Přejít na obsah

Fotka

Krasnogorsk 3,bolex H 16,Admira 16 Koupě

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Fotograf

Fotograf

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 129 příspěvků(y)
  • LocationBlansko
Reputace: 7

Publikováno 20 říjen 2019 - 16:41:36

Zdravím,neměl by někdo na prodej kameru krasnogorsk 3 nebo Admira 16a1,Eventuelně bolex h16,nebo by neporadil kde ji v ČR sehnat?Samozřejmě funkční v dobrém stavu.
  • 0

#2 Soda

Soda

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 říjen 2019 - 17:03:32

Řeším něco podobného, ne tedy aktivně, spíš "kdybych o něco zakopnul". Na bazarech se objevují zřídka, teď jsem tam zahlédl dvě ty admiry, ale první byla nekompletní, druhá měla demontovaný ovladač snímkování a prodávající neví, zda fungují. A taky krasnogorsk, ale patrně jen kamera bez dalšího příslušenství. Ebay je plný těhlech kamer, ale je to dost peněz na objednávání kdesi z ukrajiny, když si to nemůžeš ani prohlédnout, nebo zkusit. Když se někde objeví něco v kompletní sadě, tak to většinou rychle zmizí.

• 0

#3 Fotograf

Fotograf

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 129 příspěvků(y)
  • LocationBlansko

Publikováno 20 říjen 2019 - 17:20:47

Na paladixu je na prodej krasnogorsk 2,ale slyšel jsem že ty kazety trhají filmy,ale tahleta by měla být ve skvělém stavu.
  • 0

#4 Soda

Soda

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2019 - 17:22:46

Taky jsem měl teď možnost pořídit dvojku, ale nevěděl jsem jak s těma kazetama. Než jsem se rozhoupal, tak prý je fuč :D Taky to byl komplet, ty prostě zmizí rychle. I kdyby nefungovala, už to, že je to sada má zkrátka svoji hodnotu.

• 0

#5 Fotograf

Fotograf

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 129 příspěvků(y)
  • LocationBlansko

Publikováno 21 říjen 2019 - 18:02:11

Ještě bych měl dotaz,v čem je lepší jednostranně perforovaný film oproti oboustranně perforovaném,kromě toho že se na něj dá nanést zvuková stopa.Dá se oboustranně perforovaný film použít i do modernějších projektorů,např meoclub 16 electronic?
  • 0

#6 PetoG

PetoG

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 187 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 24

Publikováno 22 říjen 2019 - 20:25:16

Obojstranne perforovaná šestnástka, je pôvodný formát šestnástky.  Používala sa v prvých 16mm projektoroch ktoré mali podávacie kladky a strhávač s kolíkmi na oboch stranách, len na nemé filmy. Tie stroje len kopírovali techniku 35mm filmu , kde je takisto obojstranná perforácia. V týchto projektoroch nie je možné použiť jednostranne perforovaný film. Obojstranne perforovaný film sa dá použiť normálne v hociktorej šestnástke, či už kamere, alebo premietačke. Neskôr sa miesto jednej strany perforácie zaviedla zvuková stopa a odvtedy je to už tak.

• 0

#7 Fotograf

Fotograf

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 129 příspěvků(y)
  • LocationBlansko

Publikováno 23 říjen 2019 - 15:30:03

Tak jsem 16mm kameru už sehnal.Ale pořád nemám promítačku.Pokud by někdo věděl o nějakém meoclubu s modernější 250w žárovkou,může se na mě obrátit.

• 0

#8 Soda

Soda

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 18:36:51

Cos sehnal? můžu li se ptát :)

• 0

#9 Fotograf

Fotograf

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 129 příspěvků(y)
  • LocationBlansko

Publikováno 24 říjen 2019 - 14:06:37

Sehnal jsem admiru 16a1,s objektivy largor 12,5 openar 20 a openar 80,a přemýšlím že bych si koupil ještě tělo bolex,ale nevím zda můžu objektivy z admiry použít i na bolexu,i když je to stejný závit C.
  • 0

#10 Fotograf

Fotograf

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 129 příspěvků(y)
  • LocationBlansko

Publikováno 24 říjen 2019 - 20:28:11

Můžu na bolexu h16 non reflex bez problémů použít Tevidon 25mm C-mount?
  • 0

#11 Ivanovicz

Ivanovicz

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 147 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 9

Publikováno 29 říjen 2019 - 13:43:36

Co čtu, tak ano - H16 reflexní i nereflexní měly mít C-mount. Viz http://bolexh16user....htm?LMCL=RYAX3d.

Jinak závidím Largor. Nevím nevím, jestli se mi ho za „rozumnou“ cenu podaří někdy sehnat.

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních