Přejít na obsah


Fotka

Analogový film žije!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
128 odpovědí na toto téma

#1 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 4 únor 2015 - 16:01:16

http://www.digimanie...neni-mrtev/5883


  • 4

#2 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 4 únor 2015 - 17:14:54

Máš to vlákno sice správně zařazené, ale nedá mi to podotknout, že opět provokuješ. Stáále jsi nepochopil proč a pro jaké blázny tu tenhle web je.

K čemu tady to téma ?  Jo, dá se na to poukázat a dát někam tenhle odkaz. Jestli tě ta zpráva potěšila, je tu na to vlákno.

 

Co se mi tedy nezdá ?  Nechápu, proč kvůlivá tomu vzniká nové vlákno. Tady na tom webu převážná většina ví z vlastní zkušenosti, že "film žije".  Takže o čem by to mělo být ? Možná ale chceš, abychom se tady díky jednomu článku poplácávali po ramenou, jaký jsme borci ? 

No, možná z toho můžou být dohady, jestli "film" může být analogový.


  • 8

#3 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 4 únor 2015 - 18:51:16

Kucí, no tak :-)  

 

Jsem rád, že vidím výsledek (na digimanii nechodím, tak bych se to nedozvěděl). Někdo tu v nějakém vlákně hlásil o možnosti hlasování, hlasoval jsem a ted vidím výsledek. Jsem za tu informaci od Karfíka vděčný. Bylo by dobré tohle vlákýnko přesunout tam.


  • 1

#4 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 4 únor 2015 - 19:13:28

Davide, čteš moc rychle. Vždyť píšu, že to vlákno je zařazené správně.

Moje výtka je pouze k tomu, že tu vzniká samostatné vlákno na téma, o kterém si myslím, že samostatné vlákno nepotřebuje. 

 

Možná mi ale jen vadí, že to vlákno založí ten, který je tu opakovaně upozorňován na nevhodnost na těchto stránkách neustále připomínat a srovnávat něco s digi. Třeba jsem toho dnes už měl v práci dost.  Ale tahle myšlenka u mě určitě také byla.. no co... přeber si to každý jak chce  :unsure:  

 

Ale možná Davide reaguješ na ty mínusy, všiml jsem si toho až teď.   No, je mi to líto, proto jsem to nepsal.   

Jak že se používá ta reputace ? Že bych to také někdy zkusil ? 


  • 3

#5 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 4 únor 2015 - 19:23:33

Koukám, že se v těch reputacích opravdu nevyznám, když jsem těch -16 považoval za něco čerstvého, naopak je tam nějaké plus, tak to mi trochu spravilo náladu. Nechtěl jsem svou poznámkou něco tímto směrem rozvířit. I když jsem to asi udělal, že.  Odcházím do komnat.


  • 4

#6 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 4 únor 2015 - 20:43:10

Pro hnidopichy jako LuzJi, kteří budou hledat cokoli, i v adrese odkazu (nad čímž jsem ani nepřemýšlel, prostě jsem si přečetl někde na webu poučný článek, o který se rád podělím), aby mohli zase úplně zbytečně buzerovat za nic, jsem to našel na oficiální webu Ilfordu:

http://www.ilfordpho...ticle.asp?n=198

Založil jsem toto vlákno, protože bych chtěl slyšet Váš názor na tuto věc. Vždyť je to super, že se to tak vyvíjí. Když si vezmu, že mobily, kompakty, DSLR a kdo ví co vše má dnes v sobě foťák, absolutně vytlačilo film do ústraní, kde zůstali jen takoví nadšenci jako Vy zde a teď najednou "mládež" filmem nepolíbená do 35let má 60% nárust za 5let, tak to přeci hlásí, že film neumírá, ale naopak povstal z popela a žene se kupředu.

Já osobně toto velmi oceňuji a jsem za to rád, protože je to rozhodně dobrý směr a pomalý obrat v myšlení aspoň malého množství lidí této konzumní společnosti!!!

 

Do not worry, be happy!!! Karfík


  • 0

#7 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 4 únor 2015 - 20:56:36

klííííd, uf


  • 0

#8 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 4 únor 2015 - 21:02:43

Mě ta zpráva těší a hlavně fandím naší Fomě, protože cenově vychází nejlp,zaplať pánbůch za něco českého, Ilford je super pro mě amatéra na poznání kouzel expozice je dost drahá, každopádně chystám se koupit alespoň dva svitky nějaké vyšší řady od Ilford, protože fota 13x18 ze svitku na iso 100 od Fomy vypadaj parádně /rodinná fota/ Větší formát jsem ještě nezvětšoval.


  • 0

#9 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 4 únor 2015 - 21:07:37

Karfíku, chápu tvé nadšení. Ale je třeba si uvědomit, že tím že "fotím" na film nejsem lepším člověkem, manželem, otcem, vlastencem atd. Ani nejsem míň konzumním :-)

 

 

A taky osobní napadání není slušné. Chápu tě..dostáváš  tu občas taky. LuzJi se v podstatě omluvil..napsal, že toho měl dost v práci. Občas se to stane každému.

 

Zdejším starousedlíkům bych chtěl připomenout ....jak byli taky nadšení a co vše se zde řešilo a na co vše se ptalo. To že přijde někdo nový a je nadšený a v podstatě se ptá a řeší to co už se zde řešilo ...je dobré brát tak jak to je. Ono opravdu ten vyhledávač zde není/nebyl moc funkční (to není kritika).


  • 4

#10 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 4 únor 2015 - 21:35:48

Jasně že nejsem někým lepším, to bych si nikdy ani v nejmenším nedovolil tvrdit, ale rozhodně film je o nějakém celkovém zamyšlení nad vším kolem. Není to jen bezmyšlenkovité vytáhnutí něčeho z kapsy, nacvakání x fotek, šup s tím kvantem balastu na fejsbůk. Právě Tt zamyšlení nás pak odtrhne od toho neustálého proudu kolem a pomůže nám se podívat na ten náš svět trochu jinak.

Vyhledávat se dá dobře pomocí googlu, jen k hledanému je potřeba napsat temnakomora či lépe nějak site:temnakomora a najde ti to stejně, ale ne tak elegantně.

Já taky fandím Fomě, nyní učně fotím jen na ni vzhledem k ceně a právě ta zpráva od Ilfordu mi dává naději, že snad nezanikne výroba filmů u nás, když se kinofilmoví nadšenci pomalu množí :-). I když už se zde řešilo, že to skoro kvůli nedostaku kazet skoro s 35mm ve Fomě zabalili.


  • 0

#11 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 únor 2015 - 20:38:40

I když už se zde řešilo, že to skoro kvůli nedostaku kazet skoro s 35mm ve Fomě zabalili.

 

Tak tohle ale trošku dramatizuješ ;-)


  • 0

#12 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 5 únor 2015 - 21:06:36

Karfíku dovolím si citaci "ale rozhodně film je o nějakém celkovém zamyšlení nad vším kolem. Není to jen bezmyšlenkovité vytáhnutí něčeho z kapsy, nacvakání x fotek, šup s tím kvantem balastu" konec citace....teď už stačí jen kliknout na odkaz.......


  • 0

#13 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 únor 2015 - 22:08:48

a stejne tak je to I s bezhlavymi prispevky za kazdou cenu ;)
  • 2

#14 patriot

patriot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 109 příspěvků(y)
Reputace: -7

Publikováno 5 únor 2015 - 22:40:34

Jasně že nejsem někým lepším, to bych si nikdy ani v nejmenším nedovolil tvrdit, ale rozhodně film je o nějakém celkovém zamyšlení nad vším kolem. Není to jen bezmyšlenkovité vytáhnutí něčeho z kapsy, nacvakání x fotek, šup s tím kvantem balastu na fejsbůk. Právě Tt zamyšlení nás pak odtrhne od toho neustálého proudu kolem a pomůže nám se podívat na ten náš svět trochu jinak.

Vyhledávat se dá dobře pomocí googlu, jen k hledanému je potřeba napsat temnakomora či lépe nějak site:temnakomora a najde ti to stejně, ale ne tak elegantně.

Já taky fandím Fomě, nyní učně fotím jen na ni vzhledem k ceně a právě ta zpráva od Ilfordu mi dává naději, že snad nezanikne výroba filmů u nás, když se kinofilmoví nadšenci pomalu množí :smile:. I když už se zde řešilo, že to skoro kvůli nedostaku kazet skoro s 35mm ve Fomě zabalili.

Karfíku, prosím tě, mlč!


  • -3

#15 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 6 únor 2015 - 00:19:16

Hmm.

Pojďme zkusit začít znovu.
  • 0

#16 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 6 únor 2015 - 00:41:40

nikdy

.

nikdy nejde zacit znovu


  • 0

#17 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 6 únor 2015 - 08:50:09

Tím Arakim jsem chtěl říct, že je úplná hovadina rozdělovat fotografii na tábor digitální verzus analogový. Vyzdvihovat to či ono nebo přebíhat z jedné strany na druhou a každou chvíli hlásat něco jiného.  Je kolódium lepší než celuloid? Ještě horší je vzájemně se pošťuchovat a dobírat. Ten kdo si zvolil film ví proč to udělal a co mu to přináší. Opačná strana taky ví. Je krásně na videu vidět jak utrácí filmový materiál a zběsile fotí. O vznešeném motivu i přes známost umělce lze s úspěchem pochybovat. Nevím proč je tak složité zmínku o D v tomto prostředí A prostě jen přejít. Nerozčilovat se. O to raději začínám číst příspěvky Erika Kuracha. Jsou mnohem dál než původní zadání webu zda microphen nebo rodinal. 


  • 3

#18 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 6 únor 2015 - 09:41:12

Petre, nepokladej otazky, na ktere je predem jasna odpoved. Kolodium je samozrejme lepsi nez celuloid.

:)


  • 0

#19 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 105 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 6 únor 2015 - 09:58:53

Petre, nepokladej otazky, na ktere je predem jasna odpoved. Kolodium je samozrejme lepsi nez celuloid.
:)

Ještě lepší je bezedná láhev kořalky vyprazdňovaná kamarády nad potěšujícími fotografiemi bez ohledu jak vznikly. Což je můj
organizační sen.(i když částečně splněný).
  • 3

#20 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 6 únor 2015 - 10:13:23

... eh... nejlepší je UHLÍ saláti!!!


  • 0

#21 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 6 únor 2015 - 13:31:27

Uhlotisk? Ale jo, obrázky se daj plácat snad ze všeho... 


  • 1

#22 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 6 únor 2015 - 14:54:04

Něco na podobný téma.. http://www.hollywood...s-extend-770300


  • 0

#23 Lucaso

Lucaso

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 6 únor 2015 - 20:33:46

Možná to je trochu mimo téma, ale nedávno jsem narazil na blog nějakého Roba Smithe z Anglie, ten se pro změnu poslední dva měsíce věnuje našemu Fomapanu. Vyzdvihuje do nebes jeho tonalitu, má tam plno fotek, nejvíc mě překvapily výsledky jeho pushování Fomapan 400@1600 v Rodinalu.

http://robesmith.blo...01/fomapan.html


  • 0

#24 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 6 únor 2015 - 20:38:17

Možná to je trochu mimo téma, ale nedávno jsem narazil na blog nějakého Roba Smithe z Anglie, ten se pro změnu poslední dva měsíce věnuje našemu Fomapanu. Vyzdvihuje do nebes jeho tonalitu, má tam plno fotek, nejvíc mě překvapily výsledky jeho pushování Fomapan 400@1600 v Rodinalu.

http://robesmith.blo...01/fomapan.html

 

 

Někde tu na temné je krásný článek o vyvolávání Fomy 100@800. To si myslím, že je teprve majstrštik, Neb je to vlastně o 4 clony výš, když vezmeme v potaz, že Foma 100 má citlivost spíš 50 :)


  • 0

#25 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 únor 2015 - 21:36:26

Čtu článek české dráhy se vracejí ke kleštím,jízdenku vám to proštípne tak jako to bývalo kdysi  pak že klasika umírá :)  :D


  • 6

#26 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 7 únor 2015 - 08:28:23

Čtu článek české dráhy se vracejí ke kleštím,jízdenku vám to proštípne tak jako to bývalo kdysi  pak že klasika umírá :)  :D

 

Tak ono to bude spíše tím, že to razítko se docela rychle ničí a hlavně průvodčí musí vždy najít nějakou vhodnou rovnou a tvrdou plochu, kde se dá razítko otisknout. Kleště, ať již štípací, nebo razící, jsou v tomto ohledu o dost praktičtější :)

 

Jinak si myslím, že jak F tak D proces má svoje výhody i nevýhody a je potřeba v daném okamžiku zvolit lepší řešení. To, že někoho více baví jeden neznamená, že druhý je vyloženě špatný a hodný zatracení.


  • 0

#27 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 7 únor 2015 - 08:48:25

... souhlasím.....nedávno jsem potřeboval rozbít nějaké lískače a nikde žádný kameň.........skvěle posloužil kamarádův digikrám (přece do toho nebudu třískate flexou). Takže ano, aj pseudofotoaparáty můžou být k něčemu dobré. No na focení bych si to nevzal. :cool:


  • 4

#28 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 7 únor 2015 - 20:28:19

Proces neproces me zajimaj jen procesy chemicke a termodynamicke cykly Posbiram trochu toho ovoce necham to projit kvasnym procesem s malou zologickou zahradou pak tomu nekolikrat pridam vyparne teplo odvedu kondenzacni teplo a pak se cyklicky zdegustuju nad produktem a ani k tomu ten tikital nepotrebuju pac ruce posbiraj, skopek je echt poctivej a ... A beztak tikital zvetsuje entropii
  • 1

#29 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 únor 2015 - 21:26:37

Girmy, ja Fomu 100 bežne fotím ako 200 a nemal som problémy.


  • 0

#30 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 7 únor 2015 - 22:02:18

Girmy, ja Fomu 100 bežne fotím ako 200 a nemal som problémy.

Jojo, to já netvrdím, že to nejde, kór na větších filmech :), právě proto jsem chtěl připomenout ten článek o tom vyvolávání Fomy 100 :)


  • 0

#31 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 únor 2015 - 22:23:52

Samozrejme, na najväčších kinofilmoch :-P


  • 0

#32 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 8 únor 2015 - 02:11:03

Čtu článek české dráhy se vracejí ke kleštím,jízdenku vám to proštípne tak jako to bývalo kdysi  pak že klasika umírá :)  :D

 

JHMD pouzivaji nejen kleste, ale puvodni, tvrde kartonove jizdenky, ktere si nechavaji vyrabet na puvodnim stroji, ktery byl zachranen.


  • 0

#33 blueflash

blueflash

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 červenec 2015 - 07:10:20

"Filmovo-digitální" bitva patřila někam k letum 1999-2004. Samozřejmě, že skončila plně logickým vítězstvím digitálního formátu. Je to obdobné, jako když někdy mezi lety 1900-1920 zvítězila auta nad koni.

 

A stejně, jako se jezdí na koni dodnes a bude se jezdit i v budoucnu, tak se bude fotit film.

 

Jen prostě už nikdo (snad vyjma Amišů) se neplahočí mnoho kilometrů koňským povozem a taky nikdo nedává barevný film 100/36 z dovolený do fotolabu (vyjma počítačově negramotných - zrovna nedávno jsem viděl nějaký vidálky fotit s analogovým kompaktem)...


  • -6

#34 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 červenec 2015 - 08:16:32

Spousta vidlaku foti analogovymi kompakty.
Rikaji tomu lomografie.
I spousta mistnich vidlaku temi analogovymi kompakty foti.
Od rolleiu po mjucka. Proste to maji pro radost, jako zapisnicky.
Spousta mistnich vidlaku vyuziva sluzeb labu, protoze umi pocitat, barvu nedelaji casto (treba na te dovolene) a je jim jasne, ze je to cesta nejmensiho odporu.
Asi bys mel jit spis na forum, kde jsou opravdovi machri, s opravdu velkymi, poradnymi fotaky, co foti jen to pravy umeni.
  • 2

#35 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 4 červenec 2015 - 08:32:00

Strc si ty sracky do riti a odcestuj do modre ustrice, Blueflashu. Nebyl problem odstrihnout trotly tezsiho kalibru.
  • 4

#36 jirka193

jirka193

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
Reputace: 46

Publikováno 4 červenec 2015 - 08:54:41

Proč se vzrušujete, vždať je to provokace. Na to je nejlepší ignorace. :-)


  • 0

#37 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 4 červenec 2015 - 08:56:36

"Filmovo-digitální" bitva patřila někam k letum 1999-2004. Samozřejmě, že skončila plně logickým vítězstvím digitálního formátu. Je to obdobné, jako když někdy mezi lety 1900-1920 zvítězila auta nad koni.

 

A stejně, jako se jezdí na koni dodnes a bude se jezdit i v budoucnu, tak se bude fotit film.

 

Jen prostě už nikdo (snad vyjma Amišů) se neplahočí mnoho kilometrů koňským povozem a taky nikdo nedává barevný film 100/36 z dovolený do fotolabu (vyjma počítačově negramotných - zrovna nedávno jsem viděl nějaký vidálky fotit s analogovým kompaktem)...

Vidlaci, ale aj hviezdy fotografickeho neba nas (v minilabe) s filmami navstevuju denne. Ba i v sobotu a nedelu.

(Bilbordami zaplavena cela Bratislava, co fotil jeden na Olympus Mju II.)

Citim sa trosku, ako ten kon, ktory poskytne vela lasky a radosti kazdemu, co ho pohladi.

Nech su navzdy zatratene duse pure digitalistov a nech v case splynie ich umenie s tym, co nafotia miliardy ludi mobilmi - spolocnou to (vitaznou) technologoiu.

Howgh!


  • 4

#38 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 4 červenec 2015 - 10:28:26

Spousta vidlaku foti analogovymi kompakty.
Rikaji tomu lomografie.
I spousta mistnich vidlaku temi analogovymi kompakty foti.
Od rolleiu po mjucka. Proste to maji pro radost, jako zapisnicky.
Spousta mistnich vidlaku vyuziva sluzeb labu, protoze umi pocitat, barvu nedelaji casto (treba na te dovolene) a je jim jasne, ze je to cesta nejmensiho odporu.
Asi bys mel jit spis na forum, kde jsou opravdovi machri, s opravdu velkymi, poradnymi fotaky, co foti jen to pravy umeni.

Je mi cťou byť vidlákom. B)


  • 5

#39 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 červenec 2015 - 13:30:59

I me :)
A zrovna jsem segre poridil mjucko na dovolenou :) :). Toz jsem teda vidlak tuplovanej :)
  • 0

#40 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 červenec 2015 - 14:00:33

Kdysi jsem byli na výstavě fotografky,která už několik let úspěšně vystavovala ptali se jí na co fotí,ona říkala že mju.U nás na fotokroužku,se vždycky říkalo,nezáleží na tom co máš za foták ale kdo za tím stojí,nakonec budme rádi že je to na film.


  • 3

#41 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 4 červenec 2015 - 14:56:11

Ja jen, ze mou pozornost upoutal nazev ANALOGOVY film. Na prvni pohled, je to pouze kapku redundantni. To slovo "analogove". Copak existuji digitalni filmy? Na druhy pohled, filosofictejsi, je to usmevne.. Totiz, CCD snimac digitalniho aparatu je zarizeni plne analogove (az do A/D prevodniku), zatimco film je binarni - ke vzniku krystalu dojde, nebo ne, zbytek je statistika. Toz kdo jsme vetsi digitalisti?? ;-) Jen takova odbocka, zadna provokace tim neni minena.. :-)


  • 2

#42 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 4 červenec 2015 - 15:00:11

Kdysi jsem byli na výstavě fotografky,která už několik let úspěšně vystavovala ptali se jí na co fotí,ona říkala že mju.U nás na fotokroužku,se vždycky říkalo,nezáleží na tom co máš za foták ale kdo za tím stojí,nakonec budme rádi že je to na film.


Jednou se Ernest Hemingway ptal Irvinga Penna: "Děláte krásné fotky, jaký fotoaparát používáte?" Irving Penn odpověděl: "Píšete krásné knihy, jaký psací stroj používáte?" :-)
  • 8

#43 blueflash

blueflash

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 červenec 2015 - 15:01:43

To vás zklamu, vy zde skutečně nejste vidláci. Vy jste nadšenci pro analogovou fotografii. Ale kdo není nadšenec analogové fotografie a přesto fotí na kompakt z poloviny 90. let, tak zkrátka u mne budí dojem člověka, co je trochu mimo realitu.


  • 0

#44 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 4 červenec 2015 - 15:33:57

to fakt nevim proč? vlastním mjučko, kámoš XA-čko a je to malý a hlavně je to onen FULL FRAME (fuj) a náklady na onen kinoformátovej přístroj jsou cca 400 Kč :-D Z tohohle pohledu mi připadá každej nikoňák s D3000 mimo realitu :-D


  • 1

#45 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 4 červenec 2015 - 16:13:28

Ja som si nie uplne isty, ci povedzme starsi clovek dokaze v Ligtroome skonvertovar raw do nejakej normalnej podoby. Myslim, ze i hodne mladi ludia maju hokej v tom, co znamena napr pomer stran. Myslim, ze to ludia mali predtym ovela jednoduchsie. A hlavne minuli na fotografiu nepomerne menej penazi. A uz nehovoric o tom, ze mali FOTOGRAFIE i niekolko desatroci.

Moderna doba so svojimi vymozenostami neprinasa vzdy len lepsi zivot.


  • 2

#46 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 4 červenec 2015 - 16:49:44

To vás zklamu, vy zde skutečně nejste vidláci. Vy jste nadšenci pro analogovou fotografii. Ale kdo není nadšenec analogové fotografie a přesto fotí na kompakt z poloviny 90. let, tak zkrátka u mne budí dojem člověka, co je trochu mimo realitu.

To Tě zklamu. Nejsem nadšenec analogové fotografie.  Zajímám se a bavím se klasickou fotografií, což asi lze považovat za jednu (trochu vzdálenou) odnož z analogových technik. Proč a kdo k fotografii přiřadil slůvko analog, to moc nevím. Možná to může být jisté příbuzenství s filmem. Ale nejsem v tomto nijak vzdělaný.

 

No a že jsem trochu mimo realitu ?  Negativy a fotografie na stole mi přijdou docela reálné.  

To co je tvořeno v digitálním světě je mnohdy skvělé,  realita ale velmi často bývá pro skutečný život zklamáním. Nebo přináší spíš virtuální, ve skutečnosti tedy žádné uspokojení, než jaké jsme od toho, také díky mediálním masážím, čekali.  A ta masáž je taková, že někdo už například ten rozdíl hmatatelnosti nebo virtuality ani nedokáže  rozeznat.


  • 1

#47 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 4 červenec 2015 - 17:07:34

Chapu to tak, ze Blueflash s temi "vidlaky" narazel jen na urcitou situaci. Dovolenkoveho "fotografa", ktery foti na film, protoze "jeste nepresel na digi", coz se od teto skupiny dnes "ocekava". Tot jen ma interpretace a sam se pod tohle NEpodepisuji. Totiz nikdy nevime, jakou maji tito lide motivaci, mozna to neni jen pocitacova negramotnost atd. A i kdyz ni je, pak stale jejich chovani ma smysl a neni duvod se jim posmivat. Vidlakem bych nazval nekoho snad jen za chovani, nikdy za to ze pouziva takove cajky a ne makove. Co chci jeste rici - okolo roku 2005+ znal jsem par rodin, ktere si poridily digitalni fotak anizby by vlastnily pocitac, a aniz by v teto dobe existovaly u nas ve fotolabech masiny, kde si muzete primo pichnot pametovou kartu a udelat vytisky. Co s tema fotkama delali.. neni mi znamo. Kazdopadne mi to prijde jako daleko vetsi blbost/nepromyslenot, nez v dnesni dobe foceni teticek na narozeninach "analogem".


  • 2

#48 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 4 červenec 2015 - 20:57:21

Ať si kdo chce fotí čím chce, osobně je mi to jedno. Co mi vadí v dnešní době je, že každý druhý fotograf mající DSLR si ihned šoupne ke jménu Fotograf či ještě lépe Photography a jde fotit za prachy. Když vidím pak ty výstupy, tak je mi líto lidí, kteří svou nevědomostí za takový brak platí peníze. Sám sebe beru za průměrného fotografa, ale nedovolil bych si za focení vzít peníze, protože mé fotky nesahají po paty opravdovým profi fotografům s fotografickým okem. Ale i tak se nebojím říci, že mé fotografie často přesahují kvalitou právě tyto "photography".


  • 0

#49 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 105 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 4 červenec 2015 - 21:37:54

Kaflíku musíme si zvyknout, že fotograf je jedinec, co má digitál v ruce nebo alespoň doma. Řeknu to technicky: Fotograf, fotografie a estetika nejsou vždy v korelaci. 


  • 1

#50 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 červenec 2015 - 22:54:15

Kdysi v Tatrách,se mě utrhnul řemínek foták spadl  a zrovna do smutnej doliny,smutný co :neutral: Co bych za to dal,kdyby jsem měl třeba i automat kterým bych to mohl dofotit. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních