Přejít na obsah


Fotka

Sekonic L-308 B II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 henoch

henoch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 květen 2018 - 11:25:53

Dobrý den ve spolek :-)

Dovolte mi, prosím, otázku na vás zkušenější. Sehnal jsem za dobrou cenu expozimetr Sekonic a chtěl bych poprosit, nemáte někdo tady manuál v češtině? Chtěl bych s ním dělat hodně panoramu a středoformát jak venku tak i uvnitř a zatím z toho moc neumím dostat. Jak se tam třebas řeší rozdílnost světelnosti objektivu? Nebo filtry? A když měřím určité hodnoty přes digitál, tak mi na expozimetru vycházejí jinak. Chyba bude u mne, proto prosím o radu :cool:

Díky moc.

Henoch


  • 0

#2 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 6 květen 2018 - 12:37:13

návod v cz asi nebude - hádám nejlepší aj vytisknout a s nějakým angličtinářem projít čemu nerozumíš

(mě tak jednou pomohla s ipc-1 jedna ukrajinka u nás v práci, co měla angličtinu vystudovanou)

 

světelnost objektivu nesouvisí s měřením expozice pokud nemyslíš rozdíl mezi údajem výrobce a skutečností laboratorně měřenou což bych moc neřešil

nastavíš režim měření, dále citlivost filmu iso, zvolíš mechanicky nahoře měření dopadajícího, nebo odraženého světla, nastavíš rychlost závěrky kolíbkou nahoru/dolů a po stisku tlačítka  odečítáš clonu

ty značky v obloučku pak ukazujou ještě desetiny clony, to zn. naměříš F 5,6 a pět těch ďublíků a to znamená naměřeno asi F 6,7

každý filtr má stanoveno, kolik "sežere" světla= když ho vřadíš před objektiv, musíš přidat expozici, některý vezme půl clony, ,jiný až dvě atd.

dá se to zjistit i pokusně vložením před expozimetr a změřením, kolik sebral

jestli současná zrcadlovka a letitý expozimetr dobré značky při stejném způsobu měření vyhodnocují expozici jinak tedy netuším


  • 0

#3 henoch

henoch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 květen 2018 - 08:17:17

Díky moc :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních