,vsechny papiry mam v lednici,ne mrazak.Ted zrovna delam s Multigrade III z roku 994,nemohu posoudit rozdil,delam s nima prvne  ale vysledek je dobry.Kdyz koupim papiry tak do lednice.Je to tam jak s chemii tak i s  filmy,Podle meno kdyz je stala teplota/+ 2-4 C/tak se nic nedeje.


  • 0

#34 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 18 leden 2015 - 18:24:32

To jsme ale trochu odesli od tematu,ja se priklanim k Ilfordu FP 4 a delta,na nic jineho nefotim,teda nekdy kodak a jsem hodne spokojeny


  • 0

#35 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 18 leden 2015 - 20:25:36

S hydrochinonom to nevidim tak horuce. Pravdepodobne ide iba o obmedzenie jeho pouzivania v kozmetickom priemysle. Aj nad tym by sice Michael Jackson zaplakal, pretoze svoju premenu z rudokozca na bledu tvar realizoval pomocou tejto latky.

Do PECKA aj s EU!


  • 0

#36 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 15 říjen 2015 - 08:37:29

Pozdravujem Vás,

 

mám možnosť kúpiť za 3 EUR ČB Kodak film TX100 / 36exp. ,existuje prosím takýto film , s takýmto označením TX100?

 

Čo som pozeral na nete sú jedine 100ky T-MAX a potom už len 400ka.

 

Na názov TRI-X 100 alebo TX 100 som nič nenašiel, zrejme sa asi predávajúci mýli...

 

Prosím o potvrdenie resp. o vyvrátenie existencie takeho filmu.

 

Síce je po exp. 4 mesiace, ak existuje,investicia by sa vyplatila.

 

Ďakujem vopred pekne :) Peter


  • 0

#37 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 15 říjen 2015 - 08:49:00

Pozdravujem Vás,

 

mám možnosť kúpiť za 3 EUR ČB Kodak film TX100 / 36exp. ,existuje prosím takýto film , s takýmto označením TX100?

 

Čo som pozeral na nete sú jedine 100ky T-MAX a potom už len 400ka.

 

Na názov TRI-X 100 alebo TX 100 som nič nenašiel, zrejme sa asi predávajúci mýli...

 

Prosím o potvrdenie resp. o vyvrátenie existencie takeho filmu.

 

Síce je po exp. 4 mesiace, ak existuje,investicia by sa vyplatila.

 

Ďakujem vopred pekne :) Peter

Podotíkam išlo by o kúpu 30ks filmov.


  • 0

#38 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 15 říjen 2015 - 08:50:54

nevahaj a kupuj


  • 0

#39 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 15 říjen 2015 - 08:53:06

nevahaj a kupuj

No to mi je OK že by som neváhal, ale či nekúpim mačku vo vreci, že som nenašiel na tento typ filmu žiaden odkaz, či to nieje niečo komerčné, čo sa veľmi nechválilo.


  • 0

#40 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 15 říjen 2015 - 09:04:08

SAMUSKO:

 

Tie fotky na FLICKER čo máte,to určite je pán FILM ak sa nemýlim ?

Na aké color filmy fotíte?


  • 0

#41 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 15 říjen 2015 - 09:15:20

 

nevahaj a kupuj

No to mi je OK že by som neváhal, ale či nekúpim mačku vo vreci, že som nenašiel na tento typ filmu žiaden odkaz, či to nieje niečo komerčné, čo sa veľmi nechválilo.

 

Portra 160/400, Ektar, a nejake velvie a provie tam su. v popise kazdej fotky to je presnejsie


  • 0

#42 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 15 říjen 2015 - 09:21:30

 

 

nevahaj a kupuj

No to mi je OK že by som neváhal, ale či nekúpim mačku vo vreci, že som nenašiel na tento typ filmu žiaden odkaz, či to nieje niečo komerčné, čo sa veľmi nechválilo.

 

Portra 160/400, Ektar, a nejake velvie a provie tam su. v popise kazdej fotky to je presnejsie

 

FILM JE NEPREKONATELNÝ


  • 0

#43 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 15 říjen 2015 - 10:07:14

Kodaky nepoužívám. Ale našel jsem toto :

http://www.lomograph...k-tx-100/photos

https://www.flickr.c...57632354302333/

https://plus.google....711856212596641

Ale to Ty asi taky

 

Tady jsou některé fotky popsané s tímhle názvem, některé nevypadají špatně  http://flickrhivemin...100/Interesting


  • 0

#44 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 15 říjen 2015 - 11:16:24

otázka jest,  co znamená u lomografixtů Kodak TX100. 

Znám málo, jen si pamatuji,  že  TX  v označení u Kodaků  jest  Tri-X,   tam  stovka  je asi vyloučena,   v historii byl/je jen  250 (reverzní), 320(starší) a 400 (nový a současný). 

stovkový neg.bw kodak byl označován  jako PX  (Plus-x  v mnoha variantách)

tabelární  stovka je  TMX100,  neboli T-max.

Pomůcka ke zjištění obsahu kazety:

na okraji perforace u všech kodak filmů je čísílko.  Např.tady je překladač, co to znamená: http://www.taphilo.c...lmnumxref.shtml


  • 0

#45 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 15 říjen 2015 - 13:06:17

Ja sa domnievam, ze ide o chybu. TX je znacka pre Tri-X a to byvaju iba filmy ISO 320 a ISO 400.

 

Ak ovsem prestarle filmy, ktore LOMOGRAPHISCHE kupuje z nejakeho dovodu "nepretypovali", pretoze pri povodnej citlivosti nedavaju prijatelne vysledky.

Na stranke www.lomography.sk som vsak v ponuke take filmy zatial nevidel. Je vsak mozne, ze su iba na nejakom lokalnom trhu, pripadne ich takto zatial iba testuju.

 

Kazdopadne je to rarita.


  • 0

#46 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 15 říjen 2015 - 14:01:32

Záhada vyriešená,

 

predávajúci sa mylil, je to T-MAX 100 za 3 EUR,aj mi poslal foto z nich

Už sa teším a už to mám aj na ceste ku mne. Ešte si kupim 30 m ILFORD Delta 100 a mám profi filmi za pol ceny.

 

Ďakujem za reakcie.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#47 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 15 říjen 2015 - 14:03:50

Záhada vyriešená,

 

predávajúci sa mylil, je to T-MAX 100 za 3 EUR,aj mi poslal foto z nich

Už sa teším a už to mám aj na ceste ku mne. Ešte si kupim 30 m ILFORD Delta 100 a mám profi filmi za pol ceny.

 

Ďakujem za reakcie.

Oprava zásadnej chyby "filmi" "filmy" :) keď s nimi pracujem, no...


  • 0

#48 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 15 říjen 2015 - 14:08:40

"Oprava zásadnej chyby "filmi" "filmy"  :) keď s nimi pracujem, no..."

 

Užívej je s radostí, ale při prvním vyvolávání počítej s tím, že tedy možná budou vyvolány měkce ... :-P


  • 0

#49 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 15 říjen 2015 - 14:25:51

LuzJi:

 

Tu je ukažka takého T-MAXu 100 starého 5 rokov robene v R09 Foma 1/100 30min.

Podľa teba je to ako vyvolané ?


  • 0

#50 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 15 říjen 2015 - 14:26:37

LuzJi:

 

Tu je ukažka takého T-MAXu 100 starého 5 rokov robene v R09 Foma 1/100 30min.

Podľa teba je to ako vyvolané ?

Přiložený soubor (y)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních