Přejít na obsah


Fotka

Krasnogorsk 3,bolex H 16,Admira 16 Koupě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Fotograf

Fotograf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBlansko
Reputace: 8

Publikováno 20 říjen 2019 - 16:41:36

Zdravím,neměl by někdo na prodej kameru krasnogorsk 3 nebo Admira 16a1,Eventuelně bolex h16,nebo by neporadil kde ji v ČR sehnat?Samozřejmě funkční v dobrém stavu.
  • 0

#2 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 20 říjen 2019 - 17:03:32

Řeším něco podobného, ne tedy aktivně, spíš "kdybych o něco zakopnul". Na bazarech se objevují zřídka, teď jsem tam zahlédl dvě ty admiry, ale první byla nekompletní, druhá měla demontovaný ovladač snímkování a prodávající neví, zda fungují. A taky krasnogorsk, ale patrně jen kamera bez dalšího příslušenství. Ebay je plný těhlech kamer, ale je to dost peněz na objednávání kdesi z ukrajiny, když si to nemůžeš ani prohlédnout, nebo zkusit. Když se někde objeví něco v kompletní sadě, tak to většinou rychle zmizí.


  • 0

#3 Fotograf

Fotograf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBlansko
Reputace: 8

Publikováno 20 říjen 2019 - 17:20:47

Na paladixu je na prodej krasnogorsk 2,ale slyšel jsem že ty kazety trhají filmy,ale tahleta by měla být ve skvělém stavu.
  • 0

#4 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 20 říjen 2019 - 17:22:46

Taky jsem měl teď možnost pořídit dvojku, ale nevěděl jsem jak s těma kazetama. Než jsem se rozhoupal, tak prý je fuč :D Taky to byl komplet, ty prostě zmizí rychle. I kdyby nefungovala, už to, že je to sada má zkrátka svoji hodnotu.


  • 0

#5 Fotograf

Fotograf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBlansko
Reputace: 8

Publikováno 21 říjen 2019 - 18:02:11

Ještě bych měl dotaz,v čem je lepší jednostranně perforovaný film oproti oboustranně perforovaném,kromě toho že se na něj dá nanést zvuková stopa.Dá se oboustranně perforovaný film použít i do modernějších projektorů,např meoclub 16 electronic?
  • 0

#6 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 22 říjen 2019 - 20:25:16

Obojstranne perforovaná šestnástka, je pôvodný formát šestnástky.  Používala sa v prvých 16mm projektoroch ktoré mali podávacie kladky a strhávač s kolíkmi na oboch stranách, len na nemé filmy. Tie stroje len kopírovali techniku 35mm filmu , kde je takisto obojstranná perforácia. V týchto projektoroch nie je možné použiť jednostranne perforovaný film. Obojstranne perforovaný film sa dá použiť normálne v hociktorej šestnástke, či už kamere, alebo premietačke. Neskôr sa miesto jednej strany perforácie zaviedla zvuková stopa a odvtedy je to už tak.


  • 0

#7 Fotograf

Fotograf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBlansko
Reputace: 8

Publikováno 23 říjen 2019 - 15:30:03

Tak jsem 16mm kameru už sehnal.Ale pořád nemám promítačku.Pokud by někdo věděl o nějakém meoclubu s modernější 250w žárovkou,může se na mě obrátit.


  • 0

#8 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 23 říjen 2019 - 18:36:51

Cos sehnal? můžu li se ptát :)


  • 0

#9 Fotograf

Fotograf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBlansko
Reputace: 8

Publikováno 24 říjen 2019 - 14:06:37

Sehnal jsem admiru 16a1,s objektivy largor 12,5 openar 20 a openar 80,a přemýšlím že bych si koupil ještě tělo bolex,ale nevím zda můžu objektivy z admiry použít i na bolexu,i když je to stejný závit C.
  • 0

#10 Fotograf

Fotograf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBlansko
Reputace: 8

Publikováno 24 říjen 2019 - 20:28:11

Můžu na bolexu h16 non reflex bez problémů použít Tevidon 25mm C-mount?
  • 0

#11 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 29 říjen 2019 - 13:43:36

Co čtu, tak ano - H16 reflexní i nereflexní měly mít C-mount. Viz http://bolexh16user....htm?LMCL=RYAX3d.

Jinak závidím Largor. Nevím nevím, jestli se mi ho za „rozumnou“ cenu podaří někdy sehnat.


  • 0

#12 Hurry

Hurry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 únor 2020 - 18:51:41

Zdar chlapi... kdyby měl někdo zájem prodávám Super K3 M42 plus příslušenství 7000,-  funkční viz 

mail avatfilm@seznam.cz


  • 0

#13 Fotograf

Fotograf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBlansko
Reputace: 8

Publikováno 18 září 2020 - 12:50:30

Zdravím,neví někdo,jestli v ČR někdo provádí servis kamer Bolex H16?
  • 0

#14 Hurry

Hurry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 říjen 2020 - 17:16:20

Zdar filmaři...prodávám K3 za 2500.M42 funkční.

avatfilm@seznam.cz


  • 0

#15 Hurry

Hurry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 říjen 2020 - 14:37:55

Zdar borci K3 uz je prodana diky
  • 0

#16 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 květen 2022 - 15:49:38

Ahoj. Koupím 16mm kameru za rozumnou cenu. Nemá někdo? 8mm Quarzka mi přestala fungovat tak asi je čas konečně zkusit 16mm.
  • 0

#17 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 3 květen 2022 - 09:19:03

Co je to rozumná cena u 16mm kamery? Tohle by stačilo ? - https://aukro.cz/kam...tric-7009176889 - Točí to, ale Bolex nebo Arri to prostě není. Ale ty jsou za úplně jiné ceny. Další problém servis - nepočítej že XY let stará kamera, poběží fajn. Obzvlášť pokud někde 20 let ležela na půdě. Objektivy na takových "uloženkách" jsou sázka do loterie. Někdy zamlžené z mazadla, někdy rovnou plíseň.

 

Admiru A16 servisovat umím, ale Bolex H16 nebo Arri 16St to je jiná liga. Pokud vím tak u nás Bolex nikdo nedělá. Já dělám jen malé Bolexy C,B,D8.


  • 0

#18 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 květen 2022 - 10:16:40

Súhlasím s Nakadahom, Admira 16A1 síce nie je ani Bolexka ani Arri, ale pokiaľ sú objektívy v poriadku, robí krásne zábery, a je jednoduchá na údržbu, rozobrať ju, vyčistiť a premazať som dokázal aj ja sám,aj keď zo servisom foto a filmovej techniky nemám žiadne skúsenosti. Za tú cenu na Aukro doporučujem.


  • 0

#19 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 3 květen 2022 - 12:13:51

Tato na Aukru je ale bez rukojeti.
  • 0

#20 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 3 květen 2022 - 12:18:43

Co je to rozumná cena u 16mm kamery? Tohle by stačilo ?

Jelikož netočím zas tak často tak max 5 tisíc. Za tuto cenu mám nabídku na Krasnogorsk 3 v hezkého stavu. Je tato kamera v pohodě?
  • 0

#21 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 3 květen 2022 - 13:02:02

V TOP stavu a po servisu, můžeme říct že ano. Hezký stav může být zvenku a uvnitř trága. Taky už sem měl na servis pár pěkných Bolex kamer, co měly tak suchý mechanismus, že se strojek ani nehnul. Takže rozborka na prvodíly a komplet C.L.A.

Je třeba tu kameru zkusit osobně v ruce, jak jede strojek, atd. Mě teda osobně Krasnogorsk 3 přijde dost těžký a pružina se natahuje hodně ztuha. Admira A16A1 je lehčí, o dost a elektrika. Na jeden zátah klidně vyjedeš celý 30m film. Dělal sem něco na dvou K3 a nijak mě teda neoslovily.

 

Ale je to asi tím že sem zmlsaný pidi lehkými strojky 8mm Bolexek a ani Bolex H16 Rex5 co sem měl nedávno v ruce věru nebyl vůbec ale vůbec špatný. Naopak. Takže pak se mi asi nemůže nikdo divit, že ty těžké ruské ingoty typu Quarz DS3M a nebo K3 fakt nemusím.

A co teprv takový Eumig C4 z roku 37, pidi 8mm kamera z lisovaného plechu na 4,5V plochou baterku, menší a lehčí než 8mm Bolex. Neuvěřitelné na tu dobu. Nedávno sem tomu dělal servis. No ale to už asi moc odbočuju.


  • 0

#22 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 květen 2022 - 14:17:13

Jo Honzo,všetko má svoje pre a proti. Krasnogorsk 3 (2) je síce "ingot", ale oproti Admire má vstavaný expozimeter a hľadačik cez objektív. Admira je zase ľahšia a má elektrický pohon, ale má len prehľadový hľadáčik a nemá expozimeter, čo pri reportážnom filmovaní dosť zdržuje. Čo sa týka toho naťahovania pera, u Krasnogorska je to skutočne fuška, ale aj Bolexy majú pero. Ja osobne začínam rozmýšľať nad výrobou kľuky na naťahovanie pera Krasnogorska. Ináč na nete som videl príspevok, ako človek prerobil Krasnogorsk na elektrický pohon. Ak si matne pamätám, tak nejaký dovozca v anglicku ponúkal kamery Krasnogorsk 3 už prerobené na elektrický pohon.


  • 0

#23 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 květen 2022 - 12:35:32

Kdo nechce H16 natahovat klickou... coz mi prijde i tak o dost lehci jako K3... tak se da sehnat motor a pripojit misto kliky

 

http://bolexh16user.net/U62Motor.htm

 

ja sem se natocil dost na Krasnogorsk a musim se vic primluvit za tu admiru 16...kdyz ma jeste clovek pohodlne vyresene napajeni, je to super....


  • 0

#24 29vanecek

29vanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2023 - 23:30:29

Ozvěte se, šestnáctkových kamer mám více. Rád nabídnu, celoživotní sbírku musím rozpustit.VA 29vanecek@email.cz


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních