Přejít na obsah


Fotka

Fuji Acros 120

Neopan Acros Fuji

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#51 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 12 duben 2016 - 09:02:48

...

z textu vidím, že to máš zmáknutý

...

 

Jo, kdyby tak. Acros je pro mně nepopsaný list (či spíše svitek).


  • 0

#52 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 duben 2016 - 10:07:07

dobře, ale změřit, nakrmit, podvolat podle toho, kam až to letí, platí pro všechny filmy s normálně pracujícími vývojkami stejně 

a to je oč tu běží


  • 0

#53 taurus81

taurus81

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 duben 2016 - 20:06:31

Notorious

Jaký výsledek si máme domyslet? Nevhodná kombinace? Znám (kdysi) zdejšího kolegu, který volal běžně Fomu100 v kinu v R09 a zvětšoval na 30x40, ostrost výborná a zrno drobné i na tomto formátu. Takže bych byl v soudech opatrnější a nejprve se naučil s tím trochu pracovat.

Prepacte mi toto odbocenie, ale zaujimalo by ma ako treba exponovat (iso) a vyvolat (riedenie, teplota, kinetika) kinofilm Fomapan 100 (pripadne Agfaphoto apx 100, expiracia 2013, teda nie s novou emulziou) vo Fomadone R09, tak aby bolo zrno drobne aj pri zvacseninach 30x40 cm.
Ak je otazka nevhodna, kludne ju zmazte a v tom pripade poprosim odpoved v sprave.
  • 0

#54 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 13 duben 2016 - 09:12:54

Notorious

Jaký výsledek si máme domyslet? Nevhodná kombinace? Znám (kdysi) zdejšího kolegu, který volal běžně Fomu100 v kinu v R09 a zvětšoval na 30x40, ostrost výborná a zrno drobné i na tomto formátu. Takže bych byl v soudech opatrnější a nejprve se naučil s tím trochu pracovat.

Prepacte mi toto odbocenie, ale zaujimalo by ma ako treba exponovat (iso) a vyvolat (riedenie, teplota, kinetika) kinofilm Fomapan 100 (pripadne Agfaphoto apx 100, expiracia 2013, teda nie s novou emulziou) vo Fomadone R09, tak aby bolo zrno drobne aj pri zvacseninach 30x40 cm.
Ak je otazka nevhodna, kludne ju zmazte a v tom pripade poprosim odpoved v sprave.

Ve vlákně k Fuji Acros to je otázka ne úplně vhodná. Ovšem k expirovanému filmu těžko něco radit, tam je to nutno opravdu vyzkoušet. Konkrétně APX100 v Rodinalu 1+50 někde na 30x40 mám a je (spíš byla) to velmi dobrá kombinace. Jak se to bude chovat s dnešní R09 a expirovaným filmem, to nedovedu odhadnout.


  • 0

#55 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 337 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 13 duben 2016 - 09:34:47

Anadred a další začínající!

Máte před sebou stejný problém jakým si tu prošla většina z nás! Musíte si nakalibrovat svůj film ve své vývojce! Najdi si tu film na který chceš fotit a v odkazech bude nejspíš víc kombinací film/vývojka. Zvol kombinaci a hledej procesem N2,  N1,  N -N1, -N2 svoje optimum pro vyvolání filmu!!! Ty odkazy tu někde jsou.Já mám tři filmy na který fotím a ke každému" jeho" vývojku . Prošel jsem si více testy, než jsem si řekl TAKHLE TO CHCI JÁ! Jsem přesvědčen, že naprosto universální recept pro všechny s "optimálním výsledkem" neexistuje! Musíte si najít svoji kombinaci ! Přes to, pokud převezmeš jakýkoli návod na zde uvedeném foru , film nezkazíš, jen to optimum může být někde jinde. 


  • 11

#56 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 13 duben 2016 - 10:55:21

tesat do kamene Michalova slova !


  • 0

#57 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 13 duben 2016 - 12:47:43

Anadred a další začínající!
....


Střílíš mimo.
  • 0

#58 gaucovnik

gaucovnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationŽilina
Reputace: 7

Publikováno 18 duben 2016 - 22:00:35

Tak fajn, dnes som vyvolal dva zvitky Acros v dedikovanej Microfine, vyzera to fajn, objednavam si Canon 9000f mark II, aj tak som to chcel pre index print, a ak to do piatka pride, tak oskenujem, som v casovej tiesni, takze chvilku pockajte:) inak podla oka to vyzera fajn, ale najviac ukaze zvacsovak, to sa vie..
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Neopan Acros, Fuji

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních