Přejít na obsah


Fotka

Film přišel z labu ve stavu "rosé"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#51 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 9 listopad 2020 - 23:52:41

 

Fotograficke predajne, ktore vlastnia minilaby znacky Noritsu, presnejsie - znacku odlisnu od Fuji, zbieraju pouzitu chemiu separatne.
Staci kamosit s majitelom a tuto chemiu vam zdarma posunie.
Pouzita chemia z minilabu je stale dobra. Je to totiz prepad tej chemie, ktora je prave v idealnom stave...

 

Keko, mám otázku - v místním fotolabu, kde mají též stroj Noritsu pro RA-4, mi paní řekla, že z něj vedou dvě hadičky. Z jedné tedy poteče vývojka a z druhé blix? Říkám si, kam teče přerušovač (pokud ho používají)? Dal jsem paní dvě láhve a jedna se celkem rychle naplnila tím blixem (tmavá voda, páchne jako rychloustalovač). Ta druhá láhev se vývojkou plní mnohem pomaleji.

 

Noritsu a model?
Ak by totiz boli hadicky naozaj iba dve, potom by bola pravdepodobne zdruzena hadicka BL.FIX a stabilizatora a to by bola skoda. Bolo by to nepouzitelne.


  • 0

#52 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 11 listopad 2020 - 09:49:28

Je to Noritsu QSS 3701.


  • 0

#53 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 12 listopad 2020 - 15:44:12

Je to Noritsu QSS 3701.

Noritsu 3701 sa robila vo viacerych variantach. Ta, co by sa mi pacila najviac ma vsak tri hadicky na odpady. Ovsem, bola verzia na tzv SM chemiu a dokonca i pod spolocnou produkcioi Fuji/Noritsu na chemiu CP48.. Tieto dve varianty vsak nemozno vyuzit na zber pouzitej chemie pre amatersku produkciu ...
Tie dve hadicky ma matu, nikdy som nevidel takyto variant a preto mozem povedat iba jedno, treba vyskusat. A potom si najst nejake ine laboratorium s Noritsu s pravou RA4.


  • 1

#54 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 13 listopad 2020 - 13:53:52

V pondělí se tam zastavím pro tu druhou láhev. Podívám se na to osobně, jestli mě paní pustí.

Fotolab s vlastním strojem je v "kulturně vyspělém" Liberci myslím jenom jediný. Zbytek jsou imho pouhé CEWE-sběrny. Vedle v Jablonci je taky skutečný fotolab, ale tam mají Fuji Frontier 350, jestli se něco nezměnilo. Kterýžto, jak píšeš, je pro účely "chemického bufeťáctví" passé.


  • 0

#55 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 13 listopad 2020 - 16:25:02

V pondělí se tam zastavím pro tu druhou láhev. Podívám se na to osobně, jestli mě paní pustí.

Fotolab s vlastním strojem je v "kulturně vyspělém" Liberci myslím jenom jediný. Zbytek jsou imho pouhé CEWE-sběrny. Vedle v Jablonci je taky skutečný fotolab, ale tam mají Fuji Frontier 350, jestli se něco nezměnilo. Kterýžto, jak píšeš, je pro účely "chemického bufeťáctví" passé.

Zasah do stroja, aby tiekli juice separe nie je vyznamny. Ale ani my to nemame odseparovane na Fujine, hoci som to uz davnejsie chcel. Je to skratka od novoti tak. A stroj je tazky a odsuvat ho od steny a rukami tam smatrat a hladat, ktora hoadicka je ktora, sa nikomu nechce. Navyse plati zasada, ze ak to funguje, neryp sa v tom.
Mozno budem donuteny ...


  • 0

#56 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 30 leden 2021 - 07:44:53

Sedím nad fotkami, které mi udělal Keko v jeho labu, a hlásím, že se mi vrátila chuť na barevnou fotografii :-). Všechno, co potřebuje skeptik, jako jsem byl já, vědět, je napsáno v příspěvku 33 tohoto vlákna. Díky Keko, i vám všem diskutujícím!


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních