Přejít na obsah


Fotka

3 nejoblíbenější fotografové

fotografové

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 27 červen 2015 - 21:39:13

Pojďme si zahrát malou hru - jací jsou 3 vaši nejoblíbenější fotografové?

 
Pravidla:
  • Uveďte nejvýše tři nejoblíbenější fotografy
 
  • V krátkém odstavci ale musíte několika větami vysvětlit, PROČ jste vybrali právě tato jména
  • Pozitivní komentáře na výběr ostatních jsou vítány, negativní komentáře zakázány (nikam by to nevedlo)
  • Výběr není nijak omezen, může se jednat o ikony světové fotografie stejně tak jako o souseda, někoho z rodiny, tady z TK, jak je libo
  • Nepište hned první tři jména co vás zrovna napadnou, výběr si raději důkladně promyslete.
  • Na závěr můžete přidat krátké shrnutí a seberaflexi, co pro vás váš výběr znamená
 
Proč to všechno?
  • Třeba zde někteří z nás narazí na fotografy, které ještě neznali a rozšíří si tak obzory
  • U těch co už známe třeba objevíme aspekty díla, které nám zatím unikaly
  • Utřídíme si vlastní myšlenky, co se nám líbí a proč a co to znamná pro naši tvorbu
 
Kdo se zapojí?

 


  • 2

#2 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 27 červen 2015 - 21:40:17

Dovolil bych si začít:

 
Henri Cartier-Bresson - Uvádím na prvním místě jako klasika všech klasiků, který pro mě tím panem fotografem. Líbí se mi jeho formální kompozice a rozhodující okamžiky, které jdou na dřeň toho, co fotografie představuje. Líbí se mi, jak z jeho fotek vyzařuje láska k životu a ke světu kolem, to s jakou poeticky se skrz hledáček dívá.
 
Alex Webb - je sice mistr barvy, ale co opravdu považuju za fenomenální a podle čeho se jeho fotky poznají je jeho kompozice. Záběry rozdělené na několik částí plochou i hloubkou vnášejí řád do chaosu, který z nich na první pohled dýchá. To všechno navíc rezonuje s tématy kterým se dlouhodobě věnuje (hranice).
 
Trent Parke - když jsem poprvé viděl jeho fotku, to jméno jsem si nějak zapamatoval. Když jsem viděl další, už jsem věděl proč. Je pro mě důkazem, že ve fotografii je stále co objevovat, že je to všechno jenom v našich hlavách. Že i když by se mohlo zdát, že vyfoceno už bylo všechno, není tomu tak. Jeho zacházení se světlem je nezaměnitelné, použité přeexponovaných vypálených světel jako tvůrčího prvku naprosto originální a jeho fotky jsou zvláštním způsobem syrové, živočišné…
 
 
Aniž bych to zamýšlel jsou všichni tři moji oblíbenci členy Magnum a všichni tři mají specifický a navzájem rozdílný styl kompozice. HCB formální, klasický, AW fotí chaos do kterého v hledáčku vnáší řád tak aby to ještě drželo pohromadě. TP je pak syrový, bezprostřední a sílu jeho fotkám dává často originální (ne nutně „pěkné“) světlo. Když sám fotím, asi mám z těch tří nejblíže k HCB, mám tendenci komponovat klasicky, mám rád 50 mm objektiv, ale rád bych se asi přiblížil k AW nebo TP, protože při svém stylu mám pocit, že to rychle může sklouznout k nudě, kterou by chaotičtější a syrovější kompozice mohla oživit :-)

  • 3

#3 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 27 červen 2015 - 23:15:06

Fan Ho - líbí se mi, že je spřízněn.

 

František Zvardoň - líbí se mi jeho monogram F. Z.

 

Zdenko Feyfar - líbí se mi jeho monogram Z. F.

 

Ne, vážně. Vysvětlovat se to nedá, stejně jako se nedá, či je zbytečné žvanit ke skvělým fotografiím. Jen se na jejich fotky (znovu) podívejte...


  • -3

#4 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 28 červen 2015 - 12:49:39

Tož sa přidám......

 

1- Josef Sudek.......těžko nedat na první místo bezesporu nejlepšího fotografa všech dob. :-P

2- Petr Zinke..........jeho Oči vlčí i jiné sobory jsou prostě moje krevní skupina, navíc po schlédnutí dokumentu o něm mě potěšilo že nejsu sám takový magor polehávající po chřástkoch. :mrgreen:

3- Tam jich je víc tož bez komentáře.

 

Ps: ináč su zvědový co tu kdo napíše.......snad poznám pro mě neznámé mistry.


  • 1

#5 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 28 červen 2015 - 22:45:13

Kdo si hraje nezlobi -bezte radsi fotografovat :-P

 

 tato hra se neda hrat,nebot je mnoho velice dobrych,nerku-li vybornych fotografu,vetsinou neznamych pro mnoho lidi,

Ono je to velice tezke vybrat a "nemusim "(jsem silne alergickej na slovicko -Musim) snad zduvodnovat proc,je to slozite

 

                                  Zdenko Fejfar      -byvaly soused a bylo s nim vzdy krasne povidani

                           

                                   Ed Dahlin        muj pritel ,ucitel a vyborny fotograf a clovek

 

                                  a jako treti, sem davam mistni fotografy kteri delaji velice mnoho pro zachovani a publicitu klasicke fotografie a historicke techniky fotografie.

 

 

borek


  • 1

#6 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 28 červen 2015 - 23:39:45

Prave proto, ze fotografu je spousta a vyber tri nejlepsich nelze nijak vazne brat, je tohle hrou.. :-)

 

1. Fan Ho - plne souhlasim, kratce, jsou to fotky, ktere bych chtel delat..

 

Druhym dechem, bez premysleni, jsou mi blizci Ansel a Kratochvil, ale pak uznavam, ze ne ciste pro jejich fotky. Ansel, jo, ale spis proto, jakym byl printerem, jak citlive, krasne a precizne psal, mel rad prirodu a travil s ni pulku zivota, diky cemuz dokazal zachytit spousty paradnich, prchavch scenerii. Kompozicne - obcas mne oslovuje mene. Pak vzdy s radosti si poslechnu jakykoliv interview s Kratochvilem, to je muj clovek. Reportazni foto mi ale nejblizsi neni. Takze.. ciste co se fotek tyce, pokracuji z..

 

2. Sebastiao Salgado - neskutecne zajimave foto, v kazdem aspektu, co rici vic.

 

3. Sudek, ten je jasny a uz byl, byt na unikatnost si zde nehrajeme, ale preci vemu z uplne jineho soudku.. toz treba Richard Avedon :-)


  • 1

#7 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 29 červen 2015 - 00:12:43

.

elliot erwitt

.

miroslav tichy

.

jo a ten, no ted si nemuzu vybavit jmeno


  • 1

#8 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 29 červen 2015 - 06:55:03

Nejde o nejlepší, ale nejoblíbenější. To se přeci s mírným přimhouřením hrát dá, ne?

Ale za co jsem dostal ty -3 by mě tedy zajímalo. Za každého autora hovoří jeho dílo a pokud je skvělé, nebo dokonalé, je zbytečné k tomu vymýšlet nějaké komentáře. Je to všechno v těch fotkách a každý trochu vnímavý člověk to musí cítit.

Takže asi za Zvardoně - který tady padl jen ode mně? ;-)


  • 3

#9 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 29 červen 2015 - 07:05:18

1. Jan Svoboda - mistr sedivych polotonu. O co vice jsou jeho zabery beznych veci zjednodusene, o to vice nuti k dlouhemu zamysleni.

2. Josef Sudek - velka romanticka duse. Psat zde cokoliv by bylo nosenim drivi do lesa.

3. Je tezke vybrat dalsi z rady tech, kterych tvorba je mi liba. Takze jen namatkou napr. Petr Helbich, Jan Reich, Josef Hnik, Miroslav Prokupek, Michael Kenna, Jan Raba.


  • 2

#10 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 29 červen 2015 - 09:24:16

Jezevcova "Svatá trojice":

 

1. Karl Blossfeldt        ( *6.  6.1865  + 9.12.1932 )  

2. Alfred Eisenstaedt  ( *6.12.1898  +23. 8.1995 )

3. Willy Hengl             ( *4.10.1927  +22. 1.1997 )


  • 0

#11 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 29 červen 2015 - 09:33:36

1. Jan Svoboda - mistr sedivych polotonu. O co vice jsou jeho zabery beznych veci zjednodusene, o to vice nuti k dlouhemu zamysleni.

2. Josef Sudek - velka romanticka duse. Psat zde cokoliv by bylo nosenim drivi do lesa.

3. Je tezke vybrat dalsi z rady tech, kterych tvorba je mi liba. Takze jen namatkou napr. Petr Helbich, Jan Reich, Josef Hnik, Miroslav Prokupek, Michael Kenna, Jan Raba.

Včera jsem na návštěvě na uviděl na stěně kalendář s moc hezkými fotkami Podyjí. Jako autor tam byl uveden Bohumír Prokůpek, jestli si dobře pamatuju. Je to nějaká přízeň s Miroslavem Prokůpkem? Google mlčí..


  • 0

#12 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 29 červen 2015 - 11:02:55

Notorie, samozrejme moje chyba, spravne ma byt Bohumir Prokupek. Ten kalendar mi tu mj. taktez visi na zdi.


  • 0

#13 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 29 červen 2015 - 11:34:38

Notorie, samozrejme moje chyba, spravne ma byt Bohumir Prokupek. Ten kalendar mi tu mj. taktez visi na zdi.

Aha, já ho právě doteď vůbec neznal, ale ty fotky mě na první pohled zaujaly. Moc pěkný.


  • 0

#14 mahonny

mahonny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary
Reputace: 612

Publikováno 29 červen 2015 - 13:55:06

1. Michael Kenna

2. Jiří Bartoš

3. Josef Sudek

 

Jednou bych chtěl dělat fotografie jako oni.


  • 1

#15 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 29 červen 2015 - 15:04:04

Ďakujem za toto vlákno a inšpirujúce odpovede.

Stačilo mi preklikať si pár mien a hneď by som utiekol z práce / smer hocikam s foťákom.

Tak dík :)


  • 2

#16 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 29 červen 2015 - 15:38:08

1. Jan Svoboda - mistr sedivych polotonu. O co vice jsou jeho zabery beznych veci zjednodusene, o to vice nuti k dlouhemu zamysleni.

2. Josef Sudek - velka romanticka duse. Psat zde cokoliv by bylo nosenim drivi do lesa.

3. Je tezke vybrat dalsi z rady tech, kterych tvorba je mi liba. Takze jen namatkou napr. Petr Helbich, Jan Reich, Josef Hnik, Miroslav Prokupek, Michael Kenna, Jan Raba.

Teda Jirko! Toto sou ty tvoje šedivé polotóny :mrgreen: :

http://jansvoboda.com/

Pardon, pana Fotografa Svobodu samozřejmě znám, ale jen velice málo jeho fotografií tak už se moc těším na jeho plánovanou výstavu.


  • 1

#17 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 29 červen 2015 - 18:18:34

Jen tři, říkáte? Safra, safra, těžká volba.

No - já jsem vlastně jen (pokud vůbec něco) tuzemský krajinář :), takže z dlouhodobého hlediska (aktuální TOP 3 se v čase mění):

 

1.) Jiří Havel - kdysi dávno mne přivedl svými fotkami k zájmu o focení, o krajinu

2.) Miloslav Kalík - "objevil" mi České středohoří - a bylo mi moc líto, že onemocněl a nakonec nepřijel na mou první autorskou výstavu o Českém středohoří, ačkoli na pozvánku odpověděl kladně a se zájmem. Nikdy jsme se nepotkali - jeho názor na své fotky už nezjistím.

3.) Jan Reich, Vilém Reichmann, Miloš Spurný - po letech mi znovuobjevili krásu černobílé fotky, krajinu ve všech ročních obdobích a "špatném" světle

 

Našly by se i další tuzemské či zahraniční vzory - a to řadu výše uvedených ani neznám...:)


  • 1

#18 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 29 červen 2015 - 19:26:39

Těch oblíbených fotografů je určitě víc, ale vybral jsem tyto tři:

 

Vilém Heckel

 

Sebastiano Saldago

 

Clyde Butcher


  • 1

#19 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 29 červen 2015 - 20:13:00

Díky všem za odpovědi, slušně se to tady rozjelo.

 

Fan Ho - kdysi jsem na něj narazil, ale úplně na nej zapomněl, jméno bych si spontánně nevybavil, takže díky za znovuobjevení.

 

Sebastiao Salgado - Žijící klasik, starší věci se mi od něj líbějí víc než ty novější. Zrovna vystavuje v Berlíně, koho by to zajímalo - http://www.co-berlin...bastiao-salgado Ještě jsem tam nebyl a nejsem si bohužel jistý, jestli to stihnu.

 

Michael Kenna - vůbec jsem neznal, moc pěkné, tak díky za inspiraci.

 

Tak se těším na další příspěvky!


  • 2

#20 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 29 červen 2015 - 21:36:29

Notorie, samozrejme moje chyba, spravne ma byt Bohumir Prokupek. Ten kalendar mi tu mj. taktez visi na zdi.

Aha, já ho právě doteď vůbec neznal, ale ty fotky mě na první pohled zaujaly. Moc pěkný.
Napodobne. Na prvni pohled me tento kalendar visici v jedne hodpode v Podyji zaujal a hned mi bylo jasne, ze snimky nebyly porizene digitalem, a nemylil jsem se :-) Velmi pekne a prekvapive.
  • 0

#21 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 30 červen 2015 - 07:25:12

Tome!  :)

 

Aby bylo jasne, ktereho Jana Svobodu jsem myslel, tak jedna se o tohoto pana:

https://cs.wikipedia...boda_(fotograf)

 

Pricemz zitra zacina vystava jeho fotografii spolu s Josefem Sudkem:

http://www.sudek-ate...ni-vystava.html

 

a neskutecne se tesim na konec roku do Moravske galerie:

http://www.moravska-...an-svoboda.aspx

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 1

#22 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 30 červen 2015 - 09:40:29

Jak jsem se podíval na Zvardoně, s digitální technikou snad zešílel... Dělá toho hrozně moc z různých oborů a už se mi to celkově nelíbí. Měl jsem na mysli jeho č.b. analogovou tvorbu přibližně do poloviny devadesátých let. Kupř. kniha "Otisk času" je úžasná.

Michael Keena - nádherné, dávám si do záložek.


  • 2

#23 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 30 červen 2015 - 09:54:39

1,  Ja sam,lebo foti podobne ako ja a viem ze sa na neho stale dotahujem.

 

2,  zvysok fotografickej obce, pri niektorych najdem inspiraciu ako to robit lepsie, a u niektorych ponaucenie ako to nerobit.

 

3, paci sa mi pristup ako ma Evla (mam aj par jej fotografii doma v ramoch), Milosove fotografie synov - trochu sa trenujem na mojich :)

 

vybrat nejakych 3 sampionov ?? mne to moc nejde, chute a nazeranie na svet sa menia. Jednu vec si je ale u mna rozhodujuca - napad.


  • 2

#24 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 červen 2015 - 12:25:14

Josef Koudelka - říká se o něm, že jak fotografoval divadlo tak stejným způsobem fotografuje svět kolem sebe. Fascinuje mě u něj kompozice a to jak u dokumentu tak u krajiny. Díky

němu a syrovému podání Orwa NP7 tuším co se dělo v 68. roce http://www.magnumpho...ERID=24KL535C7T

 
Richard Avedon - skvělá technika, kompozice a hlavně psychologie v portrétu. Baví mě, ale i móda a dokument. Svělé jsou celky udělané pospojováním několika záběrů (planfilmů vedle sebe), dvojportréty, rozmazání pohybem  apod. http://www.avedonfoundation.org
 
Erwin Olaf - dokonalá práce se světlem, parádní zátiší, vtip v reklamích snímcích, autoportréty, možná někdy víc šokuje než vypovídá - ale to je na každém znás si popřemýšlet. 
 
Je hrozně težké vybrat tři oblíbené autory, spíš bych řekl stálice, ke kterým se rád vracím. Bruce Davidson, Irwing Penn, Elinor Carruci,  Shomei Thomatsu, William Klein (tokyo), Thomas Ruff, Stephen Shore,   Lutterer, Foltýn, Iren Stehli.... Je toho hrozně moc co stojí za pozornost a to nejen ve fotografickém světě. 

  • 3

#25 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 30 červen 2015 - 14:20:33

1-2 Josef Sudek a Ansel Adams se u mě dělí o zlato. Každej ouplně jinej, piktorialista kontra efčtyřiašedesátník, kdo je lepší? A kdo je lepší než oni?

3 Jan C. Schlegel. On dělá v podstatě jen jednu fotku, asi by se dneska řeklo konceptualista, ale ten jeho koncept se musí zažít. Za fotkou jede se svou Ebony SV45Ti tísíce kilometrů. Hledá poslední původní etnika a portrétuje jejich příslušníky před skládacím pozadím a s bleskem. Nehraje si na reportáž ani na sociální fotku. PORTRÉTUJE. Zvětšuje přes unsharp mask, parciálně tónuje. A pomáhá těm lidem, účinně a dlouhodobě.

Na čtvrtém místě mám všechny, co umí dělat lepší fotky než já. Takže asi všechny.


  • 1

#26 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 30 červen 2015 - 14:22:34

Tome!  :)

 

Aby bylo jasne, ktereho Jana Svobodu jsem myslel, tak jedna se o tohoto pana:

https://cs.wikipedia...boda_(fotograf)

 

Pricemz zitra zacina vystava jeho fotografii spolu s Josefem Sudkem:

http://www.sudek-ate...ni-vystava.html

 

a neskutecne se tesim na konec roku do Moravske galerie:

http://www.moravska-...an-svoboda.aspx

Já vím....znám, ale od něj jen těch pár fotek co vyklopí gůgl. No fčíl jsem objěvil toto: https://www.kosmas.c...90/jan-svoboda/ tož zase budu moset šetřit. Do Brna zajedu určitě.


  • 0

#27 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 7 červenec 2015 - 16:59:17

Výborné vlákno, už jsem zde našel inspirace a nových neokoukaných autorů do sytosti, přesto doufám, že příspěvky budou pokračovat. Oceňuji, že mám napsat nejoblíbenější a nikoliv nejlepší, čili každý s odstupem času může napsat i další a nové pokud časem přehodnotí aktuální oblíbence. Dost už řečí, zde jsou mí současní tři velikáni.

 

1. Josef Sudek - nejsem jediný a asi je to tu doposud nejuváděnější jméno, oprávněně. Spousta Sudkových fotek má neopakovatelné kouzlo (Mionší, okna, Sv. Vít aj.) V podstatě osoba, která mě připostrčila k VF.

2. Eugéne Atget - Mám rád historické technologie vzniku fotografií a pan Atget mi je dopřává dovrchovatosti. Jeden by řekl, že banální záběr vedle banálního záběru. Jeho fotky mají obrovskou atmosféru a jsou nenapodobitelně poetické.

3. Jan Reich - možná spolu třeba s panem Helbichem by se dal zařadit do jistých nástupců Sudkova odkazu. Přesto Reichovy fotografie jsou něčím výjimečné ale úplně nedovedu zdůvodnit. Možná tou liduprázdností?

 

Seznam bych mohl rozšířit ale nechám si to třeba napříště, prozatím tito velkoformátoví mistři (náhoda nebo to určuje vjem díla? za sebe myslím, že dozajista)


  • 0

#28 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 7 červenec 2015 - 17:56:39

Výborné vlákno, už jsem zde našel inspirace a nových neokoukaných autorů do sytosti, přesto doufám, že příspěvky budou pokračovat. Oceňuji, že mám napsat nejoblíbenější a nikoliv nejlepší, čili každý s odstupem času může napsat i další a nové pokud časem přehodnotí aktuální oblíbence. Dost už řečí, zde jsou mí současní tři velikáni.

 

1. Josef Sudek - nejsem jediný a asi je to tu doposud nejuváděnější jméno, oprávněně. Spousta Sudkových fotek má neopakovatelné kouzlo (Mionší, okna, Sv. Vít aj.) V podstatě osoba, která mě připostrčila k VF.

2. Eugéne Atget - Mám rád historické technologie vzniku fotografií a pan Atget mi je dopřává dovrchovatosti. Jeden by řekl, že banální záběr vedle banálního záběru. Jeho fotky mají obrovskou atmosféru a jsou nenapodobitelně poetické.

3. Jan Reich - možná spolu třeba s panem Helbichem by se dal zařadit do jistých nástupců Sudkova odkazu. Přesto Reichovy fotografie jsou něčím výjimečné ale úplně nedovedu zdůvodnit. Možná tou liduprázdností?

 

Seznam bych mohl rozšířit ale nechám si to třeba napříště, prozatím tito velkoformátoví mistři (náhoda nebo to určuje vjem díla? za sebe myslím, že dozajista)

Skvělý výběr.


  • 0

#29 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 7 červenec 2015 - 22:58:49

bez pořadí

Josef Koudelka - hlavně Chaos, Černý trojúhelník, Piedmont

Emmet Gowin - jeho monumentalní krajiny jako Changing the earth

Edward Burtynsky - Oil, Manufactured landscapes atd..

 

a jindy preferuju klasiku - Sudek, Stach, Butcher, Kenna...pořád se to mění


  • 0

#30 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 8 červenec 2015 - 07:23:48

Ansel Adams

Gregory Crewdson

Josef Sudek


  • 1

#31 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 16 červenec 2015 - 11:41:16

treti pro tento mesic

.


  • 2

#32 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 16 červenec 2015 - 15:43:04

Skvělé!


  • 0

#33 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 16 červenec 2015 - 17:11:52

Sudek

Reich

a dál sem zatím názorově nedorostl :-(


  • 1

#34 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 11 září 2015 - 21:43:22

https://youtu.be/ro55ed2AAak


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních