Přejít na obsah


Fotka

Svatý Vít - Josef Sudek

Sudek kniha antikvariát

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 andys

andys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 33

Publikováno 30 leden 2016 - 21:33:01

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by měl někdo zájem o knihu Svatý Vít Josef Sudek, fotografie z roku 1928. Jedná se o staré vydání, tištěno jako jedno z posledních hlubotiskem. Hřbet knihy je malinko poškozen, ale nic výrazného, stránky nevypadávají, je to spíše kosmetická vada. Mám možnost ho koupit v Praze v antikvariátu za 550 kč. Dám to ještě do inzerátů, ale nevím jestli to tam patří. Pokud by měl někdo zájem, tak mě prosím kontaktujte na andy.vac@seznam.cz

Děkuji


  • 0

#2 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 30 leden 2016 - 23:55:07

Za 550 korun by se  v dotyčnám antikvatiátu mělo nejspíše jednat o publikaci sice starou, ale toliko 6 let a to ještě asi ne celých... Cena je alespoň tomu odpovídající.

Pod stejným názvem vyšel L.P. 1928 v nakladatelství Družstevní práce soubor 15 originálních Sudkových fotografií v nákladu 120 kusů. U toho je současná tržní cena ale "poněkud" výše...

Čili hlubotiskem stejnojmenná publikace nikdá nevyšla, bohužel.

Ale doporučil bych k pozornosti knihu Funkeho "Pražské kostely", ta se za 550 korun dnes dá celkem normálně pořídit, velké formát v hlubotisku, těsně poválečná edice... a je skvostná a myslím, že i nedoceněná.


  • 0

#3 andys

andys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 33

Publikováno 31 leden 2016 - 10:43:20

Za 550 korun by se  v dotyčnám antikvatiátu mělo nejspíše jednat o publikaci sice starou, ale toliko 6 let a to ještě asi ne celých... Cena je alespoň tomu odpovídající.

Pod stejným názvem vyšel L.P. 1928 v nakladatelství Družstevní práce soubor 15 originálních Sudkových fotografií v nákladu 120 kusů. U toho je současná tržní cena ale "poněkud" výše...

Čili hlubotiskem stejnojmenná publikace nikdá nevyšla, bohužel.

Ale doporučil bych k pozornosti knihu Funkeho "Pražské kostely", ta se za 550 korun dnes dá celkem normálně pořídit, velké formát v hlubotisku, těsně poválečná edice... a je skvostná a myslím, že i nedoceněná.

Aha, tak já se podívám pozorněji, z jakého je roku. Je tam více než těch 15 fotografií, ale podle vazby bych řekla že je starší, než ty co vycházejí nově od Torstu. Koukala jsem na internet a také mi to přišlo zvláštní. Pak jsem narazila ještě na publikaci s názvem Cyklus Svatý Vít. Nevíte jak se to liší? Děkuji moc za informace.


  • 0

#4 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 31 leden 2016 - 12:29:33

To by mohl být katalog výstavy z roku 1996. Kolik to mělo stran (asi)?


  • 0

#5 andys

andys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 33

Publikováno 31 leden 2016 - 21:23:10

No byla to cca 1cm tlustá kniha, v klasických deskách a byly tam jen jeho fotografie. Ta kniha měla světle modro šedé desky, poud si dobře pamatuji. Viděla jsem ji ale bohužel jen na moment.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Sudek, kniha, antikvariát

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních