Přejít na obsah


Fotka

D76D (resp. Fomadon P)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 18 leden 2015 - 18:11:06

Ciao,

 

nemate nekdo zkusenosti s touto vyvojkou, hlavne s vyvolavacimi casy? Delam standartne v ID11, Fomadon me laka kvuli cene. Nejdriv mi nekdo rikal, ze je to stejne jako ID11 nebo D76, ale bylo mi divne, ze Foma udava jine casy. Pak jsem se nekde docetl, ze je to D76D (tam je udajne trochu jine slozeni a je to pry lepsi pro regeneraci, ci co) Ja bych chtel (stejne jako to delam s ID11) redit 1:1, 1:3 a po vyvolani vylevat. Foma uvadi casy pouze pro stock. Nekde jsem cetl, ze D76D se vyvolava jako D76+50% ... poradi mi nekdo?

 

 

Diky


  • 0

#2 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 18 leden 2015 - 18:54:23

Pokud toho nezděláváš kvanta, tak bych ti radil zůstat u tvé zajeté ID11. Pravda, vyjde tě trochu více než dvakrát tolik: http://www.befoto.cz...askova-vyvojka/   Fomadon 1L 65,- Kč . http://www.befoto.cz...vyvojka-p2293/  a ID11 za 149,- Kč. Ale při malém výkonu to nepocítíš. Jen budeš laborovat naž si proces přizpůsobíš na novou vývojku a zkazíš sem tam nějaký film.

A nebo děláš hodně a koupíš si: http://www.befoto.cz...-vyvojka-p2294/ a hnedle tě 1L ID11 vyjde na 57,- Kč. A to je míň než 65 za 1L Fomadonu.

 

Ale tobě to stejně nedá :-) , že?


  • 0

#3 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 18 leden 2015 - 19:20:19

Ale mě to dá ... :)

 

Výhodou je, že Fomu mám "za barákem" a zbytek musáím objednávat. Poštovné je pak skoro stejně drahé ... 

 

5l ID11 je jasné řešení .... bohužel to nikdy neodhadnu ... minule jsem to koupil a zbylo mi asi 3.5l na půdě ... :) 

 

Ja do Fomy jen tak nepůjdu, ID11 je jistota .. jen kdyby někdo měl zkušenosti a řekl "jó to je v poho tak a tak" .. v tom případě bych do toho šel ... :)

 

 

Tak řešení je víc fotit, abych zpracoval 5l vývojky v použitelném čase ... tak jo! :D


  • 0

#4 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 18 leden 2015 - 20:04:41

Ja neviem. U nas liter D76 stoji 2,90 €. To je kolko? Asi 80 Kc.

V slovniku pri pojme "spolahlivost" vidim fotografiu D-76-ky.

Pre pokrocilych by bola snad este Xtol.

Alebo vahy a par chemikalii. A to uz hovorime aj o ekonomike.


  • 0

#5 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 19 leden 2015 - 00:16:36

Jojo ... uz mi to dochazi a timto na to kaslu .. D76 o neco nizsi cena z a 1L nez ID11 .. v petilitru uz je to ekonomictejsi nez Foma .. nebudu spekulovat a budu pouzivat Ilford nebo Kodak :) ... 

 

Kazdopadne diky vsem!


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních