Přejít na obsah


Fotka

Mamiya RB67 a spatne vlozeny svitek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 31 březen 2018 - 16:38:24

Zdravim,

 

po asi pul roce jsem dneska provetral svou mumii, ale jsem to ja jelito, rozptylen roztomilosti sve dcery a fotice ji na spotmatica jsem film zalozil blbe :D doslo mi to az ve chvili kdy koncovy papir se stitkem na prelepeni byl nezvykle jinak. Jinymi slovy fotil jsem na papir.

Rad bych se zeptal na vase zkusenosti, muzu film pretocit v rukavu zpet a pouzit nebo je exponovany jen castecne? Pripadne kdyz ho (treba microphenem) pushnu vyleze z toho zajimavy experiment?

Co myslite? :) 

 

Jinak jsem rad ze to byla opakovatelna prochazka a foceni jen pro fotoradost, vse opakovatelne.

 

Krasny den


  • 0

#2 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 31 březen 2018 - 16:58:15

Hm, takúto "radosť" som si síce ešte neurobil, ale podľa mňa, v pohode pretočiť film späť a nafotiť znovu. Myslím, že by nemal byť problém. Ten papier je dosť tmavý, aby sa film nenaexponoval, a ak áno, možno získaš vďaka dvojexpozícii zaujímavé obrázky.


  • 0

#3 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 31 březen 2018 - 17:09:43

asi dvakrát prakticky overené :-) :-)  - film pretočiť späť a znovu prefotiť, je úplne čistý :-)


  • 0

#4 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 31 březen 2018 - 17:15:32

Film sám o sobě pretocit nejde - v aparatu. Je prilepeny jen na jednom konci, obvykle se v kazetě zmacka a nejde to dal. V rukávu by to jít mohlo, nebo ve tmě lehce rozmotat, přilepit i neprilepeny konec a pomocí posuvu filmu namítat. Aby byl fil dost utazeny, to bych v prstech nedelal
  • 0

#5 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 31 březen 2018 - 17:16:28

Každopádně potvrzuji, že máš film zcela čistý.
  • 0

#6 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 31 březen 2018 - 17:25:24

Ja som to pretáčal v rukách tak, že som držal tie dve cievky tesne pri sebe (dva - tri cenťáky) a pomaly pretáčal z jednej na druhú. Keď sa objavil neprilepený koniec filmu, tak som ho pridržal na správnom mieste, aby sa zachytil pod papier a potom pretočil celý film. Šlo to bez problému. Priprav si len na dosah kúsok pásky na opätovné zalepenie kotúčika :smile:. Samozrejme potme - v komore alebo rukáve...


  • 0

#7 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 1 duben 2018 - 07:19:07

Diky moc vsem! Udelali jste mi radost :) prubnu to.

 

Jojo ja uz svitek premotaval, jde to, strcim do rukavu cele vyndam a namotam zpet obracene. Tak super, aspon jsem si svou blbosti neznicil film :)

Diky moc a vesele velikonoce a chag pesach sameach


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních