Přejít na obsah


Fotka

Nákup na ebay


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 únor 2016 - 11:25:18

Omlouvám se pokud zakládám něco, co již existuje. Nic podobného jsem však nedohledal.

Chci se zeptat, zdali by byl někdo ochoten, kdo má účet na ebay a kdo se zde umí pohybovat, pomoci mi zde zorganizovat a provést nákup slušné a cenově přijatelné Yashicy electro 35. Jsem ochoten za spolupráci zaplatit. Na českých serverech mi připadají Yashicy předražené oproti stavu, v jakém se nachází.Také neovládám příliš cizí jazyk. Předem díky za případné nabídky.


  • 0

#2 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 9 únor 2016 - 11:54:08

Ahoj Punkomate,

 

mas uz nieco konkretneho alebo stale hladas? Pohybujem sa hlavne na ebay.de, ale viem fungovat aj na ostatnych ebayoch. Ak by si chcel, mozeme sa stretnut niekde v Brne a spolu na to pozriet.


  • 0

#3 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 9 únor 2016 - 11:56:19

Já moc na íbeji nenakupuj, protože věci co chci jsou obvykle v USA, nebo Japonsku, nebo v jiný zemi kde se musí za došlej balík platit clo (vim že jsou lidi, který to nějakym záhadnym způsobem uměj bez cla, ale mě ho vždycky napařili). Připočte-li se k tomu poštovný, často se dostanu na sumu za kterou nakoupim tady a ještě si to kolikrát můžu předem prohlídnout (třeba naposled Mamiya C330). Pokud se dá ovšem předmět koupit někde v EU, aby to bylo bez cla, asi se to může vyplatit. Jen bejvá někdy dost zvrhlý poštovný, který to zas prodražuje. To jen taková poznámka. Jinak nějakej ten jazyk ovládám a teoreticky bych to asi zvládnul, ale nejsem žádnej častej uživatel a už se mi stalo, že pro nedostatek hodnocení (aktuálně asi 0) se se mnou prodejce odmítnul bavit :-)

 

http://www.ebay.com/...lectro&_sacat=0

 

jako nějaký kousky tam jsou...


  • 0

#4 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 9 únor 2016 - 12:01:45

ano, jsou.

 

Tu su ponuky z "Nemecka"

 

http://www.ebay.de/s...tro 35&_sacat=0


  • 0

#5 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 únor 2016 - 12:03:06

Nic konkrétního prozatím nemám. Prozatím zjišťuji možnosti. Se clem jsem nepočítal, to mě nenapadlo... A také popravdě, jsem nepočítal s tím, že by bylo poštovné vysoké tak, jak popisujete. Jsem z Brna, tudíž by problém nebyl se sejít.


  • 0

#6 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 únor 2016 - 12:05:26

Chci typ GSN/GTN v dobrém kosmetickém stavu a plně funkční. Právě pro neznalost jazyka, nejsem moc schopen rozluštit popis přístroje. Co o něm majitel uvádí. Z Německa by to mělo být snad OK ohledně poštovného.


  • 0

#7 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 9 únor 2016 - 12:06:03

To clo je prave dovod, preco sa snazim z ebayu nakupovat co najblizsie k domovine.   


  • 0

#8 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 únor 2016 - 12:06:34

Jaká cena ze dobrý kosmetický stav a plnou funkčnost je na tomto serveru " běžná " ?


  • 0

#9 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 9 únor 2016 - 12:23:37

dle mého názoru je nejjednodušší a nejlepší  vzít  svůj osud i odpovědnost do vlastních rukou, sám se  registrovat na íbeji,  pajpalu,  a  tak si plně a nerušeně užít  dobrodružství  dražeb,  nákupů a  celního řízení.    


  • 1

#10 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 9 únor 2016 - 12:29:35

Punkomat... odkial si ?


  • 0

#11 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 únor 2016 - 12:40:07

Ano, vlastní odpovědnost je zcela jistě nejlepší. Vzhledem k omezeným finančním prostředkům, se však dobrodružství chci raději vyhnout, a proto žádám o pomoc či zkušenosti jiné. Jsem z Brna.


  • 0

#12 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 9 únor 2016 - 15:28:39

"Podařilo se mi utržit nějaké peníze a nadšen XA, jsem se rozhodl pro další dálkoměr."

Do dálkoměrné Yashiky už bych dnes asi nešel a z ciziny už vůbec ne...ta radost, když se to pak musí případně reklamovat a posílat zpět...prostě je to díky elektronice bohužel nikoli nesmrtelná konstrukce.

Doporučil bych zůstat u značky Olympus, opravdu je z čeho vybírat a je reálná naděje, že elektronika v tom po letech nezdechla. Měl jsem a mám vyzkoušené i takové skvosty jako 35SP, RD a DC, pozdéji XA a obě pevná mijůčka. Přesto jsem vždy zůstal věrný Olympu 35RC, je sice jednodušší, ale naprostá špićka opticky i mechanicky. Nacvakal jsem toho s ním opravdu hodně...

A nebo potom ten Canon GIII17 QL, to je taky moc pěkná mašinka. Dost mne může pobavit, když někdo tvrdí, že je to (např.) za aktuálních 2600,- korun u Škody drahé.


  • 0

#13 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 9 únor 2016 - 16:56:53

Ano, vlastní odpovědnost je zcela jistě nejlepší. Vzhledem k omezeným finančním prostředkům, se však dobrodružství chci raději vyhnout, a proto žádám o pomoc či zkušenosti jiné. Jsem z Brna.

 

Přesně to je důvod proč ač s letitými zkušenostmi a dobrými možnostmi vždy radějí každého naučím jak ebay použít. 100x mi přijde vydražené zboží v pořádku a po 101 vydražím pro někoho z dobré vůle a je to průšvih, který je ve finále můj, protože dotyčný přeci požádal o pomoc.


  • 0

#14 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 9 únor 2016 - 17:43:10

Poštovné bývá často přímo uvedeno. Pokud není, lze se prodávajícího dotázat. Přestože nevládnu cizími jakzyky, často jsem se domluvil pomocí překladače (který jsem pro případy nedorozumění s omluvou uvedl).

Stěžejní je všímat si hodnocení prodávajícího.

Japonsko je opravdu studnicí zajímavých a cenově dostupných kousků s poštovným a clem to často vychází na plichtu, ale z nějakého důvodu (Japonci nemají potřebu krást) je zboží zpravidla v dokonalém stavu. Potažmo, stoprocentně odpovídá uvedenému popisu a fotografiím.

Za starých časů (ještě když ČR byla mimo EU) se žádalo kvůli clu o uvedení nízké ceny... To již dlouho nemám zapotřebí.

Pokud je hluboko do kapsy, vybírat EU. Cena bývá ale vyšší.

Poslední nákup jsem měl z PL, intuitivně jsem se obával. Nakonec dorazil nádherný kousek za dobrý peníz - i s poštovným, které ovšem bylo oproti skutečnému 3x předraženo - Poláci se nezapřou.


  • 0

#15 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 9 únor 2016 - 18:36:00

 

Ano, vlastní odpovědnost je zcela jistě nejlepší. Vzhledem k omezeným finančním prostředkům, se však dobrodružství chci raději vyhnout, a proto žádám o pomoc či zkušenosti jiné. Jsem z Brna.

 

Přesně to je důvod proč ač s letitými zkušenostmi a dobrými možnostmi vždy radějí každého naučím jak ebay použít. 100x mi přijde vydražené zboží v pořádku a po 101 vydražím pro někoho z dobré vůle a je to průšvih, který je ve finále můj, protože dotyčný přeci požádal o pomoc.

 

A práve preto som Punkomatovi navrhol osobné stretnutie, kde by som mu ukázal ako ten zgarp Ebay funguje a prípadnú kúpu želanej Yashici by už zvládol sam..., 


  • 0

#16 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 únor 2016 - 21:22:00

"Podařilo se mi utržit nějaké peníze a nadšen XA, jsem se rozhodl pro další dálkoměr."

Do dálkoměrné Yashiky už bych dnes asi nešel a z ciziny už vůbec ne...ta radost, když se to pak musí případně reklamovat a posílat zpět...prostě je to díky elektronice bohužel nikoli nesmrtelná konstrukce.

Doporučil bych zůstat u značky Olympus, opravdu je z čeho vybírat a je reálná naděje, že elektronika v tom po letech nezdechla. Měl jsem a mám vyzkoušené i takové skvosty jako 35SP, RD a DC, pozdéji XA a obě pevná mijůčka. Přesto jsem vždy zůstal věrný Olympu 35RC, je sice jednodušší, ale naprostá špićka opticky i mechanicky. Nacvakal jsem toho s ním opravdu hodně...

A nebo potom ten Canon GIII17 QL, to je taky moc pěkná mašinka. Dost mne může pobavit, když někdo tvrdí, že je to (např.) za aktuálních 2600,- korun u Škody drahé.

Canon GIII17 QL mě zaujal, ale několik uživatelů mě odradilo kvůli spolehlivosti. Prý není...


  • 0

#17 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 únor 2016 - 21:24:40

Díky všem za ochotu, se kterou se mi nabídli. Budu dále postupovat dle Jirinola a Blue. Ozvu se až s konkrétní nabídkou, se kterou budu potřebovat pomoci a na té případně vysvětlit e-bay. Bude se mi to hodit.


  • 0

#18 ricmund

ricmund

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
  • LocationČeský Těšín
Reputace: 30

Publikováno 7 prosinec 2018 - 01:19:29

Ahoj kluci oživím trochu téma. kupoval už někdo z japonska foták ?Líbi se mi tam jedna bronica S2 cena i z poštovným okolo sedmi tisíc jen netuším kolik bych zaplatil za clo a dph má někdo zkušenost dík za info


  • 0

#19 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 7 prosinec 2018 - 04:04:43

+21% dph a pak ze udaněný částky +10% clo. navíc poplatek za vyřízení 200,-. takže cirka 9500,-


  • 0

#20 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 7 prosinec 2018 - 08:55:13

Ahoj kluci oživím trochu téma. kupoval už někdo z japonska foták ?Líbi se mi tam jedna bronica S2 cena i z poštovným okolo sedmi tisíc jen netuším kolik bych zaplatil za clo a dph má někdo zkušenost dík za info

 

Směle do toho. Jinde už ani techniku nenakupuji. Od prověřených obchodníku z JP se na jejich popis stavu a funkčnosti můžeš téměř na 100% spolehnout. S tou cenou co psal Nimrod to sedí, bejvá to +/- 1/3 ceny zboží (orientačně).

 

ps: naposledy u mě přistál ,,záložní" Pentax 67 (mnou hledaná poslední vylepšená várka před nástupem dvojek), zapečetěn, filmem nepolíben a kompletní balení i s reklamními letáky té doby. Ale je pravda že to už z eBay nebylo, ale právě tam jsem s jedním ,,japončíkem" navázal trochu lepší vztah. 


  • 0

#21 ricmund

ricmund

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
  • LocationČeský Těšín
Reputace: 30

Publikováno 7 prosinec 2018 - 11:29:46

Aha super děkuji za rychlou odpověd


  • 0

#22 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 8 prosinec 2018 - 17:03:11

Přesně tohle ti pošlou z Pražského centrálního skladu po proclení ;)

Informace k výpočtu celního dluhu:
Co se započítává do celní hodnoty, resp. do základu pro výpočet cla a DPH při propouštění zboží do režimu volného oběhu celním úřadem:Do celní hodnoty dováženého zboží, tedy do základu pro výpočet cla, se započítává:
 1. vlastní hodnota zboží
2. poštovnéDo základu pro vyměření cla, tzn. do celní hodnoty zboží  se od 1. 5. 2016 zahrnuje poštovné a to v souvislosti s nabytím účinnosti PROVÁDĚCÍHO NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2015/2447 ze dne 24. listopadu 2015. Dle stanoviska GŘC (https://www.ceskapos...ni-spravy.docx/), musí být poštovné přičteno i v případě, kdy je poštovné zdarma (free shipping, free postage) a pokud není uvedena jeho výše, vypočítají se podle přepravních služeb používaných pro stejný druh přepravy.
Do základu pro výpočet DPH se započítává: 
1. vlastní hodnota zboží2. poštovné3. clo, pokud je vyměřeno,4. vedlejší výdaje vzniklé do prvního místa určení v tuzemskuMezi vedlejší výdaje dle zákona o DPH patří např. i poplatek za služby celní deklarace, který je stanoven ve výši 200 Kč (neobchodní zboží) dle platných poštovních podmínek - Ceníku základních poštovních služeb.
  • 0

#23 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 8 prosinec 2018 - 17:51:17

Hm.to poštovné zdarma.... trochu blbé.
U nás na SK som vypisal čestné vyhlásenie, že ozaj bolo zdarma a nič sa neprirátalo. Aspoň dačo u nás lepšie :)
  • 0

#24 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 8 prosinec 2018 - 18:05:54

Ne, to je jen šlendrián a nedůslednost při vymáhání zákonů a předpisů. Ano, pánové v Bruselu určili, co je pro nás nejlepší. A tak je to správně, protože oni vědí nejlépe co je pro nás dobré a ochrání nás i před námi samotnými.

A to si představ, že jsou mezi námi tací, kteří toto nejsou schopni pochopit, rebelové, odpadlíci a renegáti. Ti jsou téměř všeho schopní. Třeba se i domluvit s prodejcem, aby jako cenu poštovného uvedl třeba 1 USD. Jen těžko uvěřit.

Však ona jim železná pěst Bruselu zhatí plány a svatá, křišťálová a jediná pravda bruselská bude definitivně prosazena. Pro nás všechny a pro naše dobro.
  • 0

#25 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 8 prosinec 2018 - 19:17:17

Ne, to je jen šlendrián a nedůslednost při vymáhání zákonů a předpisů. Ano, pánové v Bruselu určili, co je pro nás nejlepší. A tak je to správně, protože oni vědí nejlépe co je pro nás dobré a ochrání nás i před námi samotnými.

A to si představ, že jsou mezi námi tací, kteří toto nejsou schopni pochopit, rebelové, odpadlíci a renegáti. Ti jsou téměř všeho schopní. Třeba se i domluvit s prodejcem, aby jako cenu poštovného uvedl třeba 1 USD. Jen těžko uvěřit.

Však ona jim železná pěst Bruselu zhatí plány a svatá, křišťálová a jediná pravda bruselská bude definitivně prosazena. Pro nás všechny a pro naše dobro.

Veru tak. Sme colna unia a pravidla pre uvolnenie tovaru do unie su uplne rovnake. Ak ti preparvu nezhrnul do colnej hodnoty, asi sa mu iba nechcelo ...


  • 0

#26 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 8 prosinec 2018 - 20:43:38

Keko, ak hovoríte o mne... tak sa mi to stalo 2x za ostatný rok. Oba prípady z JPN, oba free shipping. Preclievala slovenská pošta, zakaždým niekto iný a v oboch prípadoch stačilo čestné vyhlásenie, že poštovné ozaj zdarma. Poslali mi aj šablónu.

Nemám žiadny záujem sa hádať, ani do colného konania a nebodaj zákonov nevidím. Popisujem len reálnu skúsenosť, možno niekomu pomôže.

Áno, bol som slušný, posielal som všetko mailom - načas a ako sa vyžadovalo. Možno som padol do šuflíku 'nechce sa nám robiť mu problémy', neviem :)
  • 0

#27 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 8 prosinec 2018 - 21:01:45

Nejlepší na tom je....že to poštovné vypočítají dle svých tabulek. V mém připadě cca 360kč. A ano už mě napadlo domluvit se napříště s prodejcem raději alespoň na symbolickém poštovném. I když bych se nedivil kdyby i na to byla nějaká Bruselská tabulka.
A až ty všechny poplatky nahážou hezky na hromadu (včetně celního poplatku 200kč) pak teprve spočítají DPH!
Takže se rázem z částky 1600kč stane 2200kč...no není to krása! A to jsem byl stále pod 150eur tudíž milostivě osvobozen od Cla. Páč to by hned bylo dalších 200kč nahoru.
Zboží z Japonska naprostá spokojenost...slušné jednání, velmi slušná nabídka zboží a pak vám to značně znechutí ty naše slavné evropské úřady..tabulky...normy...poplatky.


  • 0

#28 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 8 prosinec 2018 - 21:13:57

Jen teda jeste dodam ze balik z Japonska od prodejce vcetne zabaleni cestoval 3 dny! ....ceskym uradum pak procleni 9 dni! a to i kdyz reagujete na doplneni informaci okamzite a mate nastavenou elektronickou komunikaci. (pro zrychleni procleni)  :D


  • 0

#29 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 8 prosinec 2018 - 22:36:53

Nic si z toho nerob, u vas asi vsetko trva dlhsie. Mne ide zasielka od vas uz vyse tyzdna a to ju ani netreba preclievat.
  • 0

#30 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 8 prosinec 2018 - 23:32:34

Keko, ak hovoríte o mne... tak sa mi to stalo 2x za ostatný rok. Oba prípady z JPN, oba free shipping. Preclievala slovenská pošta, zakaždým niekto iný a v oboch prípadoch stačilo čestné vyhlásenie, že poštovné ozaj zdarma. Poslali mi aj šablónu.

Nemám žiadny záujem sa hádať, ani do colného konania a nebodaj zákonov nevidím. Popisujem len reálnu skúsenosť, možno niekomu pomôže.

Áno, bol som slušný, posielal som všetko mailom - načas a ako sa vyžadovalo. Možno som padol do šuflíku 'nechce sa nám robiť mu problémy', neviem :)

Colnik moze donca zvysit colnu hodnotu, ak sa mu nepozdava. V Nemecku napriklad pre urcenie hodnoty pouzivaju udaje z eBay.
Pravda, kazdy si moze tie zakony vylozit trochu inak. Preto cez Slovensko do Europy prechadza 90% textilu z Ciny. Ak sa da preclit Tomy Cinfinger za 1€ za tonu textilu tejto znacky napr. na colnici v Prievidzi, tak sa Prievidza stava navyznmnejsim Europskym mestom ...


  • 0

#31 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 9 prosinec 2018 - 08:25:30

Keko, prepac, ale najvacsiu dieru sem neplet. Ja odtial pochadzam. (Straaaasny rehoooooot)
Hej, si vyber inu lokaciu, hej.
Je to najvyznamnejsia stredoeuropska diera, aj pesnicka o tom vznikla.
  • 0

#32 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 9 prosinec 2018 - 10:36:40

DuroT ma pravdu, vzdy som dodal podklady a ked bola doprava zdarma tak to uznali. To ze som platitl dan a clo je normalne..

 

Colnici su neni padnuti na hlavu, ked ti niekto napise cenu tovaru 1$, tak tomu verit urcite nebudu. A vacsina rozumnych predajcov to ani nespravi.

 

@Richmund : vo Facebook skupinach venovanych Bronice som videl vcera EC-TL a C napredaj. Ak ta S2 nebolo servisovana (co urcite nebola ) vyhol by som sa jej.

 

Přiložený soubor  Screen Shot 2018-12-09 at 10.40.02.PNG   311,97K   9 Počet stažení


  • 0

#33 ricmund

ricmund

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
  • LocationČeský Těšín
Reputace: 30

Publikováno 9 prosinec 2018 - 17:28:37

Ahoj tak jsem ji zrovná koupil. bronču :)Ted se modlit at přijde v pořádku 

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  zenza.jpg   97,53K   9 Počet stažení

  • 1

#34 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 prosinec 2018 - 16:01:29

Měl jsem velké štěstí,že s nástupem "masivní digitalizace" se u nás přes noc slevňovali za cenu šrotu věci do té doby drahé jako čert a tak se i mohlo stát,že ty věci co i byly ve stavu zcela nové s tří letou zárukou,padly na cenu šrotu-mazaly se na konci nuly.Takže jsem nákup na e-bay nepotřeboval.To byla doba kolem roku 2007-9,kdy se daly sehnat i v ČR zcela unikátní kousky! Díky bohu,nebudu do svého konce asi už nic potřebovat...Přiložený soubor  Fotoaparáty 4.JPG   204,1K   12 Počet stažení


  • 0

#35 ricmund

ricmund

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
  • LocationČeský Těšín
Reputace: 30

Publikováno 22 prosinec 2018 - 12:13:08

Ahoj, přeji vše nejlepší k nadcházejícim svátkum a především se chci pochlubit ano pochlubit protože obchod se zdařil bronča  dorazila v pořádku celkem za devět dni.Ted se mazlím :) a čekám až dorazí svitky z Be fota ,díky za podporu a doporučení koupě z japonska

 

Přiložený soubor (y)


  • 1

#36 wagabond

wagabond

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 prosinec 2018 - 15:00:52

Pane kolego blahopřeji ke skvělému dárku pod stromečkem, je to krasavice a nechť vám přináší jen potěchu s tvorby... :-P


  • 0

#37 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 176 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 23 prosinec 2018 - 19:31:26

Taky blahopřeju. Taky jsem nedávno dal na radu zdejších moudrých kolegů a pořídil Bronicu S2A (vlákno je někde tady poblíž). Taky z Japonska a zkušenost stejná: s obchodníkem vynikající (a dobře jsem udělal, že jsem ho rovnou poprosil o sehnání příslušenství a přidání do jednoho nákupu) a s celnicí ... jako u všech :-/

 

Po drobném vyčištění a nezbytné výměně gumových těsnění kolem matnice jsem s Bronicou maximálně spokojen. Technicky unikátní veterán. Nevím proč, ale je pro mě vážně radost s ní fotit, i v porovnání s jinými skvělými foťáky. Možná to dělá ten zvuk závěrky :-) Tak doufám, že Vám bude ta Vaše dělat aspoň stejnou radost.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních