Přejít na obsah


Fotka

filtry pro Ljubitel 2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 OssoBuco

OssoBuco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2021 - 01:15:19

Zdravím vespolek,

 

syn objevil Ljubitel 2 po mé mámě. :-) Nevíte prosím někdo, kde by se daly sehnat filtry pro tento vzpomínkový foťák?


  • 0

#2 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 11 březen 2021 - 09:33:03

Vítej. Na tento foťák jsou poměrně atypické filtry (tuším 27 mm nasazovací bez závitu). Podobné jsou na starších typech Flexaretu, ale krapet širší - 30 mm. Já to řešil právě nějakým takovým (asi ne přímo na Flexaret), který jsem upravil tak, že jsem ty příchytné plíšky vyhnul více dovnitř, aby to na Lubitelu drželo. Je dobré prověřit fotobazary/vetešnictví - zdá se mi, že takových podobných filtrů se všude válí celkem dost v ceně pár desetikorun.


  • 0

#3 Igor61

Igor61

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 105 příspěvků(y)
  • LocationРоссия, Москва
Reputace: 31

Publikováno 11 březen 2021 - 11:21:06

Zdravím vespolek,

 

syn objevil Ljubitel 2 po mé mámě. :smile: Nevíte prosím někdo, kde by se daly sehnat filtry pro tento vzpomínkový foťák?

Посадочный диаметр светофильтра на камере "Любитель 2" не резьбовой, диаметр посадки на объектив камеры 27 мм.

Такие светофильтры довольно большая редкость и найти практические невозможно. Проще придумать переходник под любой имеющийся подходящий по диаметру светофильтр.

В прикрепленном PDF фото камеры и родных светофильтров.

Хорошего Вам дня.

 

Průměr světelného filtru na fotoaparátu "Amatér 2" není závitový, průměr přistání na objektivu fotoaparátu je 27 mm.

Takové semafory jsou poměrně velkou raritou a najít praktické je nemožné. Je snadnější přijít s adaptérem pro jakýkoli vhodný průměr semaforu.
V přiloženém PDF fotografii kamery a nativní semafory.
​Přeji hezký den.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#4 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 11 březen 2021 - 12:30:43

Doporučuji podívat se do toho "uložného prostorku" na boku aparátu (viz pdf), často se tam filtříky najdou. Někdy to bývá spojeno i s překvapením, že to tam (ta dutina) vůbec je...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních