Přejít na obsah


Fotka

Film dokola


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#51 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 28 květen 2015 - 21:50:13

Tak drží se rad Dr. Plzáka : zatloukat, zatloukat, zatloukat :-)


  • 0

#52 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 31 květen 2015 - 01:02:01

Jak pise keko B&W vyvolany jako barva.

Kdysi se mi stalo-kdyz jsem jeste delal barvu-ze holka se podivala na film jak vypada,jestli na tom neco je,proti svetlu a nevyvolanej,byla to sranda,novy film a omluvu jsem dostal,bez problemu,neb spokojenost zakaznika predevsim.

Neni nad to si to vyvolat sama a treba u znameho.Ja vim nekdy to nejde

drzim palce pro priste


  • 0

#53 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 31 květen 2015 - 10:12:25

Uz jen podle te minilabove nalepky je vic nez jasne, ze to proslo C41. Proste neprilis kvalifikovana oblsuha mozna ani nevi, ze je nejaky rozdil mezi filmy a mysli si, ze vsechny lze prohnat minilabem...co na to rict. Stat si za tim, ze chyba je na jejich strane, pokud se nebudou mit k nejakemu reseni, tak uz si tam nikdy nic nekoupit. CB filmy si volej doma, neni zadna rozumnejsi moznost (teda je, ze ti to bude nekdo volat doma). Proces neni standartizovany a tak i pri nejlepsi vuli toho, kdo to bude zpracovavat, tak ten nemuze vedet jak bylo exponovano, co na tom filmu je a jakym zpusobem to budes zvetsovat/skenovat.

Teda jeste existuje jedna moznost, kup si ilford xp2, to je cernobily film, ktery lze volat v minilabu, ten by tam zvladli.


  • 0

#54 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 31 květen 2015 - 11:00:39

Aby som stlmil jednostranny pohlad:

Hoci vyvolavame farebne filmy v stroji  a pre rozlisenie pouzivame one nalepky - parove cisla (twin check numbers) - pouzivame ich aj pre rozlisenie CB filmov. Nalepena nalepka vsak poukazuje na laboratorium s vacsim mnozstvom vyvolanych filmov a k tomu nevyhnutnu organizaciu v podobe zakaznicky sackov a parovych cisiel. Takto organizovane laboratorium polahky zameni film a vyvola ho nie prislusnym procesom. V laboratoriu, kde sa prevadzkuju dva a viac procesov, je to jednoducho otazka statistiky.

Obsluha, management, ci majitel vsak nemoze dopustit, aby sa takato ocividna chyba urobena na jeho strane hodila na hlavu zakaznika.

Ak na filme nikde nie je znamka osvetlenia, teda znaciek na perforacii, ci osvetlena zavdzacia cast filmu, potom je to chyba vyvolania.


  • 0

#55 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 31 květen 2015 - 11:07:08

keko: Jiste, nerikam, ze vsechny laby jsou stejne. Najdou se i poctive. Chyba se proste stat muze. Taky se mi stala, kdyz jsem ve varce E-6 diaku prehlidl jeden film Agfa Scala, coz je sice taky diapozitiv, ale pro uplne jiny proces. Vytahl jsem pak z tanku neco velmi podobneho tomu, co je tady prezentovano...okamzite jsem se zakaznikovi omluvil, dal novy film a pripadal si jako blbec. Urcite se shodneme na tom, ze tatovato ocividna chyba nemuze byt davana za vinu zakaznikovi, do takeho labu uz bych podruhe nevkrocil.


  • 0

#56 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 31 květen 2015 - 12:34:46

chlapi uz to nerieste, slo o jeden film. ospravedlenenie labu je na mieste a tym to hasne.  obrazky nikto nevrati.

 

tymto chcem pozdravit moju kamaratku co pre istu nemenovanu banku sposobila stratu okolo  400 000 € :D

 

shit happens


  • 0

#57 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 31 květen 2015 - 15:30:27

shit happens

ale nejde povedat, ze nic nie je citit, ze :)


  • 0

#58 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 31 květen 2015 - 20:46:06

Problém je ale v tom, že pytrrys dostala z labu prázdný film bez jakékoli omluvy, tedy nebylo to zde uvedeno, že by se omluvili. V labu to ihned museli vědět, že udělali chybu oni a ne fotografka a jak se zde píše, bylo slušností omluvit se a minimálně darovat nový film. Je mi jasné, že chybu udělá každý, i já je dělám, ale musím ji pak řešit, což oni očividně neudělali a toto mi přijde velmi neprofesionální.


  • 0

#59 pytrrys

pytrrys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 červen 2015 - 09:08:45

Přesně, dík


  • 0

#60 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 7 červen 2015 - 09:44:32

Tohle je přesně moje zkušenost.

Na začátku fatální začátečnická chyba, nalepené štítky s popisem místo na láhve tak na víčka totožných hnědých lahví na vývojku a ustalovač.

Pak přišla záměna víček při prvním vyvolávání a druhý film už jel v pořadí - ustalovač - až pak vývojka.

Výsledek absolutně čistý kinofilm  :shock:

 

I po letech je mi to občas předhazováno, jaké mohly být fota z dovolené, kdyby je někdo nepo...  :mrgreen:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních