Přejít na obsah

Fotka

Nákup na ebay

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Punkomat

Punkomat

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 150 příspěvků(y)
Reputace: 146

Publikováno 9 únor 2016 - 11:25:18

Omlouvám se pokud zakládám něco, co již existuje. Nic podobného jsem však nedohledal.

Chci se zeptat, zdali by byl někdo ochoten, kdo má účet na ebay a kdo se zde umí pohybovat, pomoci mi zde zorganizovat a provést nákup slušné a cenově přijatelné Yashicy electro 35. Jsem ochoten za spolupráci zaplatit. Na českých serverech mi připadají Yashicy předražené oproti stavu, v jakém se nachází.Také neovládám příliš cizí jazyk. Předem díky za případné nabídky.

• 0

#2 blue

blue

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 9 únor 2016 - 11:54:08

Ahoj Punkomate,

mas uz nieco konkretneho alebo stale hladas? Pohybujem sa hlavne na ebay.de, ale viem fungovat aj na ostatnych ebayoch. Ak by si chcel, mozeme sa stretnut niekde v Brne a spolu na to pozriet.

• 0

#3 dravec

dravec

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 278 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 165

Publikováno 9 únor 2016 - 11:56:19

Já moc na íbeji nenakupuj, protože věci co chci jsou obvykle v USA, nebo Japonsku, nebo v jiný zemi kde se musí za došlej balík platit clo (vim že jsou lidi, který to nějakym záhadnym způsobem uměj bez cla, ale mě ho vždycky napařili). Připočte-li se k tomu poštovný, často se dostanu na sumu za kterou nakoupim tady a ještě si to kolikrát můžu předem prohlídnout (třeba naposled Mamiya C330). Pokud se dá ovšem předmět koupit někde v EU, aby to bylo bez cla, asi se to může vyplatit. Jen bejvá někdy dost zvrhlý poštovný, který to zas prodražuje. To jen taková poznámka. Jinak nějakej ten jazyk ovládám a teoreticky bych to asi zvládnul, ale nejsem žádnej častej uživatel a už se mi stalo, že pro nedostatek hodnocení (aktuálně asi 0) se se mnou prodejce odmítnul bavit :-)

http://www.ebay.com/...lectro&_sacat=0

jako nějaký kousky tam jsou...

• 0

#4 blue

blue

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 9 únor 2016 - 12:01:45

ano, jsou.

Tu su ponuky z "Nemecka"

http://www.ebay.de/s...tro 35&_sacat=0

• 0

#5 Punkomat

Punkomat

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 150 příspěvků(y)

Publikováno 9 únor 2016 - 12:03:06

Nic konkrétního prozatím nemám. Prozatím zjišťuji možnosti. Se clem jsem nepočítal, to mě nenapadlo... A také popravdě, jsem nepočítal s tím, že by bylo poštovné vysoké tak, jak popisujete. Jsem z Brna, tudíž by problém nebyl se sejít.

• 0

#6 Punkomat

Punkomat

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 150 příspěvků(y)

Publikováno 9 únor 2016 - 12:05:26

Chci typ GSN/GTN v dobrém kosmetickém stavu a plně funkční. Právě pro neznalost jazyka, nejsem moc schopen rozluštit popis přístroje. Co o něm majitel uvádí. Z Německa by to mělo být snad OK ohledně poštovného.

• 0

#7 blue

blue

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 9 únor 2016 - 12:06:03

To clo je prave dovod, preco sa snazim z ebayu nakupovat co najblizsie k domovine.   

• 0

#8 Punkomat

Punkomat

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 150 příspěvků(y)

Publikováno 9 únor 2016 - 12:06:34

Jaká cena ze dobrý kosmetický stav a plnou funkčnost je na tomto serveru " běžná " ?

• 0

#9 jirin_ol

jirin_ol

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 462 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 805

Publikováno 9 únor 2016 - 12:23:37

dle mého názoru je nejjednodušší a nejlepší  vzít  svůj osud i odpovědnost do vlastních rukou, sám se  registrovat na íbeji,  pajpalu,  a  tak si plně a nerušeně užít  dobrodružství  dražeb,  nákupů a  celního řízení.    

• 1

#10 samusko

samusko

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 427 příspěvků(y)
Reputace: 131

Publikováno 9 únor 2016 - 12:29:35

Punkomat... odkial si ?

• 0

#11 Punkomat

Punkomat

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 150 příspěvků(y)

Publikováno 9 únor 2016 - 12:40:07

Ano, vlastní odpovědnost je zcela jistě nejlepší. Vzhledem k omezeným finančním prostředkům, se však dobrodružství chci raději vyhnout, a proto žádám o pomoc či zkušenosti jiné. Jsem z Brna.

• 0

#12 Václav Vait

Václav Vait

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 704 příspěvků(y)
Reputace: 206

Publikováno 9 únor 2016 - 15:28:39

"Podařilo se mi utržit nějaké peníze a nadšen XA, jsem se rozhodl pro další dálkoměr."

Do dálkoměrné Yashiky už bych dnes asi nešel a z ciziny už vůbec ne...ta radost, když se to pak musí případně reklamovat a posílat zpět...prostě je to díky elektronice bohužel nikoli nesmrtelná konstrukce.

Doporučil bych zůstat u značky Olympus, opravdu je z čeho vybírat a je reálná naděje, že elektronika v tom po letech nezdechla. Měl jsem a mám vyzkoušené i takové skvosty jako 35SP, RD a DC, pozdéji XA a obě pevná mijůčka. Přesto jsem vždy zůstal věrný Olympu 35RC, je sice jednodušší, ale naprostá špićka opticky i mechanicky. Nacvakal jsem toho s ním opravdu hodně...

A nebo potom ten Canon GIII17 QL, to je taky moc pěkná mašinka. Dost mne může pobavit, když někdo tvrdí, že je to (např.) za aktuálních 2600,- korun u Škody drahé.

• 0

#13 taz

taz

Tlampač (grafoman)

• Administrators
  • 1 222 příspěvků(y)
  • LocationZittau
Reputace: 174

Publikováno 9 únor 2016 - 16:56:53

Ano, vlastní odpovědnost je zcela jistě nejlepší. Vzhledem k omezeným finančním prostředkům, se však dobrodružství chci raději vyhnout, a proto žádám o pomoc či zkušenosti jiné. Jsem z Brna.

Přesně to je důvod proč ač s letitými zkušenostmi a dobrými možnostmi vždy radějí každého naučím jak ebay použít. 100x mi přijde vydražené zboží v pořádku a po 101 vydražím pro někoho z dobré vůle a je to průšvih, který je ve finále můj, protože dotyčný přeci požádal o pomoc.

• 0

#14 KIM

KIM

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 408 příspěvků(y)
Reputace: 91

Publikováno 9 únor 2016 - 17:43:10

Poštovné bývá často přímo uvedeno. Pokud není, lze se prodávajícího dotázat. Přestože nevládnu cizími jakzyky, často jsem se domluvil pomocí překladače (který jsem pro případy nedorozumění s omluvou uvedl).

Stěžejní je všímat si hodnocení prodávajícího.

Japonsko je opravdu studnicí zajímavých a cenově dostupných kousků s poštovným a clem to často vychází na plichtu, ale z nějakého důvodu (Japonci nemají potřebu krást) je zboží zpravidla v dokonalém stavu. Potažmo, stoprocentně odpovídá uvedenému popisu a fotografiím.

Za starých časů (ještě když ČR byla mimo EU) se žádalo kvůli clu o uvedení nízké ceny... To již dlouho nemám zapotřebí.

Pokud je hluboko do kapsy, vybírat EU. Cena bývá ale vyšší.

Poslední nákup jsem měl z PL, intuitivně jsem se obával. Nakonec dorazil nádherný kousek za dobrý peníz - i s poštovným, které ovšem bylo oproti skutečnému 3x předraženo - Poláci se nezapřou.

• 0

#15 blue

blue

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 9 únor 2016 - 18:36:00

Přesně to je důvod proč ač s letitými zkušenostmi a dobrými možnostmi vždy radějí každého naučím jak ebay použít. 100x mi přijde vydražené zboží v pořádku a po 101 vydražím pro někoho z dobré vůle a je to průšvih, který je ve finále můj, protože dotyčný přeci požádal o pomoc.

A práve preto som Punkomatovi navrhol osobné stretnutie, kde by som mu ukázal ako ten zgarp Ebay funguje a prípadnú kúpu želanej Yashici by už zvládol sam..., 

• 0

#16 Punkomat

Punkomat

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 150 příspěvků(y)

Publikováno 9 únor 2016 - 21:22:00

"Podařilo se mi utržit nějaké peníze a nadšen XA, jsem se rozhodl pro další dálkoměr."

Do dálkoměrné Yashiky už bych dnes asi nešel a z ciziny už vůbec ne...ta radost, když se to pak musí případně reklamovat a posílat zpět...prostě je to díky elektronice bohužel nikoli nesmrtelná konstrukce.

Doporučil bych zůstat u značky Olympus, opravdu je z čeho vybírat a je reálná naděje, že elektronika v tom po letech nezdechla. Měl jsem a mám vyzkoušené i takové skvosty jako 35SP, RD a DC, pozdéji XA a obě pevná mijůčka. Přesto jsem vždy zůstal věrný Olympu 35RC, je sice jednodušší, ale naprostá špićka opticky i mechanicky. Nacvakal jsem toho s ním opravdu hodně...

A nebo potom ten Canon GIII17 QL, to je taky moc pěkná mašinka. Dost mne může pobavit, když někdo tvrdí, že je to (např.) za aktuálních 2600,- korun u Škody drahé.

Canon GIII17 QL mě zaujal, ale několik uživatelů mě odradilo kvůli spolehlivosti. Prý není...

• 0

#17 Punkomat

Punkomat

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 150 příspěvků(y)

Publikováno 9 únor 2016 - 21:24:40

Díky všem za ochotu, se kterou se mi nabídli. Budu dále postupovat dle Jirinola a Blue. Ozvu se až s konkrétní nabídkou, se kterou budu potřebovat pomoci a na té případně vysvětlit e-bay. Bude se mi to hodit.

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních