Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Yashica Electro 35cc


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
Žádné odpovědi

#1 kozajr

kozajr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2021 - 13:35:32

Zdravím Temnokomornictvo.

 

Před dlouhou dobou se mi do sbírky dostala Yashica electro 35cc, což je moc hezký dálkoměr s prioritou clony a celkem světelným 35mm objektivem. Zdá se že je funkční, ale v hledáčku nesvitíla červená žárovka(ne dioda) značící podexpozici. Našel jsem si toto skvělé video, kde je foťák názorně rozebrán a opětovně složen. Ve videu je zmíněno, že se často uvolňuje krytka žárovek, která je následně zastíní a nepromítají se do hledáčku. Rozhodl jsem se tedy foťák rozebrat a zkontrolovat krytku a při té příležitosti i vyčistit hledáček.

 

 

www.youtube.com/watch?v=oMZ2Qjl9k7Y

 

 

Bohužel "čepička" držící natahovací páčku měla silně zoxidovaný šroubek a při povolování jsem ho ukroutil. Krytka žárovek byla pevně přidělaná na svém místě, takže jsem ani nevyřešil problém, kvuli kterému jsem foťák rozebíral. Nicméně žárovka vypadala netknutě, bohužel mě nenapadá proč nesvítí. Asponň jsem si teda vyčistil hledáček. No a teď řeším problém s navíjecí páčkou. Napadlo mě mikrovrtákem vyvrtat zažraný šroubek a udělat nový závit(pokavaď seženu závitník). Zbytek šroubku na čepičce má cca 2mm, tak teoreticky by tam mohl byt prostor na zvětšení na 2.5mm. Máte někdo nějaké zkušenosti, či tipy a triky jak tohle opravit? Případně nápad proč žárovka nesvítí(není úplně důležitá k funkčnosti, ale bylo by fajn kdyby to bylo ok)?

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních