Přejít na obsah


Fotka

Jak posíláte fotky poštou?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 79

Publikováno 1 leden 2021 - 22:29:05

Chtě bych se tu zeptat jak kdo posílá fotografie poštou? Já posílám docela často do Kanady nebo USA a stále jsem nepřišel jak mít balíček 1/hezký 2/bezpečný. Posílám většinou 30x40 RC papíry.
Mám recyklované pevné obálky. Fotku dám mezi dvě silné proložky a pečící papír. A přelepím elektrikářskou páskou. Jednou už fotka dorazila se zohýbaným rohem. Nerad bych to opakoval. Zároveň bych to balení chtěl vymyslet hezčí, víc profi.

Podělte se o nějakou inspirativní fotku / informaci.
Díky!
  • 0

#2 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 79

Publikováno 1 leden 2021 - 22:30:44

Zapomněl jsem přílohu.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#3 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 1 leden 2021 - 23:27:02

ja mám zkušenost jen s koupí, fotka mi dorazila ve slepených polystyrenových kartonech, tloušťky cca 3 cm každá. estetické to nebylo, ale dorazila v pořádku.
  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 leden 2021 - 00:06:13

fotografie do dobré obálky, potom streč folii, potom z obou stran pevné desky, třeba sololit a celé streč folií obalit znovu

když už se s tím člověk hodiny dělá, tak pár minut balení a kousek zbytkového materiálu věnuju

do aviza adresátovi píšu - vezmi dobrý a ostrý nůž, nejlépe odlamovací skalpel


  • 0

#5 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 79

Publikováno 2 leden 2021 - 00:18:32

Kouknu na ten sololit. Hledal jsem Kapa desky, ale ty jsou taky dos drahý. Ty asi až na to rámování.
Ale ty paspart samotný nevíte kde koupit rozumně?


  • 0

#6 sroub

sroub

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 9

Publikováno 2 leden 2021 - 07:08:50

Sololit kdyžtak můžu věnovat, mám asi pět desek cca 1x1,5 m a už je nebudu potřebovat.

Osobní odběr kousek za Kladnem, nebo dovezu do Prahy...


  • 0

#7 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 79

Publikováno 2 leden 2021 - 22:27:05

A čím jsi to řezal?


  • 0

#8 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 leden 2021 - 22:34:31

tovární frajeři na formátovací pile, ostatní třeba přímočarou pilou, japonskou pilkou, okružní pilou....

nebo podle kovového pravítka robustním, nikoli odlamovacím nožem, nebo dlátem naříznout a sololit zlomit, jistě by to taky šlo


  • 0

#9 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 3 leden 2021 - 09:14:04

Chtě bych se tu zeptat jak kdo posílá fotografie poštou? Já posílám docela často do Kanady nebo USA a stále jsem nepřišel jak mít balíček 1/hezký 2/bezpečný. Posílám většinou 30x40 RC papíry.
Mám recyklované pevné obálky. Fotku dám mezi dvě silné proložky a pečící papír. A přelepím elektrikářskou páskou. Jednou už fotka dorazila se zohýbaným rohem. Nerad bych to opakoval. Zároveň bych to balení chtěl vymyslet hezčí, víc profi.

Podělte se o nějakou inspirativní fotku / informaci.
Díky!

ked som posielal do Australie, tak som velkym cervenym na obalku napisal : "DO NOT BEND, PHOTO ENCLOSED" , nech to nejaky premotivovany postar nezlozi, popripade nepcha do schranky na konci celeho procesu (ano, aj karton sa da prehnut)


  • 0

#10 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 leden 2021 - 22:14:10

jinak mimo téma, většinou křehkou balíkovou zásilku doprovází úsměv pošťandy za okýnkem

balím spolehlivě, pevná krabice, stahovací folie, velmi pevný úvaz provazový

na bocích ze všech stran černá technická pěna, pásek 100x300 mm a na něm bílým latexem napsáno "křehké", nebo "prosím, neházejte s tím" , nebo "opravdu křehké", případně ještě v cizích jazycích

můj předpoklad?

pošťák se zasměje a s balíkem pro tentokrát fotbal nehraje a ještě si má u svačiny o čem povídat

důležitý je výsledek, můžu tenhle postup doporučit


  • 0

#11 Hosta

Hosta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 leden 2021 - 15:31:54

Nezkoušeli jste posílat fotky v papírovém tubusu? Jen nápad. Pokud by měl dostatečný průměr, měly by jít fotky bez problému narovnat, či sa mýlím? 


  • 1

#12 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 79

Publikováno 5 leden 2021 - 01:30:11

Když jsem posílal poprvé do Států, tak jsem to tak udělal. Jenže - jednak to asi nevypadá moc profi, když jí člověk vytáhne po 3 týdnech srolovanou (proto je chci teď posílat i za paspartou). A především ten tubus je třikrát těžší než pevná obálka, takže jsem platil asi 600 poštovný. Teď se mi za oceán daří posílat asi za 200.
  • 0

#13 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 5 leden 2021 - 08:15:55

Tak záleží komu a za jakým účelem ty fotky posíláš. Pokud známému tak to asi netřeba řešit tak, jako kdybys to prodal a posílal klientovi. V tom případě, aby to bylo fakt profi, nechám si u šikovného stolaře vyrobit pár krabiček, (aby se to víc vyplatilo a bylo i na příště) natřel bych je nějakou pěknou barvou (třešeň, mahagon,...atp.)a vnitřek bych vylepil černým sametem. Do toho naskládal fotky, každou samozřejmě proložil pergamenem. Pak to celé pořádně zabalil, bublinkovka, karton, strečka a vyrazil na poštu. Za 200kč je dnes pomalu problém posílat i v ČR, takže neřeším a k fotkám si naúčtuju též poštovné a balné. Když to má být profi tak to holt něco musí stát.
Takto bych asi postupoval já. Nicméně jak jsem psal výše, neznám okolnosti tvého posílání fotek do států ;)
  • 0

#14 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 79

Publikováno 5 leden 2021 - 09:48:05

Cena okolo 220,- je super. Krabičky už mě taky napadly. Ale ačkoliv pošta je zohlodněná v ceně, tak na to ještĕ nemám. Navíc zas takové množství neprodávám. Jestli zatím cca 20ks. Takže třeba časem se k tomu dostanu. Momentální cíl je sehnat pasparty se zadní deskou a celofánovým čirým pytlíkem za přijatelnou cenu (pod 100,-). To mi přijde taky pěkný. Ale nedaří se to vůbec sehnat především kvůli těm pytlíkům. Takže si asi koupím řezačku na pasparty a pytlíky koupím z Číny.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních