Přejít na obsah


Fotka

Silica gel


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 24 listopad 2019 - 11:06:28

Moje "sbírka" fotoparátů se časem rozrůstá (aneb "ne, už žádný další foťák kupovat nebudu") a samozřejmě nelze fotit všemi najednou, takže se snažím ty momentálně nepoužívané vhodně uskladnit. Většinou v jejich pouzdrech ve skříni. Chtěl jsem každý kus doplnit, pro svůj vnitřní klid, pytlíkem silica gelu. Jenže, je to možná divné, ale mám málo pytlíků. Protože jezdívám často na pobyt do přírody, mimo jiné do vlhka, tak nastřádané pytlíky z nakoupené elektroniky mám rozstrkané u všeho možného, včetně foťáku co jede zrovna se mnou, co by mělo být pokud možno v suchu a nedostává se mi už dalších. Asi by mi nebylo líto si je koupit, ale chtěl jsem se zeptat, jestli to někdo takhle používá, jestli más smysl brát větší pytlíky, nebo stačí ty nejmenší a kde je ideálně koupit. Ty nejmenší stojí, co jsem koukal, asi dvě kačky, samozřejmě se jich musí vzít hodně, ale pak je možná lepší vzít méně těch větších. Má někdo tip, zkušenost?


  • 0

#2 Olgoj

Olgoj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
  • LocationLysá nad Labem
Reputace: 1

Publikováno 24 listopad 2019 - 11:34:20

K dostání je i v sáčcích 1 kg - stačí zapátrat na Heuréce.

 

Příklad: https://www.traiva-s...4835-silikagel/


  • 0

#3 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 24 listopad 2019 - 15:05:44

To jo, ale asi by se to mělo vejít do brašny s foťákem, tu kilovku bych musel asi rozsypat do menších :-P


  • 0

#4 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 25 listopad 2019 - 00:32:22

Dostupnej silicagel se prodává v každým zverimexu i v supráčích. Maskuje se jako stelivo pro kočičí hajzlíky, průhledné granulky. Dokonce si můžeš vybrat mezi bleděmodrým, nebo růžovým indikátorem. :-)

Po zvlhnutí - probarvení indikátoru - se dá vysušit na pánvičce. 

 

No, ten použitej z kočičího záchoda bych asi v kuchyni nepražil.


  • 0

#5 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 25 listopad 2019 - 06:54:54

No, rozsypat do sáčků a zbytek ( třeba celé kilo) nysypejte do staré ponožky a dejte na misku na přístrojovku auta pod čelní sklo. Nebude se vám mlžit a namrzat.
  • 0

#6 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 25 listopad 2019 - 16:04:06

Stříbrokaz, tímhle směrem jsem opravdu neuvažoval :mrgreen:  To až budu zase někdy mámě hlídat kočku, tak si musím trochu odsypat. Ale radši teda z pytle, než z té nádoby :-P A to je praktická zkušenost? Nejsou ty steliva nějak navoněný, nebo něco? Aby mi nesmrděla podestýlka pokaždé, když přiložím zrcadlovku k nosu :-P


  • 0

#7 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 25 listopad 2019 - 19:26:07

Měl jsem s modrým indikátorem bez vůně, ale kočky nemám, tak nevím, kam se trh pohnul. Ty barevný pytle jsem zahlíd v kauflandu. 

Jo a na sušení kožených bot se silicagel neosvědčil, ztvrdly jako prkno.


  • 0

#8 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 26 listopad 2019 - 07:31:22

Ja osobne by som ich v puzdrach neskladoval, je podla mna lepsie, ked fotak dycha. Co sa tyka silica gelu, tak pouzivam tie male vrecka, co byvaju v krabici od topanok. Mam ich napchane v kazdej brašni aj 5 ks. Nanestastie manzelka s dcerou kupuju topanky v takom mnozstve, ze ich mam vzdy dostatok :)


  • 0

#9 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 26 listopad 2019 - 16:17:57

Tak ještě bych mohl vyklidit celý horní nástavec, stejně je plný krámů, a udělat si tam sklad fototechniky, pak by tam mohla klidně být kilovka. Něco jako humidor na doutníky, jen s opačným principem :-D "Fototéka" Těch pytlíků z elektroniky a obuvi tolik nemám a spousta jich je u filmů v lednici.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních