Přejít na obsah

Fotka

Admira 16A Electric

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 TheLastSamurai

TheLastSamurai

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2021 - 21:25:03

Ahoj všem!

Dostala se mi do ruky tahle krásná kamera. Vizuelně je v pěkném stavu, ale bohužel nemohu vyzkoušet funkčnost, jelikož nemám napájecí kabel. Neví někdo náhodou, jak se nazývají konektory, které by k téhle kameře pasovaly? 

Hledal jsem všude možně, ale nikdy jsem konkrétní informace nenašel. Pokud je to něco atypického, neměl by náhodou někdo tip, jak takový konektor vyrobit? 

Předem moc děkuji!

• 0

#2 Ivanovicz

Ivanovicz

Nováček

• Předplatitel
  • 256 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 33

Publikováno 26 únor 2021 - 23:28:59

Je to „souosý napájecí konektor“. Ty se v různých velikostech používají běžně i dnes, ale většinou ne v takové kravské velikosti jako má tahle kamera. Největší velikost, kterou jsem našel v běžném prodeji, je 6,3 mm (vnější průměr) / 3,1 mm (průměr dutiny), což by mohlo pasovat, problém ho bude ale asi bude sehnat dostatečně dlouhý. Majitelé originální zástrčky určitě k potřebným rozměrům řeknou víc.

Já taky nemám akumulátorovou koncovku. Vyřešil jsem to radikálně výměnou zásuvky v kameře. Chtěl jsem tam beztak mít víc pinů, protože výhledově chci vyvést synchronizační signál.

• 0

#3 TheLastSamurai

TheLastSamurai

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2021 - 13:45:18

Super, moc diky! Chtel bych si k tomu vyrobit napajeni, protoze cely ten drzak baterii s kabelem nemam. Koukal jsem, ze se pouziva 6x 1,5V monoclanek. Sice par dratku sletovat umim, ale moc zkusenej v tom zase nejsem. 6 ks mono mi da dohromady 9V. Dostanu stejnej efekt ze samotny 9V baterie? Napeti asi jo, ale co kapacita a tudiz vydrz?
Nebo ziskam to same ze 6 ks AA tuzkovych baterii, ktere maji taky 1,5V a kapacitu nejakych 1200 mAh?
Nebo je nejaka jina sikovna moznost, jak si vyrobit zdroj?
  • 0

#4 anry44

anry44

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 27 únor 2021 - 14:06:05

"  Držák" na monočlánky mám jeden navíc.Mohu postrádat...... 

• 0

#5 TheLastSamurai

TheLastSamurai

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2021 - 11:31:24

"  Držák" na monočlánky mám jeden navíc.Mohu postrádat......

A byl bys ochotny ho poslat? Eventuelne poslal bys mi do soukrome zpravy cenu?
  • 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních