Přejít na obsah

Fotka

Fomapan T800

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 TaDeAAsH

TaDeAAsH

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 listopad 2017 - 18:48:28

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s Fomapanem T800? Dostalo se mě do rukou pár kousků. Rád bych o filmu něco zjistil než ho začnu používat.

• 0

#2 LuzJi

LuzJi

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 1 590 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 464

Publikováno 13 listopad 2017 - 21:45:08

Je to jako s většinou jiných starých, prošlých filmů. Některé udělají radost, protože výsledky z nich jsou slušné, u jiných to nestojí za řeč.  

Zkus pročíst tohle, třeba tam najdeš něco, co bys mohl vyzkoušet.   http://www.temnakomo...an/#entry385393

Předpokládej výsledek s větším zrnem.

https://unotane.word...-negative-film/

• 1

#3 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 768 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 95

Publikováno 14 listopad 2017 - 09:56:46

Moja skúsenosť s T800 bola zlá vtedy, keď bola nová, tak aj teraz, keď je stará.

• 0

#4 jirin_ol

jirin_ol

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 576 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 823

Publikováno 14 listopad 2017 - 10:22:20

Foma T800, asi 20 kazet, jsem  před pár lety od kohosi dostal,    vyzkoušel,   a výsledek? Za tu práci a piplačku to nestálo.    Citlivost  nikoli 800,   ale  až při expozici na 400  něco vylezlo,   ač jsem vyvolával a převolával v osvědčených a spolehlivých vývojkách plně využívající citlivost, vhodných i pro push.   obraz byl  katastrofální - nepravidelné  příliš  velké zrno, vady (ďubky) v emulzi,  tonalita prachmizerná.   Snad nejhorší film ze všech,  co mi kdy rukama, aparátem a vývojnicí prošlo.    Nemohu tvrdit,  že  ten  film  byl  tak špatný,  když byl  čerstvý,    spíše si myslím,  že nebyl zrovna z rodu filmů,  které  si  kvalitu emulze jakž takž uchovají  i  po  několika až mnoha lety po  expiraci.   A  taky nevím, kde a jak  byl  skladován, než se dostal ke mě. 

• 1

#5 Luboszz

Luboszz

Nováček

• Předplatitel
  • 466 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 16 listopad 2017 - 11:46:36

Ve svitku se na ně nechalo fotit,pod názvem special 800 neboli 30 din.

• 0

#6 ploci

ploci

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 824 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 128

Publikováno 16 listopad 2017 - 12:35:53

Foma T800, asi 20 kazet, jsem  před pár lety od kohosi dostal,    vyzkoušel,   a výsledek? Za tu práci a piplačku to nestálo.    Citlivost  nikoli 800,   ale  až při expozici na 400  něco vylezlo,   ač jsem vyvolával a převolával v osvědčených a spolehlivých vývojkách plně využívající citlivost, vhodných i pro push.   obraz byl  katastrofální - nepravidelné  příliš  velké zrno, vady (ďubky) v emulzi,  tonalita prachmizerná.   Snad nejhorší film ze všech,  co mi kdy rukama, aparátem a vývojnicí prošlo.    Nemohu tvrdit,  že  ten  film  byl  tak špatný,  když byl  čerstvý,    spíše si myslím,  že nebyl zrovna z rodu filmů,  které  si  kvalitu emulze jakž takž uchovají  i  po  několika až mnoha lety po  expiraci.   A  taky nevím, kde a jak  byl  skladován, než se dostal ke mě. 

Jeden pán z Hradce by potvrdil, že za čerstva takový nebyl. Prošlý jsem zkoušel též, ve svitku - nie mehr!

• 0

#7 TaDeAAsH

TaDeAAsH

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2017 - 22:38:18

Všem vám děkuji. Tak já jeden nafotím a uvidíme.

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních