Přejít na obsah


Fotka

Meos duo - zavada


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 1 květen 2015 - 19:38:32

Dobrỳ den,

 

neviem ci pisem do spravneho fora, ale predsalen to skusim. Mam premietacku Meos Duo, ktora po po vymene remienkov prestala svietit, nesvieti ani hlavna ani ta mensia "ziarovka" vo vnutri premietacky. Neni som si vedomy, ze by som nieco poskodil, daval som si pozor. Pred vymenou svietili obe tie ziarovky.

 

Skusackou som overil, ze velka a "mala" ziarovka su v poriadku. V prilohe je obrazok, kde som zakruzkoval to, co nazyvam malou ziarovkou. Podla mna som musel nieco poskodit, ale neviem co. Ak by niekto vedel poradit o co ide, pripadne kto tieto stroje opravuje bol by som za to velmi povdacny.

 

Vopred dakujem zacpripadne odpovede.

 

B.

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 květen 2015 - 19:45:57

Mě se u jedné Meosky stalo, že mi z ničeho nic přestala svítit žárovka.

Bude to špatným kontaktem, ale kde že. 

Zkus zahýbat  tou objímkou na *velkou* žárovku, může být špatný kontakt tam kontakt. 

Ale ještě se zeptám dělá to něco, když přepneš promítačku do první polohy? Jestli se rozeběhne motor a měla by slabounce svítit velká žárovka.

Já měl špatný kontakt v paketovém přepínači. Musel jsem ho rozebrat a vyčistit, ale je to práce.. 


  • 0

#3 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 1 květen 2015 - 20:59:37

Geo,

 

vdaka za reakciu, mate pravdu. Pokusom sa ukazalo, ze chyba je v tom prepinaci. Premietacka uz svieti v 3 zo 4 polohach.

 

Asi mi nezostane nic ine, nez to rozobrat.

Este raz diky a vela zdaru.

 

B.


  • 0

#4 Vlasta

Vlasta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
  • LocationHulín
Reputace: 8

Publikováno 2 květen 2015 - 03:26:14

"Pred vymenou svietili obe tie ziarovky"
 

To je divný, protože ta malá žárovka neni žárovka, ale magnetickej kontakt pro synchronizátor. :cool:


  • 0

#5 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 2 květen 2015 - 22:10:05

Zdravim Vlasto,

 

to uz v tuto chvilu viem aj ja. Vcera som to este netusil. Inymi slovami, co bolo, terazky uz mam magneticky kontakt pre synchronizator.

 

B.


  • 0

#6 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 květen 2015 - 08:06:30

Až ho budeš rozebírat, tak se vyplatí udělat si nálepky s číslíčky pro vodiče a pak vzít foťák nebo tužku a papír a dělat si poznámky jak jsou jednotlivé kontakty uspořádány. Ušetří to práci a čas.-)


  • 0

#7 Vlasta

Vlasta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
  • LocationHulín
Reputace: 8

Publikováno 3 květen 2015 - 17:34:48

To rozhodně. A pak ty fotky vystavit tady. Já v něm mám přeházený kontakty a blbě funguje, tak by mi to třeba pomohlo.


  • 0

#8 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 květen 2015 - 21:38:29

Resim ted shodou okolnosti podobnou vec s promitackou MEOS DUO...dostal jsem se ted k jedne "zanovni"...vzal jsem ji hlavne na nahradni dily, ale po vymene gumicek se tvarila jako dalsi provozuschopna promitacka...

 

Jenomze v prvni poloze paketoveho prepinace sviti zarovka slabo...a ve chvili kdyz ji prepnu do druhe polohy se ta zarovka nerozsviti naplno, ale zhasne...takze vse nasvecuje tomu, ze tam mam asi neco spatne v tom paketovem prepinaci...takze to vidim na rozebrani, nafoceni a zase slozeni...a uvidime...akorat se nato vubec netesim....

 

RED


  • 0

#9 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 5 květen 2015 - 16:19:33

Veľmi častá porucha týchto premietačiek. Neviem, či bol ten prepínač poddimenzovaný, ale zväčša to boli opálené kontakty.


  • 0

#10 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 květen 2015 - 20:16:26

No ved prave...a ze by se mi do toho chtelo...hrozna robota

 

Hlavne si to poradne nafotit...


  • 1

#11 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 květen 2015 - 08:35:41

No ved prave...a ze by se mi do toho chtelo...hrozna robota

 

Hlavne si to poradne nafotit...

Bych ti to opravil, nebýt já v Praze:-(

Za poštovné by jsi měl půlku jiné Meosky:-D


  • 0

#12 Vlado

Vlado

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 říjen 2022 - 22:16:32

Ahojte,

 

zadovážil som si premietačku Meopta Meos Duo, vyčistil, vymenil remienky a žiarovku a aj tak nefungovala ako mala. Išla iba dopredu a v prvej polohe nesvietila žiarovka vôbec - stále vypálilo poistku. Tak som rozobral prepínač a zistil, že predomnou ho už niekto rozoberal a bol poskladaný totálne zle. Na internete som našiel schému zapojenia tejto premietačky, čo mi veľmi pomohlo a poskladal som prepínač tak ako má byť. Všetko som nafotil a dávam to sem, ak by to niekomu pomohlo:

http://www.temnakomo...ické-zapojenie/


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních