Přejít na obsah


Fotka

CanoScan 4200F na kinofilm?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 ondrejkukla

ondrejkukla

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2018 - 07:49:55

Ahoj, mám takový dotaz. Mám možnost získat CanoScan 4200F za velice dobrou cenu. Používáte ho někdo na scan kinofilmu? Případně je to dobrá volba?
  • 0

#2 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 6 březen 2018 - 08:21:05

používal jsem jej  před desíti lety,  dokonce  jsem  z těchto skenů (kino i svitek)  nechal digiosvitem tisknout zvětšeniny  30x40 pro výstavu.  Po letech jsem  z těch negativů zvětšoval,   pohledově  nějaká nekvalita v přímém srovnání porovnání zřejmá není. 

Určitě se  tento skener nevyrovná  spec. filmovým skenerům.    Dobré bylo,  že  bylo možno provést  několikanásobný sken,  což  je výhoda při skenování barevných diapozitivů z  velmi  vysokou hustotou  tmavých partií.   Byl jsem spokojen - později jsem pořídil  Nikon Coolscan LS50 a od té doby ke skenování kinofilmů nepoužil,  páč  rychlost  LS50 je  nesrovnatelná.  Ale  nezbavím se ho,   kdo ví,  zda  jednou nebudu v nouzi a  nebudu mít  fotokomoru, na svitky se  bude hodit  určitě.


  • 0

#3 NeonKnight

NeonKnight

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 březen 2018 - 09:12:51

používal jsem jej  před desíti lety,  dokonce  jsem  z těchto skenů (kino i svitek)  nechal digiosvitem tisknout zvětšeniny  30x40 pro výstavu.  Po letech jsem  z těch negativů zvětšoval,   pohledově  nějaká nekvalita v přímém srovnání porovnání zřejmá není. 

Určitě se  tento skener nevyrovná  spec. filmovým skenerům.    Dobré bylo,  že  bylo možno provést  několikanásobný sken,  což  je výhoda při skenování barevných diapozitivů z  velmi  vysokou hustotou  tmavých partií.   Byl jsem spokojen - později jsem pořídil  Nikon Coolscan LS50 a od té doby ke skenování kinofilmů nepoužil,  páč  rychlost  LS50 je  nesrovnatelná.  Ale  nezbavím se ho,   kdo ví,  zda  jednou nebudu v nouzi a  nebudu mít  fotokomoru, na svitky se  bude hodit  určitě.

4200F zvládne pouze kinofilm. Na svitek je (byla) řada 8xxxF a výš.


  • 0

#4 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 6 březen 2018 - 09:29:49

mea culpa,  to už je  dnes  druhá moje nepozornost.... mám 8400F ...


  • 0

#5 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 6 březen 2018 - 09:40:11

Dá se i svitek. Položit na sklo, přiklopit pokud možno AN sklem, na to celé bílý LED panel místo deklu. Reflexní režim, ořez. Je tam trochu vinětace, homogenitě podsvícení od prosvětlovací LED jednotky se to nevyrovná.

 

Funguje to, používal jsem tenhle postup u 4400f dokud jsem si nesehnal 8400f.


  • 0

#6 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 6 březen 2018 - 09:45:48

4200F zvládne pouze 4 políčka 35mm negativu, což je nevýhoda, pokud stříháte film do trezorků po 6 snímcích. Je to taková z nouze ctnost.

9000F zvládne v pohodě 2 x 6 políček.


  • 0

#7 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 6 březen 2018 - 21:48:07

Vážený kolego, CANON FS 4000 US , to byla z mého nepixeláckého doslechu zcela jiná liga. Znám osobu, která s vidinou zisku vyprázdnila své finanční konto ihned po prezentaci zmíněného zařízení v renomovaném fotocentru Metropole. Podnikatelský záměr, očekávající davy pixelochtivých zájemců s pořadači, naditými negativy a krabičky s nenahraditelnými negativy se v ekonomické realitě místa provozovny jaksi nedostavily. Není to chyba přístroje. Je to statistika investičních nepředvídatelných aktivit těch, kteří to mysleli v tomto meteoritickém kráteru křišťálově čistě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních