Přejít na obsah


Fotka

Sebastião Salgado v Mnichově


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Glerin

Glerin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 10

Publikováno 9 listopad 2015 - 11:41:17

Zdravím,

 

od 9.10.2015 do 26.1.2016 probíhá v Mnichově výstava Salgadovo projektu Genesis.

http://www.versicher...algado-genesis/

 

Jelikož taková výstava se k nám blíže asi nedostane, vážně uvažuji, že bych se tam, nejlépe ještě letos, zajel podívat.

Jel bych autem z Plzně.

 

Tak se ptám, neměl by někdo chuť a čas se přidat?

 

Honza

 

 


  • 0

#2 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 9 listopad 2015 - 19:25:04

Zajímavá nabídka... ale nevyužiji ji. Koukám, že to máš blíž do Mnichova, než já k tobě....škoda.


  • 0

#3 Glerin

Glerin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 10

Publikováno 9 listopad 2015 - 19:45:43

Chápu. Ale díky za odpověď. Uvidím, zda se ozve někdo z okolí...


  • 0

#4 vw1302

vw1302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 9 listopad 2015 - 20:53:37

knihu mam a je super.. no mam ještě nějakou dovču, takže pokud bys jel v týdnu, asi bych se přidal... 


  • 0

#5 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 9 listopad 2015 - 21:23:42

Tuto výstavu jsem viděl v srpnu v Berlíně a musím říct, že můj dojem z ní je... rozpačitý.

 

Jsme na TK, takže někoho by mohlo zajímat, že výlučně klasických analogových zvětšenin z filmu se zde nedočká. Genesis je focena převážně digitálně a film je pak v dalším zpracování složitě (imho nesmyslně) simulován. Koho to zajímá, strýček Google ho navede dál. To by mně osobně až tak nevadilo, kdyby některé z fotografií v postprocesu nebyly zpracovány dle mého názoru příšerně.

 

Tím nechci říct, že by nebyly k vidění i fantastické fotky, to jistě jsou. Další věc ovšem je, že zde bohužel vítězí kvantita nad kvalitou. Při pohledu na páté tučňáky na ledovci, sedmé domorodce uprostřed pralesa už to začínalo být celkem jednotvárné. Prostě těch fotek tam mělo být vystaveno méně a měly být lépe vybrané. Tak to bohužel skončilo, když se kurátorství ujala Salgadova manželka (Leila Wanick Salgado) - blízký vztah k umělci, chybějící kritický pohled...

 

Jen můj osobní pohled, který nikomu nevnucuju, ale když na to přišla řeč, tak abyste neřekli, že jste nebyli varováni :smile: Možná je zajímavé vidět a srovnat obě technologie vedle sebe na pracích jednoho fotografa v rámci jednoho projektu - každý si pak může udělat závěr sám pro sebe...

 

 

Úprava ve 22:15:

Malé upřesnění - analogových fotek je tam tak čtvrtina, možná ani ne, už si to nepamatuju tak dobře abych dokázal kvalifikovaně odhadnout. Nakolik jsou tyto digitálně upraveny nevím.


  • 2

#6 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 9 listopad 2015 - 23:20:05

sakryš a já ve středu jedu do Mnichova na služebku a uvidím tak maximálně dálnici a veletrh! :(

 

davidova recenze výstavy se mi však shoduje s dojmem, který jsem si odnesl z knihy. 


  • 0

#7 Glerin

Glerin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 10

Publikováno 10 listopad 2015 - 16:16:53

David mě tedy moc nepotěšil, ale tak zase dovolené mám dost a jde jen o tu cestu. Zase nějaká velká trága to snad nebude :)

 

Zatím jsme předběžně 2, tak kdyby se ještě někdo chtěl přidat...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních