Přejít na obsah


Fotka

Nikon F80 - pružinka nedrží matnici

f80 matnice

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 5 říjen 2016 - 19:14:45

Hezký den,

mám problémy se svým milovaným Nikonem F80 - protože jsem viděl na bílém pozadí smítka v hledáčku, vzal jsem štěteček na optiku doufajíc, že smítka mezi matnicí a hranolem vymetu. Matnici jsem normálně vytáhl ven po uvolnění obdélníkové pružinky (zatáhl jsem za pružinku ve šterbině, která je přesně pod pátým pinem konektoru objektivu), nicméně při opačném postupu po vyčištění jsem si všiml, že pružinku není zpátky do čeho "zamknout". Prostě matnici včetně podložky mezi ní a pružinkou tam vložím, chci pružinku zacvaknout zpátky ale není tam nic, co by ji aretovalo v uzamčené poloze. Nevšiml jsem si ani, že bych při rozebírání vytratil jakýkoliv dodatečný díl z těch míst. Kdo máte F80, mohli byste mi poslat detailní foto, jak je pružinka zaaretovaná? Vzhledem k současným cenám F80 to asi nemá cenu ani dávat do servisu, proto bych se asi podíval po jiném foťáku. Nějaký tip na kvalitní Nikon, který umí i AF-S objektivy a má třeba i kovové tělo? Díky moc.


  • 0

#2 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 5 říjen 2016 - 19:44:29

Ale je to tam o co zachytit, máš to jen špatně složené. Taky sem měl matnici venku a trošku s tím pak zápolil. Bohužel už ti přesně neřeknu jak na to.

A na takové makro nejsem zařízen, abych to vyfotil.

 

Nicméně p. Blažek ti to jistě opraví bez problému (Nový Jičín). Pro něj to bude na počkání :)


  • 0

#3 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 5 říjen 2016 - 20:46:34

Díky za tip - i když to mám do Nového Jičína doslova přes kopec, neměl jsem o něm povědomí. Každopádně už jsem jej kontaktoval. Zkoušel jsem to teď znovu a pružinku opravdu není jak zaaretovat. Po celém obvodu doléhá až na matnici, ale nikde se nezachytí.


  • 0

#4 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 6 říjen 2016 - 11:30:22

Jak moc přes kopec? Pokud by z nějakého důvodu nevyšla tato možnost, je možno nechat u Knápka ve vm, má ve svém fotostudiu i sběrnu pro servis p. Adámka.


  • 0

#5 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 6 říjen 2016 - 11:37:24

Tam, kde se vyráběj Tatrovky :) S panem Blažkem už jsem v kontaktu, AF SLR prý moc nedělá, ale třeba něco vymyslí. Tak jako tak jsem při zandávání zpátky ale matnici zničil (otlak po prstu na jedné z delších stran matnice), takže budu muset hledat náhradu. Ještě uvažuji, že pokud by oprava byla nesmyslně drahá (= za cenu jiné F80), že bych pořídil F100.


  • 0

#6 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 6 říjen 2016 - 17:42:11

Matnice koupíš - pohledej na ebayi třeba ...

 

http://www.ebay.com/...screen&_sacat=0

 

Jak si tu matnici zničil???


  • 0

#7 BeBe2

BeBe2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 3

Publikováno 6 říjen 2016 - 22:16:43

lukke.

Na opravu se ještě můžeš poptat u p.Matunáka myslím Nové Zámky mám s ním dobré zkušenosti.Pokud by jsi trval na F-80 tak bych měl jednu na víc.Kdysi jsem jí koupil pouze kvůli batery gripu( a asi nikdy nepoužil).Ten jsem chtěl pro mojí F-80 kterou si nechám přestože s ní již nefotím.Pokud jdeš do F-100 tak dle mého názoru hooodně dobrý stroj.Někdy jej mám raději více než F-5 pravda F-6 může být ještě lepší ale vzhledem k financím tak do šestky už asi nepůjdu.


  • 0

#8 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 10 říjen 2016 - 08:51:43

Tak pan Blažek na to kouknul a zřejmě se tam odlomil a vyletěl (někam) ten zobáček, co tu pružinku má držet. Takže oprava skoro nemožná, nebo drahá, protože zobáček je součástí zrcadlového systému. Matnici jsem špatně chytil pinzetou a na jednom místě jsem "uťápl" tu jemnou strukturu na povrchu.

Bebe: v jakém stavu máš tu F80 na prodej? Mohl bys nasdílet nějaké fotky té F80? Díky.


  • 0

#9 BeBe2

BeBe2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 3

Publikováno 10 říjen 2016 - 20:20:19

lukee

Teprve nyní jsem usedl k PC-Netu (není to moje hlavní hobby :oops: )Pokud extrémně nespěcháš tak možná  ve středu(určitě však do konce týdne) vezmu do ruky malý tikitál a nafotím F-80 kterou bych měl k dispozici.Jak jsem již napsal borec nechtěl prodat pouze byttery grip tak jsem to vzal komplet a myslím,že k tomu byo i sklo 35-70/3,5-.....něco.Mrknul jsem do skříňky celkově opravdu nevypadá špatně prostor filmu čistý,žádné ojeté hrany polepy drží nejsou vytahané to vůbec jen na omak lepí-to tak nějak lepí i moje původní F-80 ale i F-100.Toto téma nikoňáckých polepů se tu už též řešilo.A mi osobně je s podivem,že se třeba vytahá gumový prstenec na 24-70/2,8 v ceně ojetého auta.Pokud mne neklame paměť vyfotil jsem s ním asi jeden BW film.Lukee pokud budeš mít zájem napiš mi na  b.balicki@centrum.cz a proberem F-80 mimo konferu nebo pokud jsi náhodou z okolí Ostravy tož zajdem na jedno.


  • 0

#10 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 11 říjen 2016 - 07:22:00

Lepící polepy na své F80 jsem taky řešil a vyřešil :-) Líh a levná kolínská a celý den čištění a už to nelepí. Eventuélně bych i mohl použít moje "nelepící" gripy. Ozvu se. Díky.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:f80, matnice

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních