Přejít na obsah


Fotka

Seřízení kamery A8G (nebo jiné z této řady)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 Annton

Annton

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 červen 2020 - 22:34:25

Vážení "osmičkáři", potřeboval bych poradit, jak správně seřídit kameru od Meopty - A8G, a to sice závěrku, posun filmu a snímání po snímcích (něco jako když u Pionýra šteluju předstih :) :) )  Při opravě počítadla jsem musel vydělat veliké ozubené kolečko a samozřejmě se mi to vše "rozhasilo". Ideální by byl přesný návod :)

Děkuji za seriozní rady!

 

Přiložený soubor  IMG_20200623_231402 TK.jpg   129,71K   0 Počet stažení


  • 0

#2 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 24 červen 2020 - 07:37:07

Přesný návod není, pochybuju že by ses dostal k nějakým interním manuálům z Meopty po těch letech. Závěrka musí začít otevírat okénko za bodem když drapák stáhne políčko filmu dolů, během pohybu drapáku nahoru pak exponuje políčko a zavírá před stáhnutím políčka drapákem dolů. Ideálně si svítit přes objektiv a koukat jestli je závěrka v zavřené poloze (kamera STOP) natolik pootočená, aby nebylo vidět žádné prosvítání na film. Já na to používám silnou LED baterku a zkušební film.

 

Posun časování o zub udělá fakt hodně.

 

Při další rozborce doporučuju nastavit mechanismus tak aby závěrka byla svisle dolů tj. celým okénkem v rovině nahoru (v téhle poloze se sama ustálí vlastní vahou). Následně si poznačit barevnými tečkami postavení zubů mechanismu k sobě. Popisuji servisní pozici kamery vodorovně na stole. Takhle se to prostě líp skládá.

 

Nebo si poznačit polohu kol k sobě při pozici kamety STOP a vyfotit si v jaké poloze je závěrka. Pak to při skládání nastavit stejně. Ten mechanismus je pořád to samé jako Admira, malé kolečko nahoře žene drapák, závěrku pohání to velké kolo přes úhlové ozubení.

 

https://img35.rajce....439087013?ver=0


  • 0

#3 Annton

Annton

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 říjen 2020 - 12:22:16

Tak konečně můžu napsat: děkuji za návod, kamerky seštelovány (mám dvě stejné a rozhašená byla i ta druhá) , film vyvolán a dá se na něj dívat ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních